املاك دلتا املاك دلتا .

املاك دلتا

سرنوشت وام وديعه مسكن به كجا كشيد؟

با رسيدن به ماه پاياني تابستان و با توجه به آنكه تا پايان شهريور متقاضيان فرصت ثبت نام براي وام وديعه مسكن دارند اما هنوز بسياري از مستاجران نتوانسته‌اند وام وديعه مسكن را دريافت كنند.

به گفته بسياري از متقاضيان هنوز اين سايت براي بسياري از افرادي كه ثبت نام كرده‌اند باز نمي‌شود و از سوي ديگر اطلاعات بسياري از متقاضيان هم در اين بخش پاك شده است.
تمام اطلاعات وام وديعه مسكن پاك شده است
آقاي خدايي يكي از ثبت نام كنندگان با بيان اينكه در همان ابتداي اعلام ثبت نام براي وام وديعه مسكن من ثبت نام كردم كه در هفته‌هاي گذشته براي پيگيري به سايت مراجعه كردم كه متوجه شدم سايت با اختلال روبرو شده است.

او ادامه داد: زماني كه اعلام كردند مشكل سايت رفع و سايت به روز رساني شده مراجعه كردم، اما متوجه شدم كه اطلاعات ما به صورت كامل پريده است و همين خود باعث نگراني دو برابري ما شد.

خدايي بيان كرد: متاسفانه زماني هم كه مي‌خواستيم دوباره وارد سايت شويم براي ثبت نام مجدد اعلام مي‌كردند كه قبلا ثبت نام كرده‌ايد، اين در حالي بود كه كل اطلاعات ما از سايت پاك شده بود.

او ادامه داد: بعد از كلي پيگيري براي ثبت نام و قبول نكردن اطلاعات دوباره مجبور شديم از ابتدا ثبت نام كنيم، اما همچنان در سايت اعلام مي‌كند در مرحله استعلام‌گيري قرار دارد و معلوم نيست كي مي‌خواهند اين استعلام‌گيري به اتمام برسد.

 

امكان ثبت‌نام مجدد براي ما وجود ندارد
حسيني يكي ديگر از متقاضيان وام وديعه مسكن با بيان اينكه تمامي اطلاعات ما پاك شده و حتي نمي‌توانيم دوباره ثبت نام كنيم، افزود: بعد از كلي دردسر به اميد اينكه مبلغ وام وديعه ما براي اجاره خانه تامين شود، اما در حال حاضر نه تنها وامي به ما تعلق نگرفته بلكه كل اطلاعاتمان هم پاك شده است.

او گفت: بايد هرچه زودتر فكري به حال ما مستاجران كنند تابستان و فصل اجاره كه ديگر تمام شده است.

بانك‌ها اعلام مي‌كنند اطلاعيه به ما ابلاغ نشده است
محمدي يكي ديگر از مستاجران با بيان اينكه تابستان تمام شد ديگر چه زماني مي‌خواهند اين وام را به ما مستاجران بدهند به هر بانكي هم كه مراجعه مي‌كنيم مي‌گويند چيزي به ما ابلاغ نشده است. از دولت در خواست مي‌كنيم به فكر مستاجران باشد.

او بيان كرد: اطلاعات ما پاك نشده اما هنوز قسمتي كه براي تكميل اطلاعات باشد بر روي سايت بارگذاري نشده و به نظرم سايت طرح اقدام ملي مسكن به صورت كامل درست نشده و قصد دارند مستاجران را گمراه كنند.

اطلاعات متقاضيان وام وديعه مسكن پاك نشده است
محمود محمود زاده معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي با بيان اينكه سايت طرح اقدام ملي مسكن به روز رساني شده و متقاضيان مي‌توانند براي ثبت نام وام وديعه مسكن و همچنين وارد كردن اطلاعات ملكي خود اقدام كنند، گفت: به هيچ عنوان اطلاعات متقاضيان كه پيش از اين براي وام وديعه مسكن وارد كرده بودند، پاك نشده است و اگر مشكلي براي ثبت نام كنندگان ايجاد شده بود كه به آن‌ها پيامكي براي انتخاب بانك و يا شعبه ارسال نمي‌شد.

مطالعه بيشتر: مطلب «ساخت مسكن ارزان قيمت، شدني نيست!» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۷:۴۹ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

خريداران و فروشندگان ملك منتظر آينده بازار

وضعيت بازار مسكن در تابستان، مشابه ماه‌هاي گذشته بود؛ چرا كه هم خريداران و هم فروشندگان منتظر چشم‌انداز روشن‌تري از آينده اين بازار هستند تا تصميم قطعي براي خريد يا فروش بگيرند.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، در شرايط فعلي بازار مسكن، خريدار كم است. فروشنده‌ها هم اگر به پول نياز نداشته باشند، ترجيح مي‌دهند تا روشن شدن وضعيت بازار مسكن احتياط كنند و ريسك فروش را قبول نمي‌كنند.

با وجود آن كه آمارهاي بانك مركزي از رشد قيمت مسكن حكايت دارد، اما فعالان بازار مسكن مي‌گويند رشد قيمت در اين چند ماه نداشته‌اند. اما برخي از فروشندگان كه قبلا انعطاف بيشتري براي فروش نشان مي‌دادند، حالا بيشتر بر روي قيمت‌هايشان پافشاري مي‌كنند.

برخي با توجه به گران شدن هزينه‌هاي ساخت منتظر جهش بالاي قيمتي هستند، هر چند كه بسياري از كارشناسان اين پيش‌بيني را بعيد مي‌دانند.

در فايل‌هاي فروش، دوباره رنگ سبز (فايل‌هايي كه زير قيمت بازار پيشنهاد شده‌اند) غلبه پيدا كرده است، اما هنوز نوسازها در ليست قرمز (فايل‌هايي كه بيش از نرخ ميانگين منطقه پيشنهاد شده‌اند) قرار دارند.

 

بر اساس آمارهاي منتشر شده از سوي بانك مركزي در تيرماه ميانگين قيمت معاملات انجام شده براي يك مترمربع آپارتمان بيش از 30 ميليون تومان بوده و اين رقم نسبت به خرداد ماه 1.26 درصد رشد داشته است.

اما در اين ماه مناطقي هم با كاهش قيمت روبه‌رو بودند، منطقه يك بيشترين ريزش قيمت را با رشد منفي 6.44 درصدي نسبت به خردادماه داشت. ميانگين قيمت در اين منطقه متري 62 ميليون تومان است. هر چند در فايل‌هاي فروش، اين منطقه كم‌تر آپارتماني كه زير متري 75 ميليون تومان پيشنهاد قيمتي داده باشد پيدا مي‌كنيم.

مناطق 8 ( 0.34-)، منطقه 11 ( 3.28-)، منطقه 12 (1.66-)، منطقه 15 (1.93-)، منطقه 17 (2.72-)، منطقه 19 (2.86-) و منطقه 21 (1.38-) هم در تيرماه نسبت به آخرين ماه فصل بهار كاهش قيمت را تجربه كرده‌اند.

برخي مناطق هم افزايش قيمتي بيشتري را تجربه كرده‌اند كه منطقه 22 بيشترين رشد قيمت را با افزايش 14.92 درصدي داشت.

بازار مسكن مشتري ندارد
با وجود كاهش قيمت‌ها در برخي از مناطق و افزايش فايل‌هاي مناسب اما هنوز بازار مسكن كم مشتري است. بسياري از مناطق ريزش معاملات را در تيرماه نسبت به خرداد ماه تجربه كردند. هرچند كه سه منطقه يك، دو و سه هر سه افزايش معاملات را داشتند. اما منطقه 4،7،8،12،13،15،16،17،18،20،21 و 22 كاهش معاملات را نسبت به خردادماه داشتند.

منطقه 20 با كاهش 37.65 درصدي بيشترين ريزش مشتري را در تيرماه نسبت به ماه گذشته داشت. بررسي‌هاي ميداني نشان مي‌دهد دومين ماه تابستان رويه‌اي مشابه تيرماه را دنبال كرده است.

مطالعه بيشتر: مطلب «سرنوشت وام وديعه مسكن به كجا كشيد؟» در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۶:۵۶ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

تنوع قيمت خريد آپارتمان در كاشانك

محله كاشانك با قدمت 200 ساله يك محله بسيار خوش آب و هواست كه در منطقه يك تهران واقع شده است.

محله كاشانك از محله‌هاي قديمي تهران است كه در مجاور با ارتفاعات البرز داير شده است. اگر قصد سكونت و خريد آپارتمان در كاشانك را داريد با «مجله ملكي دلتا» همراه باشيد.

شايد كاشانك داراي تاريخچه سن و سال‌دار باشد اما با گذشت زمان مردمان اين محله در ساخت و ساز آپارتمان فعاليت زيادي داشته اند.

باغ ها و زمين‌هاي كشاورزي جاي خود را به برج‌ها و آپارتمان‌هاي چند طبقه داده و امكانات رفاهي زيادي را به راه انداخته‌اند.

وجود مجتمع تجاري پارك سنتر، عرض آجودانيه، اقديسه و صدف تنها چند مورد از مزاياي خريد از آپارتمان در كاشانك است.

در كنار آن مجموعه ورزشي، رستوران‌ها، موزه طبيعت، حيات وحش، مراكز درماني و آموزشي، عدم وجود طرح ترافيكي از ديگر قابليت‌هاي محله كاشانك است كه خريداران آپارتمان را به سمت خود كشانده است.

 

قيمت خريد آپارتمان در محله كاشانك
در سايت ملكي دلتا براي محله كاشانك خانه‌هايي با متراژ پايين و يا متراژ بالا آگهي شده است. بسته به نوع بافت خانه، متراژ، موقعيت ملك و امكانات رفاهي ملك قيمت آپارتمان متغير است.

براي نمونه آپارتمان آپارتمان با متراژ 75 متر يك سال ساخت و امكانات (پاركينگ – انباري – آسانسور) با قيمت 61 ميليون و 333 هزار تومان در هر مترمربع با نقدينگي 4 ميليارد و 600 ميليون تومان قابل خريداري است.

آپارتمان با متراژ 240 متر 3 سال ساخت و امكانات (پاركينگ – انباري – آسانسور) با قيمت 80 ميليون در هر متر مربع نياز به پس انداز 19 ميليارد و 200 ميليون تومان دارد.

اگر به دنبال آپارتمان با متراژ معمولي در حد 100 متر هستيد مي توانيد اين ملك را انتخاب كنيد. آپارتمان متراژ 122 متر 5 سال ساخت و امكانات (پاركينگ – انباري – آسانسور) و 63 ميليون و 115 هزار تومان در هر متر مربع با بودجه 7 ميليارد و 700 ميليون تومان آگهي شده است.

پيشنهاد خريد: اگر به دنبال خريد ملك در منطقه 7 تهران هستيد، خريد آپارتمان در سهروردي شمالي محله مناسبي خواهد بود.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۵:۲۷ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

بايد و نبايدهاي حقوقي در معامله ملك

در شرايطي معامله خريد و فروش كامل خواهد بود كه ملك از سوي فروشنده به خريدار تحويل داده شده و در زمان مقرر فروشنده موظف به تحويل ساختمان و يا ملك به خريدار شود.

بازار داغ خريد و فروش آپارتمان يا ملك در طي سال‌هاي اخير روند رو به رشدي داشته است اما در اين ميان نكات حقوقي در معامله ملك مساله چالش برانگيزي بوده كه «مجله ملكي دلتا» از آن غافل نشده است.

در زمان عقد قرار براي معامله ملك يا پيش فروش ساختمان نياز است كه قوانين محكم و معيني تعيين گردد كه در آن نفع هر دو طرف بخصوص خريدار رعايت گردد.

 با رعايت نكات حقوقي مهم در معامله ملك از بروز مشكلات عديده‌اي از جمله فسخ قرارداد جلوگيري خواهد شد.

 

وظايف خريدار پيش از تحويل گرفتن ملك
در شرايطي خريدار مي‌تواند فروشنده را ملزم به تسليم ملك كند كه وظايف زيرا را انجام داده باشد:

تعيين نحوه پرداخت مبلغ توافق شده با فروشنده
پرداخت مبلغي به عنوان پيش پرداخت
تعيين مبلغي به عنوان حق فسخ
مشخص نمودن زمان حضور در محضر
مشخص كردن زمان دقيق براي تحويل ملك
مشخص نمودن مبلغ پرداختي در زمان تنظيم قولنامه، محضر و در هنگام تخليه ساختمان
دريافت كداقتصادي و پرداخت درصد تعيين شده به مشاور املاك جهت حق‌الزحمه
نكات حقوقي در زمان تحويل ملك به خريدار
حتما ملك را در حضور افرادي مانند مشاور املاك تحويل بگيريد تا در صورت امتناع از تحويل و يا حتي تاخير ملك، اشخاصي بعنوان شهود در دادگاه داشته باشيد.
خريدار بايستي پيش از تحويل كليد حتما يك بازديد كلي از ملك خريداري شده داشته باشد كه از خالي بودن آن اطمينان حاصل كند.
ملبغ نهايي قابل پرداخت كه خريد ملك شما را تاييد مي كند حتما به خود فروشنده يا وكيل قانوني او تحويل داده شود.
تنظيم يك صورتجلسه در موقع تحويل ملك الزامي مي‌باشد. اين صورتجلسه در دو نسخه تهيه و به امضاي دو طرف برسد.
پس از خريد ملك و تحويل گرفتن حتما كليدهاي قفل آن را تعويض نماييد.
در صورتي كه در زمان خريد و فروش ملك، مستاجري در آن ساكن باشد مي‌توان طي توافق دو طرفه، اجاره‌نامه را به خريدار منتقل نمود و پس از پايان مدت قرارداد و پرداخت مبلغ وديعه به مستاجر، ملك به خريدار تحويل داده شود.
پيشنهاد مطالعه: اگر اين روزها تمايل به خريد آپارتمان اداري در ونك از سايت ملكي دلتا داريد، مطلب «شرايط يك معامله قانوني و معتبر چيست؟» را مطالعه نماييد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۴:۲۱ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

پروژه جديد مسكن را استارت نزنيد!

يك كارشناس حوزه كار مي‌گويد: آورده مالي كارگران آنقدر نيست كه به خانه‌دار شدن آن‌ها كمك كند، از همين رو تا قبل از تحويل كامل واحدهاي مسكن مهر و اجراي طرح مسكن ملي نبايد پروژه جديدي تعريف كنيم.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، حميد حاج اسماعيلي درباره امكان خانه‌دار شدن كارگران با توجه به شرايط موجود بازار مسكن، اظهار كرد: بحث مسكن مقوله پيچيده‌اي است به اين دليل كه هزينه تمام شده در اين بخش بسيار بالا است و آورده كارگران با توجه به شرايط سخت اقتصادي كه دارند، نمي‌تواند آنقدر كمك كننده باشد.

او در ادامه مي‌گويد: معتقدم كه در يك سال اول دولت، امكان اينكه كار خيلي مهمي در بخش مسكن انجام بدهيم وجود ندارد.

وي افزود: با توجه به شرايط داخلي و خارجي كشور، اولويت‌هاي زيادي وجود دارد كه رئيس جمهور بايد به آن‌ها بپردازد و مسكن نمي‌تواند جزو اولويت‌هاي وي قرار گيرد.

حاج اسماعيلي ادامه داد: تاكيد من اين است كه ايشان بايد ابتدا بازار كار را ساماندهي كند، بعد معيشت را متعادل سازي كند و گام به گام پيش برود تا به بخش مسكن برسيم.

 

آيا كارگران صاحب مسكن مي‌شوند
اين كارشناس بازار كار درباره ايده رئيس جمهوري در خصوص رونق بخش مسكن به منظور ايجاد شغل و احياي مشاغل مرتبط با آن اظهار كرد: بحث رونق مسكن از اين جهت مطرح است كه ايشان تأكيد دارند با رونق مسكن شغل‌هاي زيادي فعال و از اين طريق معيشت هم تقويت مي‌شود. درست است كه ما كمبود مسكن داريم ولي اگر ايشان بتوانند واحدهاي خالي مسكن را به شرايط بازار برگردانند و قيمت‌ها را متعادل كنند گام بسيار بزرگي است و به خانه دار شدن كارگران و اقشار كم درآمد كمك خواهد كرد.

وي با بيان اينكه تا قبل از تحويل كامل واحدهاي مسكن مهر و اجراي طرح مسكن ملي نبايد پروژه جديدي تعريف كنيم، گفت: در حال حاضر بخشي از ظرفيت‌هاي مسكن مهر هنوز باقي مانده كه دولت آقاي رئيسي بايد آنها را ساماندهي كند؛ طرح مسكن ملي هم كه بار نداده و در حد گرفتن آورده از مردم بوده است لذا تعريف پروژه جديد به صلاح نيست.

حاج اسماعيلي در پايان تاكيد كرد: معتقدم كه رييس جمهور در شرايط حاضر براي ثبات بخش مسكن هم بازار مسكن را به لحاظ قيمتي كنترل كنند و هم آپارتمان‌هاي خالي را براي استفاده برگردانند چرا كه بر اساس آمارها حدود دو ميليون و ۳۰۰ هزار واحد خالي وجود دارد و اين عدد در بخش مسكن رقم قابل توجهي است.

مطالعه بيشتر: مطلب «سرنوشت وام وديعه مسكن به كجا كشيد؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۰:۴۵ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسي قيمت خريد آپارتمان در كوي فراز

كوي فراز تهران محله‌اي مرفه نشين است كه تراكم خانه‌هاي نوساز در اين محله بيشتر از سال‌هاي قبل شده است.

كوي فراز، از محله‌هاي به نام و معروف تهران است كه در منطقه 2 واقع شده است. «مجله ملكي دلتا» اينبار معرفي محله‌گردي خود را به معرفي محله كوي فراز اختصاص داده است.

علاوه بر وجود آب و هواي مطلوب و دلچسب شاهد تراكم آپارتمان‌هاي نوساز  در اين محله هستيم. يكي از علت‌هاي بالا رفتن قيمت خريد آپارتمان در كوي فراز به سبب افزايش خانه‌هاي نوساز است.

راه هاي دسترسي به كوي فراز خوب بوده و از اين رو شما بدون وجود ماشين شخصي مي‌توانيد به راحتي در آن محله سكونت داشته باشيد.

از جمله مكان‌هاي عمومي و البته مهم كوي فراز بيمارستان مدرس، پارك‌هاي پرواز و سعادت آباد را مي‌توان نام برد.

شب نشيني در اين محله‌ها به علت داير بودن انواع رستوران‌ها و كافي شاپ‌ها بيشتر به چشم مي‌خورد.

جذابيت و زيبايي محله كوي فراز نه تنها براي ساكنان آنجا بلكه شهروندان تهراني بيشتر اوقات خود را در آن محله سپري مي‌كنند.

 

قيمت خريد آپارتمان در كوي فراز
اگر جستجوي كوتاه در سايت ملكي دلتا بزنيد، خواهيد ديد كه محله كوي فراز از آپارتمان‌هاي شيك و مدرن ساخته شده است.

قيمت هر كدام از آپارتمان‌ها بسته به سن ساختمان و موقعيت آن براي خريدار متفاوت است.

بر فرض مثال خريد آپارتمان با متراژ 125 متر و 17 سال ساخت با امكانات (پاركينگ – انباري – آسانسور) با 51 ميليون و 500 هزار تومان در هر مترمربع هزينه 6 ميليارد و 437 ميليون توماني را نياز دارد.

آپارتمان ديگري كه در سايت ملكي دلتا آگهي شده داراي مشخصات 270 متر مساحت با 3 سال ساخت و امكانات (پاركينگ – انباري – آسانسور) قيمت 85 ميليون متر مربع بوده كه با بودجه 22 ميليارد و 950 ميليون به فروش مي‌رسد.

پيشنهاد خريد: اگر به دنبال يك محله خوش مسير هستيد، خريد آپارتمان در هفت حوض گزينه قابل تاملي است.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۹:۳۶ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

اهميت تنظيم اجاره‌نامه در دفاتر اسناد‌رسمي

قانون و حاكميت كشور زماني از اسناد اجاره‌نامه حمايت مي‌كند كه سند در دفاتر اسناد‌رسمي تنظيم شده باشد.

براي پيشگيري از مشكلات عديده‌اي كه در تنظيم سند پيش خواهد آمد «مجله ملكي دلتا» اهميت تنظيم اجاره‌نامه در دفاتر اسناد‌رسمي را شرح خواهد داد.

زماني كه يكي از طرفين قرارداد اجاره اقدام به انعقاد قرارداد اجاره مي‌كند علاوه بر قراردادي كه به صورت عادي يا در يكي از دفاتر املاك تنظيم مي‌شود، بهتر است با حضور در يكي از دفاتر اسناد‌رسمي نسبت به انعقاد قرارداد اجاره رسمي اقدام نمايد.

امتياز تنظيم اجاره‌نامه در دفتر اسناد‌رسمي
با تنظيم اجاره‌نامه در دفاتر رسمي شما به قرارداد خود اعتبار و پشتيباني قانوني از جمله غيرقابل ترديد و انكار بودن را مي‌بخشيد.

سند رسمي اجاره نامه همانند ديگر اسناد‌رسمي قابليت اجرا از طريق اداره اجاره اسناد‌رسمي را دارد. براي حل اختلاف بين مستاجر و موجر همانند مطالبات قرارداد اجاره و تخليه مستاجر طبق قانون، بيش تر نمود پيدا مي‌كند.

 

درخواست تحليه ملك از طريق اجراي اسناد‌رسمي
موجر و مستاجر مي‌توانند علاوه بر تنظيم اجاره‌نامه عادي يا بدون آن با حضور در يكي از دفاتر اسناد‌رسمي اجاره‌نامه خود را به صورت رسمي تنظيم نمايند.

با پايان زمان قرارداد و در زمان درخواست تخليه ملك در صورت عدم همكاري مستاجر مي‌توان با شرايط قانوني پيش بيني شده در قرارداد در همان دفتر اسناد‌رسمي حضور پيدا كرد و نسبت به درخواست تخليه مستاجر اقدام نمود.

دفترخانه مذكور نيز ملزم است با دريافت هزينه‌اي، درخواست مكتوب موجر را به همراه اجاره‌نامه و ساير مدارك لازم به اداره اجراي ثبت اسناد‌رسمي محل اجرا بفرستد.

براي پيگيري قانوني از سوي موجر بايستي ابتدا با دريافت نوبت الكترونيكي در موعد مقرر در اداره حاضر شود و پس از آن مراحل تخليه مستاجر از طريق قانوني را پيگيري نمايد.

اداره اجراي اسناد‌رسمي ظرف مدت مشخص به مستاجر اخطار و مهلت داده و سپس نسبت به تخليه ملك اقدام مي‌نمايد.

چنانچه مستاجر نسبت به تخليه ملك امتناع كند مامورين ذي‌صلاح با دستور اين اداره نسبت به تخليه مستاجر وارد عمل شده و ملك را به صورت قانوني به موجر تحويل خواهند داد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با نكات حقوقي مطلب «نكات حقوقي مهم در معاملات املاك» را بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۸:۳۸ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

شرايط قانوني پشيماني در قرارداد

با رعايت شرايط قانوني امكان پشيماني در قرارداد به معناي نوعي اختيار فسخ با پرداخت خسارت مقطوع به طرف مقابل قرارداد وجود دارد.

اگر تصور مي كنيد كه در هر شرايطي حق پشيماني در قرارداد را داريد بهتر است مطلب امروز «مجله ملكي دلتا» را تا آخر بخوانيد.

بيشتر افرادي كه پاي امضاي قرارداد مي‌روند به غلط تصور مي‌كنند كه حق پشيماني در تمام قرادادها را دارند و در هر زمان كه اراده كنند، مي‌توانند آن را اعمال كنند.

حق و شرط پشيماني در قرارداد، مربوط به زماني است كه يكي از طرفين قرارداد، از معامله انجام شده منصرف و پشيمان شود و براي فسخ آن اقدام كند.

براي پشيماني شرايط و جزييات مربوط به اين شرط بايستي مشخص شود.

شرايط قانوني براي پشيماني در قرارداد
طرفين قرارداد بايستي بدانند كه شرط پشيماني به صورت پيش فرض در قرداد وجود ندارد و بايد به صورت مكتوب و توافق شده در قرارداد ذكر شود.

هر كدام از طرفين قرارداد بايد در جريان باشند براي پشيماني در قرارداد مهلت تعيين كنند (به عنوان مثال تا 48 ساعت بعد از عقد قرارداد) و در قرارداد مربوطه درج شود.

علاوه بر زمان بايستي مبلغي به عنوان ضرر و زيان تعيين گردد و در قرارداد مذكور درج گردد.

نحوه اجراي شرط پشيماني به چه صورت است؟
اطلاع به طرف مقابل براي پشيماني از قرارداد
اقدام به موقع در زمان تعيين شده در قرارداد
اقدام از طريق مراجع قانوني
در نظر داشته باشيد كه تنها در صورتي فرد قادر به فسخ يا دريافت ضرر و زيان خواهد بود كه در زمان تعيين شده در قرارداد اقدام كند و به اطلاع طرف مقابل و يا مشاور املاك برساند.

 

خسارت مربوط به فسخ قرارداد
خسارت مربوط به فسخ قرارداد با توجه به بندها و توافقات درج شده در آن قابل دريافت است.

فسخ قرارداد توسط فروشنده: فروشنده بايستي علاوه بر مبالغ دريافتي جهت فروش ملك، مبلغ تعيين شده به عنوان ضرر و زيان را نيز پرداخت كند.

فسخ قرارداد توسط خريدار: فروشنده بايستي هزينه مربوط به ضرر و زيان را از مبالغ دريافت شده كسر كند و مافي التفاوت را به خريدار تحويل دهد.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «آيا ملك قولنامه اي قابل توقيف است؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۷:۴۳ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

خريد آپارتمان در لويزان چقدر سرمايه مي‌خواهد؟

قرار است در اين گزارش يكي از محله‌هاي منطقه 4 تهران را براي خريد خانه به شما معرفي كنيم، پس تا انتها با مجله ملكي دلتا همراه باشيد.

محله‌اي كه قرار است در اين گزارش به شما معرفي كنيم «محله لويزان يا همان شيان» است. اين محله آرام و جذاب را بيشتر مردم به سرسبزي و خيابان‌هاي خلوت آن مي‌شناسند.

در طول ساليان اخير ساخت‌وسازهاي بسياري در اين محله انجام شده، اما همچنان بيشتر بافت خانه‌هاي اين محله قديمي است؛ اما اگر همين روال در ساخت و ساز پيش گرفته شود شايد تا 10 سال ديگر بافت اين محله به طور كلي تغيير كند و ديگر از واحدهاي قديمي در اين محله خبري نباشد.

اين محله اغلب نيازهاي شهرنشيني از جمله مراكز تفريحي، درماني، آموزشي، رفاهي، مراكز خريد و … را داراست؛ اما اگر قصد خريد آپارتمان در لويزان را داريد بايد بدانيد كه متوسط قيمت مسكن در اين محله بالا است.

 

بررسي قيمت مسكن
شما اگر به دنبال واحدهاي نوساز هستيد، بايد بين 70 تا 80 ميليون تومان براي هر متر مربع نقدينگي داشته باشيد؛ البته اين قيمت ذكر شده به صورت ميانگين است و بسته به متراژ، متريال به كار رفته، موقعيت جغرافيايي، نظر فروشنده و … مي‌تواند كمتر و يا بيشتر باشد.

براي مثال يك واحد مسكوني 182 متري، نوساز، سه خوابه، طبقه پنجم، با امكانات (آسانسور- انباري – پاركينگ) متري 76 ميليون تومان قيمت گذاري شده است؛ از همين رو شما براي خريد اين خانه بايد 13 ميليارد و 650 ميليون تومان سرمايه داشته باشيد.

اگر به دنبال خريد آپارتمان در لويزان هستيد لازم است كه بدانيد شما با نقدينگي كمتر هم مي‌توانيد در اين محله اقدام به خريد خانه كنيد؛ در حال حاضر واحدهاي مسكوني با سن بناي بالاي 15 سال با نقدينگي بين 40 تا 50 ميليون تومان براي هر متر مربع، قابل خريداري است.

در حال حاضر يك واحد مسكوني 182 متري، سه خوابه، 16 سال ساخت، طبقه ششم، با امكانات (انباري – آسانسور- پاركينگ) متري 46 ميليون تومان در سايت ملكي دلتا آگهي شده است. شما براي خريد اين خانه بايد بالاي 8 ميليارد و 300 ميليون تومان سرمايه داشته باشيد.

مطالعه بيشتر: مطلب «چگونه سن يك ساختمان را تشخيص دهيم؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۶:۴۹ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

بازگشت بدبيني به فضاي بازار مسكن

شناسايي سه تفاوت عمده بازار تابستاني املاك در مقايسه با بهار امسال، دلسرد شدن سازنده‌ها و شوك تازه به مسكن خبر از توقف خوش‌بيني به بازار مسكن مي‌دهد.

به گزارش «مجله ملكي دلتا» فعالان ساختماني در تازه‌ترين نظرسنجي به تشريح شرايط بازار ساخت و ساز در چند پارامتر مهم از جمله وضعيت بازار مسكن در تير‌ماه و همچنين انتظارات خود از آينده كوتاه مدت اين بازار پرداخته‌اند.

در گزارش مربوط به شاخص مديران خريد ساختمان كه با عنوان گزارش شامخ ساختمان به صورت ماهانه منتشر مي‌شود، انتظارات فعالان ساختماني در ارتباط با آينده كوتاه مدت بازار مسكن و ساخت‌و‌ساز روند نزولي داشته است.

براساس همين گزارش عدد مربوط به اين شاخص نسبت به خرداد ماه – يك ماه قبل – كاهش يافته است.

از جمله ركودي كه شاهد آن هستيم كاهش سفارش براي ساخت مسكن از سوي مالكان زمين در بهار 1400 بود.

عدد شاخص مربوط به پارامتر ميزان سفارش جديد مشتريان كه به معناي ميزان درخواست مالكان زمين براي تخريب و نوسازي مسكن يا ميزان عرضه زمين براي ساخت مسكن است كه در نخستين ماه از تابستان امسال به 46 كاهش يافته است.

در صورتي كه عدد شاخص كمتر از 50 باشد نشان دهنده بدتر شدن شرايط عرضه زمين براي ساخت مسكن از سوي سازنده‌ها است.

تاثير هزينه خريد مصالح ساختماني در وضعيت بازار مسكن
شاخص مربوط به قيمت خريد مواد اوليه يا لوازم مورد ياز كه در واقع همان شاخص هزينه تامين مصالح و تجهيزات ساختماني است در تابستان امسال به 63/89 رسيد كه اين ميزان در خرداد ماه برابر با 44/79 بود.

اين رقم حاكي از آن است كه هزينه خريد مصالح ساختماني در مقايسه با بهار به ميزان قابل توجهي افزايش يافته است.

اين در حالي است كه در سال‌هاي قبل همواره تورم مسكن از تورم مصالح ساختماني بيشتر بوده است. طبق گزارش شامخ ساختمان در تيرماه نشان مي‌دهد، چالشي كه به لحاظ تورم مصالحي ساختماني براي سازنده‌ها و فعالان بازار ساخت و ساز در تير‌ماه ايجاد شده است، بزرگترين چالش آن‌ها از ابتداي امسال تاكنون است.

پيشنهاد مطالعه: اگر به دنبال اخبار قيمت آپارتمان هستيد، مطلب «ساخت مسكن ارزان قيمت، شدني نيست» بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان در تهران، خريد آپارتمان جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۴:۳۴ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)