املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

بانک‌ها تخلفی در پرداخت وام ودیعه مسکن نکرده‌اند

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی می‌گوید برای پرداخت وام ودیعه مسکن، بانک‌ها تخلفی نکردند، زیرا دستورالعمل بانک‌های خصوصی در این زمینه با هم متفاوت است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمدرضا جمشیدی درباره پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در بانک‌های خصوصی افزود: پرداخت تسهیلات بانک‌های خصوصی مانند بانک‌های دولتی است، زیرا سیاست‌ها را بانک مرکزی تعیین می‌کند و بانک‌ها موظف هستند بر اساس چارچوب‌ها عمل کنند.

وی با بیان اینکه در بانک‌های مختلف آیین نامه‌هایی مختلفی وجود دارد ادامه داد: هر بانک آیین نامه خاص خود را برای پرداخت تسهیلات دارد و شرایط پرداخت تسهیلات در بانک‌ها متفاوت است به همین دلیل است که در زمان مراجعه متقاضی به بانک، شرایط متفاوت، باعث شکایت و گله متقاضیان می‌شود.

جمشیدی اضافه کرد: یکی از مواردی که بانک‌های خصوصی برای پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن انجام می‌دهند اعتبارسنجی است و در این رابطه نیز بانک‌ها باهم متفاوتند. برای اینکه هزینه‌ای متحمل مشتریان بانک نشود، خود بانک اقدام به اعتبارسنجی می‌کند.

 

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: اعتبارسنجی قانونی است، زیرا در گذشته معوقات بانک‌ها و تسهیلاتی که پرداخت نشده به دلیل اعتبارسنجی نادرست یا عدم اعتبارسنجی بوده به همین دلیل بانک‌ها سخت‌گیری می‌کنند.

چرا در طرح ودیعه مسکن بانک‌های خصوصی سختگیری می‌کنند؟
جمشیدی در خصوص این سوال گفت: اعتبار بانک‌های خصوصی کم است و بانک‌ها وکیل سپرده گذاران هستند و به وکالت از آنان، سپرده جمع آوری می‌کنند تا منابع ایجاد کنند بر همین اساس مقید هستند تا اصل و سود پول بازگردد.

وی ادامه داد: باید در طرح ودیعه مسکن، قراردادی سه جانبه میان بانک، موجر و مستاجر ایجاد و تسهیلات به موجر پرداخت می‌شد تا زمانی که مستاجر ملک را ترک می‌کند، موجر تسهیلات را به بانک برگرداند. جمشیدی تاکید کرد: طرح ودیعه مسکن با عجله ابلاغ شد و هیچ مصوبه‌ای در این باره به کانون بانک‌های خصوصی ابلاغ نشد.

او در انتها در پاسخ به این سوال که اگر ظرفیت بانک‌ها به اتمام رسیده پس چرا در سامانه وزارت راه و شهرسازی، بانک انتخاب می‌شود؟، گفت: سامانه در اختیار وزارت راه و شهرسازی است و مشکلات را باید این وزارتخانه حل کند. سامانه ملی اسکان، متقاضی را به بانک معرفی می‌کند و وقتی به مرحله پرداخت برسد جزو آمار محسوب می‌شود در غیر این صورت جزو آمار محسوب نمی‌شود و سامانه چند برابر ظرفیت را به بانک‌ها اعلام می‌کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «سقوط بازار نوسازها» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۱:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهمیه ۱۰ هزار میلیارد تومان تمام شد؟

معاون وزیر راه و شهرسازی: در حال حاضر از سهمیه ۱۰ هزار میلیارد تومان بخش کوچکی پرداخت شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمود محمود زاده، آمارها نشان می‌دهند که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

محمود زاده گفت: بانک‌های دولتی به هیچ عنوان حق ندارند اعلام کنند که ظرفیت آن‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن تکمیل شده است زیرا سهمیه ۱۰ هزار میلیارد تومان به صورت کامل پرداخت شده است.

وی گفت: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی این موضوع را همواره از بانک مرکزی و ستاد ملی مقابله با کرونا پیگیری کرده چرا که عددی که برای این تسهیلات پرداخت شده با عدد که به عنوان اعتبار تخصیص یافته مورد تایید نیست.

محمودزاده بیان کرد: ۳۶۰ هزار نفر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری که برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کرده و مدارک خود را بارگذاری کرده‌اند به سیستم بانکی معرفی شده‌اند، ولی کمتر از ۱۰ درصد از این افراد توانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند.

محمودزاده بیان کرد: ۳۲ هزار نفر از ۳۶۰ هزار نفری که مدارکشان به بانک‌ها ارسال شده موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده‌اند که این آمارها نشان می‌دهد؛ کمتر از ۱۰ درصد تاکنون سهمیه ۱۰ هزار میلیارد تومان را در کشور دریافت کرده‌اند.

او توضیح داد: پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن هم جزو پروژه‌های حمایتی دولت است، هر طرح ویا برنامه‌ای برای بخش مسکن به تصویب برسد مشمول حال این پروژه‌ها هم خواهد شد و تمامی آن‌ها با یک شرایط متناسب پیشرفت خواهند کرد.

محمود زاده افزود: پروژه‌های مسکن ملی هم مورد تایید رئیس جمهور بود و همواره اعلام کرده که این پروژه‌ها هم با سرعت و شدت بیشتری اجرایی شوند بنابراین هیچ نگرانی برای ساخت این وجود ندارد و تمامی آن‌ها با مشارکت دستگاه‌ها ساخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خانه دار شدن خبرنگاران و اصحاب هنر» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۰:۵۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

وثیقه‌های درخواستی سد راه ساخت مسکن معلولان

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، ۱۳ هزار و ۵۱۴ نفر معلول واجد شرایط دریافت مستمری هستند ولی به دلیل کمبود اعتبار نتوانسته‌ایم اینها را در چرخه حمایت مستمر بهزیستی قرار دهیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از ولی‌اله نصراصفهانی، در زمینه دریافت تسهیلات ساخت مسکن معلولان به ویژه در رابطه با وثیقه‌هایی که بانک‌ها می‌گیرند با مشکل مواجه هستیم.

نصراصفهانی اظهار کرد: ما در سازمان بهزیستی گوش ناشنوایان، چشم نابینایان، دست و پای معلولان جسمی و حرکتی و ذهن مددجویان ذهنی و بیماران اعصاب و روان هستیم، بنابراین خودمان را مطالبه‌گر حقوق حقه معلولان در جامعه می‌دانیم.

وی ادامه داد: ۶۳ مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه‌روزی، ۶ خانه حمایتی توانبخشی، ۴۵ مرکز توانبخشی ویزیت در منزل و ۹ مرکز توانبخشی مراقبت در منزل داریم. وی خاطرنشان کرد: در زمینه دریافت تسهیلات ساخت مسکن معلولان به ویژه در رابطه با وثیقه‌هایی که بانک‌ها می‌گیرند با مشکل مواجه هستیم.

نصراصفهانی ادامه داد: ۹ هزار خانواده با سرپرست خانوار زن تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، در دفتر توانمندسازی زنان و خانواده با چالش‌هایی از جمله ودیعه مسکن مددجویان، مشکلات خانواده‌های دارای چندقلو برای تأمین مسکن و هزینه‌های فرزندان به خصوص آموزشی و درمانی و هزینه‌های تحصیلی زنان سرپرست خانوار روبرو هستیم.

نصراصفهانی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی به هر یک از معلولان که گواهی فنی و حرفه‌ای داشته باشد و بتواند کاری ایجاد کند ۱۰۰ میلیون تومان وام ۴ درصد اشتغال پرداخت کرده و حمایت‌های شغلی از آن‌ها انجام می‌دهد

وی خاطر نشان کرد: اگر کارفرمایی بتواند یک مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی را جذب کنند وام ۱۰۰ میلیونی اشتغال، ۲۳ درصد سهم کارفرمایی و۵۰ درصد از حقوقش را مادام‌العمر را به آن فرد می‌دهیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خرید مسکن برای زوج های جوان دست نیافتنی شد!» مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۰:۱۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خانه دار شدن خبرنگاران و اصحاب هنر

طبق تفاهمنامه ای که در دولت قبلی با وزارت ارشاد منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحدمسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی، اگر خبرنگار و هنرمندی قبل‌تر از امکانات دولتی برای خانه‌دار شدن استفاده کرده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی‌تواند مشمول تفاهمنامه ساخت مسکن بین وزارت راه و وزارت ارشاد شود.

محمود محمودزاده درخصوص خانه دار شدن خبرنگاران و اصحاب هنر گفت: تاکنون حدود ۹ هزار نفر از سوی وزارت ارشاد به وزارت راه معرفی شده است و حدود هزار نفر دیگر باقی مانده است.

وی افزود: این افراد به پروژه‌های درحال احداث در سراسر کشور متصل می‌شوند و واحدهای در حال ساخت به عنوان مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد.

محمودزاده توضیح داد: شرایط تفاهمنامه‌ها به طور کلی یکی است؛ از جمله تفاهمنامه بین وزارت راه و وزارت ارشاد هم راستا با شرایط عمومی است که همه متقاضیان باید داشته باشند.

وی درخصوص خانه دار شدن خبرنگاران و اصحاب هنر براساس تحت شرایط خاص تاکید کرد و گفت: کارمندان وزارت ارشاد مشمول این تفاهمنامه نمی‌شوند. این اشتباه وجود داشته که هر خبرنگار و هر هنرمندی شامل این طرح مسکنی می‌‌شود، در حالی که اینگونه نیست.

محمودزاده گفت: هم چنین زنان مجرد به غیر از مجردان بالای ۳۵ سالِ خودسرپرست و سرپرست خانوار مشمول این طرح نمی‌شوند.  سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد تقاضا نیز در این طرح‌وجود دارد و هم چنین عدم وجود مالکیت خصوصی از دیگر شروط در معرفی خبرنگاران و اصحاب هنر به پروژه های در حال ساخت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «شهرداری برای ایجاد زیرساخت‌های تولید مسکن همکاری کند» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۹:۴۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سامانه قوانین و مقررات حوزه زمین و مسکن ایجاد شد

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن،گفت: هدف از تشکیل سامانه ایجاد بستر لازم برای دسترسی سریع و آسان کاربران تخصصی به قوانین و مقررات مورد نیاز در حوزه فرآیندها و بهره گیری از فناوری اطلاعات و مکانیزاسیون در حوزه قوانین و مقررات مربوط به بخش زمین و مسکن است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محسن رضیعی عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به تشکیل اولین نشست شورای هماهنگی و راهبری سامانه قوانین و مقررات در حوزه زمین و مسکن در این سازمان، گفت: هدف از تشکیل این سامانه ایجاد بستر لازم برای دسترسی سریع و آسان کاربران تخصصی به قوانین و مقررات مورد نیاز در حوزه فرآیندها و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و مکانیزاسیون در حوزه قوانین و مقررات مربوط به بخش زمین و مسکن است.

محسن رضیعی با بیان اینکه در این نشست به بررسی ساختار اجرایی تشکیل سامانه قوانین و مقررات پرداخته شد، افزود: همچنین اعضای شورای هماهنگی و راهبری، اعضای کمیته های تخصصی مریوط به سامانه و شرح وظایف این شورا و کمیته ها تعیین شد.

 

وی در خصوص روند پیشرفت و انجام مراحل ایجاد سامانه قوانین و مقررات حوزه زمین و مسکن اظهار داشت: پس از تهیه و ابلاغ مصوبه هیات مدیره در خصوص تشکیل این سامانه و تشکیل شورای هماهنگی و راهبری و کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی آن گام بعدی ما تدوین فرایندها، تهیه فرم‌ها، انتخاب و تهیه نرم‌افزار مناسب و تهیه نظام‌نامه سامانه مذکور است.

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن اضافه کرد: پس از انجام این موارد به احصای فعالیت‌های هر گروه و مقررات مورد عمل برای هر گروه پرداخته می‌شود و بعد از آن هم فرم‌های اولیه مقررات و ثبت مشخصات مربوط به این مقررات در سامانه به انجام خواهد رسید.

مطالعه بیشتر: مطلب «خروج ۷ میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۹:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خروج ۷ میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه!

به گفته عضو هیات‌رئیسه مجلس، از سال ۹۷ تا ۹۹، معادل هفت میلیارد دلار ارز برای خرید املاک در ترکیه، از کشور خارج شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت: «پس از نقش ‫ایران در عدم سقوط دولت اردوغان در کودتا، این بار ایرانیان با خرید ملک، ‫ترکیه را از ورشکستگی نجات دادند. از ۹۷ تا ۹۹، معادل ۷ میلیارد دلار ارز برای خرید ملک در ترکیه از کشور خارج شده است. هزینه گستاخی‌های اخیر را برخی از ایرانیان پرداخت کرده‌اند

هشدار درباره خرید ملک در ترکیه
مصطفی‌قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز در مورد خرید املاک در ترکیه با بیان اینکه وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که برخی مردم گرفتار آن می‌شوند، گفت: مردم نباید فریب تبلیغات خرید خانه در کشور ترکیه و قبرس را بخورند چرا که این کشورها به راحتی اقامت یا سند رسمی را به خریداران نمی‌دهند.

 

رضاپور یکی از فعالان بازار مسکن در این رابطه می‌گوید: در چند سال گذشته شاهد خروج سرمایه‌های مردم از کشور برای خرید ملک در کشورهایی چون گرجستان و ترکیه یا کشورهای عربی بوده‌ایم. شرایط نامناسب اقتصادی و  از طرفی گرانی بیش از اندازه ملک در کشور باعث تمایل مردم به خرید مسکن بدر سایر کشورها شده است.

به گفته وی با وجود تبلیغات گسترده برای خرید ملک در کشورهایی مانند ترکیه و دریافت امتیازات فراوان، قشر توانمند جامعه برای سرمایه‌گذاری به‌جای انتخاب املاک داخل، املاک خارجی را انتخاب می‌کنند. اقشار متوسط هم شاید با سرمایه‌ای که امکان خرید در داخل را نداشته باشند به خارج از کشور پناه می‌برند.

این فعال بازار مسکن توضیح می‌دهد: سهولت سرمایه‌گذاری در ترکیه، وجود برخی اشتراکات فرهنگی، زبانی و فقدان برخی محدودیت‌های اجتماعی در ترکیه، جذابیت‌های گردشگری و خرید، آسان بودن سفر از ترکیه به دیگر کشورها و…. جذابیتی فراوانی را برای بخشی از ایرانیان در راستای خرید املاک خارجی به وجود آورده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «کدام محله‌های منطقه 2 و 3 ارزان‌تر هستند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۸:۲۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شناسایی 7680 متقاضی واجد شرایط مسکن ملی در چهارمحال و بختیاری

به‌منظور اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تاکنون برای پنج هزار و ۹۴ متقاضی زمین تخصیص داده شده و برای پنج هزار و ۱۲۶ نفر واحد تعریف شده است.

به گزارش«مجله ملکی دلتا» و به نقل از مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، از این تعداد پنج هزار و ۳۷۶ نفر تایید نهایی شده، چهار هزار و ۳۷۹ نفر افتتاح حساب و چهار هزار و ۲۳۶ نفر واریز وجه کرده‌اند.

مقصودی تصریح کرد: در طرح مسکن ملی در چهارمحال و بختیاری یک‌هزار و ۱۹۰ متقاضی فرهنگی تایید نهایی شده که از این تعداد تاکنون ۱۴۰ نفر واریز وجه کرده‌اند.

وی یادآور شد: برای اجرای این طرح یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود که به‌تازگی این میزان به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته اما هنوز مصوبه شورای پول و اعتبار برای اجرای به بانک مسکن ابلاغ نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از این تعداد سهم مسکن ملی در چهارمحال و بختیاری از طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی حداقل ۱۰ هزار واحد مسکونی در یک سال است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری که ۱۰۰ درصد سرمایه و سهام آن‌ها متعلق به دولت است (به استثنای مناطق چهار گانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست)، براساس قانون موظفند زمین‌های مازاد بر نیاز خود را به‌صورت رایگان برای تامین مسکن در اختیار راه و شهرسازی استان قرار دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: آماده‌سازی زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرکرد شامل اجرای جوی و جدول، عملیات خاکی، زیر اساس، اساس و آسفالت انجام شده و در شهرهای هفشجان، فرخ‌شهر و فارسان هنوز اجرایی نشده است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون عملیات اجرایی احداث یک‌هزار و ۶۶۴ واحد مسکونی ویژه طرح اقدام ملی مسکن از سوی بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری آغاز شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «هزینه وام مجردین از مرز 19 میلیون تومان عبور کرد» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۷:۵۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کدام محله‌های منطقه 2 و 3 ارزان‌تر هستند؟

در این گزارش اقدام به بررسی قیمت مسکن در منطقه 2 و 3 تهران کرده‌ایم؛ تا انتها با ما همراه باشید تا قیمت مسکن در محله‌هایی که کمترین درصد تغییر را داشته به شما معرفی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس اطلاعاتی که فایل های مسکن در منطقه 2 به دست آماده است نشان می‌دهد که در بین محلات شهرداری منطقه ۲ تهران، دریان‌نو، شهرآرا و مرزداران با افزایش حدود ۱۹ درصد کم‌ترین درصد افزایش قیمت نسبت به شهریور سال ۱۳۹۹ را ثبت کرده‌اند و محله‌های میرداماد و ظفر در منطقه 3، با ۱۸ درصد افزایش قیمت از شهریور ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ کم‌ترین درصد تغییر را در این منطقه داشته اند.

همچنین محلات طرشت با افزایش ۲۵ درصدی و صادقیه با افزایش ۲۶ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی بیش‌ترین افزایش قیمت را در یک سال گذشته در منطقه ۲ شهرداری تهران داشتند.

متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در این محلات در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به مرداد ماه حدود ۱.۷ درصد افزایش داشته است که درصد بسیار کمی است و نشان دهنده ثبات نسبی قیمت در این محلات بین مرداد و شهریور ۱۴۰۰ بوده است. همچنین متوسط قیمت محلات دریان‌نو و گیشا و شهرک غرب در شهریور ماه نسبت به مرداد کاهش قیمت داشته است.

 

درصد افزایش قیمت محله ستارخان و گیشا و سعادت آباد در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به شهریور ۱۳۹۹ حدود ۲۱ درصد بوده است. متوسط قیمت خرید آپارتمان در منطقه ۲ شهرداری تهران در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به شهریور ۱۳۹۹ به طور میانگین حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.

محلات منطقه ۲ شهرداری با متوسط درصد تغییر ۳۱ درصدی ثبت شده‌اند. گران‌ترین منطقه برای خرید خانه در منطقه ۲ تهران سعادت آباد بوده است که در شهریور ۱۴۰۰ نیز همین منطقه در کنار محله شهرک غرب از محلات گران قیمت تهران هستند.

وضعیت قیمت مسکن در منطقه 3
وضعیت بازار مسکن در منطقه 3 نشان می دهد که محله‌های میرداماد و ظفر با ۱۸ درصد افزایش قیمت از شهریور ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ کم‌ترین درصد تغییر و محلات جردن (۳۲ درصد افزایش) و ونک با افزایش ۳۵ درصدی بالاترین درصد تغییر را ثبت کردند.

محلاتی در شهریور ۱۴۰۰ نسبت به مرداد ۱۴۰۰ کاهش قیمت داشتند ظفر و سید خندان با نزدیک به سه درصد کاهش قیمت هستند.

متوسط افزایش قیمت در محلات منطقه ۳ شهرداری از شهریور ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ درصد بوده است. متوسط قیمت هر متر آپارتمان مسکونی شهریور ۱۳۹۹ در محلات زیر ۵۴ میلیون تومان و در شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۶۸ میلیون تومان بوده است که نشان دهنده افزایش ۱۴ میلیون تومانی در میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در محلات منطقه ۳ شهرداری تهران است.

مطالعه بیشتر: مطلب «این منطقه رکورددار معاملات مسکن شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۷:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سقوط بازار نوسازها

بازار فروش آپارتمان نوساز در پایتخت با ضربه‌های مکرر جهش قیمت، سقوط کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، سهم بازار نوسازها در معاملات مسکن شهریور به پایین‌ترین سطح ماهانه طی ۵/ ۵ سال گذشته رسید؛ به‌طوری‌که وزن ۳۳درصدی در تاریخ سنجش سهم گروه‌های سنی آپارتمان بی‌سابقه است.

اگرچه دست‌کم دو عامل در سقوط بازار نوسازها اثر دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد علت «قیمتی» تاثیری به مراتب جدی‌تر در قرارگرفتن آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت در اقلیت معاملات مسکن داشته است.

در طول سال‌های اخیر هر چقدر رشد قیمت مسکن افزایش یافت، سهم نوسازها از فروش معاملات مسکن کاهش پیدا کرده و این روند تاکنون ادامه داشته است. انباشت تورم مسکن در طی این سالها سبب شده حتی امسال که شرایط کلی بازار به لحاظ تورم مسکن بهتر ارزیابی می‌شود، همچنان سقوط نوسازها ادامه داشته باشد، چراکه قدرت خرید آپارتمان‌ نوساز همچنان در میان اکثر متقاضیان وجود ندارد.

رکود حدود پنج ساله ساخت و‌سازدر تهران سبب شده به‌طور کلی کمبود آپارتمان نوساز به ویژه در گروه آپارتمان در متراژ‌کوچک به یک چالش بازار مسکن در سال‌های اخیر تبدیل شود. در ماه‌های اخیر سازنده‌ها در اعلام قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های کلیدنخورده دست بالا گرفتند و بالاترین قیمت ممکن را که حتی از قیمت فروش واحدهای اخیرا فروخته شده بیشتر است، پیشنهاد کردند. علت این نوع اعلام قیمت از سوی سازنده‌ها، تورم مصالح‌ساختمانی و زمین است.

از آنجا که تورم مصالح ساختمانی در طول دوره جهش مسکن از تورم مسکن بازمانده بود، در سال 1400 این تورم به 100 درصد رسید و در نتیجه سازنده‌ها اکنون بیش از هر زمان دیگری نگران هزینه تمام شده پروژه‌های آتی خود هستند. دریافت مالیات سالانه از املاک مسکونی یکی از اهرم‌های قوی و متداول مالیاتی برای تنظیم بازار مسکن است.کشورهای دریافت‌کننده این مالیات توانسته‌اند به این ترتیب ثبات بازار مسکن در درازمدت را حفظ کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «ریسک‌های پیش‌فروش مسکن کدام است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید


برچسب: مجله دلتا، نکات حقوقی، مسائل حقوقی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۵:۵۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شهرداری برای ایجاد زیرساخت‌های تولید مسکن همکاری کند

استاندار همدان گفت: بخش خصوصی نقش ارزشمندی در اجرای پروژه ها دارد و از توان آن برای انبوه سازی مسکن در همدان استفاده شود و شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساخت و فراهم ساختن زیرساخت‌های تولید مسکن باید همکاری کنند.

 
به گزارش «مجله ملکی دلتا»، سید سعید شاهرخی در این رابطه افزود: باید با برنامه ریزی دقیق و با مشارکت بخش خصوصی و با انعقاد قراردادهای برد برد، برنامه‌های جهش تولید مسکن در استان را پیش برد.

وی اظهار داشت: تاکید وزیر راه و شهرسازی بر این است تا آیین نامه تولید و جهش مسکن بررسی و برنامه ها برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور تشریح شود.

شاهرخی عنوان کرد: طرح جامع شهری همدان، ملایر و تویسرکان مطالعه و در آن زمین های ساخت واحدهای مسکونی مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه فهرست از اراضی برای واگذاری به این طرح باید تهیه شود، تصریح کرد: دستگاه های دولتی موظفند، زمین های مازاد خود را برای ساخت واحدهای مسکونی در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند.

 

استاندار همدان خاطرنشان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک باید زمین های مازاد دستگاه های دولتی را مشخص کند تا آمار آن ها برای ساخت مسکن مشخص شود.

وی تاکید کرد: ساز و کارهای اداری ساخت مسکن های ملی برای جهش تولید مسکن باید برداشته شود تا به هدف تولید انبوه مسکن برسیم.

شاهرخی اظهار داشت: آیین نامه های اجرایی جهش تولید مسکن باید به صورت شفاف و دقیق برنامه ریزی شود تا در آینده به مشکل بر نخوریم‌.

وی ادامه داد: شهرداری ها برای صدور پروانه ساخت و فراهم ساختن زیرساخت‌های تولید مسکن باید همکاری کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه روند تولید مسکن در استان باید تعیین تکلیف شود، افزود: در بخش ساخت وبازسازی مسکن روستایی، همدان سرآمد استان‌های کشور است و با اقدامات ومدیریت خوب، واحدهای مسکونی آسیب دیده در سیل نوروز ۱۳۹۸ به موقع بازسازی شد.

وی با اشاره به ثبت نام ۳۲ هزار متقاضی طرح اقدام ملی و تولید مسکن استان همدان، اظهار داشت:  ورود جدی بر عملکرد طرح اقدام ملی شود تا نقاط ضعف آن شناسایی شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «اولین تغییر وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۱۵:۵۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)