املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

آیا امکان گرفتن حکم تخلیه مستاجر قبل از موعد وجود دارد؟

هیچ کدام از دو طرف حق فسخ قرارداد ملک را تا به اتمام رسیدن مدت زمان اجاره ندارند، مگرتحت این شرایط که شرایط خاصی به وجود بیا

اگر صاحبخانه بخواهد ملک خود را پیش از موعد از مستاجر پس بگیرد باید با توجه به قانون‌های پیش‌بینی شده عمل کند یا این کار در حالتی امکان‌پذیر است که این مساله در قرارداد نوشته شده باشد و ما بین مستاجر و موجر توافق شده باشد و نوشته شده باشد. در این مطلب از «مجله ملکی دلتا» به موضوع فسخ قرارداد اجاره توسط صاحبخانه می‌پردازیم.


شرایط حق فسخ قرارداد ملک توسط صاحبخانه
در اجاره‌نامه نوشته شود که در صورتی‌ که مستاجر اجاره را پرداخت نکند موجر حق فسخ قرارداد را دارد و می‌تواند به راحتی و طبق قانون قرارداد را فسخ نماید.

مستاجر بیش‌تر از یک هفته در پرداخت کردن اجاره تاخیر کند و پرداخت کردن اجاره را به عقب بندازد.

مستاجر بدون اینکه از مالک ملکی که در آن زندگی می‌کند اجازه بگیرد آن ملک را در اختیار شخصی دیگر قرار دهد یا آن ملک را بفروشد.

مستاجر از ملک بدون اجازه موجر برای کاربرد خاصی (مثلا تجاری) استفاده نماید.

مستاجر فعالیت‌های نادرست و غیر قانونی از لحاظ عرفی در ملک موجر انجام بدهد.

مستاجر اجازه ورود و خروج به موجر برای انجام دادن تعمیرات در ملک را ندهد.

مستاجر وظیفه‌هایی را که بر اساس قرارداد اجاره تعهد کرده است انجام ندهد.

به‌ طور کلی خوب‌تر است در صورت میل هر یک از دو طرف قرارداد به فسخ اجاره‌نامه موجر و مستاجر مسئله را به‌صورت توافقی بین خودشان حل کنند، زیرا فسخ آن زمان می‌برد و هزینه و انرژی زیادی را مصرف می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر، مطلب «چگونه می‌توان حکم تخلیه را متوقف کرد» را مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۵:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات حقوقی انتقال مالکیت سند را بدانیم

انتقال مالکیت سند ملک معمولا در زمان انتخاب یک ملک یا خانه پس از توافق میان فروشنده و خریدار مطرح می‌شود که در میان عامه مردم با عبارت به نام کردن یا سند زدن شناخته می‌شود.

اگر می خواهید درخصوص نکات حقوقی انتقال مالکیت سند بدانید، بایستی گفت که امروزه معاملات املاک و انتقال مالکیت سند ملک از دو مرحله تشکیل می‌شوند که «مجله ملکی دلتا» در این مقاله به آن می‌پردازد.

مرحله اول شامل تنظیم یک سند به صورت عادی میان خریدار و فروشنده بوده که به آن مبایعه نامه نیز می‌گویند. مرحله دوم این فرآیند انتقال سند ملک به صورت رسمی می‌باشد که در طی آن مالکیت واحد مسکونی از فروشنده به خریدار تغییر می‌کند که این امر نیازمند ثبت رسمی و محضری است.

مراحل تبدیل سند ملک به سند قطعی
خریدار، فروشنده و حداقل دو شاهد زیر مبایعه نامه را امضا می‌کنند. مبایعه نامه می‌تواند توسط خریدار و فروشنده یا توسط بنگاه معاملات ملکی انجام شود.
ثبت مبایعه نامه در سیستم نرم افزاری توسط بنگاه املاک مجاز و معتبر که کدرهگیری دریافت شود.
مراجعه به «دفترخانه اسناد رسمی» برای نقل و انتقال و سند زدن ملک به همراه داشتن شناسنامه و اصل لازم است.
استعلام بدهی ملک از شهرداری، دارایی، بیمه گر و بخشدار توسط دفترخانه انجام می‌شود.
دفترخانه بررسی می‌کند که سند در گرو نباشد و ملک در طرح ساخت‌وساز شهرداری قرار نگرفته باشد.
فروشنده با نامه دفترخانه به شهرداری منطقه‌ای کهملک در آن قرار دارد درخصوص بررسی پروانه ساخت مراجعه می‌کند.
فروشنده باید با مراجعه به دارایی ۴% قیمت ملک را به عنوان مالیات نقل‌وانتقال پرداخت کند. قیمتی که دارایی بر روی ملک می‌گذارد با قیمت واقعی تفاوت دارد.
آخرین مرحله‌ انتقال قطعی سند است. فروشنده و خریدار در مبایعه نامه تاریخ سند زدن را تعیین می‌کنند.
در پایان سندی مطابق با شرایط مورد توافق دو طرف معامله در دفتر اسناد رسمی تنظیم خواهد شد.
 پیشنهاد مطالعه: مطلب « نکات حقوقی وجه التزام در قرارداد را بدانیم» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۴:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران

بیشترین سهم از معاملات مسکن پس از گروه آپارتمان‌های نوساز تا پنج ساله، مربوط به گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال بوده است که ۳/ ۱۸ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از واسطه‌های ملکی، بیشترین تقاضا از سوی خریداران مسکن برای آپارتمان های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران ساخت وجود دارد.

علت انتخاب این گروه سنی از آپارتمان­‌های مسکونی از طرف خریداران مسکن، قیمت پیشنهادی آنهاست که اصطلاحا به قیمت رسیده هستند و تناسب بیشتری با بودجه خرید آن‌ها دارد.

طی سال‌های گذشته و پیش از جهش قیمتی، بیش از نیمی از معاملات منعقد شده آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران طی هر ماه، به واحد‌های مسکونی نوساز تا پنج سال ساخت اختصاص داشت، اما اکنون معاملات آپارتمان‌های کمتر از پنج سال ساخت در هر ماه کاهش پیدا کرده و به حدود ۳۳ درصد رسیده است به نحوی که واحد‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت طرفداران زیادی دارند.

قیمت‌­های پیشنهادی قیمت آپارتمان های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ ساله
قیمت هرمترمربع پیشنهادی آپارتمان های مسکونی 10 تا 20 سال ساخت برحسب تومان را مشاهده کنید:

خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی با متراژ 104 متر، 17 سال ساخت / قیمت: 28 میلیون.

خرید آپارتمان در طرشت با متراژ 70 متر، 15 سال ساخت / قیمت: 35 میلیون.

خرید آپارتمان در نارمک با متراژ 71 متر، 15 سال ساخت / قیمت: 29 میلیون.

خرید آپارتمان در فرمانیه با متراژ 92 متر، 18 سال ساخت / قیمت: 71 میلیون.

خرید آپارتمان در ظفر با متراژ 110 متر، 11 سال ساخت / قیمت: 60 میلیون.

خرید آپارتمان در یوسف آباد با متراژ 77 متر، 12 سال ساخت / قیمت: 50 میلیون.

خرید آپارتمان در هفت تیر با متراژ 150 متر، 20 سال ساخت/ قیمت: 21 میلیون.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 7 تهران را دارید، سایت ملکی دلتا خرید آپارتمان در شریعتی را آگهی کرده است.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۴۲:۲۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اجاره مسکن به صورت اشتراکی

رهبر: گرانی مسکن باعث شده بسیاری از مستاجران مسکن را به صورت اشتراکی اجاره کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از عضو هیئت مدیره انبوه‌سازان مسکن تهران، مسئله اصلی و اساسی در بازار مسکن نبود برنامه منسجم در این بخش است و برای افزایش تولید و عرضه مسکن به بازار نه دولت و نه بخش خصوصی شاخص‌های مشخصی ندارند.

او با بیان اینکه گرفتاری مسکن در ابتدا مربوط به اقتصاد کل کشور و تورمی است، گفت: توجه به حوزه مسکن مهم‌ترین مساله اقتصادی است و باید طرح جامع و اساسی برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شود.

رهبر با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن در کشور نیازمند برنامه‌ریزی و استفاده از مصالح‌ساختمانی ارزان قیمت است، گفت: در حال‌‌حاضر مصالح‌ساختمانی از ابزار‌هایی هستند که در قیمت مسکن بسیار تاثیر گذار است.

رهبر اظهار کرد: مصالح‌ساختمانی باید به‌ صورت عمده در اختیار سازندگان قرار گیرد تا سازندگان بتوانند مسکن را با قیمت ارزان‌تری بسازند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید و عرضه مصالح ساختمانی به بورس باعث شده که قیمت مصالح ساختمانی بسیار افزایش پیدا کند، گفت: افزایش صدور مجوز پروانه‌های ساختمانی و همچنین عدم استفاده از تکنولوژی‌های روز در تولید مسکن بسیار موثر است.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران توضیح داد: سالانه ۸۵۰ هزار ازدواج در کشور صورت می‌گیرد، بنابراین تامین مسکن برای این ۸۵۰ هزار زوج باید توسط دولت در اولویت قرار گیرد.

رهبر گفت: طبق آمار‌ها بیش از ۲۲ میلیون خانوار در سکونت‌های غیررسمی ساکن هستند و مسکن مناسب ندارند و از سوی دیگر شاهد آن هستیم که به دلیل بالا بودن قیمت مسکن، برخی از متقاضیان به‌صورت اشتراکی، واحد مسکونی را اجاره می‌کنند

رهبر در پایان بیان کرد: اجرای طرح آمایش سرزمین، باعث خواهد شد که مسکن به‌صورت مناسب در مناطقی نیازمند آن هستیم، ساخته شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «دور زدن قانون خانه‌های خالی از زبان مشاورین املاک» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۸:۳۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رصد پروانه‌های ساختمانی برای پرداخت تسهیلات در اولویت قرار گیرد

رصد پروانه‌های ساختمانی صادره توسط شهرداری‌های مناطق مربوط به هر شعبه، به منظور مدیریت پروژه‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن، یکی از وظایف اصلی شعب می‌باشد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، همزمان با هفته بانکداری اسلامی، دکتر محمود شایان مدیر عامل بانک مسکن در سفر خود به استان آذربایجان شرقی، ضمن بازدید از شعبه مرکزی تبریز، از پروژه‌های مجتمع مسکونی 1446 واحدی آیمان و پروژه مجتمع مسکونی 98 واحدی ارغوان رشدیه تبریز، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن نیز بازدید و بر رصد پروانه‌های ساخت صادره توسط شهرداری‌ها به منظور جذب مشتریان جدید و مدیریت پروژه‌ها برای پرداخت تسهیلات ساخت تاکید کرد.

دکتر شایان تمرکز زدائی را یکی از اولویت‌های اصلی کاری خود در بانک مسکن عنوان کرد و از تفویض اختیارات در زمینه‌های مختلف به مدیریت‌ها خبر داد و افزود: سیاست اخیر بانک این است که مجموعه ستاد بانک در خدمت صف و شعب قرار گیرد و در این خصوص هر یک از وظایف بخش ستادی بانک می تواند به استانها و شعب تفویض شود.

مدیر عامل بانک ادامه داد: همکاران ما می باید با زیر نظر قراردادن منطقه جغرافیائی شعبه و با برنامه ریزی مناسب برای مدیریت کردن منابع و مصارف و با مراجعه به سازندگان پروژه های ساختمانی امکان استفاده آنان از تسهیلات بانک مسکن را فراهم سازند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت سیمان متعادل می شود!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۷:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سود کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای عده‌ای دلال!

بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه مسکن معتقدند قیمت مصالح ساختمانی در رقابت با قیمت مسکن قرار گرفته و ساختمان سازی نیازمند برنامه‌ریزی جدی است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با توجه به افزایش چشم‌گیر قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان، فولاد و آهن آلات بسیاری از سازندگان با مشکل گرانی و همچنین کمبود مصالح ساختمانی روبرو شده‌اند که همین خود باعث کاهش چشم‌گیر صدور پروانه ساختمانی و میزان ساخت‌وساز در کشور شده است که این خود زمینه ساز نگرانی بسیاری از سازندگان و انبوه سازان شده است.

همین افزایش قیمت مسکن باعث شده است که دوباره بانک مسکن به فکر ارائه کارت مصالح ساختمانی برای سازندگان و انبوه سازان بی‌افتد کارتی که در سال‌های گذشته همچنان با ابهامات بسیار زیادی باقی مانده است.

کارت مصالح ساختمانی یک پروژه شکست خورده!
در همین رابطه ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه مشخص نیست بانک‌ها با چه معیاری اقدام به ارائه کارت مصالح ساختمانی می‌کنند، گفت: ارائه کارت مصالح ساختمانی یک سیاست شکست خورده‌ای است که نباید اجرا شود و هنوز اجرای این طرح ابهامات بسیار زیادی برای متقاضیان دارد.

او ادامه داد: زمانی که می‌توان با تخفیف مصالح ساختمانی از تولیدکننده خریداری کرد و یا دولت در قالب پیش خرید برخی از مصالح ساختمانی از جمله فولاد و سیمان همکاری کرده و آن را در اختیار سازندگان قرار داد چه معنایی دارد که این مصالح در قالب کارت ارائه شود.

 

کارت اعتباری مصالح ساختمانی سود برای عده ای دلال؟
رهبر با بیان اینکه کارت مصالح ساختمانی خود برای بسیاری از سازندگان با سود همراه است و اگر دولت قرار است تسهیلاتی برای خرید مصالح به متقاضیان دهد، چرا این طرح را در قالب کارت اجرایی می‌کند؟ افزود: این طرح در حال حاضر دارای ابهامات بسیار زیادی است و در صورتی که اجرا شود دوباره با شکست مواجه خواهد شد.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه عدم ثبات در بازار ساخت و ساز و همچنین بازار مصالح ساختمانی خود باعث شده بسیاری از سازندگان و بخش خصوصی به این بازار ورود پیدا نکند، افزود: افزایش چشم گیر قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه گذشته باعث شده که بسیاری از سازندگان ریسک کمتری برای ورود به بازار ساخت وساز کند.

او با تاکید بر اینکه قیمت فولاد در چند ماه گذشته ۴ برابر گران‌تر شده است، گفت: با این میزان افزایش قیمت برای سازنده ساخت مسکن به صرفه نیست و همین اموال باعث می‌شود که میزان مشارکت سازندگان در ساخت مسکن کاهش یابد.

براساس این گزارش چندی پیش مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن صدور کارت مصالح ساختمانی خبر داد. کارتی با مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان که به گفته رئیس این بانک برای پیشبرد برنامه ساخت یک میلیون مسکن رئیس جمهور دنبال می‌شود.

مدیر عامل بانک مسکن اعلام کرد که وعده دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی شدنی است و در این راستا بایستی تمام نهاد‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند تا این هدف محقق شود.

امکان خرید کالای دیگر با کارت مصالح ساختمانی وجود ندارد
او همچنین تاکید کرده است: وقتی این کارت شارژ می‌شود فقط برای خرید مصالح ساختمان است و سازنده نمی‌تواند آن‌ را جای دیگری خرج کند.

طرح صدور کارت اعتباری خرید مصالح برای انبوه سازان از سال ۹۷ در دست بررسی بود و به نظر می‌رسد که در حال حاضر به مرحله نهایی رسیده و قرار است در تمام شهر‌های کشور اجرا شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «خانه در زعفرانیه متری 220 میلیون!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۷:۱۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بهبود سیمای شهری با انبوه‌سازی در بافت‌های ناکارآمد

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در سال را فرصتی مناسب برای تغییر سیمای شهری در بافت‌های ناکارآمد برشمرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، علی بیت‌اللهی ادامه داد: برآورد شده است که در کل کشور، ۲۱ میلیون نفر در بافت فرسوده سکونت دارند. با توجه به اینکه اعداد و ارقام در سطح کشوری، بسیار قابل‌توجه و مهم است و می‌تواند جهت‌گیری سیاست‌های انبوه‌سازی شهری را تعیین کند، انتظار است تا مورد توجه دولتمردان قرار بگیرد.

سکونت ۱۵ درصد جمعیت شهری تهران در بافت فرسوده
به گفته عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، در تهران، با آنکه بافت فرسوده شهر تنها ۵ درصد مساحت کل شهر را تشکیل داده، اما با این وصف ۱۵ درصد جمعیت شهر تهران (حدود یک میلیون و دویست هزار نفر) در ۲۶۰ هزار پلاک ساختمانی واقع در بافت فرسوده سکونت دارند.

بیت‌اللهی با اشاره به اینکه مجموع مساحت بافت‌های فرسوده در تهران، ۳۲۷۰ هکتار است که در مناطق مختلف تهران پخش شده است، اعلام کرد: مناطق ۱۲ و ۱۰ با وسیع‌ترین مساحت بافت فرسوده در صدر و مناطق ۶ و ۲۲ با کمترین مساحت در رده آخر قرار دارند.

 

سکونت ۲۷ درصد جمعیت کشور در بافت فرسوده
وی توضیح داد: علاوه بر کیفیت پایین زندگی در بافت‌های فرسوده، معابر تنگ و واحد‌های کوچک، اغلب گستره‌های شهری کشور با خطر بالای زلزله همراه است.

بیت‌اللهی تصریح کرد: با رویکرد همراهی با اهداف و سیاست اجرائی دولت سیزدهم، پیشنهاد می‌شود تا راهبرد اصلی احداث واحد‌های مسکونی در شهر‌های بزرگ، تغییر سیمای بافت‌های فرسوده و ارتقای کیفیت زندگی و تاب‌آوری در آن بافت‌ها تعیین شود.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در پایان گفت: با اتخاذ این رویکرد علاوه بر آنکه مقدار قابل‌توجهی مسکن احداث و درصد عمده‌ای از مشکل مسکن به شرط اضافه نشدن بار جمعیتی شهری تهران و سایر کلانشهر‌ها و شهر‌های بزرگ، حل می‌شود، کاهش آسیب‌پذیری شهری در برابر زلزله و تقلیل قابل‌ملاحظه تلفات احتمالی و بطور کلی کاهش ریسک زلزله محقق خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مطلب «احیای بافت‌های فرسوده با برج سازی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۶:۲۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کارت مصالح ساختمانی، یک پروژه شکست خورده است

کارشناسان و فعالان حوزه مسکن: معتقدند قیمت مصالح ساختمانی در رقابت با قیمت مسکن قرار گرفته و ساختمان‌سازی نیازمند برنامه‌ریزی جدی است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، افزایش چشم گیر قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان، فولاد و آهن آلات سبب شده است که بسیاری از سازندگان با مشکل گرانی و همچنین کمبود مصالح ساختمانی روبرو شوند که در راستای آن شاهد کاهش چشم گیر صدور پروانه ساختمانی و میزان ساخت وساز در کشور شده‌ایم.

افزایش قیمت مسکن باعث شده است که دوباره بانک مسکن به فکر ارائه کارت مصالح ساختمانی برای سازندگان و انبوه سازان افتد.

ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران بیان کرد: معیار بانک‌ها در خصوص کارت مصالح ساختمانی هنوز مشخص نیست و ارائه کارت مصالح ساختمانی یک سیاست شکست خورده‌ای است که نباید اجرا شود.

رهبر افزود: کارت مصالح ساختمانی خود برای بسیاری از سازندگان با سود همراه است و اگر دولت قرار است تسهیلاتی برای خرید مصالح به متقاضیان دهد چرا این طرح را در قالب کارت اجرایی می‌کند؟

او با تاکید بر اینکه قیمت فولاد در چند ماه گذشته ۴ برابر گران‌تر شده است، گفت: با این میزان افزایش قیمت برای سازنده ساخت مسکن به صرفه نیست و همین اموال باعث می‌شود که میزان مشارکت سازندگان در ساخت مسکن کاهش یابد.

طرح صدور کارت اعتباری خرید مصالح برای انبوه سازان از سال ۹۷ در دست بررسی بود و به نظر می‌رسد که در حال حاضر به مرحله نهایی رسیده و قرار است در تمام شهر‌های کشور اجرا شود.

صدور کارت اعتباری خرید مصالح برای انبوه سازان قرار است شامل مصالح اصلی همچون سیمان و فرآورده‌هایی مانند فولاد باشد که کاربرد بیشتری در ساخت و ساز دارند و از طرفی در بین انواع مصالح، بیشترین تاثیر را بر قیمت تمام‌شده مسکن می‌گذارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « آمادگی بنیاد مسکن برای ساخت خانه‌های استیجاری» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۵:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

احداث 40 شهرک جدید در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: علاوه بر ۱۸ شهر جدید فعال در کشور، برنامه احداث ۱۸ شهر دیگر و ۴۰ شهرک را با ظرفیت جمعیت پذیری حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی در این رابطه گفت: علاوه بر ۱۸ شهر جدید فعال در کشور، برنامه احداث ۱۸ شهر دیگر و ۴۰ شهرک را با ظرفیت جمعیت پذیری حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در دستور کار قرار داده‌ایم؛ از این تعداد سه شهرک و یک شهر جدید در اطراف تهران ساخته می‌شود.

جمعیت شهرهای جدید سه برابر می‌شود
وی افزود: در حال حاضر ۱۸ شهر جدید فعال با جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور وجود دارد که در نظر داریم ۱۸ شهر با ظرفیت جمعیتی یک میلیون و ۴۶۴ هزار نفر و ۴۰ شهرک با جمعیت‌پذیری ۴۳۵ هزار و ۲۵۲ نفر را بر اساس تکنولوژی‌های نوین، انرژی پاک و دوستدار محیط زیست احداث کنیم.

طاهرخانی افزود: مجموعا در آینده ۳۶ شهر جدید و ۴۰ شهرک با هدف‌گذاری اولیه جذب حدود هفت میلیون نفر جمعیت خواهیم داشت.

 

طاهرخانی با بیان اینکه تعدادی از ۱۸ شهر جدید که در برنامه گنجانده شده شهرهای جدید تیس، ایوانکی، گلمان، تابناک و نایبند به مرحله اجرا رسیده است گفت: بالغ بر ۴۵۴ هزار واحد مسکونی در ۱۸ شهر جدید در آینده ساخته می‌شود. تعداد واحدهای مسکونی شهرکها نیز ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ واحد خواهد بود.

تکمیل ۷۰ هزار واحد مسکونی در اطراف تهران
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته علاوه بر تکمیل ۳۰۳ هزار واحد مسکن مهر از جمله تکمیل ۷۰ هزار مسکن در شهرهای پردیس، پرند و هشتگرد، حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان از طریق مشارکت با بخش خصوصی و منابع داخلی شرکت عمران در بخش‌های زیربنایی و روبنایی شهرهای جدید هزینه کردیم.

مطالعه بیشتر: مطلب «صندوق توسعه مسکن راه‌اندازی می‌شود» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۴:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آشتی ساختمان های شهر تهران با محیط زیست

مهدی صالحی: افزایش جمعیت و گسترش بی‌رویه شهرها و به دنبال آن افزایش ساخت و ساز، موجب کاهش منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مدیرکل معماری و ساختمان، با اجرای این مصوبه “توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران”، صنعت ساخت و ساز پایتخت در مسیر حفاظت از محیط زیست حرکت خواهد کرد و ساختمان‌های شهر، دوستدار محیط زیست می‌شوند

مهدی صالحی گفت: افزایش جمعیت و گسترش بی‌رویه شهرها و به دنبال آن افزایش ساخت و ساز، موجب کاهش منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست شده است.

وی با تأکید بر توجه ویژه به ساختمان سبز، انسان و محیط زیست ادامه داد: این نوع ساختمان‌سازی کمترین آلودگی و مداخله را در محیط زیست دارد و مهمترین مسئله در آن، حفاظت از محیط زیست و سلامت انسان‌ها است.

وی تصریح کرد: با افزایش مشکلات دنیای مدرن، استفاده از این نوع معماری، چه در ساختمان‌های جدید و چه در ساختمان‌های قدیمی، مزایای زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی زیادی را به همراه دارد.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تأکید بر اینکه مصوبه “توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران” هم اکنون لازم الاجرا است، گفت: اولین گام در راستای عملیاتی شدن این مصوبه، ‌اجرای مدیریت سبز در ساختمان‌های تحت پوشش شهرداری تهران است.

وی ادامه داد:‌ بر مبنای این مصوبه، شهرداری تهران، باید نسبت به تهیه و ابلاغ اسناد راهبردی و اجرایی ظرف مدت حداکثر شش ماه اقدام کند.

وی افزود: سازو کارهای تشویقی و ترویجی معماری ساختمان سبز در شهر تهران با رعایت حقوق شهروندان تهیه خواهد شد.

وی در پایان اعلام کرد: با اجرای این مصوبه، صنعت ساخت و ساز در پایتخت در مسیر حفاظت از محیط زیست حرکت خواهد کرد و ساختمان‎های شهر، دوستدار محیط زیست می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «احداث 100 هزار مسکن کارگری» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۴:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)