املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

رکورد دست از سر بازار مسکن بر نمی‌دارد

رئیس اتحادیه مشاورین املاک مشهد گفت: در کوتاه مدت تا قبل از پایان سال در کشور، شاهد افزایش جدی قیمت‌ مسکن نخواهیم بود و این فرصت خوبی برای دولت است تا بتواند از آن برای ساخت‌وساز و اعمال سیاست‌گذاری‌هایی که قول انجام آن را داده، استفاده کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، علی مرادزاده در خصوص افزایش قیمت‌ مسکن در مشهد گفت: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و با توجه به اتفاقاتی که در بحث سیاست‌گذاری‌های کلی رخ داده است فعلا منتظر اقدام از سوی سیاست‌گذاران‌ دولت در زمینه مسکن هستیم.

وی افزود: وضعیت مسکن در دولت جدید به اجرای قول و قرارهای مطرح شده در زمان انتخابات و عملکرد تیمی که در حال حاضر در وزارت مسکن هستند بستگی دارد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک مشهد عنوان کرد: در صورتی که تا آخر سال قیمت مصالح و مواد اولیه کاهش پیدا کرده، مسائلی مثل مجوزهایی که در شهرداری‌ها صادر می‌شود مدیریت شده و مسیری فراهم شود که سازنده و انبوه ساز بتوانند راحت‌تر به تولید مسکن بپردازند، اتفاق‌های خوبی در بازار مسکن رقم خواهد خورد.

مرادزاده در خصوص رشد قیمت‌ مسکن تصریح کرد: در کوتاه مدت تا قبل از پایان سال در کشور، شاهد افزایش جدی قیمت‌ مسکن  نخواهیم بود و فکر می‌کنم این فرصت خیلی خوبی برای دولت است تا بتواند از آن برای ساخت‌وساز و اعمال سیاست‌گذاری‌هایی که قول انجام آن را داده است استفاده کند. یعنی بتواند بازار را مدیریت کرده و تا انتهای سال تولید را شروع کرده تا شاهد اثرگذاری آن در سال آینده روی بازار مسکن باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که بازار حس کند که مسیری‌هایی توسط دولت طی می‌شود این خود یک نشانه خوب برای مهار و کنترل گران شدن مسکن است. البته دولت باید هم اکنون با تهیه زمین، مصالح و…. قول‌هایی را که داده عملیاتی نماید.

اثرات گرانی مسکن در سال آینده مشخص می‌شود
رئیس اتحادیه مشاورین املاک مشهد در خصوص تاثیر گرانی مصالح بر افزایش قیمت‌ مسکن توضیح داد: اگر الان با گران شدن سیمان انبوه‌ساز درحال ساخت‌وساز باشد، اثرات آن در سال آینده مشخص می‌شود؛ چراکه کسی که در حال حاضر در حال ساخت‌وساز با این مصالح است طبیعتا از سال آینده به بعد، واحدش را به بازار تحویل می‌دهد.

مرادزاده گفت: افزایش قیمت مصالح در سال جاری به صورت شوک‌های مقطعی به بازار در کوتاه مدت تاثیرگذار است. به طور کلی تا آخر سال افزایش قیمت در بحث مسکن نخواهیم داشت، اما در سال آینده واحدها به نرخ تمام شده، به علاوه سود حاصله به بازار عرضه می‌شود و امکان صعودی شدن قیمت مسکن وجود دارد.

وی با بیان اینکه تقاضا همیشه وجود داشته است، گفت: بحث تقاضا از قدیم بوده؛ چراکه در بازار، عرضه کافی وجود ندارد و نسبت تقاضا به عرضه بیشتر بوده و طبیعتا این افزایش تقاضا موجب شده که قیمت مسکن چه در بحث اجاره‌بها و چه قیمت تمام شده مسکن، سیر صعودی داشته باشد، هرچند این مسئله تاثیر مستقیم روی افزایش قیمت مسکن ندارد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک مشهد ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت و افزایش تقاضا باید تلاش کنیم تا میزان عرضه و تقاضا را به یکدیگر نزدیک کرده و شهرهای بزرگ را به سمت انبوه‌سازی ببریم.

مطالعه بیشتر: مطلب «پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۷ هزار نفر» را به مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۳:۵۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۷ هزار نفر

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این مطلب که مشکلات بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک مرکزی اعلام شد، گفت: ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند.

به گزارش  «مجله ملکی دلتا»، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص افزایش مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن اعلام کرد: شنبه در خصوص افزایش تسهیلات ودیعه مسکن در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.

او در ادامه افزود: در حال حاضر، سایت ثبت‌نام ودیعه مسکن باز است و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تصویب مهلت این تسهیلات است.

محمودزاده توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی نامه‌ای به بانک مرکزی برای مشکلات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ارائه داده و در آن نامه انتقاد‌های خود درباره سهمیه بانک‌ها برای تسهیلات و تسهیل در شرایط پرداخت را ارائه کرده که امیدواریم زودتر به مرحله اجرایی برسد.

وی ادامه داد: در زمان تمدید ثبت‌نام مجدد وام ودیعه مسکن برای متقاضیانی که در نیمه دوم امسال قرارداد منعقد کرده‌اند تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم.

 

محمودزاده با بیان این‌که بیش‌ از ۳۴۰ هزار نفر تاکنون به سیستم بانکی معرفی شده است توضیح داد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام‌ کرده و حدود ۳۴۰ هزار متقاضی مدارک خود را بارگذاری کرده و ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند.

محمودزاده گفت: سایت مشکل ندارد، اما به دلیل آنکه اطلاعات همزمان با ثبت احوال وارد می‌شود درگاه پذیرش و تعداد ورودی محدود است، مکاتبه کرده‌ایم این محدودیت‌ها برداشته شود چراکه در حال حاضر هنگام ورود و ثبت اطلاعات در ابتدا سازمان ثبت احوال کنترل و سپس وزارت راه، اطلاعات بررسی می‌کند و همین باعث کند شدن مراحل می‌شود. همچنین، در صورتی که محدودیت تعداد ورودی برداشته شود، این مشکلات برطرف می‌شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «سهم مسکن از تسهیلات بانکی ۴ برابر شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۳:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات کلیدی درباره مراحل انتقال سند رسمی ملک

امروزه با توجه به حجم بالای معاملات ملکی بایستی با قواعد مربوط به خرید و فروش ملک و انتقال سند رسمی ملک، بیشتر آشنا شویم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، زمانی‌که دو نفر تصمیم می‌گیرند ملکی را بین خود خرید و فروش نمایند و در خصوص تمام جزییات این معامله به توافق می‌رسند باید تمام توافقات حاصله را به‌صورت کتبی درآورند که معمولا به این توافق کتبی در عرف قولنامه گفته می‌شود قولنامه در واقع همان مواردی است که بین خریدار و فروشنده به توافق رسیده شده است و فقط به‌صورت کتبی درآمده است.

اما در صورتی‌که یکی از طرفین به مواردی که بیان کرده است پایبند نباشد طرف دیگر دلیل محکمی جهت اقامه دعوا علیه وی ندارد، چرا که قولنامه محکمه پسند نیست.

به همین جهت طرفین باید قراردادی را به نام مبایعه­‌نامه بین خود تنظیم نمایند مبایعه ‌نامه همان‌طور که از نام آن مشخص است قرارداد بیع است بین طرفین. این قرارداد یک سند غیر رسمی است که قبل از اینکه سند رسمی ملک به خریدار منتقل گردد، بین طرفین منعقد می‌گردد.

 

بعد از تنظیم مبایعه­‌نامه طرفین و دو شاهد بایستی آن را امضا نمایند
مبایعه‌نامه تنظیم شده منحصر به فرد نیست و امکان فروش مجدد ملک از سوی فروشنده به خریدارهای دیگر نیز دارا است به این منظور طرفین باید به بنگاه‌های املاک مراجعه نموده و قرارداد خود را در سیستم نرم ­افزاری جامع آنها به ثبت می‌رسانند این سیستم به‌صورت سراسری است و با ثبت مشخصات طرفین و ملک مورد نظر، کد رهگیری صادر می‌گردد که صادر شدن این کد به این معنی است که فروشنده پیش از این ملک را به دیگری نفروخته است و معامله سالم است. البته برخی مبایعه­‌نامه را نیز در بنگاه‌های املاک تنظیم می‌نمایند.

 در این مرحله خریدار وظیفه­‌ای ندارد و انجام این مرحله با فروشنده ملک است
فروشنده باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و لیست مدارکی که برای تنظیم سند لازم است را از دفترخانه گرفته و مدارک را کامل کرده و برای تنظیم سند رسمی به دفتر خانه مربوطه برگردد.

در این مرحله طرفین باید در تاریخ و در دفترخانه تعهد شده و تعیین شده حاضر شوند
در صورت تعیین نشدن، خریدار به وسیله‌ی اظهارنامه تاریخ و محل حضور جهت انتقال سند رسمی به اطلاع فروشنده می‌رساند و سند انتقال را امضا نمایند.

مطالعه بیشتر: مطلب «نکات مهم درباره صدور چک در معاملات ملکی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۲:۲۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهم مسکن از تسهیلات بانکی ۴ برابر شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۴ برابری سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی در کشور خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی به افزایش تسهیلات بانکی مسکن اشاره کرد و افزود: در حوزه تأمین مالی مسکن، هم در قانون جهش تولید و هم مصوبه بودجه سال 1400 سهم مناسبی را برای عرضه مسکن در نظر گرفته شده است.

وی درباره تسهیلات بانکی مسکن اظهار کرد: در سال‌های گذشته سهم مسکن از تسهیلات بانکی در حداقل ممکن و تنها 5 درصد بود اما در جهت گیری های جدید این رقم به 20 درصد تسهیلات بانکی رسیده است. این امر دسترسی مردم را افزایش داده و فعالیت بخش خصوصی را در حوزه تولید مسکن رونق می‌دهد.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران بیان کرد: مکان‌یابی و تأمین زمین این عرضه‌های گسترده را با لحاظ کردن همه شرایط اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی انجام خواهیم داد.

طاهرخانی گفت: سیاست الحاق زمین به شهرها و همچنین توسعه درونی شهرها در قالب بافت‌های فرسوده همچنان در دستور کار قرار دارد.

این موضوع در حالی مطرح شده است که چندی پیش حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است که بانک‌ها برای تسهیلات ساخت مسکن بهانه تراشی می‌کنند درحالی که مجلس در بودجه 1400 بانک مرکزی را موظف کرد، 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دهد.
وی خاطرنشان کرد: اما متاسفانه پرداخت تسهیلات عملی نشده و تاکنون بانک‌ها وامی پرداخت نکرده‌اند.
مطالعه بیشتر: مطلب « خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان در پایتخت » را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۱:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

فایل‌های فروش در بازار مسکن منطقه ۴ تهران

بررسی فایل‌های فروش منطقه ۴ شهر تهران در یکی از سایت‌های جست‌وجوی ملکی نشان می‌دهد همچون دیگر مناطق تهران، در این منطقه نیز طی نیمه دوم شهریورماه تعداد فایل‌های فروش به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، پیمایش اینترنتی نزدیک به هزار فایل فروش در این منطقه نشان‌دهنده افزایش تمایل به فروش در میان فروشندگان همزمان با تحولات بازارهای موازی از جمله بازار ارز است.

نکته مهم دیگر در بررسی فایل‌های فروش مذکور علاقه به فروش حتی پایین‌تر از میانگین قیمت‌های منطقه است، چنان‌که به نظر می‌رسد بیشتر فروشندگان ارقامی منطقی و متناسب با معاملات انجام شده را پیشنهاد می‌‌دهند و به اصطلاح مشاوران املاک، «فروشنده واقعی» هستند.

تفاوت قابل توجه و مهم دیگری که از مطالعه فایل‌های فروش این منطقه با دیگر مناطق پایتخت حاصل می‌‌شود، وجود فایل‌های فروش با قیمت‌هایی کمتر از «میانگین قیمت مسکن در معاملات شهر تهران» است.

 

بر این اساس دامنه قیمت پیشنهادی فروش هر مترمربع آپارتمان مسکونی در منطقه 4 در حال حاضر بین 20 تا 60 میلیون تومان بوده که نشان‌دهنده گستره متنوع جغرافیایی منطقه 4 با ساکنانی از دهک‌های مختلف درآمدی است.

بعضی از واسطه‌های ملکی در شرایط حال حاضر به متقاضیان سرمایه‌ای پیشنهاد خرید می‌کنند. از نظر آنها با توجه به وجود فایل‌های متنوع فروش، دست خریداران برای چانه‌زنی بازتر از گذشته شده است و در صورت وجود نقدینگی، امکان انجام معاملات نسبت به مردادماه بیشتر است.

قیمت برخی از فایل های فروش آپارتمان های مسکونی در منطقه 4 تهران
تهرانپارس: 58 متری، 20 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 31 میلیون تومان
هروی: 153 متری، نوساز/ قیمت هر متر مربع: 58 میلیون تومان
خواجه عبدالله: 113 متری، 20 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 50 میلیون تومان
شمس آباد:  102 متری، 8 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 37 میلیون و 700 هزار تومان
حکیمیه: 132 متری، 2 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 32 میلیون تومان
رسالت: 55 متری، 12 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 35 میلیون تومان
دلاوران: 90 متری، 2 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 28 میلیون تومان
شهرک البرز: 98 متری، 4 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 30 میلیون و 600 هزار تومان
لویزان: 77 متری، 12 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 46 میلیون تومان
شهید عراقی: 100 متری، 26 سال ساخت/ قیمت هر متر مربع: 60 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «نگاهی به قیمت مسکن در مناطق 13 و 14» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۱:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رکورد 9 ماهه هزینه وام مسکن شکست

در هفته پایانی شهریورماه 1400 روند هزینه وام مسکن مسیری رو به رشد را سپری کرده و در روزهای اخیر به رکورد 9 ماهه خود دست پیدا کرده است. طبق بررسی آمار و ارقام نرخ سود وام مسکن در سطح 21.17 درصد رسیده که بالاترین میزان در این مدت بوده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در ابتدا به بیانی مختصر در مورد اوراق تسهیلات مسکن می‌پردازیم. بسیاری از مردم با مشکل کمبود بودجه برای خرید مسکن مورد نیاز خود مواجه هستند و عملا بهترین راه پیش روی این افراد استفاده از تسهیلات بانکی است.

اوراق بانک مسکن از دسته برگه‌های بهاداری است که به شما اجازه می‌دهد تا بدون سرمایه گذاری‌های طولانی مدت به سرعت و در زمان کوتاهی بتوانید از تسهیلات مسکن بهره‌مند شوید.

در حال حاضر از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن می‌توان برای گرفتن دو وام به‌ صورت هم‌زمان استفاده کرد. یک وام در قالب خرید مسکن است و وام دیگر که برای بازسازی و تعمیر استفاده می‌شود در قالب تسهیلات جعاله پرداخت می‌گردد. حداکثر تسهیلات پرداختی از این محل در تهران برای متاهلین 240 میلیون تومان است. مجردها نیز 140 میلیون تومان در این قالب وام بگیرند.

 

هزینه خرید اوراق تهسیلات مسکن در شهریور 1400
در روز دوشنبه و سه شنبه قیمت هر کدام از اوراق تسهیلات بانک مسکن از مرز 65 هزار تومان عبور کرده و به رکورد خود در 9 ماه گذشته دست پیدا کرد.

در این بازار اعتبار هر ورق در بازار مسکن 500 هزار تومان است و به اعتبار هر ورق می‌توان 500 هزار تومان وام مسکن دریافت کرد.

از آنجا که بانک مسکن مبلغ وام برای مجردین 140 میلیون تومان و برای متاهلین را 240 میلیون تومان اعلام کرده است، مجردها نیازمند خرید 280 ورق و متاهلین 480 ورق خواهند بود.

بنابراین با توجه به محاسبات هزینه وام مسکن مجردین در روزهای 29 و 30 شهریور ماه از مرز 18 میلیون تومان عبور کرده و در سطح 18 میلیون و 242 هزار تومان قرار گرفت. این افزایش قیمت در متقاضیان متاهل نیز صورت گرفته و سطح قیمت را برای این گروه فراتر از رقم 31 میلیون تومان برده و رکوردی 9 ماهه را به ثبت رسانید.

مطالعه بیشتر: مطلب «تسهیلات مسکن به گرانی دامن زد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۰:۲۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله وردآورد برای خرید آپارتمان

شما با خرید خانه در محله ورد آورد به راحتی به تمام امکاناتی که لازمه شهرنشینی است دسترسی خواهید داشت.

اگر قصد خرید آپارتمان در محله ورد آورد را دارید با مجله ملکی دلتا همراه باشید تا شما را با این محله بیشتر آشنا کنیم.

قبل از هر چیز ممکن است علاقه‌مند باشید با واژه «ورد آورد» بیشتر آشنا شوید. «ورد آورد» به معنای آوردگاه گل سرخ است و نام این محله از آن گرفته شده است. محله ورد آورد در غربی‌ترین نقطه تهران در منطقه 21 و 22 واقع شده است، از همین رو می‌توان به راحتی حدس زد که از قیمت‌های نجومی در آن خبری نیست. این منطقه برای افرادی که بودجه محدودی برای خرید خانه دارند، مناسب است چرا که تمام شرایط رفاهی را دارد.

این محله قدیمی در غرب تهران، از سمت شمال به بزرگراه شهید فهمیده با دامنه جنوبی البرز، از سمت جنوب به بزرگراه شهید لشگری شهر قدس و نیز بزرگراه بویین‌زهرا – شهریار، از سمت غرب به گرمدره و در نهایت از سمت شرق به رودخانه وردآورد منتهی می‌شود.

 

اگر به دنبال محیطی آرام و به دور از هیاهو هستید این منطقه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

امکانات و انواع دسترسی در محله ورد آورد
مترو به عنوان سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین وسیله حمل‌ونقل عمومی، همواره مورد توجه مردم برای خرید خانه است. شما با خرید خانه در ورد آورد می‌توانید به راحتی به مترو دسترسی پیدا کنید.

مترو ورد آورد یکی از ایستگاه‌های خط 5 مترو تهران است. ورودی‌های این ایستگاه به ترتیب در خیابان داروپخش و خیابان شهید اردستانی قرار گرفته است. استفاده از خطوط اتوبوس‌رانی یکی دیگر از گزینه‌هایی است که شما می‌توانید از آن برای تردد استفاده کنید.

یکی از مزایای این منطقه داشتن فضاهای سبز و بوستان‌های متعدد است. بوستان شهدای ورد آورد، بوستان شهدای خبرنگار، پارک محله ورد آورد از جمله  آنهاست. شما با اقامت در این منطقه به مراکزی همچون بازار میوه و تره بار، بیمارستان، کتابخانه، رستوران و … دسترسی خواهید داشت.

 مطالعه بیشتر: اگر قصد خرید آپارتمان محله آبشار را دارید، مطلب «کسانی که قصد خرید آپارتمان در محله آبشار را دارند بخوانند» را در سایت دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۹:۲۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات مهم درباره صدور چک در معاملات ملکی

کمتر معامله‌ای را می‌توان یافت که در خصوص املاک و اراضی باشد که در آن حداقل یک برگ چک بین طرف‌های معامله رد و بدل نشود.

در برخی موارد در معاملات ملکی چک به عنوان ثمن معامله مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اغلب موارد چک تحت عنوان چک بیعانه، چک ضمانت تنظیم سند و … بین متعاملان استفاده می‌‎شود. در این مطلب از «مجله ملکی دلتا» به موضوع صدور چک در معاملات ملکی می‌پردازیم.

چک را چگونه در معاملات ملکی نماییم؟
در موقع صدور چک سعی کنید متن چک را شخصا و با دست‌خط و قلم خود بنویسید.
هم‌چنین برای دریافت چک اشخاص نیز توجه کنید که تمام متن چک توسط صاحب‌حساب نوشته شود.
ابتدا متن چک را بنویسید و بعد آن را امضا کنید و از ثبت امضا و تاریخ، بدون تکمیل متن چک جدا خودداری کنید.
از امضاهای ساده که به راحتی جعل می‌شوند استفاده نکنید و در زیر امضا نام و نام خانوادگی خود را بنویسید.
در قسمت “در وجه ” که روی چک درج شده است اسم شخص دریافت‌کننده را ذکر کنید و از عبارت حامل استفاده نکنید.
هم‌چنین چک‌های دریافتی را نیز در وجه خود دریافت کنید.

اگر خریداران دو نفر باشند و یک چک ارایه دهند چه کاری باید کرد؟
اگر خریداران در معامله‌ای که انجام می‌دهید دو نفرند یا بیشتر و چکی که پرداخت می‌شود متعلق به یکی از خریداران است، دقت شود که خریدار دیگر هم پشت برگه چک را به عنوان ضامن امضا کند و در قرارداد نیز میزان بدهی او مشخص شود.

برای جلوگیری از فسخ قرارداد به دلیل عدم پرداخت چک چه کنیم؟
حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.
بعد از درج تاریخ چک در قرارداد، حتما عبارت ” تا قبل از پایان وقت اداری روز ….” را قید کنید. زیرا در برخی از موارد دارنده چک در همان ساعت اولیه روز سررسید چک به بانک مراجعه و با خالی بودن حساب بلافاصله آن را برگشت می‌‎زند و گاهی ممکن است به این دلیل فسخ قرارداد را خواستار شود.
سابقه صادر کننده چک را بررسی کنید

در معامله با افراد و قبل از دریافت چک، بهتر است تا از حساب فرد استعلام گرفته شود. استعلام از حساب اشخاص به شما نشان می‌دهد که آیا شخص خوش‌حساب است و می‌‎تواند به تعهدات پرداخت خود عمل کند یا خیر. طبق قانون جدید صدور چک، افراد بدحساب و دارای چک برگشتی واجد شرایط دریافت دسته چک جدید نخواهند بود.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۸:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مناطق ارزان قیمت خرید خانه در غرب تهران

بر اساس آگهی‌های ثبت شده در نیازمندی‌های سایت های آنلاین و قیمت مسکن در تهران، فهرستی از متوسط قیمت خرید آپارتمان مسکونی در برخی از مناطق ارزان غرب تهران به دست آمده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، متوسط قیمت خرید آپارتمان در محله وردآورد ۱۸.۲ میلیون تومان و در منطقه نواب ۱۹ میلیون تومان ثبت شده است که نه تنها از مناطق ارزان غرب تهران بلکه در کنار محله جی با قیمت ۱۹ میلیون تومان برای یک متر مربع و فلاح با قیمت ۱۶ میلیون تومان از مناطق ارزان تهران برای خرید خانه هستند.

متوسط قیمت آپارتمان در این محلات برابر است با متوسط قیمت خرید آپارتمان در محله‌های کوی زبنق، شهرک بنفشه و فاز ۴ مهرشهر در کرج است.

 

هر متر مربع آپارتمان مسکونی در محله‌های جیحون، هاشمی و سلسبیل در کانال ۲۳ میلیون تومان ثبت شده است. استاد معین و تهرانسر مناطقی هستند که با متوسط قیمت ۲۴ میلیون تومان و در محله آذربایجان و دکتر هوشیار ۲۷ میلیون تومان اعلام شده است

در بین مناطق زیر که با توجه به قیمت سایر مناطق غربی تهران از مناطق ارزان غرب تهران برای خرید خانه هستند، محله دکتر هوشیار با متوسط قیمت ۲۷٫۷ میلیون تومان برای هر متر مربع آپارتمان از سایر مناطق و محلات جدول زیر نرخ بالاتری را دارد.

در ادامه قیمت میانگین مسکن در برخی از محله‌های ارزان قیمت غرب تهران را مشاهده می‌کنید:

وردآورد/ میانگین قیمت هر متر مربع : 18 میلیون 200 هزار تومان
نواب / میانگین قیمت هر متر مربع : 19 میلیون 200 هزار تومان
جیحون / میانگین قیمت هر متر مربع : 22 میلیون 900 هزار تومان
هاشمی / میانگین قیمت هر متر مربع : 23 میلیون 600 هزار تومان
سرسبیل / میانگین قیمت هر متر مربع : 23 میلیون 800 هزار تومان
استاد معین / میانگین قیمت هر متر مربع : 24 میلیون 600 هزار تومان
تهران سر/ میانگین قیمت هر متر مربع : 24 میلیون 900 هزار تومان
آذربایجان/ میانگین قیمت هر متر مربع : 27 میلیون 100 هزار تومان
دکتر هوشیار/ میانگین قیمت هر متر مربع : 27 میلیون 700 هزار تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان پایتخت» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، معاملات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۷:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان پایتخت

افزایش قیمت خانه در بیش از یک سال گذشته سبب شده تا بسیاری از خریداران نتوانند نسبت به خرید خانه‌های دلخواه و با قیمت مناسب اقدام کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد با سرمایه‌ و بودجه‌ای کمتر از یک میلیارد تومان هنوز هم می‌توان در پایتخت خانه خرید اما خانه‌هایی که با عمر بین 3 تا بیش از 20 سال.

در میان لیست کم سن‌ترین بناها می‌توان به فایل فروش آپارتمان 52 متری در کیانشهر اشاره کرد که این خانه با عمر 3 سال، متری 17 میلیون و 115 هزار تومان و با قیمت کل 890 میلیون تومان آگهی شده است.

در خیابان استاد معین یک آپارتمان 45 متری و با 4 سال قدمت به قیمت متری 20 میلیون و 667 هزار تومان و قیمت کل 930 میلیون تومان فروخته می‌شود.

همچنین در نارمک،‌ مسیل باختر نیز می‌توان یک واحد 45 متری، 5 ساله را به قیمت 21 میلیون و 556 هزار تومان به ازای هر متر و قیمت کل 970 میلیون تومان خریداری کرد.

 

گران‌ترین فایل‌های فروش به ازای هر متر را می‌توان شامل 2 واحد مسکونی کوچک متراژ دانست؛ به طوری که یک واحد 41 متری در خیابان 17 شهریور با قدمت 20 سال به نرخ هر متر 23 میلیون و 171 هزار تومان و قیمت کل 950 میلیون تومان و یک آپارتمان 43 متری 23 ساله در خیابان قصرالدشت به قیمت 22 میلیون و 326 هزار تومان و قیمت کل 960 میلیون تومان برای فروش آگهی شده‌اند.

قیمت خانه های زیر یک میلیارد تومان
بریانک: 48 متری، 10 سال ساخت، قیمت کل: 740 میلیون تومان
نواب: 51 متری، 15 سال ساخت / قیمت کل: 830 میلیون تومان
جیحون: 38 متری، 19 سال ساخت/ قیمت کل:700 میلیون تومان
خیابان قزوین: 44 متری، 9 سال ساخت/ قیمت کل: 650 میلیون تومان
مسعودیه: 51 متری، 16 سال ساخت/ قیمت کل: 650 میلیون تومام
استاد معین: 45 متری، 4 سال ساخت / قیمت کل:930 میلیون تومان
قصرالدشت: 43 متری، 23 سال ساخت/ قیمت کل: 960 میلون تومان
کیانشهر: 52 متری، 3 سال ساخت/ قیمت کل:890 میلیون تومان
هفت چنار: 49 متری، 19 سال ساخت/ قیمت کل:850 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «متقاضیان مسکن بخوانند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۲۵:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)