املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

اپلیکیشن های موبایلی از بازار مسکن حذف می شود؟

در حالی که برخی استارتاپ‌های ملکی در حال تبلیغ این موضوع هستند که قانون مالیات بر خانه‌های خالی به حذف آنها از بازار مسکن می‌انجامد، اما بررسی‌ها عدم صحت این ادعا را نشان می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اخیراً برخی اپلیکیشن‌های مشهور موبایلی ادعا می‌کنند که اجرای تبصره ۳ ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم ، مانع از ادامه فعالیت‌های آنها در بخش استارتاپ های بازار مسکن و املاک خواهد شد و کسب و کارهای مرتبط با حوزه استارتاپی املاک با این تبصره از بین می‌رود.

بر اساس این تبصره، وزارت راه و شهرسازی ظرف ۳ ماه مکلف به راه‌اندازی سامانه‌ای تحت عنوان سامانه معاملات املاک است که در آن واحدهای مسکونی خالی از سکنه در این سامانه معاملات درج و با سازوکار تعیین قیمتی که این قانون مشخص کرده، به فروش می‌رسند.

اپلیکیشن‌های موبایلی فعال در بخش املاک مدعی‌اند سازوکار قیمت گذاری که در قانون مالیات بر خانه‌های‌خالی آمده، عملاً با آزادی کسب و کارها متعارض است.

استارتاپ های بازار مسکن قیمت گذاری از سوی دولت را نوعی رقابت مضره علیه بخش خصوصی می‌دانند.  از سوی دیگر کارشناس حقوق مالیاتی اعلام کرده‌اند که قانون مالیات بر خانه‌های خالی آسیبی به رونق استارتاپ های ملکی وارد نمی‌کند.

در این خصوص حسین عبداللهی کارشناس حقوق مالیاتی درباره علت نگرانی استارتاپ های ملکی از تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: گرفتن مالیات از خانه‌های خالی به سال‌های قبل برمی‌گردد اما چون بسترهای فنی آن مهیا نشده بود، عملاً این قانون اجرا نمی‌شد.

وی با طرح این پرسش که آیا راه‌اندازی سامانه مذکور در قانون، می‌تواند باعث نگرانی استارتاپ‌ها شود، خاطرنشان کرد: به نظر من علت نگرانی ایجاد شده در برخی استارتاپ‌ها، به دلیل توجه نکردن به جریان تصویب این قانون بوده است.

عبداللهی تصریح کرد: چون سامانه معاملات املاک، مخاطبان خاص خود را دارد، به نظر نمی‌رسد این سامانه برای آنها مشکلی ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « قیمت سیمان به نرخ پیش از قطع برق بازگشت؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۲:۰۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بازار میلگرد کوتاه آمد

پس از نوسانات قیمت سیمان و فولاد که به دلیل عدم عرضه کافی توسط تولیدکنندگان و قطعی برق کارخانجات اتفاق افتاده بود، قیمت‌ها در بازار روند کاهشی به خود گرفته و امروز سیمان به حدود هر پاکت ۲۵ هزار تومان درب کارخانه رسیده است؛ قیمت هر کیلو میلگرد هم که تا ۲۲ هزار تومان بالا رفته بود اخیرا به حدود ۱۶ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از ایسنا، خبرها حاکی از کوتاه امدن بازار میلگردو سیمان است به طوری که، قیمت سیمان روند نزولی به خود گرفته و سازندگان خبر می‌دهند که از طریق بورس، هر پاکت سیمان را درب کارخانه ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان خریداری می‌کنند. البته قیمت هنوز به قبل از گرانی‌های ناشی از نرخ‌گذاری افزایش ۱۲ درصد و قطعی‌های مکرر برق بازنگشته است. چند روز قبل هم نرخ‌ها از بالای ۷۰ هزار تومان به ازای هر پاکت به حدود ۶۰ هزار تومان رسیده بود. البته فعالان صنعت ساختمان انتظار دارند قیمت‌ها پایین‌تر هم بیاید.

در حال حاضر هر تن سیمان نیز به حدود ۵۴۰ هزار تومان رسیده و این در حالی است که ابتدای سال جاری ۲۲۰ هزار تومان قیمت داشت اما در پی قطعی‌های برق ماه‌های اخیر تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر تن نیز رسیده بود.

تمامی توزیع‌کنندگان سیمان وارد بورس می‌شوند
امروز سید رضا فاطمی امین ـ وزیر صمت ـ در حاشیه نشست خود با برخی نمایندگان از بازگشت قیمت سیمان به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان در بورس کالا خبر داد و گفت: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش‌های تعزیراتی،  موردی و همچنین ایجاد جو روانی قیمت‌ها به اینجا نرسید به طوری که تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

به گفته فاطمی امین، تا دو هفته آینده بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود. تمامی خرده‌فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

روز هشتم شهریورماه نیز معاون امور معادن وزارت صمت اعلام کرد واحدهای تولیدکننده سیمان که تا کنون موفق به اخذ کد بورسی نشده‌اند ظرف مدت یک هفته فرصت دارند در بورس کالا ثبت نام و نسبت به عرضه محصولات خود در بورس کالا اقدام کنند.

هر کیلو میلگرد اصفهان ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان
از بازار فولاد هم خبر می رسد که نرخ هر کیلو میلگرد که تا ۲۲ هزار تومان در هفته‌های اخیر رسیده بود با لحاظ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به حدود ۱۶ هزار تومان کاهش یافته است.  قیمت آنلاین هر کیلو میلگرد آجدار سایز ۲۲ تا ۳۲ کارخانه ذوب آهن اصفهان ۱۴ هزار و ۵۸۵ تومان است که با لحاظ ۱۳۱۳ تومان مالیات بر ارزش افزوده ۱۵ هزار و ۸۹۸ تومان می‌شود.

این درحالی است که اوایل امسال هر کیلو میلگرد حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود. فرشید پورحاجت ـ دبیر کانون انبوه‌سازان، گفت: قیمت میلگرد از کیلویی ۸۰۰۰ تومان در سال گذشته به یکباره در سال ۱۴۰۰ بالا رفت و حالا مقدار اندکی کاهش پیدا کرده که ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد اما معتقدیم بازار فولاد هنوز حباب دارد.

قول حذف امضاهای طلایی از بازار سیمان و فولاد
امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعریف سه راهکار برای بازار فولاد صحبت کرد و گفت: در مهرماه رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می‌کنیم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت عرضه شود و رانت‌ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود. در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات جدید را در آبان ماه خواهیم دید و امضاهای طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت. در آذرماه نیز در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنیم و رقابت سازنده‌ای برای کاهش هزینه‌ها در بازار فولاد را شاهد باشیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی نباشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد خرید آپارتمان در مناطق 15 و 16 را دارید، مطلب «قیمت سیمان به نرخ پیش از قطع برق بازگشت؟» مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۱:۴۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

یک اتفاق مثبت در بازار مسکن

بررسی بازار مسکن پایتخت حاکی از آن است که در برخی مناطق شمالی تهران متوسط قیمت مسکن نسبت به اواسط مرداد ۱۴۰۰ کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار مسکن کشور در بخش معاملات همچنان در رکود به سر می‌برد، دقیقا برخلاف بازار اجاره، فعالان و دست‌ اندکاران بازار می‌گویند این وضعیت تا آخر تابستان ۱۴۰۰ ادامه دارد و بازار مسکن در انتظار اجرایی شدن برنامه‌های دلت سیزدهم است. در صورتی که برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی طی امسال عملیاتی شود می‌توان به تداوم رکود بخش مسکن و احتمالا از بین رفتن حباب قیمتی امیدوار بود.

هفته گذشته مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگویی با اشاره به کم‌کاری دولت قبل در بخش مسکن کشور، گفته بود: ‌متاسفانه در دولت گذشته رسم این بود که مسئولان کم‌کاری خود را به گردن این و آن می‌انداختند؛ آیا الان که کشور حدود ۵ میلیون واحد مسکونی کمبود دارد مشاوران املاک مقصرند؟

 

وی با اشاره به این‌که گزارش‌های بانک مرکزی از بازار مسکن اشتباه است، گفت: این بانک در آخرین گزارش خود اعلام کرده متوسط قیمت مسکن تهران به متری ۳۰ میلیون و۴۴ هزار تومان تومان افزایش یافته است،‌این در حالی است که متوسط قیمت تهران ۲۶ تا ۲۷ میلیون تومان است. زور اتحادیه املاک به بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نمی‌رسد. داده‌های بانک مرکزی از تحولات بخش مسکن مبنای درستی ندارد و بازار را بهم می‌ریزد.

‌خسروی درباره بازار اجاره مسکن نیز افزود: متاسفانه دخالت‌های دولت در این بخش باعث شد تابستان امسال نرخ اجاره‌بها حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

همانگونه اشاره شد بازار مسکن تهران در رکود به سر می‌برد. در برخی مناطق این رکود غیرتورمی و در جهت کاهش حباب قیمتی حرکت کرده است. بررسی تحولات دو هفته اخیر بازار مسکن در مناطق شمالی پایتخت نشان می‌دهد در برخی مناطق قیمت‌ها کاهش یافته است.

مطالعه بیشتر: مطلب «خانه اولی‌ها برای مسکن ثبت نام کنند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۷:۰۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت مسکن ریزش کرد!

معاون وزیر راه و شهرسازی: قیمت مسکن در محله‌هایی از تهران که دارای ماهیت سرمایه‌ای هستند با افت بیشتری نسبت به مناطق مصرفی مواجه شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمود محمودزاده، تقاضای واقعی هیچگاه دچار رکود نمی‌شود و دولت از سازندگانی که در این بخش اقدام به ساخت و ساز کنند حمایت می‌کند.

محمود محمودزاده اظهار کرد: بهترین راه برای کاهش قیمت خانه این است که مسکن مصرفی احداث کنیم و بازار را از حالت سرمایه‌ای بیرون بیاوریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن در شش ماه گذشته به ثبات رسیده است گفت: اگر آمار را به تفکیک محلات بررسی کنیم می‌بینیم در بسیاری از مناطق تهران که ماهیت سوداگری دارد با کاهش قیمت خانه به مراتب بیش از میانگین کل مواجه شده‌ایم.

محمودزاده تاکید کرد: بازار مسکن را از نظر ماهیتی باید به دو شاخه کلی تقسیم‌بندی کرد؛ یک بخش تقاضای واقعی است که به اعتقاد من یک فعالیت دائمی است و رکود ندارد.

وی، بخش دیگر را حوزه سوداگری بازار مسکن دانست و گفت: بازار سرمایه‌ای هم‌اکنون در رکود به سر می‌برد اما سر جای خودش است و کسی جلوی آن را نمی‌گیرد.

متوسط قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه سال جاری ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار  تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل ۳.۱ درصد و نسبت به مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « افزایش قیمت مسکن با خانه سازی یک میلیونی» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۶:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

افزایش ۱۰ درصدی قیمت مسکن در مشهد

بر اساس داده‌های موجود از قیمت مسکن، لیستی از متوسط قیمت خرید آپارتمان مسکونی در برخی از مناطق گران قیمت مشهد به دست آمده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، داده‌های موجود از قیمت خرید آپارتمان مسکونی در مشهد نشان می‌دهد، مناطق ابوطالب و هنرستان با افزایش قیمت حدود ۱۰ درصدی همراه بوده‌اند و در مقابل محله سرافرازان ۱۰ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است.

مشهد، مرکز استان خراسان رضوی همواره یکی از کلانشهرها و از شهرهای پرجمعیت ایران بوده است. در چند سال گذشته نرخ رشد مسکن افزایش داشته است.

مشهد یکی از قطب‌های گردشگری در ایران است و بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌گذاری در آن شهر هستند. رشد و پیشرفت مسکن در مشهد روز افزون است و به همین دلیل یکی از راه‌های انتخابی تعداد زیادی از مردم برای سرمایه‌گذاری خرید مسکن است. بسیاری از خریدارن با نگاه مصرفی مشتری ان این بازار هستند.

 

مناطق هاشمیه با متوسط قیمت ۲۱ میلیون تومان و  محله هنرستان با قیمت ۲۲ میلیون تومان برای هر متر خانه، از مناطق گران قیمت تهران برای خرید خانه هستند.

در ادامه قیمت خرید آپارتمان مسکونی در مشهد را مشاهده می‌کنید

شهید مطهری شمالی / قیمت هر متر مربع: 9 میلیون و 500 هزار تومان
ابوطالب / قیمت هر متر مربع: 9 میلیون و 600 هزار تومان
قاسم آباد / قیمت هر متر مربع: 10 میلیون 800 هزار تومان
سرافرازان / قیمت هر متر مربع: 11 میلیون 700 هزار تومان
صیاد شیرازی / قیمت هر متر مربع: 16 میلیون و 100 هزار تومان
آزادشهر / قیمت هر متر مربع: 19 میلیون و 800 هزار تومان
هاشمیه / قیمت هر متر مربع: 21 میلیون و 100 هزار تومان
محله هنرستان / 21 میلیون و 100 هزار تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «افزایش قیمت مسکن با خانه سازی یک میلیونی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۶:۰۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

500 میلیون تومان وام خرید مسکن

بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم به 500 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شورای پول و اعتبار موافقت خود را درخصوص پیشنهاد بانک مسکن برای افزایش وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم اعلام کرد.

بر این اساس رقم کنونی وام خرید مسکن از محل اوراق از 200 میلیون تومان به 400 میلیون افزایش می‌یابد. همچنین در حال حاضر وام 40 میلیون تومانی تعمیر (جعاله) همراه با وام مذکور پرداخت می‌شود که این وام نیز به 100 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

بازپرداخت وام 200 میلیون تومانی زوج ها در طی 12 سال درحدود 3.3 میلیون تومان است. که سود وام در طی این 12 سال حدود 279 میلیون و 600 هزارتومان خواهد بود. از سوی دیگر وام 40 میلیونی تعمیر نیز طی 5 سال باید بازپرداخت شود که میزان اقساط ماهانه آن حدود یک میلیون تومان و کل سود آن بیش از 20 میلیون تومان است.

اگر بخواهیم سرانگشتی بازپراخت 240 میلیون تومان وام را حساب کنیم بایستی هر ماه 4.3 میلیون تومان پرداخت شود. میزان قسط ماهانه وام 400 میلیون تومانی به 6 میلیون و 660 هزار تومان در بازپرداخت 12 ساله افزایش می‌یابد. کل سود این وام حدود 560 میلیون تومان است.

علاوه براین مبلغ قسط وام 100 میلیون تومانی تعمیر نیز ماهانه حدود 2.5 میلیون تومان خواهد بود. در مجموع اقساط ماهانه وام جدید 500 میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم حدود 9 میلیون تومان است. برای وام 500 میلیون تومانی متقاضی باید 1000 برگه حق تقدم خریداری کند. اگر میانگین قیمت این اوراق را 60 هزار تومان در نظر بگیریم، متقاضی باید ابتدا حدود 60 میلیون تومان اوراق خریداری کند.

در واقع از وام 500 میلیون تومانی 440 میلیون تومان برای متقاضیان باقی می‌ماند. با این تفاسیر به نظر نمی‌رسد با استقبال چندانی از سوی جامعه هدف روبرو شود.

پیشنهاد مطالعه : مطلب «سهم تا ۶۰ درصدی هزینه مسکن در سبد خانوار» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۵:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

لوکس‌نشینان چقدر باید مالیات بپردازند؟

معاون سازمان امور مالیاتی توضیحاتی درباره اقدامات و آمادگی این سازمان برای اخذ مالیات از لوکس‌نشینان ارائه کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، پیش از این دیوان محاسبات، گزارش نظارت مستمر بر اجرای بودجه ۱۴۰۰ را منتشر کرد که طبق آن اجرای مالیات بر خانه‌ های لوکس و خودروهای لوکس به جهت عدم تصویب مقررات در دولت، همچنان صفر است.

در این زمینه، محمود علیزاده معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی، درباره آخرین وضعیت اجرای مالیات خانه و خودروهای لوکس توضیح داد: مالیات خانه و خودروهای لوکس در سال گذشته منوط به آیین‌نامه‌ای بوده که باید توسط دولت تصویب می‌شد که پیش نویس این آیین‌نامه در موعد مقرر از سوی سازمان امور مالیاتی تنظیم و از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی به دولت تقدیم شد، اما دولت آن را تصویب نکرده است تا بر مبنای بودجه سال گذشته مالیات خانه و خودروهای لوکس اخذ شود.

 

وی افزود: درباره مالیات خانه و خودروهای لوکس برای سال‌ جاری نیز باز هم در موعد مقرر آیین‌نامه‌های مربوطه توسط سازمان تنظیم و تقدیم دولت شد و در کمیسیون اقتصادی دولت هم تصویب شد که ان شاءالله پس از طرح در هیئت دولت و تصویب آن، مکانیسم اخذ این مالیات آماده است و بلافاصله این قانون اجرا خواهد شد.

همچنین، طبق تصویب مجلس، خانه‌هایی که ارزش آنها با احتساب عرصه و اعیان (زمین و ساحتمان) بیش از ۱۰ میلیارد تومان باشد، خانه لوکس محسوب شده و مالک آن باید در بهمن امسال این مالیات را پرداخت کند که خانه‌های در حال ساخت و در سال تملک از پرداخت این مالیات معاف هستند.

– نرخ مالیات سالانه خانه‌های لوکس نیز به شرح ذیل است:
۱- نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان؛ یک در هزار

۲- نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان؛ دو در هزار

۳- نسبت به مازاد ۲۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تومان؛ سه در هزار

۴- نسبت به مازاد ۴۰ میلیارد تا ۶۰ میلیارد تومان؛ چهار در هزار

۵-نسبت به مازاد ۶۰ میلیارد تومان به بالا پنج در هزار

مطالعه بیشتر: مطلب «یک اتفاق مثبت در بازار مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۴:۳۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خرید آپارتمان در دردشت چند؟

ما در این گزارش قرار است قیمت مسکن در یکی از محله‌های شرق استان تهران را به شما معرفی کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله‌ای که قرار است به شما معرفی کنیم، احتمالا کمتر اسم آن به گوش شما خورده است اما این محله به نسبت قیمت، امکانات و موقعیت مکانی که دارد، کاملا برای سکونت مقرون به صرفه است.

نام این محله «دردشت» است که در منطقه 8 پایتخت و در شرق واقع شده که یکی از محله‌های نارمک محسوب می‌شود. شما با خرید آپارتمان در دردشت تهران امکانات خوبی از جمله امکانات رفاهی، تفریحی، درمانی، مراکز خرید و … در اختیار خواهید داشت.

وضعیت این محله از لحاظ حمل‌ونقل مناسب است؛ ساکنین دردشت برای رفت و آمد به سایر نقاط شهر می‌توانند علاوه بر تاکسی و اتوبوس از مترو هم استفاده کنند، به طوری که دردشت با پایانه شرق اتوبوس و مترو که در خیابان رسالت قرار دارد، فاصله کمی دارد.

 

متوسط قیمت مسکن (هر متر مربع) در این محله بین 25 تا 30 میلیون تومان است، اما اگر شما به دنبال خانه های نوساز در این محله هستید باید برای هر متر مربع باید بین 40 تا 50 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

البته قیمت های ذکر شده به صورت میانگین است، چرا که هر واحد مسکونی متناسب با موقعیت جغرافیایی، امکانات، سال ساخت، نظر فروشنده و … متفاوت است.

در ادامه قیمت خرید آپارتمان در محله دردشت را مشاهده خواهید کرد:
102 متری، یک سال ساخت، امکانات (آسانسور، پارکینگ، انباری)/ قیمت: 3 میلیارد و 770 میلیون تومان
75 متری، 7 سال ساخت، یک خوابه، طبقه سوم، امکانات (آسانسور، پارکینگ، انباری)/ قیمت: یک میلیارد و 900 میلیون تومان
85 متری، نوساز، دو خوابه، طبقه چهارم، امکانات (آسانسور، پارکینگ، انباری)/ قیمت: 3 میلیارد و 300 میلیون تومان
60 متری، یک خوابه، طبقه چهارم، امکانات (آسانسور، پارکینگ، انباری)/ قیمت: یک میلیارد و 600 میلیون تومان
63 متری، یک سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم، امکانات (آسانسور، پارکینگ، انباری)/ قیمت: 2 میلیارد و 200 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «لوکس‌نشینان چقدر باید مالیات بپردازند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۳:۵۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس چقدر است؟

یک دستگاه واحد مسکونی 130 متری با عمر بنای 3 سال، واقع در تهرانپارس، خیابان فلکه اول، با 130 میلیون تومان ودیعه کامل اجاره معامله می‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، لیست اجاره بهای آپارتمان در منطقه تهرانپارس تهران به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

قیمت اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس

یک دستگاه واحد مسکونی با متراژ 68 متر با عمر بنای 15 سال ساخت/ قیمت: 300 میلیون ودیعه کامل و یک میلیون اجاره.

یک دستگاه واحد مسکونی با متراژ 123 متر با عمر بنای 20 سال ساخت/ قیمت: 300 میلیون ودیعه کامل و 2 میلیون و 700 هزار اجاره.

یک دستگاه واحد مسکونی با متراژ 90 متر با عمر بنای 11 سال ساخت/ قیمت: 280 میلیون ودیعه کامل و 4 میلیون اجاره.

یک دستگاه واحد مسکونی با متراژ 52 متر با عمر بنای 6 سال ساخت/ قیمت: 260 میلیون ودیعه کامل و یک میلیون و 500 هزار اجاره.

پیشنهاد اجاره آپارتمان: اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 6 تهران را دارید، اجاره آپارتمان در یوسف آباد از سایت ملکی دلتا گزینه مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۳:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت سیمان به نرخ پیش از قطع برق بازگشت؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای 25 هزار تومان رسید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به نشست امروز (یکشنبه 21 شهریور) خود با جمعی از نمایندگان، گفت: در این نشست درباره نحوه بازگشت قیمت سیمان به پیش از نرخ قطع برق و بازار سیمان توضیحاتی ارائه شد.

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص موضوع تنظیم بازار سیمان، فولاد و کالاهای اساسی که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، گفت: در این نشست گزارشی درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های بازار سیمان و فولاد ارائه شد.

وی تصریح کرد: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای 25 هزار تومان رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این درحالی است که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می‎‌رود، دیگر پایین نخواهد آمد اما این اتفاق خوشایند رخ داد.

وی تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش‌های تعزیراتی، موردی و همچنین ایجاد جو روانی قیمت‌‎ها به اینجا نرسید به طوریکه تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

وی یادآور شد: تا دو هفته آتی، تمامی خرده فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «500 میلیون تومان وام خرید مسکن» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۲:۲۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)