املاك دلتا املاك دلتا .

املاك دلتا

خريد امن مسكن در گرو آموزش مشاوران املاك

آموزش مشاوران املاك مي‌تواند زمينه‌ساز يك خريد امن براي مردم در بازار مسكن شود.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، عضو اتحاديه مشاوران املاك درخصوص آموزش مشاوران املاك گفت: اميدواريم حرفه‌مندان حوزه املاك با بهره‌گيري از آموزشهاي نوين، نسبت به توسعه شغل بنگاه‌داري و ارايه خدمات تخصصي در حوزه املاك اقدام كنند؛در زمان حاضر افراد بسيار توانمندي در حوزه املاك مشغول به فعاليت هستند.

بهرام گلستاني گفت: آموزش مشاوران املاك از طريق روشهاي مختلف آموزشي، باعث مي‌شود بروز خطا در زمان امضاي قراردادها نزديك به صفر شود كه همين امر مي‌تواند زمينه‌ساز خريدي امن در حوزه املاك براي مردم باشد.

وي افرود: نياز اول و مهم مشاوران املاك از آگهي املاك شروع مي‌شود و آنها  براي كسب اطلاع از آگهي املاك معمولا وارد برخي سايت‌ها مي‌شوند.

عليرضا تفرشي، مدرس دانشگاه نيز گفت: ويژگي‌ها، رغبت‌ها، دانش، مهارت و استعدادها از جمله سرفصلهاي ضروري است كه افراد شاغل در حرفه املاك مي‌بايست به آن مجهز باشند.

تفرشي ادامه داد: در حوزه دانش مقوله‌هاي مشتري مداري كه شاخصه آن تسلط برعلم رفتارشناسي است، قوي بودن در حوزه فروش و بازاريابي، تسلط بر امور حقوقي و قراردادها، كسب اطلاعات عميق مربوطه و همچنين تسلط بر فناورهاي مرتبط ازجمه مهمترين مصاديق مربوط به دانشي است كه مشاوران بايد آن را دارا باشند.

وي اظهار كرد: شنونده فعال بودن، فن بيان و قدرت كلام، مذاكره كننده موثر، داراي قدرت هماهنگي و سازماندهي و آگاهي اجتماعي نيز از جمله مهارتهاي لازم براي مشاوران املاك است.

علي محمدي، مدرس حوزه بازاريابي گفت: ارايه و معرفي محصول، گوش دادن به مخاطب، وادار كردن مخاطب به گفت‌وگو از طريق طرح پرسش‌هاي فروش و همچنين رفتارشناسي و شناخت شخصيت افراد بر اساس مدلهاي معروف علمي از جمله شاخص ترين راهكارهاي انجام بازاريابي تلفني موفق است.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «وزير راه: قرار نيست سالي يك ميليون مسكن بسازيم!» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۶:۰۶ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

مستاجران وام وديعه مسكن را گرفتند؟

دو ماه تا اتمام مهلت ثبت نام دريافت وام وديعه مسكن باقي مانده و مشكلات سرراه مستاجران همچنان مشهود است.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، بخشنامه اعطاي وام وديعه مسكن همين چند روز پيش به بانك ها ابلاغ شد و بانك ها مكلف به پرداخت وام تا بهمن ماه امسال شدند.

بعد از گذشت چند هفته سايت مجدداً چند روزي غيرفعال شد و در اواخر شهريور ماه براي مستاجران دوباره بازگشايي شد. اين بازگشايي همچنان با اختلال مواجه بود و بانك ها دائما از نبود اعتبار دم مي زدند تا اينكه سامانه بانك هاي مربوط را باز كرده و اجازه انتخاب بانك به متقاضيان وديعه مسكن را داد.

اما بسياري از متقاضيان براي دريافت اين تسهيلات با مشكلات بسيار زيادي از سوي بانك‌ها مواجه هستند به‌طوري‌كه ضامن‌هايي كه بانك‌ها از مستاجران درخواست مي‌كنند باعث شده كه آن‌ها عطاي دريافت تسهيلات را به لقايش ببخشند.

درهمين‌رابطه يكي از مستاجران بيان كرد: پس‌از آن كه توانستيم به‌زحمت در سايت ثبت‌نام كنيم در هنگام مراجعه به بانك اعلام كردند كه بايد دو ضامن رسمي كارمند با فيش كسر از حقوق بياوريد و خود دريافت كننده وام هم بايد چندين سفته و ضمانت نامه بياورد!

 

متقاضيان براي وام وديعه بايد امتياز ۶۰۰ داشته باشند!
يكي ديگر از مستاجران كه در انتظار دريافت تسهيلات است، گفت: پس از گذشت چندين ماه بررسي توسط سامانه به ما اعلام كردند كه بانك موردنظر را انتخاب كنيم و ما در هنگام مراجعه متوجه شديم كه تنها دو بانك خصوصي مانده و ساير بانك‌ها ظرفيتشان تكميل‌شده است.

همچنين در هنگام مراجعه به يكي از بانك‌هاي خصوصي به ما اعلام كردند كه بايد متقاضي در اين شعبه حساب داشته باشد و همچنين بايد صاحب حساب امتياز ۶۰۰ را دريافت كند تا بتواند تسهيلات وام وديعه را دريافت كند و متصدي اين بانك اعلام كرد تنها ۱۰ درصد از مشتريان ما امتياز ۶۰۰ را دارند و در صورت عدم كسب امتياز نمي‌توانند وام بگيرند.

علاوه بر مشكل  كمبود اعتبارات بانك ها يكي ديگر از اصلي ترين مشكلات متقاضيان ضامن است، كه در  اين زمينه باوجود آنكه تاكنون چندين بار مشكل پيگيري شده  اما هنوز هيچ اقدامي در اين خصوص صورت نگرفته است  و همچنان بانك ها در ارائه دو ضامن پافشاري مي كنند.

در اين زمينه جمشيدي، دبيركانون بانك هاي خصوصي معتقد است، نحوه تامين ضامن بانك هاي خصوصي با دولتي متفاوت است و اين گفته خود جاي بسي تامل دارد كه چرا سيستم تسهيلات هاي اجباري دولت كه به نوعي تسهيلات تكليفي ناميده شده است به صورت يكپارچه عمل نمي كند.

براساس اين گزارش مشكل ضامن براي دريافت كد رهگيري يكي ديگر از اصلي‌ترين مشكلات مستاجران و وام گيرندگان وديعه مسكن هست كه تاكنون بانك مركزي هيچ پاسخي در اين خصوص نداده است و از سوي ديگري وزارت راه و شهرسازي هم اعلام مي كند با بانك مركزي در اين خصوص صحبت شده و اعلام كرده ايم كه شرايط را براي وام گيرندگان تسهيل كنند.

به نظر مي‌رسد در بسياري از بانك‌ها علاوه بر آنكه وام گيرندگان بايد دو ضامن رسمي و كارمند بيارند بايد چك و سفته چند ميليون توماني هم بياورند كه اين خود باعث گلگي و ناراحتي بسياري از مستاجران شده است.

مطالعه بيشتر: مطلب «ساخت مسكن در ۷ هزار هكتار زمين» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۵:۳۶ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

چطور براي مسكن ارزان ثبت‌نام كنيم؟

قرار است امروز ثبت نام براي طرح جهش مسكن آغاز شود كه مهمترين شرط آن مستاجر بودن است. اما چطور مي‌توان در اين طرح ثبت نام كرد؟

.به گزارش «مجله ملكي دلتا»، ساخت و تحويل دو ميليون واحد مسكن مهر حدود ۱۴ سال زمان برد و طرحي كه از سال ۸۶ آغاز شده بود تا سال ۱۴۰۰ همچنان ادامه داشت. علاوه بر اين، در دولت سابق نيز قرار شد كه دو ساله بيش از ۴۰۰ هزار واحد مسكن ملي ساخته و تحويل مردم شود اما در عمل اين وعده طبق زمان اعلام شده عملي نشد.

حال اين بار قرار است در طرح جهش مسكن مستاجران براي دريافت خانه‌هاي ارزان‌قيمت ثبت نام كنند.

به گفته محمدرضا رضايي كوچي، رئيس كميسيون عمران مجلس در اين طرح سامانه ثبت‌نام مسكن رئيسي بدون محدوديت زماني است و اين طرح براي مستاجران و افراد فاقد مسكن است و شامل افراد ديگر نمي‌شود.

افرادي هم كه در طرح مسكن ملي ثبت‌نام كرده‌ و هنوز مسكني تحويل نگرفته‌اند، مشمول طرح جهش توليد مسكن مي‌شوند. اما اين دسته از متقاضيان لازم نيست مجددا در سامانه جديد ثبت‌نام كنند و درخواست آنها اعمال مي‌شود.

 

همچنين قرار است دولت به متقاضيان طرح جهش مسكن، وام بدهد. اگرچه هنوز مبلغ اين وام مشخص نيست. اما آنگونه كه وزير راه و نمايندگان مجلس گفته‌اند مبلغ وام بين ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان است.

اقساط ماهانه طرح جهش مسكن چقدر است؟
طبق اعلام مسئولان اقساط ماهانه وام طرح جهش مسكن، بين سه ميليون و ۷۵۰ هزار تا پنج ميليون تومان است. اين وام ۲۰ ساله است. اما مشخص نيست كارمزد آن چقدر است. برخي مي‌گويند كارمزد تسهيلات مسكن رئيسي ۱۸ درصد است اما برخي از نمايندگان از وام خريد مسكن با كارمزد زير ۱۰ درصد خبر داده‌اند.

سامانه ثمن به آدرس «SAMAN.MRUD.IR» براي ثبت‌نام متقاضيان مسكن توسط مسئولان وزارت راه و شهرسازي اعلام شد. اما طبق گفته وزارت راه ممكن است ثبت‌نام به هفته بعد موكول شود. با اين حال، طبق آخرين اعلام فعلا امروز زمان شروع ثبت نام در نظر گرفته شده است.

مطالعه بيشتر: مطلب «انتقاد به خلاء تسهيلات در بخش ساخت‌وساز» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۵:۰۰ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

از راهنماي خريد خانه در اصفهان بيشتر بدانيم

قيمت خانه در مناطق مركزي شهر اصفهان كه دسترسي به تمام امكانات آسان‌تر است نسبت به مناطق حاشيه شهر اختلاف چشمگيري دارد. خانه‌هايي كه در همسايگي زاينده‌رود قرار دارند، از ارزش قابل‌توجهي برخوردارند.

جدا از مساحت خانه، عمر ساختمان و مصالحي كه در ساختمان به‌ كار رفته، موارد ديگري نيز به عنوان راهنماي خريد خانه در اصفهان مورد نياز است كه «مجله ملكي دلتا» آن را شرح مي دهد.

ازآنجايي‌كه تأمين مسكن يكي از اركان اساسي زندگي در هر شهر و البته اصفهان است و علاوه بر ميل به زندگي در شهري زيبا با امكانات پيشرفته، خريد خانه يا هرگونه ملك در اصفهان مي‌تواند به معني حفظ ارزش سرمايه شما نيز باشد.

از اين رو لازم است دانسته‌هايي از مناطق مختلف شهر اصفهان در دسترس باشد تا اگر در فكر خريد خانه در اين شهر هستيد بتوانيد اين شهر را بهتر بشناسيد.

شهر اصفهان به ۱۵ منطقه شهرداري تقسيم شده كه هركدام خصوصيات منحصر به خود را دارد و قيمت خريد خانه در هركدام از مناطق شهر اصفهان نيز متفاوت است كه مطابق نياز، توقعات، شرايط و بودجه خود مي‌توانيد به بررسي خانه‌هاي هر منطقه بپردازيد.

بهترين گزينه اي كه مي تواند راهنماي خريد خانه در اصفهان براي شما باشد شناخت كامل از مناطق است. بخش بندي مناطق اصفهان به 6 تيپ مختلف مي تواند شما را به بهترين خريد آپارتمان در اصفهان برساند.

6 تيپ متفاوت مناطق اصفهان براي خريد خانه
تيپ نخست شامل مناطق تاريخي يك و 3 بوده كه در اين مناطق مي توان گفت كه باوجود تغييرات زيادي كه در شهر اصفهان و ازجمله در اين منطقه رخ داده است، همچنان قوي‌ترين بافت سنتي اصفهان در بخش‌هايي از اين منطقه تاريخي قرار گرفته است.

تيپ دو را  مناطق ۲، ۹ و ۱۱ اصفهان تشكيل مي دهند اما به دليل نداشتن اجازه براي تغيير كاربري زمين‌هاي كشاورزي و نبود مراكز خريد و تجاري و به‌طوركلي پايين بودن جذابيت‌هاي شهري، مناطقي مهاجر فرست به شمار مي‌آيند.

هر سه منطقه روي‌هم‌رفته ۱۰ درصد از جمعيت شهر را تشكيل مي‌دهند؛ اما ۱۷ درصد از مساحت شهر را در بر مي‌گيرند.

تيپ سه به مناطق ۵ و ۶ تعلق دارد كه تقريباً به‌جز چند محله (دنارت، ردان، همت‌آباد، تخت فولاد و فيزيدان) تمام محله‌هاي واقع در اين منطقه جزء مناطق متوسط روبه بالا به شمار مي‌آيند.

قيمت خانه و آپارتمان در بيشتر خيابان‌هاي منطقه ۵ به هم نزديك بوده و بالاترين ميانگين قيمت مسكن را در بين مناطق ۱۵ گانه اصفهان را دارد.

مناطق ۸ و ۱۲ در دسته تيپ چهار هستند و اگر به رشد جمعيت مناطق مختلف شهري اصفهان دقت شود بيشترين رشد جمعيت را منطقه 8 و بخشي از منطقه۱۲ داشته‌اند.

منطقه ۴ به تنهايي تيپ پنج را شامل شده كه با تقريباً صد و سي هزار نفر جمعيت و ۱۷ محله رتبه هفتم پرجمعيت‌ترين منطقه است. هفت درصد از جمعيت شهر و تقريباً شش درصد از مساحت شهر را دارد.

منطقه حاشيه‌نشين غيربومي در دسته تيپ شش قرار دارند و كه منطقه 14 اصفهان است. خيابان‌هاي مهم منطقه ۱۴ اصفهان خيابان عاشق اصفهاني، خيابان آيت‌الله غفاري (خيابان زينبيه) و بخش‌هاي شرقي خيابان استاد فلاطوري، خيابان استاد برازنده و خيابان گلستان مي‌باشند.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «معلمان مستاجر خانه دار مي شوند!» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۴:۰۷ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

سيمان روي دست كارخانه‌ها ماند

عرضه سيمان از سوي كارخانه‌ها به بورس كالا زياد شده است. به نظر مي‌رسد به دليل افزايش هزينه‌هاي تمام شده، ساخت و ساز كاهش پيدا كرده و سيمان روي دست كارخانه‌ها مانده است. چرا با وجود اينكه قيمت‌ها ثابت شده مردم سيمان نمي‌خرند؟

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، بازار سيمان آرام شد و قيمت سيمان در يك ماه گذشته بدون تغيير ماند. بررسي‌ها نشان مي‌دهد مردم ديگر تمايلي به خريد سيمان ندارند و اين مسئله در ساخت و ساز مسكن تاثير گذاشته است.

هر پاكت سيمان ۲۴ هزار تومان
دبير انجمن صنعت سيمان مي‌گويد: هر پاكت سيمان در بورس كالا با قيمت ۲۴ هزار تومان فروخته مي‌شود و هر تن سيمان ۴۸۰ هزار تومان است. همچنين سيمان فله‌اي هم با قيمت ۳۴۵ هزار تومان فروخته شده است.

عبدالرضا شيخان توضيح داد: عرضه سيمان هم در يك ماه گذشته به بورس كالا زياد شده است. يعني كارخانه‌ها هر هفته يك ميليون و ۲۳۰ هزارتن سيمان به بورس كالا عرضه مي‌كنند اما با اين حال تقاضا براي خريد سيمان كم شده است. بعضي اوقات نرخ سيمان‌ در بورس كالا ارزان‌تر از ۲۴ هزار تومان مي‌شود اما با اين حال خريداري وجود ندارد.

او بيان كرد: مردم سيمان نمي‌خرند چون قيمت‌ها ثابت شده و دپوي سيمان ديگر توجيه اقتصادي ندارد. حتي در برخي از استان‌ها و مناطق مختلف تهران به دليل رقابت سنگين، سيمان با نرخ كمتري عرضه شده اما با اين حال مشتري براي خريد وجود نداشته است.

همچنين برخي از انبوه‌سازان مي‌گويند به دليل افزايش هزينه‌ها تا حدودي ساخت و ساز مسكن متوقف شده است.

 

مردم بر اساس نياز روز سيمان مي‌خرند
همچنين در چند ماه گذشته برخي از سازندگان به دليل تعهداتي كه به مردم داشتند از ترس كمبود سيمان مجبور بودند كه تقاضاي خود را براي خريد سيمان افزايش دهند.

حالا اما با عرضه برق به كارخانه‌ها ديگر ترسي براي كمبود سيمان ندارند و كالاهاي خود را براساس نياز روز مي‌خرند. قيمت سيمان در بازار آزاد هم ثابت مانده است. در گذشته در ويترين مغازه‌ها سيماني وجود نداشت و برخي سيمان را احتكار كرده بودند اما حالا در ويترين مغازه‌ها سيمان به تعداد متقاضيان موجود و كمبودي تاكنون گزارش نشده است.

پيش از اين هر كيسه سيمان با قيمت ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان فروخته مي‌شد. در يك ماه گذشته اما قيمت هر پاكت سيمان بين ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان ارزان شده است.

در شهريور ماه عبدالرضا شيخان، دبير انجمن سيمان گفته بود: «حداكثر ارزش واقعي يك كيسه سيمان حدود ۴۰ هزار تومان است. به مردم توصيه مي‌كنيم چنانچه قيمت يك كيسه سيمان بالاي ۴۰ هزار تومان بود آن را نخرند!»

مطالعه بيشتر: مطلب «معلمان مستاجر خانه دار مي شوند!» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۲:۴۹ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

جلفا، محله‌اي جذاب اما گران قيمت در اصفهان

اگر به دنبال خريد خانه در محله جلفا اصفهان هستيد؛ با ما همراه باشيد تا شما را با قيمت مسكن در اين منطقه بيشتري آشنا كنيم.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، محله جلفا اصفهان يكي از محله هاي ديدني و بسيار جذاب است كه به دليل امكانات مناسبي كه دارد متقاضيان بسياري براي خريد خانه در اين محله متقاضي هستند.

محله جلفا و در محدوده‌ي مركزي شهر اصفهان واقع شده است از همين دسترسي آن به امكانات رفاهي و دولتي بسيار مناسب است. اما بايد بدانيد كه شما براي خريد خانه در جلفا اصفهان بايد نقدينگي بالايي داشته باشيد، چرا كه قيمت ملك در اين محله حتي با قيمت مسكن در برخي از محله هاي گران قيمت تهران نيز برابري مي كند.

 

ميانگين قيمت مسكن در جلفا اصفهان بين 40 تا 60 ميليون تومان است؛ شما براي خريد يك آپارتمان 130 متري زير 3 سال ساخت، در اين محله بايد نزديك به 6 ميليارد و 500 ميليون تومان نقدينگي داشته باشيد.

در ادامه قيمت برخي از آپارتمان هاي واقع در محله جلفا را مشاهده مي‌كنيد، اما اگر به دنبال فايل هاي بيشتري هستيد مي توانيد به سايت ملكي دلتا مراجعه و ملك مورد نظر خودتان را پيدا كنيد.

خريد خانه در محله جلفا اصفهان
97 متري، دو سال ساخت، دو خوابه، طبقه سوم، امكانات (انباري-پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 4 ميليارد و 100 ميليون تومان
135 متري، سه خوابه، نوساز، طبقه، دوم، امكانات (انباري-پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 5 ميليارد و 400 ميليون تومان
171 متري، 12 سال ساخت، سه خوابه، طبقه اول، امكانات (پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 7 ميليارد و 400 ميليون تومان
235 متري، نوساز، سه خوابه، طبقه اول، امكانات (انباري-پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 13 ميليارد تومان
300 متري، 30 سال ساخت، سه خوابه، طبقه اول، امكانات (انباري-پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 20 ميليارد تومان
84 متري، 15 سال ساخت، دو خوابه، طبقه همكف، امكانات (پاركينگ-آسانسور)/ قيمت كل: 2 ميليارد و 900 ميليون تومان
مطالعه بيشتر: مطلب «ساخت و ساز در اصفهان از تهران پيش افتاد» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۲:۰۴ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

قانون ماليات بر خانه هاي لوكس راه بهبود بازار مسكن

پايه مالياتي كه براي خانه‌هاي لوكس پيش بيني شده است مي‌تواند به نفع اقتصاد مسكن باشد، اما نرخ‌هاي موجود آن دردي از بازار مسكن دوا نمي‌كند.

به گزارش «مجله ملكي دلتا» مهرماه سال جاري پس از تعلل و كم‌كاري دولت گذشته، جزئيات آيين‌نامه ماليات بر خانه هاي لوكس كه در قانون بودجه امسال نيز آمده است، به تصويب هيات دولت رسيد.

واحد‌هاي مسكوني و باغ ويلا‌هاي بالاي ۱۰ ميليارد تومان، مشمول ماليات بر خانه‌هاي گران قيمت مي‌شوند؛ اما به نظر مي‌رسد نرخ‌هاي وضع شده اين ماليات تاثير قابل توجهي نمي‌تواند نه بر بازار مسكن و نه در بخش درآمد‌هاي دولت بگذارد.

اگر مالكان خانه‌هاي لوكس تا پايان بهمن امسال ماليات متعلقه را پرداخت نكنند، سازمان امور مالياتي مي‌تواند رأسا اقدام به وصول آن كند. سازمان ثبت اسناد از انتقال سند و جابه‌جايي واحد‌هاي لوكس مشمول ماليات در صورت عدم پرداخت آن، ممانعت خواهد كرد.

نرخ‌ ماليات خانه هاي لوكس چقدر است؟
در حقيقت وصول ماليات بر خانه هاي لوكس در راستاي بهبود شاخص ضريب جيني و كاهش فاصله طبقاتي و نابرابري ميان بخش‌هاي ارزان و گرانقيمت كلانشهرهاست؛ بنابراين با توجه به فاصله قابل توجه قيمت مسكن در نقاط گرانقيمت پايتخت و ديگر كلانشهر‌ها با مناطق ارزان‌تر، مي‌توان اين شكاف را با نرخ‌هاي مالياتي بازدارنده‌تري جبران كرد.

با آنكه اين پايه مالياتي مي‌تواند به نفع اقتصاد مسكن باشد، اما نرخ‌هاي موجود از چند جهت دردي از بازار مسكن دوا نمي‌كند. با اين حال نرخ‌هاي مالياتي خانه هاي لوكس به شرح زير است:

تا ۱۰ ميليارد تومان، نرخ صفر
۱۰ تا ۱۵ ميليارد تومان نسبت به مازاد ۱۰ ميليارد تومان، يك‌دهم درصد
۱۵ تا ۲۵ ميليارد تومان نسبت به مازاد ۱۵ ميليارد تومان، ۲دهم درصد
۲۵ تا ۴۰ ميليارد تومان نسبت به مازاد ۲۵ ميليارد تومان، ۳دهم درصد
۴۰ تا ۶۰ ميليارد تومان نسبت به مازاد ۴۰ ميليارد تومان، ۴دهم درصد
نسبت به مازاد بر ۶۰ ميليارد تومان، نيم درصد

پيشنهاد مطالعه: مطلب «انتقاد به خلاء تسهيلات در بخش ساخت‌وساز» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۰:۰۵ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

مجردها هم مي‌توانند در طرح جهش مسكن ثبت‌نام كنند؟

ثبت نام در طرح جهش توليد مسكن از امروز به مدت حداقل يك ماه در ۳۱ استان كشور آغاز مي‌شود.

18به گزارش «مجله ملكي دلتا»، قانون جهش توليد مسكن ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ به تصويب مجلس و ۳ شهريور ۱۴۰۰ به تاييد شوراي نگهبان رسيد و چندي پيش رئيس جمهور اين قانون را براي اجرا به وزارتخانه‌هاي راه و شهرسازي و امور اقتصادي و دارايي ابلاغ كرد.

پس از برگزاري جلسات متعدد در خصوص طرح جهش توليد مسكن، ثبت‌نام متقاضيان مسكن در اين طرح از امروز ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در سامانه (ثمن) saman.mrud.ir آغاز مي‌شود. حداقل يك ماه براي ثبت نام در سامانه در هر مرحله از طرح جهش توليد مسكن در نظر گرفته شده است تا همه افراد واجد شرايط بدون دغدغه و محدوديت زماني ثبت نام خود را انجام دهند.

 

شرايط ثبت نام در طرح جهش توليد مسكن
ثبت نام در اين طرح همانند گذشته با شروطي همراه است. تمام شرايط در طرح‌هاي قبلي را داراست كه شروط اصلي براي متقاضيان به شرح ذيل است:

۱-فرم ج سبز (عدم استفاده از امكانات دولتي و يارانه‌اي زمين و مسكن و تسهيلات)
۲-نداشتن مالكيت خصوصي
۳- تأهل و يا سرپرست خانوار بودن
۴-داشتن سابقه حداقل ۵ سال سكونت در شهر مورد تقاضاي مسكن
در اين طرح خانم‌ها با سن بالاي ۳۵ سال مجرد به عنوان سرپرست در نظر گرفته مي‌شوند و مي‌توانند ثبت‌نام كند. هنوز براي آقايان مجرد سقف سني در نظر گرفته نشده، ولي پيشنهاد شده حداقل سني ۴۰ سال براي مردان مجرد نيز در نظر گرفته شود.

طي چهار سال، قرار است كه ۴ ميليون واحد مسكوني در قالب طرح جهش توليد مسكن ساخته شود. براي تحقق ساخت اين تعداد واحد در سال، اول ساخت تعداد بيشتري واحد آغاز مي‌شود.

مطالعه بيشتر: مطلب «چطور براي مسكن ارزان ثبت‌نام كنيم؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، خريد خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۹:۰۹ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

28 مهر زمان ثبت نام خانه اولي ها

معاون وزير راه و شهرسازي: در ۳۱ استان و تعداد قابل توجهي از شهرها تامين زمين صورت گرفته و آمادگي ثبت نام وجود دارد.

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از محمود محمودزاده، ثبت نام خانه اولي ها براي واحدهاي طرح جهش توليد و تامين مسكن از روز چهارشنبه در سامانه ملي نهضت مسكن آغاز مي‌شود.

محمود محمودزاده اظهار كرد: روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ آماده ثبت نام خانه اولي ها هستيم. متقاضيان مي‌توانند به سامانه ملي نهضت مسكن به نشاني www.saman.mrud.ir مراجعه و نام‌نويسي كنند.

وي اعلام كرد: عدم استفاده از تسهيلات يارانه‌اي دولتي در بخش مسكن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالكيت خصوصي، متاهل يا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سكونت در شهر مورد تقاضا، چهار شرط اصلي خواهد بود.

محمودزاده گفت: بحمدالله روند پرداخت وام اجاره در بانكها بهتر از قبل شده است. در حال حاضر بيش از يك ميليون ۴۱۱ هزار نفر ثبت نام كرده‌اند كه ۴۸۸ هزار نفر به سيستم بانكي معرفي شده و ۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر تسهيلات را دريافت كرده‌اند.

وي تصريح كرد: به منظور سهولت در معرفي ضامن وام وديعه مسكن، مكاتباتي را با بانك مركزي و دبيرخانه ستاد ملي كرونا انجام داده‌ايم و پيگيريها ادامه دارد تا شرايط بهتر شود.

هنوز جزئيات اقساط و نرخ سود تسهيلات خانه‌هاي طرح جهش توليد مسكن براي دهكهاي مختلف توسط بانك مركزي اعلام نشده، اما اقبال شاكري ـ نماينده مجلس ـ گفته كه تسهيلات ۴۵۰ ميليون تومان است كه به سازندگان پرداخت مي‌شود. اقساط نيز ۳ ميليون و ۷۵۰ هزار تا ۵ ميليون تومان خواهد بود.

همچنين وزارت راه و شهرسازي اعلام كرده كه تلاش مي‌كند حداكثر كمك را به دهكهاي يك تا سه داشته باشد. اين كمكها مي‌تواند شامل تقبل تمام يا بخشي از نرخ سود تسهيلات، زمين رايگان، خدمات مهندسي و عوارض صدور پروانه باشد.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «خريد خانه در معروف ترين محله‌ هاي اصفهان» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، قيمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۳:۰۱ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)

آيا ساخت «مسكن اجاره‌ اي» ترمز تورم اجاره‌بها را خواهد كشيد؟

پارسال براي رشد اجاره‌بها «سقف» تعيين شد؛ اما به‌دليل غفلت دولت از ريشه صعود اجاره‌بها و كوتاهي در به‌كارگيري ابزار اصلي مهار صعود ميانگين اجاره‌بهاي خانه در تهران و ساير شهرها به ترتيب تا ۶/ ۱برابر و ۳/ ۱برابر جهش كرد. امسال نيز با تداوم رشد تند هزينه اجاره‌نشيني، سياست «ساخت مسكن اجاره‌اي» تدارك ديده شده است.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، ساخت مسكن اجاره‌ اي با توجه به پروسه ساخت، به معناي «انتقال زمان حل مشكل مستاجرها به سال ۱۴۰۲» است؛ ضمن آنكه موتور تورم اجاره با آن سياست از كار نخواهد افتاد.

يك بررسي از ساده بازار مسكن كاملا مشخص مي‌كند، معادل حداقل ۲برابر تيراژ مدنظر دولت براي ساخت مسكن اجاره‌اي، «آپارتمان بلااستفاده» و آماده عرضه براي اجاره وجود دارد كه اگر «معافيت مالياتي ملاكان» از طريق «اخذ ماليات سالانه بر ملك» پايان يابد، واحدها به فوريت روانه بازار مي‌شود. اين ماليات ترمز تورم مسكن را مي‌كشد.

اعلام يك سياست پيشنهادي جديد با هدف ساماندهي بازار اجاره خطر بروز خطاي دوم در اين بازار در شرايط بحراني فعلي را به متولي مسكن گوشزد مي‌كند.

 

بررسي‌هاي به عمل آمده نشان مي‌دهد، سياست اختصاص سهميه ساخت 150هزار واحدي مسكن‌هاي اجاره‌اي از مجموع برنامه ساخت يك ميليون مسكن در سال به تازگي به عنوان سياست پيشنهادي در اين بخش ارائه شده است كه ديدگاه‌هاي كارشناسي خطر بروز خطاي دوم در بازار اجاره، به فاصله نسبتا كوتاهي از شكست سياست تعيين سقف افزايش اجاره‌بها، را مطرح مي‌كند.

آن‌طور كه اخيرا اعلام شده قرار است سهميه‌اي معادل 150 هزار واحد مسكوني از پروسه ساخت يك ميليون مسكن در سال، به ساخت و عرضه واحدهاي مسكوني استيجاري اختصاص يابد. اگرچه متولي مسكن با نيت ساماندهي بازار اجاره و كنترل اجاره‌بها، نوسان نرخ والتهاب در اين بازار اين پيشنهاد را در دست بررسي دارد اما كارشناسان مي‌گويند سياست عرضه به بازار اجاره در اين قالب نيازمند پيش‌نيازها و اقدامات قبلي است. اقداماتي كه قبل از اجراي اين سياست مي‌تواند به فوريت منجر به افزايش عرضه به بازار و انتفاع مستاجران شود.

بازار اجاره مسكن از تابستان سال گذشته به دنبال سياست تعيين سقف مجاز براي افزايش اجاره‌بها در كشور كليد خورد. سال گذشته، دولت با هدف حمايت از مستاجران به عنوان يكي از اقشار آسيب‌پذير در برابر زيان‌هاي ناشي از شيوع كرونا، در ستاد ملي مقابله با كرونا اقدام به تعيين ضوابطي براي بازار اجاره كرد. در اين مصوبه سقف مجاز براي افزايش اجاره‌بها در كشور به طور متوسط 20 درصد (25 درصد براي تهران، 20 درصد براي مراكز استان‌ها وشهرهاي بزرگ و 15 درصد براي ساير شهرها)، تعيين شد.

در حالي كه از همان ابتداي تصويب اين دستورالعمل و با وجود نيت مثبت سياستگذار براي كنترل التهاب در بازار اجاره و حمايت از مستاجران از اين مسير، گروهي از كارشناسان اين سياست را برنامه‌اي ناكارآمد و محكوم به شكست اعلام كردند، آمارها نيز اين موضوع را تاييد مي‌كند.

مطالعه بيشتر: مطلب «وزير راه: قرار نيست سالي يك ميليون مسكن بسازيم!» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


برچسب: املاك دلتا، خريد آپارتمان، قيمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۲:۲۶ توسط:املاك دلتا موضوع: نظرات (0)