املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

کاهش ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان ایلام گفت: به دلیل پیشی گرفتن قیمت زمین نسبت به نرخ مصالح ساختمانی و محدودیت زمین، ساخت و ساز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اردشیر حاتمی رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان ایلام به گرانی مسکن و قیمت زمین اشاره کرد و گفت: به دلیل گرانی مصالح ساختمانی، قیمت مسکن بیش از هر زمان دیگری گران شده و مردم قدرت خرید ندارند، بنابراین تقاضا در بخش مسکن بسیار کم شده است.

وی در خصوص وضعیت مسکن استیجاری توضیح داد: چون ساخت و ساز کم است و قیمت زمین بالاست، تقاضا برای اجاره مسکن کم شده است و مستأجران فشار زیادی متحمل می‌شوند، زیرا ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد مردم به بخش اجاره‌بها می‌رود.

حاتمی افزود: امیدواریم وعده‌های دولت در خصوص ساخت ۱ میلیون مسکن در سال به‌ زودی تحقق یابد، دولت باید علاوه بر ورود در بخش ساخت مسکن به کنترل شدید قیمت‌ مصالح ساختمانی و نظارت قوی آیتم‌های بخش مسکن در بازار بپردازد. وی ادامه داد: مسکن قابلیت این را دارد که قیمتش بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یابد و باید این اتفاق بیفتد.

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان ایلام گفت: در ایلام قیمت مسکن نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر کشور گران‌تر است، هم در بخش فروش و هم در بخش اجاره که دلایل خاص خودش را دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام به نسبت بسیاری دیگر استان‌ها جمعیت کمتری دارد و جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی آن هم زیاد است؛ اما نرخ سپرده‌گذاری ایلامیان بالاست و این پول در دست عده کمی است که در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می کنند و باعث گرانی مسکن در مرکز استان شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «ساماندهی بازار اجاره با طرح اجاره داری حرفه ای» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، دلتا،قیمت مصالح ساختمانی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۳۲:۴۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

افزایش 40 درصدی اجاره نشینی

تولید مسکن در سطحی که دولت برنامه‌ریزی کرده است بازار اجاره را از فشار تقاضا و افزایش قیمت‌ها خارج می‌کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از سیدمحمد مرتضوی، بسیاری از مردمی که امروز دنبال اجاره واحد مسکونی هستند با تغییر الگوی سکونتی و دسترسی به منازل مناسب از نظر قیمت و کیفیت، به‌جای رهن واحد یک میلیاردی در شمال شهر تهران اقدام به خرید خانه می‌کنند.

وی ادامه‌داد: اگر در جنوب تهران واحدهای مناسب با متراژ پایین ساخته شود بسیاری از مستاجران شمال پایتخت امکان خرید خانه را خواهند داشت و برای رسیدن به این وضعیت نیاز به تولید مسکن داریم.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: تاثیر ساخت طرح میلیونی مسکن را در تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا مهم است و آمارها حکایت از افزایش ۴۰ درصدی اجاره واحد مسکونی در یک سال گذشته دارد که ناشی از پایین آمدن قدرت خرید مسکن است.

وی ادامه‌داد: سال به سال قدرت خرید مردم به عنوان بهره‌برداران اصلی ساختمان کمتر شده و کاهش قدرت خرید مسکن به عاملی برای افزایش تقاضا در بازار تبدیل شده است. مرتضوی گفت: اکنون تقاضا به یکباره از حد نرمال بالاتر رفته و موجب افزایش قیمت شده است، البته بخشی از این افزایش قیمت هم پیشنهاد خود مالکین است.

وی ادامه‌داد: عامل دوم گرانی فایل‌های رهن و اجاره بحث «افزایش دارایی‌های ملکی» است. مرتضوی افزود: فرمول رهن‌خانه در سال ۹۶ تقسیم ارزش خانه بر شش یا هفت بود و امروز این نسبت باید تقسیم بر ۱۰ یا ۱۲ شود تا مناسب رهن و جیب متقاضی باشد.

قرار است به پشتوانه قانون «جهش تولید مسکن» به سال‌های دوری بازگردیم که رقم تولید مسکن از مرز ۶۰۰ هزار واحد عبور می‌کرد چرا که تولید سالیانه مسکن از متوسط ۶۰۰ هزار واحد در سال‌های ۱۳۹۲ و قبل از آن، در حال‌حاضر به متوسط سالیانه نزدیک به ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «اگر خانه ندارید بخوانید» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۳۱:۳۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نگاهی به قیمت مسکن در فلسطین تهران

ما در این گزارش قصد داریم قیمت خرید آپارتمان در فلسطین تهران را بررسی کنیم؛ پس اگر به دنبال خرید خانه هستید تا انتها با ما همراه باشید شاید این منطقه گزینه مناسبی برای سکونت شما باشد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، خیابان فلسطین تهران در منطقه 6 پایتخت واقع شده است که از لحاظ دسترسی به سایر مناطق تهران موقعیت بسیار مناسبی دارد.

این محله در کنار ساخت و سازهای بسیار زیادی که در طی سالیان اخیر در آن انجام شده اما همچنان واحدهای قدیمی و کلنگی بسیاری دارد، از همین رو یافتن خانه‌های با قیمت پایین‌تر از میانگین، در این محله امکان پذیر است.

اگر به دنبال اطلاع از قیمت آپارتمان در فلسطین تهران هستید باید بدانید که شما برای خرید خانه در این محله باید به طور میانگین بین 30 تا 35 میلیون تومان برای هر متر مربع نقدینگی داشته باشید. البته به دلیل تعداد زیادی خانه‌های با عمر بنای بالا در این محله، امکان یافتن خانه‌های قدیمی ساز با قیمت پایین‌تر را خواهید داشت.

 

اما اگر به دنبال واحدهای نوساز هستید، باید نقدینگی خود را افزایش دهید. قیمت واحدهای کلید نخورده در این محله از 45 میلیون آغاز و تا 60 میلیون تومان ادامه دارد.

در ادامه قیمت برخی از آپارتمان ها در فلسطین تهران را مشاهده خواهید کرد:
 محله فلسطین : 167 متری، نوساز، سه خوابه، امکانات (پارکینگ و آسانسور) / قیمت:  7 میلیارد تومان
محله فلسطین : 103 متری، 29 سال ساخت، دو خوابه، امکانات (پارکینگ – انباری- آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 850 میلیون تومان
محله فلسطین : 159متری، کلنگی / قیمت: 11 میلیارد تومان
محله فلسطین : 66 متری، دو خوابه، 18 سال ساخت، طبقه چهارم، امکانات (انباری) / قیمت: 2 میلیارد و 350 میلیون تومان
محله فلسطین : 70 متری، 10 سال ساخت، یک خوابه، طبقه پنجم، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 800 میلیون تومان
محله فلسطین : 69 متری، 11 سال ساخت، دو خوابه، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 700 میلیون تومان
محله فلسطین : 74 متری، 7 سال ساخت، دو خوابه، طبقه اول، امکانات (پارکینگ- انباری-آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 560 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «کاهش ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، دلتا،قیمت مسکن در خیابان فلستین،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۸:۲۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ابلاغ قانون جهش تولید مسکن

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، دولت و مجلس روی ساخت یک میلیون واحد در سال اتفاق نظر دارند. از یک سو دولت بر روی این وعده تاکید می‌کنند و از سوی دیگر کمیسیون عمران مجلس از سال گذشته این طرح را نام « جهش تولید مسکن » عنوان کرده‌اند و آن را عملی می‌دانند.

شورای نگهبان نیز این طرح را تصویب کرده، حتی رئیس کمیسیون عمران روز گذشته وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت، موظف است برنامه‌های خود برای اجرای این قانون را هر چه سریع‌تر به کمیسیون عمران ارائه کند. دولت برای اجرای این طرح باید روزانه دو هزار و ۷۴۰ واحد مسکن را به متقاضیان تحویل دهد.

 

حداقل بودجه طرح ۴ میلیون واحدی چقدر است؟
در فروردین که هنوز در قیمت فولاد و سیمان افزایش قیمت شدید رخ نداده بود، رییس سازمان نظام مهندسی کشور حداقل قیمت ساخت را شش میلیون تومان اعلام کرد. با یک محاسبه می‌توان پیش‌بینی کرد که ساخت این چهار میلیون واحد مسکن چقدر نقدینگی نیاز دارد.

اگر در این طرح برای هر خانوار یک واحد ۷۰ متری ساخته شود، با کف قیمت ساخت فروردین امسال هر واحد با هزینه ۴۲۰ میلیون تومان ساخته می‌شود. در مجموع برای ساخت یک میلیون واحد در سال اول به بودجه ۴۲۰ هزار میلیارد تومانی نیاز است.

با کف قیمت متری شش میلیون تومان، دولت برای ساخت چهار میلیون واحد به بودجه ۱۶۸۰ هزار میلیارد تومانی نیاز دارد. البته این بودجه فقط برای ساخت واحد ساختمانی است و مبلغ آن با احتساب مشاعات بیشتر از این میزان است.

جهش اصلی در نرخ تورم
بر اساس صحبت روحانی بودجه ۴۲ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر، تورم را به ۴۲ رسانده است. طبق گزارش مرکز آمار ایران تورم سالانه در مرداد امسال به بیش از ۴۵ درصد رسیده، تزریق شدن حداقل نقدینگی ۱۶۸۰ هزار میلیارد تومانی تورم را در پایان دولت فعلی به کجا می‌برد.

مطالعه بیشتر: مطلب «افزایش 40 درصدی اجاره نشینی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۴:۳۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تابستان متفاوت در بازار اجاره

بازار اجاره مسکن در آخرین روزهای تابستان با افزایش نسبی فایل «رهن کامل» روبه‌رو شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، تقریبا در همه مناطق متقاضیان اجاره مسکن کم‌تعداد هستند و تابستان امسال یک تابستان استثنایی نسبت به سال‌های گذشته به شمار می‌آید.

به دلیل تقاضای اندک اجاره مسکن که اکنون در بازار در حال جست‌وجو هستند، مستاجران ناگزیر به انعطاف هستند.

اکثر فایل‌هایی که به صورت ترکیبی از رهن و اجاره توسط موجر عرضه شده‌اند نیز دست‌کم ظرف یکی دو هفته آینده این قابلیت را دارند که در صورت تمایل مستاجر، به رهن کامل تبدیل شوند.

به گفته واسطه‌ها، آنچه موجب شده تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره به‌طور نسبی در مقایسه با نیمه اول تابستان افزایش پیدا کند، خریدهای سرمایه‌ای است که در هفته‌های اخیر در بازار معاملات مسکن انجام شده است.

خریداران آپارتمان با هدف تامین کسری پول خود یا بعضا از ترس مالیات خانه‌های خالی که دولت در حال فراهم کردن مقدمات اخذ آن است، املاک خود را بلافاصله پس از خرید به بازار اجاره عرضه کرده‌اند.

بهای پیشنهادی (تومان) بازار اجاره آپارتمان در تهران
اجاره آپارتمان در عباس آباد با متراژ 100 متر / قیمت رهن: 600 میلیون و قیمت اجاره: یک میلیون.

اجاره آپارتمان در سعادت آباد با متراژ 110 متر / قیمت رهن: 300 میلیون ، قیمت اجاره: 17 میلیون.

اجاره آپارتمان در ستارخان با متراژ 65 متر / قیمت رهن کامل: 350 میلیون.

اجاره آپارتمان در یوسف آباد با متراژ 75 متر / قیمت رهن: 250 میلیون ، قیمت اجاره: 10 میلیون.

اجاره آپارتمان در قیطریه با متراژ 77 متر / قیمت رهن کامل: 650 میلیون.

اجاره آپارتمان در سبلان شمالی با متراژ 110 متر / قیمت رهن کامل: 500 میلیون.

اجاره آپارتمان در سهروردی شمالی با متراژ 120 متر / قیمت رهن کامل: 400 میلیون.

پیشنهاد اجاره:اگر قصد سکونت در منطقه 6 تهران را دارید، اجاره آپارتمان در بلوار کشاورز گزینه مناسبی خواهد بود.


برچسب: املاک دلتا، دلتا،بازار اجاره مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۰:۰۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کالای لوکسی به نام مسکن

در «طرح جهش تولید مسکن» دولت قرار نیست خانه بسازد بلکه از سازندگان به ویژه انبوه‌سازان حمایت می‌کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، شاید نیاز و مطالبه عمومی مردم به مسکن قریب به ۱۰ میلیون واحد مسکونی باشد و حدود یک میلیون و۳۰۰ هزار نفر واحد مسکونی نیاز سالانه می‌باشد.

وی گفت: بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی از سکنه نیز وجود دارد که با طرح مالیات بر خانه‌های خالی بر اساس گفته‌های وزارت مسکن و کارشناسان این رقم کاهش یافته است.

منصور آرامی افزود: وقتی تقاضا وجود داشته باشد و عرضه مناسبی صورت نگیرد، با افزایش نرخ مسکن خواهیم شد.

وی افزود: در هر صورت کمبود مسکن، خود به خود بر نرخ مسکن تأثیر گذاشته و این موضوع برای همه یکسان است. بنابراین؛ چاره‌ای جز ساخت مسکن وجود ندارد.

آرامی گفت: اقشار آسیب‌پذیر باید مدنظر قرار گیرند و باید از دهک‌های محروم جامعه حمایت شود و در اولویت قرار گیرند.

آرامی با بیان اینکه «طرح جهش تولید مسکن» در مجلس تصویب شده است، گفت: این طرح دارای دو ویژگی خاص است، در این طرح دولت قرار نیست خانه بسازد.

عزیزالله مهدیان، سرپرست سابق بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی اذعان کرد: مشکل این است که مسکن در کشور تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده است.

وی عنوان کرد: مسکن در بخشی از حوزه‌ها کالای لوکس شده و تبدیل به بورس فعال برای سوداگری شده است و تابعی از عرضه و تقاضا در آنها وجود ندارد.

اگر مسکن به میزان لازم تولید شود و سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر فراهم شود تا مردم درآنجا سرمایه‌گذاری کنند، به خودی خود این بخش کمرنگ‌تر خواهد شد.

مهدیان اظهار کرد: در بخش ساخت مسکن روستایی سالانه ۲۰۰ هزار واحد تولید می‌شود. لیکن در دولت قبلی این روند کندتر شد و رقم نزدیک به ۱۴۰ هزار واحد رسید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کمبود سیمان وجود ندارد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۵:۲۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رکود ادامه‌دار بازار مسکن در شهریور ماه

اگرچه برخی مالکان تلاش می‌کنند قیمت‌های پیشنهادی مسکن در تهران را به شکل مصنوعی، بالا نگه دارند اما بازار خرید و فروش در شهریورماه نیز همانند ماه‌های قبل راکد است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار مسکن که از ابتدای سال جاری دچار ثبات قیمت و رکود معاملات شده در شهریورماه نیز چنگی به دل نمی‌زند. گزارش‌های میدانی از ادامه کسادی خرید و فروش ملک در شهر تهران حکایت دارد.

همزمانی چند عامل از جمله تغییر دولت، وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال، کاهش قیمت سیمان و فولاد، طرح دولت برای ارایه زمین و مصالح ارزان قیمت و برنامه شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده، بازار را در شرایط ثبات و البته انتظار قرار داده است.

در مردادماه فقط ۵۴۹۹ معامله مسکن در تهران انجام شد که در مقایسه با سال‌های گذشته تقریبا به یک سوم رسیده و به همین دلیل قیمت‌ها مقداری افت کرده است. واسطه‌های ملکی می‌گویند که در هفته‌های اخیر همانند ماه‌های گذشته نرخ‌های پیشنهادی، به خصوص در نیمه شمالی پایتخت روند نزولی داشته است.

 

نگرانی از کاهش بیشتر قیمت باعث افزایش عرضه آپارتمان در مناطق ۱ تا ۵ شده است. در نیمه جنوبی تهران بخصوص در مناطق ۱۰، ۱۴ و ۱۵ به دلیل کمبود فایل‌های نوساز، پایین بودن قیمت‌ها نسبت به شمال تهران و وجود تقاضای مصرفی، معاملات از نوع تبدیل به احسن تا حدی جریان دارد.

در عین حال مشاوران املاک از رکود معاملات در سه منطقه پرتقاضای تهران یعنی ۵، ۲ و ۴ سخن می‌گویند. در مناطق ۱ تا ۳ که معمولا خرید و فروش‌های سرمایه‌ای جریان دارد با کاهش ۲ تا ۱۲ درصدی قیمت در مردادماه نسبت به تیرماه مواجه بوده‌ایم و گزارش‌های میدانی از ادامه این روند در شهریورماه حکایت دارد.

اقساط گران، وام تسهیلات مسکن
از سوی دیگر بانک مسکن در روزهای اخیر سقف تسهیلات «ساخت و خرید مسکن» و «جعاله مسکن» از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده را به ۴۸۰ میلیون تومان افزایش داده که ممکن است تا حدودی به تحریک تقاضای مصرفی منجر شود. البته اقساط ماهیانه ۸.۶ میلیون تومانی این وام، مانعی در جهت استفاده از این وام خواهد بود.

هرچند این تصور وجود دارد که اگر وعده‌های دولت برای افزایش ساخت و ساز عملی نشود ممکن است، اثرات منفی در بخش مسکن ایجاد کند، اما ایجاد حباب قیمتی در بازار مسکن شهر تهران، حتی نسبت به کشور ترکیه، جهش قیمتی در بازار را دور از ذهن کرده است. به خصوص اینکه تقاضای سفته‌بازی به دلیل تضعیف تقاضای مصرفی از بازار خارج شده و تهدیدی از ناحیه خرید و فروشهای سرمایه‌ای، متوجه بازار نیست.

با این حال کارشناسان معتقدند، اگر دولت می‌خواهد بخش خصوصی را در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن، وارد عرصه ساخت و ساز کند باید گام‌های اساسی در جهت رفع قوانین و مقررات رکودزا و همچنین رفع مشکلات صنعت ساختمان در مواجهه با دستگاه‌های خدمات‌رسان بردارد.

از سوی دیگر سازندگان می‌گویند که صف طولانی دستگاه‌هایی مثل شهرداری، نظام مهندسی، آتش‌نشانی، ادارات آب، برق و گاز که نگاه درآمدی به بخش ساختمان دارند، روند صدور پروانه ساختمانی را بسیار طولانی کرده و بعضا به بیش از یک سال رسانده است. این خطر می‌تواند به شکل کاهش عرضه واحدهای جدید و افزایش قیمت مسکن در آینده خود را نشان دهد.

مطالعه بیشتر: مطلب «مقایسه قیمت مسکن در تهران و ترکیه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۸:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چگونه با طرح اقدام ملی مسکن صاحب خانه شویم؟

متقاضیان باید نقدینگی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان داشته باشند و پرداخت اقساط واحدهای مسکونی توسط متقاضیان بعد از تحویل واحد، آغاز می‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، ۱۸ آبان‌ماه سال ۹۸ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در اولین و آخرین نشست خبری خود به تشریح جزئیات طرح اقدام ملی مسکن پرداخت.

محمودزاده گفت: در طرح اقدام ملی،‌ ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کشور هدفگذاری شده است و متقاضیان باید ۴ شرط فاقد مالکیت از اول تیرماه ۸۴، عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب، تأهل و سابقه ۴ سال اقامت در شهر مذکور را داشته باشند.

وی ادامه داد: سه شیوه کلی برای تأمین زمین در این طرح پیش‌بینی شده است؛ در شهرهای کوچک که مشکل کمتری در تأمین زمین وجود دارد برنامه واگذاری ۹۹ساله زمین اجرا می‌شود. شیوه دوم مشارکت است که بخش کمی را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش زمین تدبیری اندیشیده شد برای علاقمند به مالکیت زمین، ۲ سال تنفس در نظر گرفته شده و مابقی قیمت زمین به‌صورت اقساطی پرداخت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ثبت‌نام‌کنندگان در صندوق پس‌اندازیکم می‌توانند در ساخت مسکن از این وام استفاده کرده و وام دوم را برای بافت فرسوده اخذ کنند.

وی در ادامه گفت: وام ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی نیز از محل منابع بانک‌های عامل به متقاضیان با سود ۱۸ درصد و فروش اقساطی ۱۲ساله پرداخت خواهد شد.

محمودزاده گفت: قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی طرح ملی ۱.۶ تا ۲.۵ میلیون تومان و به‌طور متوسط ۲ میلیون تومان است و هزینه ساخت هر مترمربع از واحدهای این طرح یک تا ۲.۵ میلیون تومان به‌صورت ناخالص بر اساس قیمت‌های امروز است.

پس از گذشت حدود ۲ سال از اعلام قیمت متوسط ۲ میلیون تومانی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس از قیمت تمام شده ۵.۵ میلیون تومانی ساخت هر مترمربع واحدهای طرح ملی مسکن خبر داده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «سود ۶۰۰ میلیون تومانی برای وام ۴۸۰ میلیونی» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا، طرح اقدام ملی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۵:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اگر خانه ندارید بخوانید

رئیس کمیسیون عمران مجلس از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نامه افراد فاقد مسکن تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام افراد فاقد مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی تا یک‌ماه آینده خبر داد و گفت: سامانه‌هایی که در حال حاضر وجود دارد معایب فراوانی دارد و باید سامانه‌ای جامع برای ثبت‌نام افراد فاقد مسکن و جامعه هدف طراحی شود.

وی با بیان اینکه قرار است در سامانه‌ای که به زودی رونمایی می‌شود افراد ثبت نام و راستی‌آزمایی‌ها انجام شود، ادامه داد: طبق طرح جهش تولید مسکن که تبدیل به قانون شده است، اولویت وزارت راه برای ساخت و واگذاری مسکن باید افراد فاقد مسکن و افرادی که درآمدهایشان کفاف خانه‌دار شدن آنها را نمی‌دهد، باشد.

 

رضایی‌کوچی عنوان کرد: پس از انجام ثبت‌نام‌ها اولویت‌بندی انجام می‌گیرد و بر اساس مسکن‌هایی که دولت قرار است سالیانه یک میلیون واحد بسازد به این افراد مسکن داده می‌شود.

نماینده جهرم در مجلس با اعلام اینکه باید استارت ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در کشور زده شود تا بتوانیم حداقل سالیانه یک میلیون واحد تحویل شود، افزود: در حال حاضر نیز وزارت راه و شهرسازی به دنبال شناسایی زمین‌های است که می تواند در اختیار انبوه سازان برای ساخت مسکن قرار گیرد است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای ساخت یک میلیون مسکن در سال رایزنی‌هایی با بنگاه‌های بزرگ تولید فولاد و سیمان، بانک‌ها هستیم که آنها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تا در مسیر ساخت یک میلیون واحد مسکونی همکاری‌های لازم را داشته باشند.

مطالعه بیشتر: مطلب «رکود ادامه‌دار بازار مسکن در شهریور ماه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۲:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساماندهی بازار اجاره با طرح اجاره داری حرفه ای

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی: تبدیل اجاره‌داری سنتی به حرفه‌ای منجر به افزایش واحدهای اجاره‌ای در بازار شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمود محمودزاده، موضوع اجاره داری حرفه ای در  راستای کنترل نرخ اجاره و کمک به توانمند سازی مستاجران دنبال می شود.

ساختار بازار اجاره اکنون سنتی است، اما در راستای حرفه‌ای کردن بازار اجاره و حمایت از منافع مستاجران، چندی است که طرح «حمایت از اجاره‌داری حرفه‌ای» ارایه شده است.

تلاش می شود که با نزدیک کردن این طرح به مرحله اجرا، ضمن حرفه‌ای کردن ساختار سنتی اجاره از طریق افزایش ارکان و بازیگران بازار اجاره و حمایت از عرضه مسکن اجاره‌ای، شرایط به نحوی اصلاح شود که منافع تمام ارکان بازار اجاره در نظر گرفته شود.

تلاش می شود که با نزدیک کردن طرح حمایت از اجاره‌داری حرفه‌ای به مرحله اجرا، ضمن حرفه‌ای کردن ساختار سنتی اجاره، شرایط به نحوی اصلاح شود که منافع تمام ارکان بازار اجاره در نظر گرفته شود.

هدف از این طرح ساماندهی بازار اجاره با تلاش برای تشویق سرمایه‌گذاران برای ساخت خانه‌های کوچک و قیمت مناسب است.

تلاش دولت این است تا با اجرای نظام اجاره‌داری حرفه‌ای از جمعیت مستاجر کشور در برابر افزایش سوداگری مسکن، رشد قیمت اجاره و کمبود عرضه حمایت کند.

محمود محمودزاده گفت: موضوع اجاره داری حرفه ای در  راستای کنترل نرخ اجاره و کمک به توانمند سازی مستاجران دنبال می شود.

وی ادامه داد: این طرح اکنون در کمیسیون های تخصصی دولت مراحل تدوین و بررسی را طی کرده است وآماده ارائه به صحن دولت است.

محمودزاده اضافه کرد: تبدیل اجاره داری سنتی به حرفه‌ای می‌تواند منجر به افزایش واحدهای اجاره ای به بازار شود و از سوی دیگر امکان نرخ گذاری و کنترل بازار اجاره را فراهم می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مقایسه قیمت مسکن در تهران و ترکیه» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا،دلتا،طرح اجاره داری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۱:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)