املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

ابلاغ سقف جدید تسهیلات بانک مسکن

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن: مصوبه شورای پول و اعتبار درباره افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، به تمامی شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مهدی احمدی، این تصمیم با پیشنهاد بانک مسکن به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک مسکن در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همچنین کمک به خانه دار شدن تمامی افراد از جمله خانوارهای فاقد مسکن است.

احمدی درباره سقف های جدید تسهیلات خرید و ساخت مسکن افزود: این تسهیلات با خرید اوراق گواهی حق تقدم به عنوان امتیاز تسهیلات، قابل دریافت و استفاده است.

وی افزود: در تهران، سقف تسهیلات اوراق که البته برای ساخت نیز قابل استفاده است، به ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر به ۱۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرها نیز به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافت.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن گفت: در صورت درخواست اخذ تسهیلات به صورت زوجین، زن و شوهر هر یک می‌توانند به طور مجزا از سقف تسهیلات مذکور برای خرید و یا ساخت یک واحد مسکونی به صورت مشترک استفاده کنند.

احمدی تصریح کرد: در واحدهای مسکونی با عمر بنای ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت، سقف تسهیلات بانک مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و همچنین سایر مناطق شهری به ترتیب ۱۶۰ میلیون تومان، ‌ ۱۲۰ میلیون تومان و ۸۰ میلیون تومان تعیین شده است.

احمدی سقف تسهیلات جعاله مسکن را نیز ۸۰ میلیون تومان اعلام کرد. این رقم نیز در مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار افزایش پیدا کرد.

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد، جزئیات اقساط ماهانه تسهیلات خرید مسکن برحسب میزان سقف تسهیلات، در سایت اطلاع‌رسانی بانک مسکن وجود دارد ضمن آنکه در بخش خدمات الکترونیکی در سایت اطلاع‌رسانی، امکان محاسبه اقساط تسهیلات نیز فراهم است.
پیشنهاد مطالعه: مطلب «افزایش هزینه وام مسکن متوقف شد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۹:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کدام محله بیشترین رشد قیمت را داشته‌ است؟

بنا بر تغییرات قیمت مسکن در یک سال گذشته در محلات و مناطق مختلف تهران، فهرستی از متوسط قیمت خرید آپارتمان در محلات مختلف منطقه یک تهران همراه با درصد تغییر قیمت آن‌ها به دست آمده است.

.به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بنا بر اطلاعات به دست آمده از قیمت مسکن آگهی شده در شهریور ۱۴۰۰ متوسط قیمت خرید مسکن یک سال گذشته (شهریور ۱۳۹۹)، محلات ازگل و سوهانک با افزایش ۴۴ و ۵۰ درصدی قیمت بیش‌ترین درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

محلات آجودانیه و دارآباد با افزایش ۲۱ برابری نسبت به شهریور سال گذشته در منطقه یک شهرداری تهران کم‌ترین درصد تغییر (افزایش) قیمت را داشته است
در بین محلات شهرداری منطقه ۱ تهرا ن(شمال شهر تهران) آجودانیه، دارآباد، اقدسیه، الهیه و کامرانیه تنها مناطقی بودند که در آگهی‌های شهریور ۱۴۰۰ نسبت به ماه گذشته کاهش قیمت را ثبت کردند. در شهریور ۱۴۰۰ محلات زیادی از منطقه یک تهران افزایش قیمت را ثبت کردند؛ به عنوان مثال محله ازگل با افزایش ۶.۹ درصدی بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به مرداد را ثبت کرد.

اقدسیه و قیطریه با افزایش حدود ۲۵ درصدی نسبت به شهریور سال گذشته از دیگر محلاتی بودند که در یک سال افزایش قیمت زیر ۲۶ درصد را ثبت کردند.
نیاوران در شهریور نسبت به مرداد حدود ۴.۶ درصد افزایش قیمت داشته است و فرمانیه ۳.۱ درصد افزایش قیمت داشت؛ اما هر دوی این محلات در شهریور ۱۴۰۰ از شهریور سال گذشته ۳۱٫۵ درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

 

شاید بتوان نکته قابل توجه در افزایش قیمت سالانه محلات منطقه ۱ تهران(شمال تهران) را میانگین افزایش حدود ۳۱ درصدی به طور میانگین دانست. همچنین هیچ کدام از محلات این منطقه در یک سال گذشته نه تنها کاهش متوسط قیمت آپارتمان مسکونی را ثبت نکردند بلکه بازدهی قیمت پایین‌تر از ۲۱ درصد افزایش را نداشته‌اند.

افزایش ۲۶ میلیون تومانی متوسط قیمت آپارتمان در شهریور ۹۹ و شهریور ۱۴۰۰
با توجه به آگهی‌های ثبت شده، متوسط قیمت خرید آپارتمان محلات منطقه ۱ تهران حدود ۸۷ میلیون تومان در شهریور ۱۴۰۰ ثبت شده است. اما متوسط قیمت خرید آپارتمان در شهریور ۱۳۹۹ برای مناطق گران قیمت تهران حدود ۶۱ میلیون تومان اعلام شده بود. بنابراین میانگین متوسط قیمت هرمتر مربع آپارتمان در محلات منطقه یک شهرداری تهران از شهریور ۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ حدود ۲۶ میلیون تومان (۴۲ درصد) افزایش داشته است.

مطالعه بیشتر: مطلب «پرداخت وام مسکن با رقم عجیب بازپرداخت!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۸:۱۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

پرداخت وام مسکن با رقم عجیب بازپرداخت!

سقف دریافت تسهیلات اوراق مسکن که تا پیش از این برای زوجین در تهران ۲۴۰ میلیون تومان بود به ۴۸۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و اقساط ماهیانه آن حدود ۸.۶ میلیون تومان است؛ وام گیرنده باید مدارکی به بانک ارائه کند که ثابت کند توانایی پرداخت اقساط را دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در هفته‌های اخیر شورای پول و اعتبار، سقف دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق را با احتساب جعاله برای انفرادی ۲۸۰ و برای زوجین ۴۸۰ میلیون تومان تصویب کرد.

برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت میزان تسهیلات انفرادی که معادل ۸۰ میلیون تومان بود به ۱۶۰ میلیون تومان و برای حساب‌های ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. در سایر شهرها نیز تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی حساب‌های انفرادی به ۱۲۰ میلیون تومان و تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی زوجین به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

نرخ سود این تسهیلات ۱۷.۵ درصد است. بازپرداخت وام جعاله ۵ ساله معادل ۶۰ ماه و بازپرداخت تسهیلات اوراق نیز حداکثر ۱۲ ساله معادل ۱۴۴ ماه است.

محاسبات نشان می‌دهد اقساط ماهیانه وام جدید مسکن در شهر تهران ۸.۶ میلیون تومان است که بسیاری از خانوارها توانایی پرداخت چنین مبالغی را ندارند.

 

محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در این باره گفته است: ملک در رهن بانک قرار می‌گیرد و تسهیلات گیرنده باید مدارکی ارائه کند که نشان دهنده توانایی پرداخت اقساط باشد.

در این خصوص محمد سرگزی، عضو کمیسیون عمران مجلس این وام را فقط برای قشری که از استطاعت مالی خوبی برخوردار هستند و توان پرداخت اقساط ۸.۶ میلیون تومانی را دارند مناسب دانسته و گفته است: این وام برای خانه‌دار کردن جامعه هدف مناسب نیست.

راه حل بهبود وضعیت مسکن
به گفته سرگزی، راه حل بهبود وضعیت مسکن تامین زمین ارزان قیمت برای انبوه‌سازان و نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی بوده تا واحدهای مسکونی با قیمت مناسب ساخته و به بازار عرضه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسهیلات بانکی باید به حوزه ساخت مسکن سوق پیدا کند، اظهار کرد: بی‌تردید اگر طرح جهش تولید و تامین مسکن به درستی اجرا شود و اراضی تحت اختیار دستگاه‌های دولتی به وزارت راه منتقل و  به حوزه ساخت مسکن اختصاص پیدا کند در کنار نظارت بر مصالح ساختمانی و جانمایی مناسب زمین برای ساخت خانه، در بازه زمانی مناسبی شاهد کنترل بازار مسکن و جبران عقب ماندگی در این حوزه خواهیم بود.

مطالع بیشتر: مطلب «نگاهی به قیمت مسکن در جنوب و غرب در یک سال گذشته» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۷:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بلاتکلیفی خانه دار شدن کارگران

رئیس اتاق تعاون ایران: اتاق تعاون مسئولیت اجرای طرح خانه دار کردن کارگران و افزایش ساخت تعداد واحدهای مسکونی در مناطق صنعتی برای سهولت دسترسی کارگران را برعهده دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از بهمن عبداللهی، مسکن بخش زیادی از هزینه های زندگی کارگران را به خود اختصاص می دهد و حل مشکل خانه دار شدن کارگران کمک بزرگی به این قشر می کند.

با توجه به وضعیت اقتصادی، تورم بی سابقه در چند سال اخیر و جهش قیمت خانه در کلانشهرها و با نگاهی به دستمزدی که کارگران دریافت می‌کنند مشخص می‌شود که جمعیت کثیری از آن‌ها صاحب خانه نیستند.

بر اساس داده‌های آماری بانک مرکزی، سال ۹۲ تعداد ۸۳۴ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شد، این در حالی است که تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده در سال ۹۴ با کاهش ۲۸۴ هزار واحدی به ۵۴۸ هزار واحد مسکونی رسید.

طبق گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خرداد امسال ۲۹ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده که نسبت به اردیبهشت امسال افزایش ۳ درصدی و نسبت به خرداد سال گذشته رشد ۵۶.۶ درصدی دارد.

در شرایطی حقوق یک کارگران به طور متوسط ۳ میلیون تومان می شود، اگر کارگری بخواهد فقط یک متر خانه در تهران بخرد باید حداقل ۱۰ ماه کار کند و تمام حقوق خود را پس انداز کند.

دولت موظف است با استفاده از تسهیلات بانکی و امکانات وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های ذیربط همکاری لازم را در جهت خانه دار شدن کارگران انجام دهند.

ناصر چمنی رئیس سابق کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: بحث تامین مسکن یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های جامعه کارگری است و باید مسکن در اختیار آن‌ها گذاشته شود کارگرانی که مستاجر هستند و پول پیش و اجاره ماهانه می‌دهند ناچار می‌شوند بخش زیادی از دستمزد خود را به مسکن اختصاص دهند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مالیات در یک قدمی بیش از ۲۱ میلیون خانه» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

 
 
 


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۶:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نگاهی به قیمت مسکن در جنوب و غرب در یک سال گذشته

بر اساس بررسی‌های انجام شده در فایل های مسکن، فهرستی از متوسط قیمت و درصد افزایش قیمت در برخی از محلات غرب و جنوب تهران به دست آمده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با توجه به جدول زیر محله‌های هاشمی و بریانک و سلسبیل با افزایش قیمت حدود ۱۸ درصد از شهریورماه سال گذشته تا شهریور ۱۴۰۰ در بین محلات زیر کم‌ترین میزان افزایش قیمت را داشتند.

همچنین محله‌های مولوی با افزایش قیمت ۴۱ درصد و امیریه با افزایش ۵۳ درصد از محله‌های هستند که در یک سال گذشته بیش‌ترین افزایش قیمت را داشتند.

میانگین درصد افزایش قیمت در محله‌های موجود در جدول زیر ۲۸.۷ درصد ثبت شده است. قیمت مسکن در منطقه ۱۰ به طور میانگین ۲۱ درصد و در منطقه ۱۱ به طور میانگین ۴۲ درصد افزایش قیمت که درصد افزایش قابل توجهی است و همچنین در محله‌های پیروزی و نیرو هوایی به طور متوسط ۳۳ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده‌اند.

 

در منطقه ۱۵ که تنها چهار محله در آگهی‌های با تکرار زیاد وجود دارند از شهریور ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ حدود ۲۷ درصد افزایش قیمت داشتند. که برای این منطقه و این تعداد محله عدد و درصد قابل توجهی است.

نکته قابل تامل آن است در شهریورماه سال ۹۹ بر اساس اعلام مرکز آمار حدود ۱۵ محله با متوسط قیمت کم‌تر از ۲۰ میلیون تومان ثبت شده بودند اما در شهریور ۱۴۰۰ تنها ۸ منطقه در کانال کم‌تر از ۲۰ میلیون تومان باقی مانده‌اند و دیگر محلات به متوسط قیمت بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده‌اند.

در ادامه متوسط قیمت مسکن در برخی از محله‌های تهران در سال 99 و 1400 را مشاهده می‌کنید:

محله بریانک:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 19 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 22 میلیون تومان

محله سلسبیل:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 20 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 24 میلیون تومان

محله مسعودیه:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 14میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 17میلیون تومان

محله پیروزی:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 20 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 26 میلیون تومان

محله گمرک:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 13 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 18 میلیون تومان

محله نازی آباد:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 18 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 24 میلیون تومان

محله نیرو هوایی:

قیمت هر متر مربع در سال 99: 26 میلیون تومان

قیمت هر متر مربع در سال 1400: 36 میلیون تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت خانه نقلی و نوساز در تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۵:۴۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ویژگی های سند عادی ملک کدام است؟

مطابق قانون مدنی، سند به معنای هر نوشته‌ای است که به هنگام طرح دعوی یا دفاع، قابل استناد باشد

یکی از دانستنی‌های حقوقی مهم در قوانین مدنی ایران، موضوع سند و ویژگی های سند عادی ملک است که «مجله ملکی دلتا» آن را شرح خواهد داد.

در لغت‌نامه‌های فارسی، سند به معنای نوشته‌ای است که بیان‌کننده وام یا طلب شخصی معین است یا مطلبی را اثبات می‌کند.

به طور عادی سند دو ویژگی دارد: مکتوب است یا به صورت نوشته است و به هنگام طرح دعوی و دفاع در دادگاه، قابلیت استناد دارد. بنابراین این دو شرط باعث می‌شوند که یک دست‌نوشته سند محسوب شود

چنانچه سندی ویژگی‌های سند رسمی را دارا و شرایط رسمی بودنش فراهم باشد، سند رسمی است و چنانچه فاقد این شرط باشد، عادی محسوب می‌شود.

در بازار مسکن، قولنامه خرید ملک که بین خریدار و فروشنده به امضاء می‌رسد، سند عادی است؛ زیرا بین طرفین منعقد می‌شود و مأمور رسمی در تنظیم آن دخالت ندارد.

تفاوت‌های سند عادی ملک با سند رسمی
سند رسمی قدرت اجرایی دارد در حالی که ویژگی های سند عادی معروف است
تاریخ سند رسمی به لحاظ طرفین دعوی و افراد ثالث معتبر است در حالی‌که در سند عادی تاریخ سند برای اشخاص ثالث فاقد اثر و اعتبار است.
انجام معاملات ساده در مسائل روزمره و تنظیم آن بر روی برگه‌ای بدون حضور و دخالت مأمور رسمی و امضای او، حکم سند عادی را دارد.
بارزترین و ساده‌ترین شکل سند عادی که بسیار هم کاربردی است، قولنامه‌ای است که قبل از تنظیم رسمی، میان خریدار و فروشنده یا مالک و مستأجر منعقد می‌شود.
سند رسمی آن‌قدر محکم است که بر عکس سند عادی، ادعای انکار و تردید به آن وارد نیست.
پیشنهاد مطالعه: مطلب «نکات کلیدی درباره مراحل انتقال سند رسمی ملکی» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

 
 
 


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۴:۲۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اعلام نقدینگی موردنیاز برای صاحبخانه شدن در محله آپادانا

ما در این گزارش بررسی خواهیم کرد که شما با چه میزان نقدینگی در محله‌ای مانند آپادانا می‌توانید صاحبخانه شوید؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اگر به دنبال خرید آپارتمان در آپادانا هستید باید بدانید که این محله‌ نیازمند نقدینگی بالایی است چرا که میانگین قیمت مسکن در این محله به نسبت میانگین قیمت مسکن در تهران که بر اساس آمار بانک مرکزی 31 میلیون تومان اعلام شده، بالاتر است.

این محله در منطقه 7 شهرداری تهران واقع شده است که از لحاظ دسترسی و امکانات رفاهی، تفریحی، حمل‌ونقل عمومی و … شرایط بسیار مناسبی برای سکونت دارد، اما شما برای خرید خانه با عمر بنای بالای 20 هم باید نقدینگی بالای 40 میلیون تومان برای هر متر مربع داشته باشد.

حال اگر به دنبال خرید واحدهای مسکونی نوساز و کلیدنخورده هستید، باید بین 70 تا 85 میلیون تومان به طور میانگین برای هر متر مربع سرمایه داشته باشید؛ البته این قیمت‌های ذکر شده میانگین هستند چرا که قیمت مسکن با توجه به جغرافیا، نوع ساخت، متریال به کار رفته، بازسازی‌های انجام شده، نظر فروشنده، امکانات و … می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

 

از همین رو ما در انتهای این گزارشی لیستی از قیمت‌های واحدهای مسکونی مختلف در این محله را منتشر می‌کنیم؛ اما اگر به دنبال اطلاع از قیمت فایل‌های بیشتری در این محله هستید، می‌توانید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن مسکن موردنظر خود را پیدا کنید.

فهرست قیمت خرید آپارتمان در آپادانا
آپادانا: 108 متری، یک خوابه، نوساز، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور) قیمت: 8 میلیارد تومان
آپادانا: 160 متری، سه خوابه، 10 سال ساخت، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-آسانسور)/ قیمت: 8 میلیارد و 800 میلیون تومان
آپادانا: 62 متری، دو خوابه، 5 سال ساخت، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 5 میلیارد و 800 میلیون تومان
آپادانا: 102 متری، دو خوابه، 22 سال ساخت، طبقه اول، امکانات (پارکینگ- انباری)/ قیمت: 4 میلیارد و 350 میلیون تومان
آپادانا: 115 متری، دو خوابه، 40 سال ساخت، طبقه دوم، بدون امکانات قیمت / 5 میلیارد و 500 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «مالیات در یک قدمی بیش از ۲۱ میلیون خانه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، خرید آپارتمان در محله های تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۲:۰۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

متقاضیان مسکن مهر پردیس بدانند

مدیرعامل شهر جدید پردیس؛ از ۱۵ مهر، ۶ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های مسکن مهر پردیس آماده تحویل می‌شود

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مهدی هدایت، پیشرفت مناسب پروژه‌های طرح اقدام ملی در این شهر و تحویل ۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس از ۱۵ مهرماه جاری آماده تحویل است.

هدایت اعلام کرد: از ۱۵ مهر، ۶ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های مسکن مهر آماده تحویل به متقاضیان مسکن مهر پردیس است که از این میزان، یک‌هزار واحد در فاز ۵ و ۹ و ۲ هزار واحد در فاز ۸ و ۳ هزار واحد در فاز ۱۱ تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی یادآور شد: روند تحویل واحدها در دوره جدید شتاب گرفته است و اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر پیشرفت خوبی داشته است. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: باوجود آماده‌سازی بسیار سنگین اجرای طرح اقدام ملی مسکن که در برخی موارد تا ۳۰ متر عمق خاکبرداری شد و با توجه به توپوگرافی منطقه، کل عملیات آماده سازی پروژه اقدام ملی به مرحله «ساب گرید» رسیده است.

وی ادامه داد:‌ همه فوندانسیون‌های طرح اقدام ملی پردیس در بخش ثبت‌نامی‌ها که حدود ۳ هزار واحد است، اجرا و در مرحله اجرای اسکلت است و کار به خوبی پیش می‌رود. هدایت در پایان افزود: دستگاه‌های اجرایی موظفند برای احداث شبکه‌های تاسیسات زیربنایی و ساخت تاسیسات روبنایی که درخواست مهم متقاضیان مسکن مهر پردیس است، هرچه سریعتر اقدام کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «ناکامی مستاجرین برای دریافت وام ودیعه مسکن!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، خرید آپارتمان در محله های تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۱:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مالیات در یک قدمی بیش از ۲۱ میلیون خانه

آنطور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی می‌گویند اطلاعات هویتی ۲۶ میلیون خانوار در سامانه املاک و اسکان وجود دارد که تاکنون فقط ۴.۵ میلیون نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، معاون وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سایر خانوارها برای ثبت نام در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir اطمینان خاطر داد که هدف اصلی از راه‌اندازی این سامانه، نه اعمال مالیات، بلکه برنامه‌ریزی برای حوزه مسکن است. اما اگر افراد اطلاعات خود را درج نکنند واحد مسکونی‌شان به عنوان خانه خالی تلقی و برای اعمال مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی خواهد شد.

از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ به خانوارها دو ماه فرصت داده شد تا اطلاعات سکونتی و ملکی خود را درج کنند. اما همزمانی آن با انتخابات ریاست جمهوری و موضوع کرونا باعث شد تا برخی خانوارها موفق به ثبت اطلاعات خود نشوند به همین دلیل فرصت نام نویسی تا پایان مهرماه تمدید شد.

 

از سال ۱۳۹۵ به بعد آماری در این زمینه مسکن وجود ندارد. به همین دلیل دولت و مجلس بر آن شدند تا از طریق سامانه املاک و اسکان، اطلاعات بخش مسکن در زمینه‌های ملکی، استیجاری، شهری و روستایی را به‌روز کنند.

محمود محمودزاده می‌گوید: خالی ماندن واحدهای مسکونی دولت را مجبور به توسعه فیزیکی شهرها می‌کند که باید برای زیرساخت‌های آن بودجه صرف شود. بنابراین تلاش این است که حداکثر پوشش خانوارها را در واحدهای خالی داشته باشیم. بنابراین از نگاه کلی، ثبت نام در سامانه برای همه خانوارها مفید است.

اختلال چندین مرتبه‌ایی سامانه املاک و اسکان
البته سامانه املاک و اسکان در سال جاری طی چند مرحله با اختلالاتی مواجه شد. روز ۱۹ تیر سامانه برای چهار هفته متوقف و ۱۶ مردادماه بازگشایی شد. آخرین وقفه ایجاد شده نیز به ۱۰ شهریورماه برمی‌گردد. روز ۱۶ شهریورماه معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد که قرار است در نسخه جدید آیتم‌هایی اضافه شود و ثبت نام راحت‌تر خواهد شد.

گفتنی است، تمام خانوارها اعم از شهری، روستایی، مالک و مستاجر باید حتما محل سکونت و دارایی ملکی خود را ثبت کنند. جزئیات قانون در سامانه املاک و اسکان درج شده و هموطنان می‌توانند با علم بیشتر اطلاعات خود را ثبت کنند.

بسیاری از خدمات خانوار وابسته به کد یکتا است که توسط این سامانه ارایه می‌شود. بدین ترتیب در صورت ثبت نام نکردن و نداشتن کد یکتا دستگاه‌ها نمی‌توانند خدمات خود مثل یارانه، گذرنامه، انشعابات، نقل و انتقال خودرو و … را ارایه دهند.

مطالعه بیشتر: مطلب «چه کسانی مسکن رایگان می‌گیرند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، خرید آپارتمان در محله های تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۰:۲۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

جذابیت خرید آپارتمان در ترکیه برای ایرانی ها

از سال ‌۲۰۱۸ تاکنون ۵ میلیارد دلار سرمایه از ایران به سمت بازار مسکن ترکیه خارج شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مسعود خوانساری، حجم سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بازار مسکن ترکیه دست‌کم ۸۶۶درصد رشد کرده است. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع ارزان‌تر بودن قیمت مسکن در ترکیه، رشد تورم و افزایش ریسک‌های اقتصادی است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال ۲۰۲۰ ایرانیان در میان خارجی‌ها رتبه نخست خرید مسکن در ترکیه و در ۷‌ ماه امسال رتبه دوم را با خرید ۴۶۰۰ خانه به‌دست آورده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است.

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین دلایل رشد سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بازار مسکن ترکیه را در افزایش قیمت مسکن در ایران و به‌ویژه شهر تهران جست‌وجو کرد.

 آمارها نشان می‌دهد متوسط قیمت آپارتمان در شهر تهران ۳۱ میلیون تومان است یعنی قیمت یک آپارتمان ۷۰ متری در مرکز شهر تهران رقمی معادل ۲.۲ میلیارد تومان یا ۸۰ هزار دلار (هر دلار ۲۷ هزار تومان) است، درحالی‌که میانگین قیمت یک آپارتمان در شهر استانبول به‌عنوان گران‌ترین شهر ترکیه ۷۰۰ میلیون تومان معادل ۲۶ هزار دلار است.

مقایسه این آمار نشان می‌دهد سرمایه‌ای که برای خرید یک آپارتمان کوچک در ترکیه کافی است، در تهران فقط برای خرید یک آپارتمان ۲۳ متری کفایت می‌کند.

یکی دیگر از دلایل رشد سرمایه‌گذاری ایرانیان در خرید آپارتمان در ترکیه، افزایش ریسک‌های اقتصادی است. در کنار این موضوع رشد سریع نرخ تورم نیز به کاهش ثبات اقتصادی در ایران منجر شده و مطلوبیت سرمایه‌گذاری در اقتصاد ترکیه را افزایش داده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «از وام مشارکت در ساخت مسکن بدانیم» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، خرید آپارتمان در محله های تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۹:۳۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)