املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

کیفیت مسکن قربانی مصالح ساختمانی گران شد

صعود قیمت مصالح ساختمانی نگرانی‌ها را برای کاهش کیفیت ساخت و ساز افزایش داده است. ساخت و سازی که در سال‌های گذشته، چندان قانونمند نبوده و حتی پروژه‌های دولتی مانند مسکن مهر را زیر سوال برده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مرکز آمار ایران گزارش داده است که میانگین افزایش قیمت مصالح ساختمانی در سال گذشته ۷۶.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش قیمت داشته است.

بر اساس این گزارش گروه‌های آهن­‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره با ۱۱۹.۶ درصد رشد قیمت رکوددار بوده و پس از آن سنگ با ۹۴.۷ درصد و تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی ۹۲.۸ درصد بیشترین تورم را تجربه کرده‌اند.

همچنین خدمات ۳۵.۲، شیشه ۴۳.۴ و نقاشی ساختمان ۵۳.۵ درصد رشد قیمت داشته‌اند. رشد قیمت مصالح ساختمانی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه‌دار شد تا آنجا که قیمت میلگرد بارها خبرساز شده و بهای هر پاکت سیمان به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

این مساله سبب شده است که نگرانی‌ها برای کاهش کیفیت ساخت و ساز بالا بگیرد. به ویژه اینکه در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی از تخلف از استانداردهای ساخت و ساز خبرساز شده و مسکن مهر را به عنوان بزرگترین پروژه ساخت مسکن دولتی بی‌نصیب نگذاشت.

 

تصاویر ویران شدن واحدهای کلیدنخورده مسکن مهر در کرمانشاه در زلزله سال ۹۶ بارها به بحث و بررسی در رسانه‌ها گذاشته شد. همان زمان برخی اعضای نظام مهندسی همدان به شهروند گفته بودند که در بازدیدشان از خانه‌های ویران شده در زلزله، نتیجه گرفته‌اند که در بسیاری از این خانه‌ها اصول استاندارد ساخت و ساز رعایت نشده یا مصالح ساختمانی به حد استاندارد مورد استفاده قرار نگرفته و در مواردی با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها از اصول مهندسی چشم‌پوشی شده است.

علی‌محمد عبدی‌قهرودی، مدیرکل دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی در واکنش به این مساله می‌گوید که نبود تناسب بین حق‌الزحمه مهندسان ساختمان و واقعیت‌های بازار موجب تخلفات زیادی در این زمینه شده است و این چالش باید رفع شود و البته سازمان نظام مهندسی هرگز نباید کیفیت را فدای بحث‌های اقتصادی کند و هرگونه گزارش در این زمینه با وسواس و بدون مسامحه پیگیری می‌شود.

او در واکنش به اینکه افزایش هزینه تمام شده ساخت و ساز چقدر روی کیفیت ساختمان‌سازی تاثیر گذاشته است، گفت: بی‌تاثیر نبوده است و متاسفانه افزایش قیمت‌ها روی کیفیت ساخت و ساز در ایران تاثیر گذاشته است اما برآورد دقیقی نداریم که این موضوع چقدر ساخت و ساز را متاثر کرده است و البته نظارت بر کیفیت ساخت و ساز را به صورت جدی پیگیری می کنیم.

مطالعه بیشتر: مطلب «معرفی یکی از خیابان‌های لوکس اصفهان، برای خرید خانه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۰۱:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

احداث مسکن متقاضی محور اجرا می‌شود

 وزیر راه و شهرسازی: در حوزه مسکن دولت اقدامات خوبی را در قالب طرح جهش تولید مسکن آغاز کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از رستم قاسمی، در قالب طرح جهش تولید مسکن واحدهای مسکونی مازاد تولید نمی‌کنیم بلکه احداث مسکن متقاضی محور پیش می‌رود.

رستم قاسمی ۲۹ مهر در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: در بخش‌های زیرساختی به ویژه جاده، راه‌ آهن، فرودگاه و مسکن تلاش می‌کنیم تا خواسته‌ها و مطالبات مردم استان را به گوش هیئت دولت برسانیم.

وی تصریح کرد: در حوزه مسکن ما به دنبال شناسایی افراد واقعی نیازمند به مسکن هستیم و امید داریم در طی چهار سال آن‌ها را صاحب خانه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال اول با آغاز عملیات احداث دو میلیون واحد مسکن کار را شروع می‌کنیم چرا که دو سال احداث این واحدها به طور می‌انجامد و مابقی دو میلیون واحد را نیز در سال سوم دولت شروع خواهیم کرد.

قاسمی از پرداخت تسهیلات مسکن تا ۴۰۰ میلیون تومان به گروه‌های مختلف و دهک‌های جامعه خبر داد و افزود: پرداخت این تسهیلات برای دهک‌های پایین با نرخ سود پنج و هفت درصد خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: دولت مابه‌التفاوت این تسهیلات را پرداخت کرده و از لحاظ پروانه ساخت و سایر زیرساخت‌ها و مراحل آماده‌سازی از طرف متقاضیان پولی پرداخت نخواهد شد.

قاسمی ثبت‌نام متقاضیان را در سامانه ثمن یادآور شد و اضافه کرد: ما تلاش می‌کنیم تا با تجربه موفق مسکن مهر ایرادات و اشکالات را رفع و احداث مسکن را متقاضی محور بسازیم.

وی سهمیه استان اردبیل را در گام اول ۴۰ هزار واحد اعلام کرد و ادامه داد: در گام بعدی نیز به تناسب تقاضایی که از سوی مردم انجام می‌شود، ۴۰ هزار واحد دیگر نیز پیش‌بینی شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «معرفی یکی از خیابان‌های لوکس اصفهان، برای خرید خانه» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۰۰:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت مسکن 30 متری در اصفهان برای خانه اولی ها

در حال حاضر به صورت رسمی حد نصاب واحدهای مسکونی در اصفهان بین ۶۰ تا ۷۰ متر است، اما امروز زوج‌های جوان به دنبال واحدهای ۲۰ متری هستند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از امیر زاغیان، امید به ساخت مسکن 30 متری در اصفهان و یا 35 متری برای خانه اولی‌ها داریم.

وی گفت: کمترین و البته خطرناکترین عوارض خشکی زاینده‌رود فرونشست زمین است و اگر خشکی زاینده رود با همین شرایط ادامه یابد اصفهان با تمدنی چند هزار ساله تا ۱۵ سال آینده به شهری متروکه تبدیل خواهد شد.

زاغیان در خصوص ثبت اطلاعات افراد در سامانه املاک و اسکان و مالیات بر خانه‌های خالی، گفت: ‌در حال حاضر زمان ثبت نام در این سامانه تا پایان آذر ماه تمدید شده ‌و تا اتمام زمان ثبت نام نمی‌توان از آمار دقیقی سخن گفت.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در مناطقی با تراکم مسکونی بالا که عمدتا در جنوب شهر اصفهان است، حدود ۳۲ درصد خانه‌های آپارتمانی خالی است که اصلی‌ترین قانون مالیات بر خانه‌های خالی بازگردندان این آپارتمان‌ها به چرخه بازار عرضه و تقاضا مسکن است.

زاغیان درباره قیمت مسکن در اصفهان نیز گفت: قیمت مسکن متاثر از دو موضوع زمین و مصالح ساختمانی است که زمین در حوزه وزارت راه و شهرسازی و ‌مصالح به حوزه صنعت و اقتصاد برمی‌گردد.

مناطق گران قیمت مسکن در اصفهان
وی درباره سیاست ساخت یک میلیون مسکن در سال اظهار کرد: همواره سهم استان اصفهان از این عدد در کشور بین ۶ تا ۸ درصد است.

زاغیان با بیان اینکه در دولت جدید بستر قانون جهش تولید مسکن فراهم شده و این قانون به تولید مسکن کمک می کند، یادآور شد: تا پایان ۹۹ تمام واحدهای مسکن مهر در استان اصفهان که متقاضی داشتند، به اتمام رسیده و اصفهان نخستین استان در اتمام این پروژه در کشور است.

امیر زاغیان گفت: در حال حاضر هنوز کاهش متراژ مسکن در کشور بررسی و نهایی نشده است، اما امیدواریم مسکن 30 متری در اصفهان برای خانه‌اولی‌ها به نتیجه برسد.

وی تاکید کرد: در جهش تولید مسکن و ‌اقدام ملی مسکن به دنبال ایجاد سایت خاصی برای مسکن نیستیم و به دنبال استفاده از ظرفیت‌های توسعه درون‌زا هستیم.

وی در خصوص متوسط قیمت هر متر آپارتمان در اصفهان، اظهار کرد: در سطح استان اصفهان قیمت پایین‌ترین مترمربع هر آپارتمان ۵ میلیون تومان و بالاترین آن ۸۰ میلیون تومان است که به طور معمول بالاترین قیمت آپارتمان‌ها در مناطق ۵ و ۶  اصفهان و پایین ترین آن در منطقه ۱۴ است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «سقف نهایی تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چقدر است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۰۰:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

حساب متقاضیان مسکن ملی خالی شد

مطابق آمار هنوز هیچکدام از پروژه طرح اقدام ملی شهر جدید پرند به مرحله سفتکاری نرسیده‌اند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس آمار رسمی در سه سالگی طرح ملی مسکن اکثر پروژه‌های شهر جدید پرند (حدود ۷۰۰۰ واحد) از مرحله خاکبرداری و پی‌سازی عبور کرده‌اند. در بین پروژه‌ها نیز فقط یک پروژه (۴۸ واحد) از مرحله اتمام اسکلت عبور کرده است.

مطابق آمار هنوز هیچکدام از پروژه طرح اقدام ملی شهر جدید پرند به مرحله سفتکاری نرسیده‌اند و بیشترین پیشرفت فیزیکی با 17.39 درصد مربوط به 128 واحد نیک پی سرای ایرانیان است.

این در حالی است که فعلا برای ۱۰ پروژه شامل مجتمع مسکونی ماهان، آپادنا (سایت ۵)، ۲ پروژه مجتمع مسکونی ثمین، مجتمع مسکونی مهرگان (سایت ۳) و مجتمع‌های مسکونی پرند پیمانکاری انتخاب نشده است.

در مجموع ۷۰۰۸ واحد طرح ملی مسکن شهر پرند حدود ۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای هیچکدام از پروژه‌ها پروانه ساختمانی دریافت نشده است.

باوجود اینکه چشم‌انداز روشنی برای واحدهای طرح ملی مسکن پرند قابل تصور نیست که با مجوز شرکت عمران این شهر و در اقدامی عجیب حدود ۶۶ میلیارد تومان از آورده متقاضیان مسکن ملی را به حساب شرکت ترکیه‌ای کوزو واریز شده است.

پیگیری‌ها حاکی از آن است که آورده حدود ۲۲۰۰ متقاضیان مسکن ملی (پرند) به‌عنوان پیش پرداخت به شرکت ترکیه‌ای کوزو پرداخت شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «سقف ۲۵ درصدی برای تمدید قرارداد اجاره مسکن رعایت می‌شود؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۸:۲۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آغاز به کار کمپین «سلام اصفهان» با محوریت گسترش خدمات ملکی

مدیر توسعه کسب و کار هلدینگ دلتا از راه‌اندازی کمپین «سلام اصفهان» خبر داد و عنوان کرد: هلدینگ دلتا در کشورهایی نظیر امارات، قبرس و ترکیه فعالیت می‌کند و در واحد بین‌الملل این مجموعه درصدد افزایش بازارهای خارجی خود در سایر کشورها است.

دکتر امین نائینی مدیر توسعه کسب و کار هلدینگ دلتا در گفت و گو با خبرنگار «مجله ملکی دلتا» از راه اندازی کمپین «سلام اصفهان» خبر داد و در خصوص اهداف و برنامه‌های این کمپین توضیح داد: هدف اصلی کمپین سلام اصفهان یادآوری و تداوم حضور برند دلتا در شهر اصفهان مطابق با استراتژی نفوذ در بازار است.

وی در ادامه مطلب فوق، گسترش خدمات رسانی به هم‌میهنان در شهرهای مختلف بالاخص شهر نامی اصفهان را از جمله اهداف دلتا در این کمپین دانست و افزود: در راستای خدمات رسانی مناسب و ایجاد بستری مطمئن و پربازده برای کاربران عزیز اصفهانی، اقدام به تبلیغات محیطی گسترده در سطح شهر شده که در راستای آن تعداد ۴۷ بیلبورد در مناطق مختلف شهر اصفهان به نمایش درآمده است.

مدیر توسعه کسب و کار هلدینگ دلتا به اپلیکیشن مجله دلتا اشاره کرد و در این خصوص گفت: مجله دلتا پیام با محوریت تولید در حوزه سبک زندگی، مخاطبین بسیاری را جلب خود کرده است و جهت دستیابی به آنچه مخاطب در نظر دارد، اقدام به تولید و انتشار و مطالب گوناگون کرده است.

نائینی به اقدامات صورت گرفته در واحد دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش دیجیتال مارکتینگ ما با به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود مفتخریم که اعلام کنیم سایت دلتا در جستجوهای اینترنتی همواره در جایگاه های نخست به نمایش در می‌آید؛ از همین رو این وعده را به کاربران سایت دلتا می‌دهیم که استفاده از خدمات این سایت موجبات آسودگی خاطر و نیز تسهیل فرآیند انجام معاملات ملکی اصفهانی‌های عزیز می‌شود.

 

نائینی تصریح کرد: مجله دلتا پیام در زمینه‌های نظیر مد و زیبایی، طراحی و دکوراسیون داخلی، دانستنی‌ها، حقوقی، آشپزی و … تولید محتوا می‌کند؛ همچنین بخش تخصصی نیازمندی‌ها نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان این مجله در برآورده‌سازی نیازهای مخاطبین خود فعالیت می‌‎کند.

مدیر توسعه کسب و کار هلدینگ دلتا، اپلیکیشن دلتا را یکی از جدیدترین محصولات هلدینگ دلتا اعلام کرد که توانسته در مدت کمی که از فعالیت آن می‌گذرد، مخاطبان بسیاری را جذب کند، وی عنوان کرد: در حال حاضر، حدود 105 هزار نصب فعال در بسترهای موجود، جزو پرکاربردترین اپلیکیشن‌های داخلی است.

 

وی به فعالیت هلدینگ دلتا در زمینه بین الملل اشاره کرد و بیان داشت: هلدینگ دلتا در کشورهایی نظیر امارات، قبرس و ترکیه فعالیت می‌کند و در واحد بین‌الملل این مجموعه درصدد افزایش بازارهای خارجی خود در سایر کشورها است.

نائینی با بیان اینکه با کسب تجارب ارزنده واحد بین الملل هلدینگ دلتا افتخار عرضه بالغ بر ۸۰ درصد پروژه‌های موجود در شهرهای مختلف کشورهای مذکور را دارا می باشد، تصریح کرد: هلدینگ دلتا با تجربه بیش از پنج دهه و با ارائه خدمات تخصصی در حوزه املاک، همواره در راستای تسهیل انجام معاملات مطمئن در کنار همراهان خود بوده است و در ایجاد و حفظ وفاداری مشتریان قدم برمی‌دارد.

او اضافه کرد: همچنین شایان ذکر است که با هدف ساده سازی و افزایش کارآمدی خدمات دلتا از تجربیات و نظریات کاربران اقدام به روزرسانی پنل مدیریتی آژانس‌های املاک کرده‌ایم تا مدیران محترم آژانس‌ها بتوانند از امکانات جدید این پنل بهره‌مند شوند.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: هلدینگ دلتا با تجربه بیش از پنج دهه با ارائه خدمات تخصصی در حوزه املاک، همواره در راستای تسهیل انجام معاملات مطمئن در کنار همراهان خود بوده و در ایجاد وفاداری مشتریان قدم برمی‌دارد.

مطالعه بیشتر: مطلب «چطور برای مسکن ارزان ثبت‌نام کنیم؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۷:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی یکی از خیابان‌های لوکس اصفهان، برای خرید خانه

اگر به دنبال خرید خانه در منطقه یک اصفهان هستید، تا انتها با ما همراه باشید چرا که قرار است قیمت مسکن در یکی از محله‌های جذاب این منطقه را به شما معرفی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اگر به دنبال خرید خانه در منطقه یک اصفهان هستید، بهتر است که بدانید خیابان مهرآباد اصفهان در نزدیکی خیابان سلمان فارسی در حاشیه رودخانه زاینده رود واقع شده است که یکی از محله‌های جذاب برای سکونت در اصفهان به شمار می‌رود.

شما با خرید خانه در خیابان مهرآباد اصفهان قرار است در یکی از خیابان‌های لوکس شهر که در سال‌های اخیر بسیار رو به رشد بوده و آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی بسیار زیبا و شیکی در آن ساخته شده زندگی کنید.

با این تعاریف از خیابان مهرآباد اصفهان متوجه شده‌اید که برای صاحبخانه شده در آن به نقدینگی بالایی نیاز دارید؛ به طوری که امروز که این مطلب نوشته می‌شود (26 مهرماه 1400) یک خانه 160 متری نوساز باید نزدیک به 7 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

این محله به دلیل رشد و توسعه ای که در سال‌های اخیر داشته اغلب بافت آن نوساز است و نزدیکی آن به مرکزی شهر و دسترسی به مناطق گردشگری و دیدنی اصفهان مزایای آن را چند برابر کرده است.

 

 

در ادامه قیمت برخی از فایل‌های آگهی شده خرید آپارتمان در محله مهرآباد اصفهان را مشاهده می‌کنید، اما اگر به دنبال فایل های بیشتری هستید می‌توانید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

خیابان مهر: 80 متری، 15 سال ساخت، دو خوابه، امکانات (پارکینگ) / قیمت: یک میلیارد و 700 میلیون تومان
180 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ- پارکینگ-انباری) / قیمت: 9 میلیارد و 150 میلیون تومان
160 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه دوم، (پارکینگ- پارکینگ-انباری) / قیمت: 10 میلیارد تومان
215 متری، 10 سال ساخت، سه خوابه، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ- پارکینگ-انباری) / قیمت: 11 میلیارد و 500 میلیون تومان
140 متری، سه سال ساخت، دو خوابه، امکانات (پارکینگ- پارکینگ-انباری) / قیمت: 7 میلیارد و 500 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «خرید خانه در معروف ترین محله‌ های اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۶:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

۶۳۰ واحد مسکن ملی پاکدشت در حال احداث است

فرماندار پاکدشت گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه، ۶۳۰ واحد مسکن ملی در شهرستان پاکدشت در دست احداث است و بخشی از آن نیز برنامه ریزی ساخت انجام شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهدی یوسفی جمارانی در این رابطه فت: در این دوره از طرح اقدام ملی مسکن، از مجموع ۶۳۰ واحد، تاکنون ثبت نام ۴۳۰ نفر نهایی و پرداخت های آنها انجام شده است که با آغاز ثبت نام متقاضیان از امروز، قطعا این ۲۰۰ واحد باقیمانده نیز به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی افزود: این ۶۳۰ واحد در حال ساخت در ۵ نقطه از مسکن مهر امام رضا (ع) توسط پیمانکار در حال اجرا است که هم اکنون به مرحله ستون و سقف رسیده است.

کل نیاز مسکن شهرستان پاکدشت چقدر است؟
یوسفی جمارانی تصریح کرد: کل نیاز ۴ ساله شهرستان پاکدشت به منزل، ۱۰ هزار ۷۳۷ واحد اعلام شده که از این تعداد، ۸۶۷ واحد برای شریف آباد و یک هزار و ۳ واحد برای فرون آباد برآورد شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: طرح اعلام شده فقط در بحث ساخت و ساز نیست بلکه برای مشارکت صاحبان زمین به منظور ساخت و ساز است که در حال حاضر ۴۰۰ واحد آماده است تا وزارت راه و شهرسازی خریداری کرده و نسبت به ساخت آن اقدام کند.

 

فرماندار پاکدشت در خصوص قیمت مسکن ملی گفت: بیش از ۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آورده مردمی توسط ۴۳۰ نفر ثبت نام شده طی دو مرحله پرداخت شده که علاوه بر تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی، متقاضیان باید مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را در اقساط ۴۰ میلیون تومانی پرداخت کنند.

شرایط ثبت نام
فرماندار پاکدشت به اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۵ هزار نفر در این طرح ثبت‌ نام کرده بودند که تاکنون شرایط  ۴۰۰ نفر با ویژگی های این طرح که لازمه آن سکونت ۵ ساله در شهرستان، سبز بودن فرم و همچنین استفاده نکردن از تسهیلات دولتی، اعم از آپارتمان و زمین دولتی و وام مسکن مطابقت داشته است.

وی یادآور شد: مشکلات عمده این طرح عمدتا مربوط به دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و گاز است که با برگزاری جلسات متعدد و پیگیری مسئولین مرتفع خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مطلب «مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۵:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سقف نهایی تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چقدر است؟

اگر ساختمانی مراحل اجرایش دو سال طول بکشد، اقساط آن ۱۸ سال تقسیط می‌شود

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل معاون وزیر راه و شهرسازی، رقم پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات به ساکنان داخل شهر تهران و افرادی که در بافت فرسوده برای ساخت اقدام می‌کنند،۴۵۰ میلیون تومان است.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات جدید تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: شامگاه سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ درباره اعداد و ارقام صحبت و مصوب شد و بر روی مبالغ حدوداً اجماع وجود دارد و هفته آتی به امضای اعضای شورای عالی مسکن خواهد رسید.

وی اظهار کرد: همچنین ۴۰۰ میلیون تومان برای شهرهای بالای یک میلیون جمعیت، ۳۵۰ میلیون تومان برای مراکز استان‌ها، ۳۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرهای کشور و ۲۵۰ میلیون تومان برای مسکن روستایی در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بازپرداخت مجموعاً ۲۰ سال دوران ساخت و فروش اقساطی است به این مفهوم که اگر ساختمانی مراحل اجرایش دو سال طول بکشد، اقساط آن ۱۸ سال تقسیط می‌شود و بسته به شرایط ساخت دارد و مجموعه آن ۲۰ سال برای پروژه در نظر گرفته شده است.

محمودزاده گفت: کسانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، مراحل خود را طی می‌کنند و ما مصوبه‌ای را پیشنهاد کردیم که تمام کسانی که در طرح‌های قبلی ثبت نام کرده اند، مشمول مزایای این طرح خواهند شد

محمود محمود زاده در پایان گفت: فرق نمی‌کند که از طرح خارج شوند و وارد طرح جدید شوند چرا که ممکن است با افزایش قیمت‌ها مواجه شوند و توصیه ما این است که پروژه‌های خود را ادامه دهند و با تعیین سود تسهیلات مشمول پروژه‌های قبل نیز خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «سیمان روی دست کارخانه‌ها ماند» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۴:۵۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رییس اتحادیه مشاوران املاک: قیمت فروش خانه‌ها نامتعارف است

رییس اتحادیه مشاوران املاک با توصیه به مالکان برای پایین آوردن قیمت مسکن گفت: بازار نه تنها ظرفیت افزایش قیمت ندارد، بلکه بسیاری از نرخ‌های فعلی هم نامتعارف است و نمی‌شود که هرکس هر قیمتی دلش خواست برای آپارتمان خود تعیین کند.

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: بازار مسکن ظرفیت رشد بالای قیمت را ندارد؛ زیرا به لحاظ کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان، معاملات به شدت کاهش یافته است. اگر بعضی مالکان یا سازندگان دلشان می‌خواهد واحدهای خود را با قیمت‌های نامتعارف به فروش برسانند باید بگویم از این خبرها نیست.

وی قیمت‌های نامتعارف فروش آپارتمان و ملک اشاره کرد و افزود: بازار مسکن در حدود چهار سال اخیر متاثر از تورم عمومی دچار جهش قیمت شده و در حال حاضر به ثبات و آرامش رسیده و در مهرماه نیز معاملات کساد است. نوسانات جزئی ماهیانه طبیعی است اما نمی‌توان انتظار داشت قیمت‌ها مجددا پرش کند. بنابراین به کسانی که در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برای فروش آپارتمان خود نرخ‌های بالا می‌گذارنند، توصیه می‌کنیم، اگر قصد فروش دارند قیمت‌های پیشنهادی را پایین بیاوند تا هم خودشان بتوانند به پول برسند و هم متقاضیان مصرفی، خانه‌دار شوند.

خسروی با اشاره به قیمت‌های پیشنهادی که در مناطق شمالی تهران ارایه می‌شود گفت: متوسط قیمت هر متر خانه در منطقه یک بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان است؛ از این رو قیمت‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان فقط در ظاهر است و با این نرخ‌ها خرید و فروش بسیار به ندرت انجام می‌شود.

 

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پایان سخنان خود در خصوص طرح اجاره‌داری حرفه‌ای اظهار کرد: همین که مردم می‌بینند برنامه‌هایی در بخش ساخت و ساز به منظور اجاره یا واگذاری به صورت مالکیت وجود دارد در کاهش انتظارات تورمی موثر است. اما همانطور که گفتم حوزه مسکن، یک حوزه دیرپذیر است و اثرگذاری طرح‌ها با فاصله زمانی خود را نشان می‌دهد. بازار مسکن مثل طلا و ارز نیست که یک شبه بالا برود و یک شبه پایین بیاید.

مطالعه بیشتر: مطلب «جلفا، محله‌ای جذاب اما گران قیمت در اصفهان» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، مسکن دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۴:۲۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید امن مسکن در گرو آموزش مشاوران املاک

آموزش مشاوران املاک می‌تواند زمینه‌ساز یک خرید امن برای مردم در بازار مسکن شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، عضو اتحادیه مشاوران املاک درخصوص آموزش مشاوران املاک گفت: امیدواریم حرفه‌مندان حوزه املاک با بهره‌گیری از آموزشهای نوین، نسبت به توسعه شغل بنگاه‌داری و ارایه خدمات تخصصی در حوزه املاک اقدام کنند؛در زمان حاضر افراد بسیار توانمندی در حوزه املاک مشغول به فعالیت هستند.

بهرام گلستانی گفت: آموزش مشاوران املاک از طریق روشهای مختلف آموزشی، باعث می‌شود بروز خطا در زمان امضای قراردادها نزدیک به صفر شود که همین امر می‌تواند زمینه‌ساز خریدی امن در حوزه املاک برای مردم باشد.

وی افرود: نیاز اول و مهم مشاوران املاک از آگهی املاک شروع می‌شود و آنها  برای کسب اطلاع از آگهی املاک معمولا وارد برخی سایت‌ها می‌شوند.

علیرضا تفرشی، مدرس دانشگاه نیز گفت: ویژگی‌ها، رغبت‌ها، دانش، مهارت و استعدادها از جمله سرفصلهای ضروری است که افراد شاغل در حرفه املاک می‌بایست به آن مجهز باشند.

تفرشی ادامه داد: در حوزه دانش مقوله‌های مشتری مداری که شاخصه آن تسلط برعلم رفتارشناسی است، قوی بودن در حوزه فروش و بازاریابی، تسلط بر امور حقوقی و قراردادها، کسب اطلاعات عمیق مربوطه و همچنین تسلط بر فناورهای مرتبط ازجمه مهمترین مصادیق مربوط به دانشی است که مشاوران باید آن را دارا باشند.

وی اظهار کرد: شنونده فعال بودن، فن بیان و قدرت کلام، مذاکره کننده موثر، دارای قدرت هماهنگی و سازماندهی و آگاهی اجتماعی نیز از جمله مهارتهای لازم برای مشاوران املاک است.

علی محمدی، مدرس حوزه بازاریابی گفت: ارایه و معرفی محصول، گوش دادن به مخاطب، وادار کردن مخاطب به گفت‌وگو از طریق طرح پرسش‌های فروش و همچنین رفتارشناسی و شناخت شخصیت افراد بر اساس مدلهای معروف علمی از جمله شاخص ترین راهکارهای انجام بازاریابی تلفنی موفق است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «وزیر راه: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۶:۰۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)