املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

تورم اجاره خانه در تابستان چقدر بود؟

اجاره‌بهای خانه در تابستان امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 25 درصد افزایش یافته است و خانوارهایی که اجاره خانه خود را تمدید کرده‌اند 47 درصد افزایش هزینه داشته‌اند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از مرکز آمار ایران، درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل نزدیک به 25 درصد است که نسبت به فصل بهار ۱۴۰۰، حدود 5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در برآورد شاخص قیمت مصرف‌کننده، یکی از بخش‌های مهم بخش مسکن است. که شامل زیر بخش‌های «اجاره بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ‌کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و…) است.

در فصل تابستان ۱۴۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۴۴,۱ رسید که نسبت به فصل قبل ۸.۰ درصد افزایش داشته است.

 

کمترین و بیشترین تورم اجاره در استان‌ها
در این فصل استان لرستان با ۲۷.۵ درصد بیشترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲.۵ درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۲۴.۷ درصد است که نسبت به فصل بهار ۱۴۰۰، ۴.۴ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این فصل بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۴۱.۸ درصد مربوط به استان لرستان و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۱۳.۱ درصد مربوط به استان خراسان رضوی است.

به عبارتی در فصل تابستان۱۴۰۰ خانوارهای استان لرستان به طور متوسط ۱۷.۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان خراسان رضوی بطور متوسط ۱۱.۵ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.

نرخ تورم اجاره بها در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰ برابر ۲۷,۶ درصد است. که استان کرمانشاه با ۳۷.۵ درصد بیشترین نرخ تورم و استان سیستان و بلوچستان با ۱۳.۲ درصد کمترین نرخ تورم را داشته‌اند.

همچنین در فصل تابستان ۱۴۰۰متوسط افزایش هزینه اجاره‌بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، برابر با ۴۶,۹ درصد بوده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «یارانه نقدی 8 میلیون تومانی برای خرید مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۸:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خرید آپارتمان در منطقه یک اصفهان

ما در این گزارش قرار است شما را با منطقه یک اصفهان آشنا و در ادامه قیمت مسکن در این منطقه را بررسی کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، منطقه یک اصفهان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق اصفهان به شما می‌رود که به دلیل امکانات مناسبی که دارد، متقاضی بسیاری برای خرید ملک دارد.

منطقه یک در بخش مرکزی کلانشهر اصفهان با مساحت 810 هکتار، از شمال به میدان جمهوری اسلامی در مسیر خیابان فروغی تا فلکه شهدا، از جنوب به میدان انقلاب در مسیر زاینده رود تا پل وحید، از شرق به فلکه شهدا در مسیر خیابان چهارباغ تا میدان انقلاب و از غرب به پل وحید در مسیر اتوبان شهید خرازی – سه راه اشرفی اصفهانی- خیابان خرم تا میدان جمهوری اسلامی محدود می‌شود.

اگر بخواهیم به برخی از محله‌های این منطقه اشاره کنیم باید از محله‌های شاهزاده ابراهیم، علیقلی آقا، خرم، درب کوشک، جامی، بید آباد، صائب، خلجا، لنبان، عباس آباد نام ببریم که جزو محله های خوب این منطقه محسوب می‌شود.

محله لنبان یکی از محله های مناسب برای خرید آپارتمان در منطقه یک اصفهان محسوب می‌شود. شما با نقدینگی بین 22 تا 27 میلیون تومان برای هر متر مربع می توانید در این محله صاحبخانه شوید.

 

محله دیگری که قرار است به شما معرفی کنیم، محله بیشه حبیب است که قیمت مسکن در آن بالا است. قیمت مسکن در این محله به طور میانگین از 30 میلیون آغاز و تا 70 میلیون تومان (برای هر متر مربع) می‌رسد.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه 1 اصفهان هستید، باید بدانید که شاهین شهر نیز یکی از مناطق بسیار خوب اصفهان به شمار می رود که در آن محلات متعددی وجود دارد که به دلیل موقعیت جغرافیایی متفاوت، قیمت مسکن به طور میانگین از 8 میلیون آغاز و تا 40 میلیون تومان ادامه در این محل ادامه دارد. البته قیمت‌های ذکر شده میانگین هستند، چرا که قیمت هر ملک متناسب با موقعیت جغرافیایی، سال ساخت، نوع ساخت، امکانات و … نرخ‌گذاری می‌شود.

در ادامه شما قیمت مسکن در برخی از محله‌های منطقه یک اصفهان را مشاهده خواهید کرد، اما اگر به دنبال فایل‌های بیشتری برای خرید آپارتمان در منطقه 1 اصفهان هستید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

جامی: 145 متری، یک سال ساخت، سه خوابه، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 2 میلیارد و 600 میلیون تومان
عباس آباد: 210 متری، سه خوابه، 11 سال ساخت، طبقه پنجم، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 10 میلیارد و 500 میلیون تومان
خیابان صائب: 210 متری، دو خوابه، 15 سال ساخت، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 2 میلیارد و 100 میلیون تومان
خیابان فروغی: 75 متری، 5 سال ساخت، طبقه دوم، یک خوابه، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان
خیابان چهار باغ: 160 متری، سه خوابه، سه سال ساخت، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 5 میلیارد و 440 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «از طرح جهش تولید مسکن در اصفهان چه خبر؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۷:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

برنامه جدید برای دهک های یک تا ۵

رئیس‌جمهوری: «دولت مصمم است برای رفع دغدغه‌های مردم بویژه جوانان و تسهیل زمینه ازدواج آنان، همه ظرفیت‌های کشور را در حوزه مسکن فعال کند.»

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهم‌ترین بخش برنامه جدید مسکن، ساخت سالانه یک میلیون مسکن حمایتی برای دهک های یک تا ۵، در زمین‌های رایگان دولتی و با ارائه تسهیلات ارزانقیمت است. ثبت‌نام متقاضیان این واحدها نیز از هفته آینده شروع می‌شود.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: «احداث مسکن می‌تواند بسیاری از صنایع را در کشور فعال کند و اگرچه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت حوزه مسکن را برعهده دارد، اما همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها باید در این زمینه کمک و همکاری کنند».

مهم‌ترین ویژگی ساخت مسکن در طرح جهش تولید، ساخت مسکن در زمین‌های دولتی است. بر این اساس ساخت مسکن در این طرح با حذف هزینه زمین خواهد بود.

مشکل زمین رفع خواهد شد!
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مقرر است تا ظرف ۲ الی ۳ ماه آینده، بانک زمین، تکمیل شود. هم اکنون وضعیت اراضی موجود در ۱۳۰۰ شهر احصا شده و وضعیت شهرستان‌ها نیز تأمین زمین در ادارات راه و شهرسازی در دست بررسی است.

اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن و عضو شورای عالی مسکن گفت: جزئیات برنامه شامل تأمین زمین، ارائه تسهیلات، میزان تسهیلات و آغاز ثبت‌نام متقاضیان مشخص و تبیین شده و قرار است هفته آینده به‌صورت رسمی اعلام شود.

نیکزاد گفت: اگر مردم زمین داشته باشند دولت با پرداخت تسهیلات برای ساخت به آنها کمک می‌کند و اگر زمین را دولت تأمین کند به‌صورت واگذاری 99 ساله برای دهک‌های پایین خواهد بود.

قاسمی گفت: تعدادی از نیازمندان شناسایی شده‌اند. ۵۲۰ هزار نفر با اسم و شماره ملی مشخص شده‌اند که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، اما در نهایت ثبت‌نام در این سامانه مشخص خواهد کرد که با توجه به فرم «ج» مشخص می‌شود که چه کسانی می‌توانند صاحب مسکن شوند.

با توجه به اینکه ساخت مسکن در طرح جهش تولید، هدف تأمین مسکن دهک های یک تا ۵ است، کاهش هزینه نهایی عرضه مسکن در این طرح مورد توجه است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «چه زمانی سایت ثبت‌نام مسکن اولی‌ها راه‌اندازی می‌شود؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۳:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آمار دقیقی از خانه‌های خالی وجود ندارد

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر خانه‌های خالی اشکالی ندارد، اما اطلاعات دقیقی در این خصوص وجود ندارد که باید اطلاعات و آمار دقیقی در این راستا دریافت شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرایی نشدن قانون مالیات بر خانه های خالی بیان کرد: قانون اشکالی ندارد و در این رابطه دقت شده، اما اطلاعات دقیقی در این خصوص وجود ندارد که باید اطلاعات و آمار دقیقی در این راستا دریافت شود.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ روزنه‌هایی در این رابطه وجود دارد که معمولا برخی سعی می‌کنند از طریق آنها فرار کنند تا کسی متوجه نشود که چه تعداد واحد مسکونی و چه برج‌هایی خالی است که این اطلاعات باید دقیق باشد که بتوان قانون را اجرا کرد.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود:‌ همچنین نظارت بر قانون در صورت وجود اصلاحات دقیق و شفافیتی که باید در این راستا وجود داشته باشد مساله مهمی است که در این خصوص مردم می توانند کمک کنند و از طریق مراجعی که به آنها اعلام شده این اطلاعات دقیق را به آن مراجع انتقال دهند و همچنین از طریق مشاورین املاکی که با سامانه کار می کنند هم می شود این اطلاعات را دریافت کرد.

بهروزی فر تاکید کرد:‌ در صورتی که این اطلاعات کامل و دقیق شود، با نظارتی که دستگاه‌های نظارتی خصوصا مجلس انجام می‌دهند، مطمئنا قانون به خوبی اجرا و عملی خواهد شد، چون هر آنچه در قانون پیش بینی شده باید بر اساس مر قانون به آن عمل شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «اتفاقی عجیب؛ ورود بیت‌کوین در معاملات مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۳:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

از طرح جهش تولید مسکن در اصفهان چه خبر؟

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان: در جلسه شورای مسکن مصوب شد حداکثر تا ۱۵ روز آینده فرمانداران و شهرداران در سطح شهرهای مختلف اراضی مورد نیاز برای طرح جهش تولید مسکن را شناسایی کنند.
  
به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از قاری‌قرآن: قانون جهش تولید مسکن در اصفهان شامل پنج فصل (تامین منابع مالی، تأمین زمین، تأمین مصالح ساختمانی، تأمین خدمات ساختمانی و سایر موارد) بوده که در رابطه با برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون واحد مسکونی بصورت سالانه است.

وی اذعان داشت: تولید این واحدها در بخش‌های مختلف شامل تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط مردم در داخل شهرها و مراکز استان‌ها، حدود ۱۷۰ هزار واحد در بافت‌فرسوده در قالب بهسازی یا تبدیل به ساخت و ساز جدید با ارائه تسهیلات توسط دولت، حدود ۲۰۰ هزار واحد مربوط به بخش روستاها و مابقی آن توسط مجموعه دولت با تخصیص زمین و ارائه تسهیلات مورد نیاز  انجام می‌پذیرد.

قاری‌قرآن بیان داشت: براین اساس نقش اصلی دولت در راستای تولید مسکن از طریق تامین زمین و ایجاد تسهیلات برای مردم ایفا می‌شود.

وی عنوان کرد: افرادی که در فرآیند طرح جهش تولید مسکن قرار می‌گیرند در مرحله اول باید احراز شرایط شوند که فاقد مسکن بودن، عدم استفاده از امکانات مسکن، سکونت حداقل ۵ سال در آن محل به عنوان شرایط اصلی است که پس از آن بر روی زمینی که دولت تامین کرده و با تسهیلات در نظر گرفته شده وارد مرحله ساخت و ساز می‌شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در قانون جهش تولید مسکن اصفهان دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف شدند فقط حق انشعاب دریافت کنند و هزینه اضافه‌ دیگری از مردم گرفته نشود همچنین زمین بصورت کاملاً رایگان در اختیار این طرح قرار داده می‌شود.

وی گفت: ما در طول چهار سال چیزی حدود ۱۳۰ هزار واحد نیاز به تولید مسکن داریم و بر همین اساس باید یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار تامین زمین شود‌.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کاهش میانگین نرخ مسکن تا 80 درصد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۲:۳۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

یارانه نقدی 8 میلیون تومانی برای خرید مسکن

جوانان برای جدایی از خانواده و رسیدن به استقلال ، در اولین قدم با هزینه سنگین اجاره خانه دست به گریبان می‌شوند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، یکی از مشکلات خانواده‌ها در ایران بیکاری جوانان است که به همراه افزایش سن ازدواج موجب افزایش افراد تحت تکفل سرپرستان خانوارها شده و هزینه‌های زندگی را برای آنها به شدت افزایش داده است.

افزایش سن ازدواج و بالا بودن تعداد افراد تحت تکفل سرپرستان خانوار در بسیاری از کشورها از جمله کشور ما وضعیتی بحرانی ایجاد کرده است اما جوانان برای جدایی از خانواده و رسیدن به استقلال خصوصا برآمدن از پس هزینه سنگین اجاره مسکن نیازمند کمک مالی هستند.

بد نیست بدانید برخی دولت‌ها در جهان نسبت به این امر توجه نشان داده و طرح‌هایی ارائه کرده‌اند که این کمک مالی به صورت یارانه نقدی ماهانه تا مبلغ 250 یورو – با یورو 32 هزار تومانی فعلی در بازار مبلغی حدود 8 میلیون تومان – به جوانان پرداخت شود.

نخست وزیر اسپانیا پیشنهاد داده است که جوانان این کشور یارانه نقدی به عنوان کمک هزینه‌ دریافت کنند تا بتوانند خانه والدین را ترک کرده و جایی برای خود اجاره کنند.

طبق پیشنهاد پدرو سانچز جوانان زیر ۳۵ سال به مدت دو سال هر ماه ۲۵۰ یورو دریافت می‌کنند تا مشکل بزرگ مسکن‌جوانان حل شود. این لایحه پیشنهادی شامل جوانان می‌شود که سالیانه کمتر از ۲۳ هزار و 725 یورو درآمد دارند.

بخشی از لایحه پیشنهاد شده و به ابرمالکان خانه مربوط می‌شود و درخواست دارد که برای اجاره خانه‌های آنها سقفی گذاشته شود، به خصوص در مناطقی که نرخ اجاره افزایش چشمگیر داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «چه زمانی سایت ثبت‌نام مسکن اولی‌ها راه‌اندازی می‌شود؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۰:۲۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کاهش میانگین نرخ مسکن تا 80 درصد!

اکنون در بسیاری از شهرهای ایران تمام حداقل مزد کارگری کفایت اجاره یک واحد مسکونی را ندارد. برای خرید هم تمام عمر هم وطنان کفایت کارکردن و خرید خانه را ندارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اگر نمایندگان مجلس طرح قانون بهای تمام شده مسکن را به تصویب برسانند، کاهش میانگین نرخ مسکن در حدود 40 – 80 درصد برای خریداران میسر خواهد شد.

اکنون میانگین نرخ مسکن در تهران ۳۱ میلیون‌تومان و میانگین ساخت هر مترآپارتمان ۵ تا ۷ میلیون تومان است. ازآنجا که بیشتر مشارکتهای ساخت ۵۰ درصدی است، میتوان نتیجه‌گرفت نرخ زمین هم به اندازه هزینه ساخت است.

در همین زمینه کارشناسان به عقب‌ماندگی سالیانه ساخت ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور اشاره می‌کنند و این عامل را بانی افزایش قیمت مسکن میدانند.

 محمود اولاد، کارشناس مسکن به این مساله اشاره کرد که مشکل اساسی ما این است که متقاضیان واقعی مسکن، در برنامه‌های اجرایی صاحب مسکن نمی‌شوند. در حقیقت بخش مهمی از برنامه‌های اجرایی تاثیری بروضعیت زندگی دهک‌های پایین درآمدی یعنی دهک نهم و دهم ندارد.

این کارشناس ادامه داد: ساخت یک میلیون واحد مسکونی تنها به ساخت همین یک میلیون محدود نمی‌شود. در حقیقت در هر شهر تنها ۲۵ درصد فضا خانه‌سازی می‌شود و ۷۵ درصد فضا در اختیار معابر، فضای سبز و دیگر امکانات شهری است.

از سوی دیگر وقتی سیمان و فولاد با کاهش تولید روبرو هستند و افزایش قیمت را تجربه می‌کنند، مگر می‌شود به ایجاد ثبات در قیمت ساخت مسکن فکر کرد.

 وی افزود: درآمد واقعی افراد از سال ۸۵ به این طرف کاهش یافته چرا که نرخ رشد اقتصادی کشور متوسط صفر و یا منفی بوده است و حتی طبق محاسبات مرکز پژوهش‌های مجلس، درآمدهای سرانه واقعی ما از سال ۹۰ تاکنون ۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تشکیل بانک زمین طی ۳ ماه آینده» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۹:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اتفاقی عجیب؛ ورود بیت‌کوین در معاملات مسکن

رونق بازارهای ارز مجازی باعث شده برخی مشاوران املاک، واحدهای مسکونی را برای معاوضه با بیت‌کوین آگهی کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، خرید مسکن با بیت‌کوین اخیرا به این بازار ورود کرده است. از سوی دیگر فعالیت استخراج‌کنندگان غیرقانونی رمزارزها به‌خصوص بیت‌کوین باعث شده است تا ارزهای مجازی قابل معامله در بازار غیررسمی ایران افزایش قابل توجهی پیدا کند.

بر اساس گزارش‌های وزارت صمت استخراج جهانی سالانه بیت‌کوین ۳۲۴ هزار معادل ۱۱.۹ میلیارد دلار است که برآورد می‌شود استخراج فعلی این رمز ارز به‌صورت غیر‌رسمی در ایران سالانه حدود  چهار تا شش درصد تولید جهانی، یعنی حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ بیت کوین باشد.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت خرداد امسال اعلام کرده است تاکنون سه هزار و ۳۲۷ جواز تأسیس در زمینه استخراج رمز ارز صادر شده که دو هزار و۴۷۷ مورد از آنها معتبر است و مابقی باطل شده است.

 

درهمین راستا درکنار کانال‌های بسیاری که درفضای مجازی درزمینه خرید و فروش رمزارزها فعال هستند، گشتی درسایت‌های خرید و فروش کالا و خدمات مشهور، آگهی‌های متنوعی را در ارتباط با ارزهای مجازی ازآموزش و استخدام تریدر با بیمه تا خرید و فروش ارز و دستگاه‌های استخراج آن نشان می‌دهد.

توسعه روزافزون بازار ارزهای مجازی درکشورباعث شده تا این روزها، نیز داغ شود. برهمین اساس برخی مشاوران املاک، واحدهای مسکونی را برای معاوضه با بیت‌کوین آگهی کرده‌اند. از یک دفتراداری ۴۹۰ میلیون تومانی درتهران تا معاوضه ویلای ۱۹۰ میلیارد تومانی. البته معاوضه با بیت‌کوین تنها به واحدمسکونی و دفتر اداری محدود نیست و درمیان آگهی‌های متنوع این بخش، چندین درخواست برای معاوضه پمپ بنزین سه منظوره شهری و بین راهی نیزدیده می‌شود.

دایره معاوضه با بیت کوین به کالاها هم رسیده است، به طوری که یکی از شرکت‌های تولیدکننده ایزوگام برای معاوضه محصول صادراتی خود با بیت کوین اعلام آمادگی کرده است.

با توجه به استقبال از استخراج رمزارزها نیز، بازار اجاره و فروش مزارع یا نیروگاه‌های با مجوز برای این کار داغ شده است. حتی برخی صاحبان مزارع دستگاه‌های ماینر دیگران را قبول می‌کنند. درکنار این‌ها، برخی افراد بیت‌کوین‌های گم یا فراموش شده را بازیابی می‌کنند.

مطالعه بیشتر: مطلب «چه زمانی سایت ثبت‌نام مسکن اولی‌ها راه‌اندازی می‌شود؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۹:۲۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چه زمانی سایت ثبت‌نام مسکن اولی‌ها راه‌اندازی می‌شود؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور توافقنامه ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی امضا شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رستم قاسمی در حاشیه اولین جلسه شورای عالی مسکن تصریح کرد: در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور ساخت دو میلیون واحد مسکونی را طی امسال کلید زدیم.

او افزود: در شروع دولت سیزدهم که قول ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را داده بودند و همچنین در راستای قانون جهش تولید مسکن که دو هفته پیش به دولت ابلاغ شد اقداماتی در این حوزه صورت گرفت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اقداماتی برای ساخت این ۴ میلیون واحد مسکونی برنامه ریزی شد افزود:ساخت این ۴ میلیون واحد مسکونی به گونه ای نیست که سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود چراکه ساخت مسکن حدود یک تا یک ونیم سال به طول می انجامد و بنابراین برای آن که از زمان‌بندی عقب نمانیم مقدمات ساخت دو میلیون واحد مسکونی را انجام دادیم.

قاسمی اظهار کرد: امروز با حضور رئیس جمهور با بنیاد مسکن، توسعه تعاون بنیاد مستضعفان سازمان بسیج و سایر دستگاه‌هایی که در حوزه و توزیع ساخت مسکن هستند تفاهم نامه هایی را برای ساخت این ۲ میلیون واحد مسکونی منعقد کردیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: عملیات اجرایی ۲میلیون واحد مسکونی انجام شد. مولفه هایی که در این بخش نیاز است نخست مسئله زمین بوده که بسیار موضوعی مهمی است و سپس ایجاد بانک زمین بوده که اجرای آن را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و تاکنون به پیشرفت‌های بسیار خوبی دست پیدا کرده‌ایم.

 

او افزود: زمین ساخت این ۴ میلیون واحد مسکونی که در قالب ۱۰ فرمان اجرایی بوده آماده شده و از زمین‌های دولتی بخشی از آنها مشخص شده و در بحث تسهیلات هم پیش‌بینی شده ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال بعد به بخش مسکن تسهیلات پرداخت شود.

قاسمی بیان کرد: صندوق ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی هم در دستور کار قرار گرفته و تا حدودی اقدامات آن اجرایی شده است که بازوی بسیار قوی برای قانون جهش تولید مسکن خواهد بود و اجرای آن آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال شروع ساخت دو میلیون واحد مسکونی خواهد بود گفت: ما باید ظرف ۴سال بتوانیم ۴ میلیون واحد مسکونی را بسازیم. ما از تجربه مسکن مهر و سایر نمونه‌ها پروژه‌های مسکونی به خوبی استفاده کردیم و ساخت این واحدها را بر اساس تقاضا محور خواهیم ساخت و هر جایی که تقاضا وجود داشته باشد این واحدها را خواهیم ساخت.

او توضیح داد: سایت ثبت‌نام این واحدهای مسکونی تا ۱۰ روز آینده اعلام خواهد شد و متقاضیان در این سامانه ثبت‌نام خواهند کرد و طبق بررسی‌ها و متناسب با نیاز شهرها ساخت این واحدها را آغاز خواهیم کرد.

قاسمی تاکید کرد: از زمین‌های متعلق به دولت در شهرها در گام اول برای ساخت این واحدها استفاده خواهیم کرد که تمامی این زمین‌ها را تغییر کاربری خواهیم داد و در ادامه از زمین های کنار شهرها که به عنوان الحاق شهرها هستند استفاده می کنیم که البته باید بخش های زیر ساختی این اراضی آماده باشد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در شهرهای جدید کشور متناسب با دولت ساخت این واحدها آغاز خواهد شد.

120 هزار متقاضی تحت پوشش کمیته امداد
قاسمی درباره شرایط متقاضیان برای این واحدهای مسکونی هم گفت: بسیاری از متقاضیان شناسایی شده‌اند که این افراد تحت پوشش کمیته امداد هستند که حدود ۱۲۰ هزار متقاضی است.

او توضیح داد: در این سامانه افرادی که ثبت نام می کنند نباید فرم ج آنها قرمز باشد و فرصت بسیار برای افراد فاقد مسکن است که ایجاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی این اراضی متعلق به دولت است و برای ساخت این واحدهای تسهیلات بسیار مناسبی اختصاص داده شده است افزود: خدماتی به صورت رایگان برای این واحدها در نظر گرفته شده به طوری برای ساخت این واحدها خدماتی از جمله مدرسه ،درمانگاه و سایر بخش ها در نظر گرفته شده است.

قاسمی تاکید کرد:مسکن توسط بخش خصوصی ساخته خواهد شد و ما در اجرای این پروژه ها نقش مدیریتی و هدایتی خواهیم داشت.

مطالعه بیشتر: مطلب «آینده‌ای که دلار برای بازار مسکن رقم می‌زند» را درمجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۸:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت مسکن در استرالیا افزایش یافت

قیمت مسکن در استرالیا بیش از ۱۰ برابر سرعت دستمزد افزایش یافته است و مانع بزرگی برای ورود خانه اولی‌ها به بازار املاک ایجاد می‌کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، قیمت مسکن در استرالیا که روزانه صدها دلار در سیدنی و ملبورن افزایش می‌یابد ضرورت اقدامات کلان احتیاطی برای مهار وام‌های اعتباری و جلوگیری از افزایش ریسک‌های مالی را نشان می‌دهد.

در حالی که بانک مرکزی استرالیا خرید ماهانه اوراق قرضه هفتگی خود را به 4 میلیارد دلار استرالیا (2.9 میلیارد دلار) کاهش داد، این بانک به طور مداوم اعلام کرد که انتظار ندارد نرخ بهره را حداقل تا سال 2024 افزایش دهد.

این اقدام ایجاد قوانین وام دهی سختگیرانه‌تر را به عنوان تنها راه مهار بازار املاک استرالیا باقی می‌گذارد. قیمت مسکن در این کشور از استطاعت کارگران معمولی در شهرهای بزرگ خارج است.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که به طور مداوم در حال ارزیابی ابزارهای مالی است، اما فعلا دست نگه خواهد داشت چرا که تمرکز خود را بر حمایت از اقتصاد در برابر شیوع کرونا قرار داده است.

موج جدید کرونا دولت استرالیا را مجبور به اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرهای پر جمعیت در سواحل شرقی این کشور کرده است.

افزایش سریع قیمت مسکن در سیدنی و ملبورن با وجود طولانی شدن قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی رخ داده است و این در حالی است که افزایش بدهی خانوارها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه ثبات مالی می‌شود.

قیمت مسکن در استرالیا بیش از 10 برابر سرعت دستمزد افزایش یافته است و مانع بزرگی برای ورود خانه اولی‌ها به بازار املاک ایجاد می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «اجاره به شرط تملیک اقشار ضعیف را صاحبخانه می کند!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

 
 
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۷:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)