املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

شرایط تسهیلات ودیعه مسکن آسان می‌شود؟

چنانچه تعداد متقاضیان استان فارس برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن بیشتر از 50 هزار نفر باشند می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند و از این تسهیلات استفاده کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اعلام کرد علیرغم آنکه لزوم داشتن ضامن برای وام تسهیلات کمک ودیعه مسکن، جزو شرایط بانک‌ها است، اما رایزنی برای تسهیل این شرایط و حذف ضامن رسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

جعفر زاهدی گفت: موضوع ضامن برای متقاضیان وام تسهیلات کمک ودیعه مسکن، باید از طریق بانک مرکزی پیگیری شود و بیشتر مربوط به بانکهای عامل پرداخت کننده تسهیلات است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد که وزارت راه و شهرسازی امیدوار است که رایزنی با بانک مرکزی و بانکهای عامل امکان تعدیل این شرایط را فراهم کند.

این مقام مسئول همچنین به تمدید زمان ثبت نام در سامانه https://tem.mrud.ir برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان آذرماه امسال خبرداد و گفت: این تمدید به پیشنهاد  وزارت راه و شهرسازی در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا تایید و مصوب شده است.

زاهدی با بیان اینکه تاکنون ۳۷هزار و ۳۸۵ نفر از استان فارس در این سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد ۲۶ هزار و ۷۸۳ نفر حائز شرایط دریافت این وام بوده‌اند.

وی ادامه داد: چنانچه تعداد متقاضیان بیشتر از 50 هزار نفر باشند به شرط اینکه قولنامه تنظیم شده آنها در بنگاههای معاملاتی از شهریورماه سال ۹۹ تا آذرماه سال جاری باشد و فاقد منزل مسکونی و آپارتمان باشند می‌توانند در این ثبت نام شرکت و از این تسهیلات استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کارت مصالح ساختمانی یک پروژه شکست خورده است» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۴:۰۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

احداث سه هزار منزل مسکونی در استان ایلام

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: احداث سه هزار منزل مسکونی در دستور کار کنگره سه هزار شهید استان ایلام است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، صبح روز پنجشنبه 17 شهریور ماه، سردار جمال شاکرمی در جلسه هماهنگی ستاد کنگره سه هزار شهید استان ایلام گفت: کنگره‌ سرداران و سه هزار شهید ایلام فرصتی است تا فرهنگ ایثار و مقاومت را به نسل‌های امروز انتقال داد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: اجلاسیه نهایی در 4 آذر برگزار می‌شود و رویکرد امسال این است که از شخصیت‌هایی مثل رئیس جمهور دعوت به عمل آید. احداث سه هزار منزل مسکونی در این کنگره در دستور کار است.

وی با بیان اینکه 340 مورد از بمباران‌ها در شهر اتفاق افتاده گفت: استان ایلام دارای سه هزار شهید است و تعداد شهدای زن 332 شهید و تعداد رزمندگان 60 هزار رزمنده است.

محمد نوذری استاندار ایلام نیز در این جلسه با بیان اینکه ایلام نماد صبر و مقاومت است گفت: استان ایلام دارای شاخصه‌های مهمی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه آغاز کنگره از بهمن ماه سال گذشته بوده ادامه داد: کنگره شهدا یک کار جمعی است و همگی باید در آن نقش ارزنده‌ای داشته باشیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب« آشتی ساختمان های شهر تهران با محیط زیست» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۱:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

برنامه ساخت مسکن دولت از فرار سرمایه‌ها جلوگیری می‌کند

دبیر کانون سراسری انبوه سازان خواستار تسهیل خدمات اداری برای تولید مسکن در کشور شد و گفت: طرح ساخت یک میلیون واحد مسکن دولت سیزدهم مانع فرار سرمایه‌ها از حوزه مسکن می‌شود و بخش خصوصی از آن حمایت می‌کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از ایرنا، فرشید پورحاجت درباره طرح ساخت مسکن و تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، افزود: در شرایطی که رییس جمهوری با عِرق ملی تاکید بر احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال دارد، بخش خصوصی هم با انگیزه دوچندان از تصمیم دولت برای آغاز ساخت‌وسازها اعلام حمایت می‌کند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: سالیانه تا ۳۵۰ هزار واحد مسکن از سوی بخش خصوصی ساخته می‌شود که سابقه ساخت بیش از ۶۰۰ هزار واحد هم در کارنامه خود دارد، بر این اساس وعده ساخت یک میلیون مسکن، امکان پذیر است.

به گفته پورحاجت، سایه تورم بر اقتصاد و به تبع آن مسکن، هزینه ساخت خانه را به پنج میلیون تومان در هر متر مربع رسانده است و اگر هم‌گرایی با بخش خصوصی وجود داشته باشد، در همین شرایط گران هم امکان تولید مسکن وجود دارد.

وی ادامه‌داد: بخش خصوصی کفش آهنین در پا کرده تا بتواند خانه‌سازی کند و طرح ساخت یک میلیون واحدی مسکن از فرار سرمایه‌ها در حوزه مسکن می‌کاهد، انگیزه بخش خصوصی برای تولید مسکن را باز می‌گرداند و اکنون فقط به تحول در بخش اداری نیازمندیم.

این فعال حوزه تولید مسکن گفت: تاکید مجلس و دولت بر ساخت میلیونی مسکن است و از آنجایی که این ساختمان‌ها در نهایت توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود از این طرح اعلام حمایت می‌کنیم، اما اعتقاد داریم قبل از اجرای طرح جهش تولید، ابتدا یک تحول در ساختار خدمات فنی- مهندسی ایجاد شود و خدمات برای تولید مسکن در کشور تسهیل شود.

وی اضافه‌کرد: بخش خصوصی باید پای کار باشد و مسکن‌سازی کند، شرایط حاکم برای بخش خصوصی مناسب نیست و به موازات طرح جهش تولید طرحی هم تحت عنوان جهش ساختار اداری باید اجرایی شود تا موانع موجود رفع شود.

به گفته دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان، مشکل در وزارت راه و شهرسازی نیست بلکه مشکل در سایر دستگاه‌های مربوطه است که ساخت و ساز مسکن کند پیش می‌رود.

وی به مشکل تامین زمین اشاره کرد که در سال‌های گذشته مانع ساخت و ساز شده است و گفت: در صورتی که بوروکراسی اداری در ساخت و ساز رفع شود، وعده ساخت میلیونی مسکن محقق می‌شود.

پورحاجت ادامه‌داد: پیش از اجرای طرحِ جهش تولید ابتدا باید یک تحول در ساختار اداری ایجاد شود، زیرا اکنون ساختار معیوب اداری حاکم بر خدمات تولید مسکن در کشور، مشکل‌ساز شده است.

به گفته این فعال حوزه تولید مسکن، اخذ یک مجوز برای چهار واحد ساختمان در کشور دست‌کم یک سال درگیری بروکراسی اداری و ساخت هر متر مربع مسکن حدود یک میلیون تومان هزینه خدمات سازمانی دارد، در عین حال موضوع خدمات الکترونیک در بسته‌های خدمت مطرح می‌شود اما روی زمین می‌ماند.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری از تدوین طرح ویژه مسکن خبر داده و گفته است: ساخت سالیانه یک میلیون دستگاه مسکن در دستور کار خواهد بود.

در همین زمینه کارشناسان به عقب‌ماندگی سالیانه ساخت ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور اشاره می‌کنند و معتقدند: ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، در صورت تامین زمین و منابع مالی، قابل اجرا است.

همچنین  «رستم قاسمی»  وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم در این باره تصریح‌کرد: توانایی لازم برای ساخت یک میلیون مسکن در هر سال وجود دارد و می‌توان در طول دوره این دولت، چهار میلیون مسکن را عرضه کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «افزایش ساخت با ارزانی مسکن همراه است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۲۵:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

گرانترین خانه در آمریکا چقدر قیمت دارد؟

در حال حاضر یک عمارت بزرگ در شهر لوس‌آنجلس گرانترین خانه در آمریکا به شمار می‌رود و قرار است به خاطر عقب افتادن قسط وام ساختش به قیمت 500 میلیون دلار به مزایده گذاشته شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از  خبرگزاری فارس، کسی که گرانترین خانه در سراسر آمریکا را دارد 165 میلیون دلار از قسط وام ساخت خانه را نداده و همین امر باعث شده تا دادگاه ورود کند.

این عمارت 105 هکتاری “د وان” نام داشته بنا به اسناد ارائه شده از سوی دادگاه 165 میلیون دلار از قسط وام ساخت این عمارت از سوی سازنده عقب افتاده است.

گزارشات حاکی از آن است که احتمالا طی ماه‌های آینده این خانه با قیمتی کمتر از 500 میلیون دلار به مزایده گذاشته شود. این عمارت از سوی سازندگان آن گرانترین عمارت شهری در سراسر جهان لقب گرفته است.

قرار بود ساخت این عمارت در سال 2017 تمام شود و قیمت اولیه آن 500 میلیون دلار اعلام شده بود اما سازندگان آن با مشکل نقدی مواجه شده و بارها اتمام آن را به تعویق انداختند.

گفته می‌شود این عمارت شبیه یک کاخ مدرن ساخته شده و در یک محدوده 8 هکتاری که مشرف به کل شهر لوس‌آنجلس است ساخته شده است.

این عمارت 9 اتاق خواب، چند آشپزخانه، سالن، باشگاه، سینما و یک پارکینگ زیرزمینی برای 50 خودرو دارد. اصلی‌ترین اتاق خواب این عمارت نیز حدود 400 مترمربع وسعت داشته و تمام درب‌های آن برقی است.

سازنده این عمارت در سال 2017 گفته بود که بسیاری از افراد هستند که پول زیادی دارند و می‌خواهند چیزی داشته باشند که کس دیگری آن را ندارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نرخ فولاد و سیمان کاهش می‌یابد» از مجله دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۱:۵۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهم تا ۶۰ درصدی هزینه مسکن در سبد خانوار

طبق آمار سال ۱۳۹۸ در تهران ۴۲ درصد مردم مستاجر بوده‌اند و احتمالا در حال حاضر تعداد مستاجران از مالکان بیشتر شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» علیرضا ذوالفقاری اظهارکرد: در برنامه ارائه شده وزیر راه و شهرسازی تحت عنوان «نهضت توسعه مسکن و شهرسازی مردم‌پایه مبتنی بر عدالت و پیشرفت» کمتر دیده می‌شود که به بحث اجاره مسکن پرداخته شده باشد.

این کارشناس بازار مسکن بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش چشم‌گیر قیمت املاک از سال ۱۳۹۸ تا کنون، نرخ اجاره نشینی همچنان به روند صعودی خود حتی با شیب بیشتر ادامه داده باشد. به گونه‌ای که شاید بتوان گفت در حال حاضر شهرنشینان، به خصوص در کلان‌شهر تهران، بیشتر اجاره نشین هستند تا مالک.

ذوالفقاری گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته و تحلیل داده‌های بدست آمده از سامانه‌های ملکی تخمین زده می‌شود که در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شاهد افزایش چشم‌گیری هزینه‌های مسکن در خانوارها بوده‌ایم به گونه‌ای که در حال حاضر احتمالا بین ۵۵ تا ۶۰ درصد از هزینه خانوار خرج هزینه مسکن می‌شود.

ذوالفقاری گفت: از دیگر نکاتی که در طرح ارائه شده بر آن تاکید شده است، اخذ مالیات از خانه‌های خالی است که از دولت دوازدهم کلید خورد و ممکن است تاثیرات هیجانی در بازار اجاره مسکن داشته باشد و حداقل برای زمانی محدود باعث کاهش نرخ اجاره شود.

به گفته ذوالفقاری، سیاست‌های بازار آزاد نیز که برخی اقتصاددان‌ها بر آن تاکید زیادی می‌کنند، هر چند در بلندمدت باعث توازن در بازار و برقراری قانون عرضه و تقاضا می‌شود، اما در کوتاه مدت دردی از مستاجران در جامعه دوا نمی‌کند.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ اجاره نشینی و سهم بالای اجاره‌بها در هزینه‌های خانوار دولت باید برای حمایت از مستاجران در کوتاه مدت، به طور جدی اقدام به کنترل بازار اجاره املاک مسکونی کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «اجاره‌نشینی به سبک آلمان» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۱:۲۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

افزایش قیمت مسکن با خانه سازی یک میلیونی

رستم قاسمی: عوامل پیش‌نیاز تولید مسکن شامل زمین، خدمات، تأمین منابع مالی، مواد و مصالح ساختمانی و توان فنی و مهندسی می باشد که در باب تأمین هیچ‌کدام از این پنج عامل مشکلی وجود ندارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، وزیر راه و شهرسازی گفت: امکان ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی فراهم است زیرا بانک‌ها موظف به تأمین ۳۶۰ هزار میلیارد تومان منابع برای بخش مسکن شده‌اند.

وزیر محترم گفت: نگاهی گذرا به آمارهای پایه بخش مسکن هر تحلیلگری را می‌تواند قانع کند که مشکل بخش مسکن در نبود واحدهای مسکونی به میزان مورد نیاز نیست بلکه ایراد در شیوه مالکیت است.

با عنایت به افزایش سریع قیمت مسکن، زمان انتظار برای تملک واحد مسکونی برای فرد حقوق‌بگیر در چند دهه گذشته افزایشی حیرت‌انگیز یافته و درواقع خرید مسکن را برای بسیاری از شهروندان به آرزویی تحقق‌ناپذیر تبدیل کرده‌ است

وی افزود: افزایش تولید مسکن بدون توجه به امر مقابله با احتکار نوعی تخصیص نادرست منابع را به دنبال دارد؛ یعنی منابعی که باید در حوزه‌های دیگر صرف می‌شد، صرف تولید مجتمع‌های مسکونی خواهد شد؛ درحالی‌که هم‌اکنون با پدیده خانه‌های خالی روبه‌رو هستیم.

قاسمی در ادامه گفت: در شرایط موجود اقتصاد کشور الزام بانک‌ها به تخصیص تسهیلات بیشتر به بخش مسکن می‌تواند به آتش تورم دامن بزند.

وی بیان کرد: سیاست افزایش سقف وام مسکن در سال‌های گذشته هیچ‌گاه نتوانسته کمکی قابل‌ اعتنا به خانه‌دارشدن شهروندان بکند و بیشتر از آنان، دلالان و محتکران مسکن از چنین سیاستی سود برده‌اند.

ساخت مسکن در حاشیه شهرها هرچند ممکن است امکان خانه‌دارشدن را برای گروهی از شهروندان فراهم سازد، همان‌گونه که مسکن مهر نیز چنین کرد؛ اما با ساخته‌شدن این مجتمع‌ها نه‌تنها قیمت واحدهای مسکونی فعلی کاهش نمی‌یابد؛ بلکه حتی ممکن است افزایش هم داشته‌ باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « شرایط تسهیلات ودیعه مسکن آسان می‌شود؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۰:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

عرضه مصالح ساختمانی ارزان به سازندگان مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با مشارکت و همراهی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت پیشنهاداتی در دست بررسی است تا مصالح با پایین‌ترین قیمت ممکن و بدون واسطه در اختیار پروژه‌های تولید مسکن، قرار بگیرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمود محمودزاده در این رابطه گفت: برای اجرای طرح جهش تولید مسکن و پروژه های تولید مسکن علاوه بر ارائه راهکار‌های تامین زمین و تسهیلات مالی، در قالب قانون بودجه ۱۴۰۰ نیز پیش‌بینی لازم در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: موضوع تامین زمین از ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی و اجرایی شد. بدین معنا نیازسنجی کل کشور شهر به شهر محاسبه و انجام شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفته تا نسبت به تامین زمین برای چهار سال دولت سیزدهم اقدام کنند.

محمودزاده با اشاره به اینکه در حوزه تامین مالی نیز راهکار‌های مناسب اندیشیده شده است، افزود: سیستم بانکی مکلف شده تا ۳۶۰ هزار میلیارد تومان به بخش مسکن تخصیص بدهد و بر این اساس ۱۹ بانک خصوصی و دولتی مکلف به پرداخت آن هستند.

 

تامین زمین برای شروع پروژه های تولید مسکن
وی گفت: در حوزه تامین زمین، در قانون تاکید شده که زمین‌های داخل محدوده شهر و مناسب تولید مسکن به اضافه اراضی واقع در حریم تحت اختیار منابع طبیعی در مدت زمان ۲ ماه به وزارت راه و شهرسازی برای تولید انبوه مسکن، منتقل شود.

محمودزاده از تدوین مشوق‌هایی برای ساخت‌وساز در بافت داخلی شهر‌ها به ویژه برای مالکان بافت‌های فرسوده و دهک‌های میان‌درآمدی وکم‌درآمدی خبر داد و افزود: با مشارکت و همراهی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت پیشنهاداتی در دست بررسی است تا قیمت مصالح با پایین‌ترین قیمت ممکن در اختیار پروژه‌ها قرار بگیرد. چنانچه با پیشنهاد‌های ارایه شده موافقت شود حتما با کاهش قیمت برای پروژه‌های حمایتی روبه‌رو خواهیم شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، توضیح داد: بخشی از پیشنهاد‌های ارائه شده شامل فراهم آوردن امکان تهیه مصالح به شکل مستقیم از بورس، پیش‌خرید مصالح با تامین نقدینگی در بخش صنعت و بهره‌مندی از بازار سرمایه است تا از این طریق، مصالح با قیمت مناسب‌تر برای دهک‌های میان‌درآمد و کم‌درآمد تامین شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه نزدیک به ۷۰ درصد از قیمت یک واحد مسکونی، قیمت مصالح ساختمانی است بنابراین هر چقدر که دراین بخش کار شود سبب کاهش هزینه‌های تمام شده مسکن خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مطلب «اجاره‌نشینی به سبک آلمان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۰:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

وضعیت بازار مسکن در منطقه ۲۱

یکی از مناطق نسبتا قیمت ‌مناسب در شهر تهران که در سال‌های اخیر پاسخگوی تقاضای سکونت گروه‌های زیادی از شهروندان هم در بازار اجاره و هم در بازار خرید مسکن بوده است، منطقه ۲۱ واقع در محدوده غرب و جنوب غربی پایتخت است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار خرید مسکن در منطقه 21 به گفته واسطه‌ها، روزهای بسیار کم‌رونقی را سپری می‌کند و حتی تعداد فایل‌های ملکی در این منطقه در مقایسه با اغلب مناطق دیگر تهران بسیار کم است.

قیمت آپارتمان نوساز در این منطقه بسیار متغیر است و در فایل‌های موجود قیمت‌های اعلامی فعلی از حدود 23 تا 35 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بوده است.

مهم‌ترین دلیل مناسب بودن قیمت این منطقه نزدیکی آن به فرودگاه است. بنابراین محله‌های دورتر از فرودگاه قیمت‌های بالاتری نسبت به سایر محله‌ها دارند. همچنین بنابر تحقیقات میدانی املاک محدوده شمالی این منطقه عموما با قیمت‌های قدری بالاتر از سایر محله‌های منطقه 21 معامله می‌شود.

 

ظرف سه سال گذشته بازار خرید مسکن با توجه به جهش پیاپی قیمت مسکن و اجاره‌بها، شماری از مستاجران ناگزیر شدند از مناطق بالاتر غربی همچون بخش‌های مصرفی منطقه 2 و 22 به منطقه 21 نقل مکان کنند.

گروهی از خریداران ملک که قصد خرید در غرب تهران را داشتند نیز با توجه به اینکه از سرعت بالای رشد قیمت مسکن جا ماندند، ناگزیر شدند منطقه 21 را برای خرید جایگزین مناطق قدری مرغوب‌تر مثل منطقه 22 کنند.

کاهش فایل مسکن در منطقه 21
به این ترتیب در طول سه سال گذشته بازار مسکن در منطقه 21 از رونق نسبی برخوردار بود اما از ابتدای تابستان امسال تاکنون به اذعان واسطه‌ها تعداد فایل‌ها کاهش چشمگیری دارد و جست‌وجوگران پیگیر ملکی هم در بازار حضور ندارند.

منطقه 21 در محدوده وردآورد که ورودی غربی تهران به شمار می‌آید، یکی از گزینه‌های مناسب برای کسانی است که با بودجه محدود قصد خرید آپارتمان نوساز دارند. در این منطقه به واسطه شهرک‌سازی عرضه فایل نوساز نسبتا پرتعداد است اما در سایر محله‌های منطقه 21 به ویژه محله شاخص تهرانسر، بازار مسکن‌گویی به خواب زودهنگام زمستانی رفته است.

مطالعه بیشتر: مطلب «خانه در زعفرانیه متری 220 میلیون!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۹:۲۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نگرانی ساخت و تامین مسکن به پایان رسید!

وزیر راه و شهرسازی: دغدغه مردم درخصوص تامین مسکن با ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور به پایان می‌رسد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از رستم قاسمی، روز جمعه 19 شهریور، رییس جمهوری با مردم طبس درخصوص تامین مسکن دیدار داشتند .

رستم قاسمی درحاشیه این دیدار گفت: تمامی افرادی که تاکنون مسکن نداشته اند و بند جیم برای آنها اعمال نمی شود بایستی نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: برای توسعه شهری طبس دو قطعه جدید در نظر گرفته شده است و علاوه براین به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم.

قاسمی اظهار داشت: در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح از جمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به‌دست مردم برسد.

وی گفت: برای تسریع هرچه بیشتر این پروژه لازم است ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌ خانه شوند.

قاسمی با اشاره به اینکه در شهر طبس مشکل زمین نداریم، اضافه کرد: طرح‌های خوبی به شهر الحاق خواهد شد تا به همه مردم زمین برسد و این کار هم سریع انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: نگاه ما این است که مردم راحت زندگی کنند و نگرانی در خصوص ساخت و تامین مسکن خود نداشته باشند.

آیت الله‌سید‌ابراهیم رییسی صبح امروز (جمعه) در سفر یکروزه بدو ورود به فرودگاه طبس از سوی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «احداث سه هزار منزل مسکونی در استان ایلام» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۷:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خانه اولی‌ها برای مسکن ثبت نام کنند

وزیر راه و شهرسازی در جمع مردم طبس با اشاره به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی گفت: مردم دغدغه تامین مسکن خود را نداشته باشند و تمام افرادی که فرم «ج» آنها قرمز نشده نسبت به ثبت نام نام در سامانه اقدام کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل  از ایسنا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی که رئیس جمهور را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کند امروز در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس در پاسخ به دغدغه و درخواست آنان برای ساخت و تامین مسکن اظهار داشت: تمام افراد که مسکن اولی هستند و بند «ج» آنها قرمز نشده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

وی افزود: در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح از جمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به‌دست مردم برسد.

قاسمی با بیان اینکه ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده می‌گیرد تا کارها به سرعت پیش برود گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌ خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در شهر طبس ۲ قطعه جدید برای الحاق به شهر تعیین شده و به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم گفت: برخی مردم اذعان دارند که برخی شرکت‌ها در وسط شهر طبس زمین‌های خوبی را گرفتند ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و علت را بررسی خواهیم کرد.

قاسمی تاکید کرد: در شهر طبس مشکل زمین نداریم. طرح‌های خوبی به شهر الحاق خواهد شد تا به همه مردم زمین برسد و این کار هم سریع انجام خواهد شد.

وی افزود: نگاه ما این است که مردم راحت زندگی کنند و نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی پس از دیدار رییس جمهوری با مردم طبس در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع)، دقایقی در جمع مردم قرار گرفت و به مشکلات آنان گوش داد.

تسریع در روند واگذاری زمین برای طرح‌های سرمایه‌گذاری، استخدام نیروهای بومی در معادن شهرستان، تسریع در واکسن کارگران معادن، افزایش اجاره‌بها در طبس، کاهش درصد تسهیلات مسکن از مشکلات و درخواست‌ها مطرح شده از سوی مردم شهر طبس بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برخی از مشکلات در حوزه اختیارات و وظایف من نیست اما به مسوولان متولی در دولت برای پیگیری منتقل خواهم کرد.

رستم قاسمی همچنین از سایت مسکن ملی شهر طبس بازدید کرد و در نشستی در سالن جلسات شهدای فرودگاه طبس، مشکلات طرح مسکن ملی شهرستان طبس را مورد بررسی قرار داد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ـ رییس‌جمهوری ـ جمعه ۱۹شهریورماه ۱۴۰۰در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

تعدادی از اعضای هیات دولت و وزیران از جمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهور و معاون اجرایی رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است.

گفتنی است، طرح جهش تولید و تامین مسکن که روز ششم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید هم‌اکنون به قانون تبدیل و ابلاغ شده و تمامی سطوح دولتی و بخش خصوصی برای اجرایی شدن این قانون تلاش خواهند کرد.

از جمله مهمترین ویژگی‌های این طرح می‌توان از پرداخت تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد برای تولید مسکن، الزام دستگاه‌های دولتی برای در اختیار گذاشتن زمین‌های در محدوده حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی و تکلیف وزارت صمت برای تامین مصالح مورد نیاز احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی اشاره کرد. این در حالی است که پیش از این سود وام طرح جهش تولید و تامین مسکن ۱۸ درصد تعیین شده بود که پس از انجام کارهای کارشناسی به ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نرخ فولاد و سیمان کاهش می‌یابد» از مجله دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۶:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)