املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

بازار املاک در تصرف سرمایه‌گذاران

یک مشاور املاک در محدوده دامپزشکی تهران در خصوص صحبت‌های رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره انجام معاملات به صورت شراکتی بین چند شخص مختلف گفت: تاکنون با موارد مشابهی از قبیل مشارکت و تامین بودجه توسط همه افراد یک خانواده مواجه بودیم. اما هنوز شاهد خرید یک خانه توسط چند شخص مختلف به صورت دانگی نبوده‌ایم. ممکن است در مناطق دیگر این پدیده بیشتر انجام شود اما تاکنون با چنین موردی مواجه نبوده‌ایم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حمید کاظمی در ادامه افزود: امروزه تمام مراجعه‌کنندگان ما، سرمایه‌گذاران هستند. افراد عادی اصلا قادر به تهیه خانه نیستند و بازار معاملات کماکان در رکود به سر می‌برد. در وضعیت فعلی با بودجه یک میلیارد تومانی هم نمی‌توان صاحب خانه شد.

او وضعیت خرید و فرش را ضعیف تلقی کرد و گفت: قیمت‌ها بالاست و قدرت خرید مردم پایین. همین امر موجب شده تا مانند چند ماه گذشته همچنان با رکود مواجه باشیم.

برهم زدن تعادل بازار توسط دپارتمان‌ها
کاظمی در خصوص مشکلی که مشاوران املاک در آن محدوده با آن مواجه هستند گفت: دپارتمان‌هایی از مناطق مختلف وارد محدوده‌های دیگر شده و با ارائه قیمت‌های سرسام‌آور به مالکان، بازار منطقه را بر هم می‌زنند.

این مشاور املاک افزود: به عنوان مثال در خیابان دکتر هوشیار با قیمت مترمربعی ۳۴میلیون تومان و در خیابان لعل آخر با قیمت‌هایی بین ۳۸ تا ۴۰ میلیون تومان مواجه می‌شویم.

او ادامه داد: چنین قیمت‌هایی اصلا در این منطقه وجود ندارند ولی دپارتمان‌ها به این منطقه وارد شده و قیمت‌های بالایی را به سازندگان اعلام می‌کنند.

کاظمی گفت: ما این موضوع را به بازرس اتحادیه مشاوران املاک هم گزارش داده‌ایم. در این خصوص به اتحادیه گفته‌ایم: برای جلوگیری از رکود بازار و ساماندهی وضعیت، جلوی این‌گونه فعالیت‌های دپارتمان‌ها را بگیرید.

قیمت‌گذاری اختیاری
این مشاور املاک در ادامه خاطرنشان کرد: سازندگان هر قیمتی که خودشان می‌خواهند به ما اعلام می‌کنند. ما به عنوان مشاوران املاک به آنها می‌گوییم ارزش این ملک کمتر از قیمت‌های پیشنهادی شماست. اما سازندگان همچنان بر قیمت‌های بالا و خارج از عرف خود پافشاری می‌کنند. جالب اینجاست که واحدها با این قیمت‌های خارج از عرف فروخته نیز می‌شوند. خریداران این واحدها عمدتا سرمایه‌گذاران هستند.

کاظمی ادامه داد: به عنوان مثال در محدوده دامپزشکی ملکی با قدمت هشت سال، مترمربعی ۲۸میلیون تومان قیمت گذاری شده است. یا در موردی دیگر یک سرمایه‌گذار در خیابان دامپزشکی ملکی را با نرخ مترمربعی ۲۱میلیون تومان خریداری کره و سپس با نرخ مترمربعی ۲۶ میلیون تومان آن را آگهی کرده است.

او افزود: در مورد دیگری یک ملک ۶۳ متری با قدمت هشت سال با قیمت مترمربعی ۲۱میلیون تومان توسط واسطه خریداری شده و سپس با نرخ مترمربعی ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش ارائه شده است. این قبیل اقدامات در بازار مسکن به وفور دیده می‌شود.

کاظمی همچنین عنوان کرد: مشاوران املاک به تنهایی نمی‌توانند اقدامی کنند. لازم است تا اتحادیه املاک در این باره هر چه زودتر وارد عمل شده و به فکر ارائه راهکاری باشد.

وضعیت بازار مصالح ساختمانی
این مشاور املاک که در بازار مصالح ساختمانی نیز فعالیت می‌کند، در خصوص وضعیت بازار مصالح گفت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی به صورت مستقیم روی بازار املاک تاثیر دارد. در این خصوص کسی جوابگوی مردم نیست. او گفت: در حال حاضر سیمان پاکتی ۴۵ هزار تومان خریداری شده و به ناچار پاکتی ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. این در حالی است که در بسیاری از مناطق با مشکل تهیه و تامین سیمان رو‌به‌رو هستند. چرا که سیمان در بازار بسیار کمیاب شده و با قیمت‌های هنگفتی از قبیل پاکتی ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. کاظمی ادامه داد: در این خصوص سازنده نیز مقصر نیست. چرا که سازندگان هر چه مصالح ساختمانی را گران‌تر بخرند، ناچارند بر قیمت تمام‌شده واحد مسکونی بیفزایند.

دور زدن قانون، کار راحتی است!
این مشاور املاک در خصوص عدم اجرای قانون و مصوبات دولت خاطرنشان کرد: اکنون واحدهای مسکونی خالی بسیار زیادی در بازار وجود دارند. مالکان این واحدها را بدون سکنه و خالی نگهداری می‌کنند تا وضعیت اقتصادی کشور به یک ثبات نسبی برسد. آنها ترجیح می‌دهند تا تعیین تکلیف وضعیت مبهم اقتصادی کشور از انجام معاملات خودداری کنند. او ادامه داد: صاحب‌خانه‌ها بدون توجه به مصوبات دولت در خصوص تمدید خودکار اجاره‌نامه و سقف افزایش اجاره‌بها، اقدام به تخلیه خانه و افزایش مبلغ اجاره‌بها به میزان دلخواه هستند.

کاظمی در پایان یادآور شد: این موارد فقط در رسانه‌ها اعلام می‌شود. هیچ‌گونه نمود اجرایی در واقعیت ندارند. این‌ها فقط در حد حرف هستند چرا که تاکنون هیچ‌کس به این مصوبات عمل نکرده است. این امر با داشتن آشنا و انجام زد و بند در سیستم‌های دولتی به راحتی امکان‌پذیر است.

مطالعه بیشتر: مطلب «ضامن رسمی برای وام اجاره حذف می‌شود؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۳:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهم دولت از ساخت مسکن؛ فقط ۱ درصد

طبق مطالعات، ایران به سالیانه حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد که دولت سیزدهم و مجلس نیز برای دستیابی به این مهم، هدف‌گذاری کرده‌اند و به نظر می‌رسد دور از دسترس نباشد

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، البته طی ۲۵ سال گذشته اوج ساخت‌وساز در سال ۱۳۹۰ بوده که برای حدود ۷۶۵ هزار واحد مسکونی پروانه صادر شده و این رقم در سال ۱۳۹۸ به ۴۰۱ هزار واحد رسیده است. جالب اینکه سهم بخش دولتی از کل ساخت و ساز در سال ۱۳۹۸ فقط ۱ درصد بوده است.

مسکن مهر بالاخره بعد از ۱۴ سال تقریبا تمام شده و مسکن ملی روی میز دولت قبل قرار گرفته که طبیعتا با الحاق این پروژه به طرح جهش تولید و تامین مسکن، دولت فعلی موظف به انجام تعهدات طرح اقدام ملی مسکن خواهد بود.

یادمان هست که دولت‌های نهم و دهم ابتدای طرح مسکن مهر در سال ۱۳۸۶ وعده اتمام پروژه‌های مسکن مهر را در ۱۸ ماه داده بودند، اما به قدری تامین زیرساخت‌ها و خدمات این پروژه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی طول کشید که پروژه تا سال ۱۴۰۰ هم به طول انجامید.

با اینکه محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی دو ماه قبل در جریان افتتاح ۲۲ هزار واحد مسکن مهر اعلام کرد پرونده این طرح بسته شده پرونده این طرح بسته شده و به دولت سیزدهم کشیده نخواهد شد، بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز در برخی شهرهای اطراف تهران تعدادی از واحدها تحویل نشده است.

 

بی‌رغبتی بخش خصوصی برای ساخت مسکن
ایرج رهبر نایب رییس انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه سازندگان مسکن «نای» بلند شدن ندارند، گفت: بازار مصالح ساختمانی در روزهای پایانی دولت دوازدهم وضعیت نابسامانی پیدا کرده و قطعا رکود بخش ساخت‌وساز را عمیق‌تر خواهد کرد.

وی افزود: قیمت هر پاکت سیمان از حدود ۳۰ هزار تومان به بالای ۶۵ هزار تومان رسیده و میلگرد از کیلویی ۱۴ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که شش ماه قبل هم به بهانه افزایش هزینه‌ها و حمل‌ونقل قیمت سیمان از حدود ۱۲ هزار تومان به ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان رسیده بود.

به گفته رهبر، حدود ۱۸۰ قلم کالا در یک ساختمان استفاده می‌شود که اگر همگی مثل سیمان و فولاد با رشد قیمت مواجه شوند هزینه‌های سازندگان کمرشکن خواهد شد. حتی اگر نرخ زمین را صفر در نظر بگیریم قیمت ساخت به بالای شش میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «آمادگی بنیاد مسکن برای ساخت خانه‌های استیجاری» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۶:۴۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

دور زدن قانون خانه‌های خالی از زبان مشاورین املاک

اکنون واحدهای مسکونی خالی بسیار زیادی در بازار وجود دارند. مالکان این واحدها را بدون سکنه و خالی نگهداری می‌کنند تا وضعیت اقتصادی کشور به یک ثبات نسبی برسد. آنها ترجیح می‌دهند تا تعیین تکلیف وضعیت مبهم اقتصادی کشور از انجام معاملات خودداری کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از شفقنا، دور زدن قانون خانه‌های خالی و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور بر هیچکس پوشیده نیست؛ وضعیتی که مسببان فراوان و گوناگونی دارد؛ از ناکارآمدی و بی‌کفایتی مسوولان تا تحریم‌های اقتصادی. اخیرا همه‌گیری و شیوع کرونا هم مزید بر علت شده است.

مسوولان کشور مسکن را پیشران و لکوموتیو اقتصاد کشور می‌دانند. اما این لکوموتیو فرسوده نیازمند تعمیرات اساسی است.

می‌توان گفت حوزه مسکن به علت سهم بالایی که در اقتصاد کشور دارد، متحمل بیشترین ضررها و آسیب‌ها از شرایط نابسامان موجود در کشور بوده است. قطعا دود این بی‌مسوولیتی‌ها و ناکارآمدی‌ها که در ارکان مختلف کشور دیده می‌شود، بیش از هر کس در چشم شهروندان عادی می‌رود؛ مردمی که عمری در آرزوی رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند، اما این اهداف با تصمیمات غیرکارشناسانه و بی‌قاعده مسوولان لحظه به لحظه دورتر می‌شود.

داشتن یک سرپناه با شرایط استاندارد جزو حقوق هر انسان محسوب می‌شود. اما در ایران خرید خانه به یکی از غیرممکن‌ترین‌ ماموریت‌ها تبدیل شده است. افزایش و جهش قیمت‌ها به بهانه‌های مختلف از دلایل عمده این امر محسوب می‌شود. حال کار به جایی رسیده که با پدیده خرید و فروش دانگی واحدهای مسکونی مواجه هستیم.

قیمت خانه تا جایی افزایش را به خود دیده که دیگر خرید آن برای اقشار متوسط جامعه ممکن نیست و به یک رویا بدل شده است. آخرین آمارها حاکی از آن است که اجاره‌ها نسبت به پاییز ۹۸ افزایش ۸/۴۴ درصدی و متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی نیز در این مدت ۸/۱۱۳ درصد رشد داشته است. این امر موجب شده تا افرادی که قبلا قادر به خرید خانه بودند، حالا با همان بودجه تنها قادر به خرید چند دانگ از همان خانه هستند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک هم با تایید معاملات دانگی مسکن در تهران گفته: «وقتی پول نباشد، مردم مجبور هستند مسکن را به صورت دو یا سه نفری بخرند. مثلا سه تا دو دانگی. تا کم‌کم بتوانند به صورت مستقل مسکن بخرند.» هرچند قدرت خرید مسکن پایین آمده و این روز‌ها با خرید دانگی مسکن می‌توان صاحب خانه شد، اما خریدار و فروشنده باید مشکلات دیگر ملک شریکی را به گردن بگیرند، چون توانایی خرید مسکن را به صورت مستقل ندارند.

گرانی مسکن موجب شده تا در وبسایت‌های خرید و فروش خانه هم شاهد آگهی‌هایی مبنی بر فروش واحد مسکونی به صورت دانگی باشیم. خریداران به علت نزول قدرت خرید و بی‌ارزش شدن واحد پول کشور قادر به خرید یک خانه به صورت شش دانگ نیستند. از این رو آنها حاضرند به صورت دانگی و شراکتی با افرادی دیگر اقدام به خرید خانه کنند.

فروشندگان واحدهای مسکونی نیز به دلیل مشکلات اقتصادی، ترس از دست دادن خانه‌شان و احتمال اینکه در آینده به دلیل وضعیت نابسامان و مبهم اقتصادی کشور دیگر قادر به تهیه خانه نباشند، دست به فروش چند دانگ از خانه‌شان می‌زنند.

واضح است که هر دو بخش قضیه، چه برای فروشنده و چه برای خریدار شامل ریسک و مشکلاتی نیز می‌باشد.

مطالعه بیشتر: مطلب «کوچ مستاجران به جنوب شرق تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۵:۲۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ثبت بدترین ماه بازار املاک ۱۴۰۰

مسکن‌سازها در ماهی که طرح «مسکن‌سازی یک میلیونی» اعلام شد، تحت تاثیر «رکوردهای جدید وخامت در بازار سرمایه‌گذاری ساختمانی»، بیشترین حس «نااطمینانی به آینده» را پیدا کردند

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رشد دوباره قیمت مسکن، نبود قدرت خرید در تقاضای موثر و همچنین رکود بازار ملک، فعالیت را برای سازنده‌ها غیرممکن کرده است.

رکورد‌زنی «اوضاع وخیم» در ۴ نشانگر بازار مسکن از دیدگاه فعالان ساختمانی، نشان‌دهنده ثبت بدترین ماه بازار املاک ۱۴۰۰ در مرداد است.

به لحاظ قیمت تمام شده واحدهای مسکونی نیز در مرداد ماه بدترین وضعیت از مهرماه ۹۹ تجربه شده است. همچنین میزان فروش واحدهای مسکونی نوساز نیز بدترین شرایط از ابتدای سال را پشت سر می‌گذارد.

از سوی دیگر عدد شامخ کل فعالیت‌های ساختمانی نیز از آبان‌ماه ۹۸ تاکنون در بدترین شرایط قرار گرفته است. به این معنا که مقطع زمانی میانه تابستان بدترین دوره به لحاظ فعالیت‌های ساختمانی بوده است و رکود ساختمانی در مرداد ماه در این بازه زمانی بیشترین عمق را داشته است.

از سوی دیگر طرحی باید در بازار مسکن و از سوی متولی این بازار اجرایی و عملیاتی شود که امکان فروش واحدهای ساخته شده به تقاضای موثر به صورت پایدار را فراهم کند. به‌گونه‌ای که تقاضای مصرفی بار دیگر وارد بازار شده و امکان خرید داشته باشد.

طرحی که برای ساماندهی بازار مسکن، رکودزدایی و بهبود شرایط اجرا خواهد شد باید به‌گونه‌ای باشد که هم منجر به خوش‌بینی سازنده‌ها برای بازگشت به بازار ساخت‌وساز شود و هم تقاضای مصرفی را ضمن توانمندسازی به بازار برگرداند.

سیاست مهم در راستای انجام این ماموریت و اجرای نسخه کاربردی رکودزدایی از بازار املاک مسکونی، افزایش عرضه مسکن از محل موجودی واحدهای ساخته شده اما احتکار شده است.

کارشناسان معتقدند دولت باید برنامه افزایش عرضه به بازار املاک ۱۴۰۰ را از مسیر رفع انجماد از دارایی‌های ملکی دنبال کند. هم‌اکنون تعداد زیادی واحد مسکونی از سوی سفته‌بازها احتکار شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « صندوق توسعه مسکن راه‌اندازی می‌شود» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۴:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

احداث ۱۰۰ هزار مسکن کارگری

پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری در جوار شهرک‌های صنعتی و ساخت ۱۰ هزار واحدی دراستان هرمزگان را در دست انجام است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی که به مناسبت هفته تعاون سخنرانی می‌کرد، بیان داشت: دولت محترم اگر از ظرفیت‌های بخش تعاون بهره برداری کند در واقع کمک به حل مشکلات اقتصادی کشور می‌کند.

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری بیان داشت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط استفاده از ظرفیت‌های مردمی است که می‌تواند به دولت کمک کند و شاخص‌ترین ظرفیت مردمی در اقتصاد کشور بخش تعاون است.

وی در ادامه گفت: بخش تعاون در حوزه مسکن ظرفیت بالایی دارد چنانچه بیش از یک سوم واحدهای مسکونی مهر توسط تعاونی‌های مسکن احداث شده است.

وی ادامه داد: اتاق تعاون ایران، ساخت ۱۰۰ هزار مسکن کارگری در جوار شهرک‌های صنعتی و ساخت ۱۰ هزار واحدی دراستان هرمزگان را در دست انجام دارد.

عبداللهی با اشاره به گستردگی تامین و توزیع در بخش تعاون اظهار داشت: ما در حوزه تعاون بزرگترین شبکه توزیع را داریم که امکان تامین کالا را هم انجام دهند همچنین ظرفیت استفاده از تعاونی‌های مرزنشین در ۱۷ استان که می‌توانند برای تامین کالا از این ظرفیت استفاده شود.

رئیس اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد: اتاق تعاون ایران بالغ بر ۵ سال است که طرح پایش کسب و کار در حوزه تعاون انجام می‌دهد که سه عامل مشکل‌زا برای تعاونی‌ها شناسایی شده که شامل غیرقابل پیش بینی قیمت ها، موانع در فرآیند‌های اداری و دشواری در تامین منابع مالی بنگاه‌ها بوده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب « تمدید زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذر 1400» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۴:۰۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خانه در زعفرانیه متری 220 میلیون!

ما در این گزارش می‌خواهیم برخی از واحدهای مسکونی که قیمت هر متر مربع آنها بالای 100 میلیون تومان آگهی شده است را به شما معرفی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، خانه‌هایی که قرار است به شما معرفی کنیم قطعا خرید آن برای بسیاری از ما تنها در حد یک رویاست. هم اکنون قیمت مسکن در زعفرانیه به متری 220 میلیون تومان نیز رسیده است.

شما با یک بررسی اجمالی در سایت‌های خرید و فروش آنلاین املاک به راحتی با برخی از ارقام عجیب و غریب مسکن برخورد می‌کنید که حتی شاید توانایی خرید 5 متر از آن خانه‌ها را هم نداشته باشیم.

 

در حال حاضر قیمت مسکن در برخی از محله‌ها مانند الهیه، فرمانیه، ولنجک، فرمانیه، ظفر و … بالای 150 میلیون تومان برای هر متر مربع قیمت‌گذاری شده است و حتی در برخی از محله‌ها قیمت هر متر مربع به 220 میلیون تومان نیز رسیده است.

اغلب این خانه های گران قیمت از متریال وارداتی استفاده شده و دارای امکانات جذاب همچون سالن آرایشگاه، سالن ورزشی و تفریحی، استخر، سونا، جکوزی، سالن سینما، لابی من، نگهبانی و … دارند.

قیمت مسکن متری بالای 100 میلیون تومان
زعفرانیه: 1000 متری، 5 خوابه، نوساز، طبقه هشتم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 220 میلیون تومان
ولنجک: 420 متری، چهار خوابه، نوساز، طبقه دهم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 219 میلیون تومان
سعادت آباد: 144 متری، سه خوابه، نوساز، طبقه چهارم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 152 میلیون تومان
دروس: 240 متری، چهار خوابه، 14 سال ساخت، طبقه پنجم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 125 میلیون تومان
شهرک غرب: 150 متری، سه خوابه، نوساز، طبقه پنجم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 120 میلیون تومان
نیاوران: 160متری، سه خوابه، 2 سال ساخت، طبقه دوم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 106 میلیون تومان
فرمانیه: 280 متری، سه خوابه، نوساز، طبقه دوم، فول امکانات / قیمت هر متر مربع: 117 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «خوب و بد زندگی برج نشینی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۳:۲۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آمادگی بنیاد مسکن برای ساخت خانه‌های استیجاری

سرپرست بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن برای ساخت مسکن استیجاری آمادگی دارد و پیشنهاد آن را به دولت ارائه کرده‌ایم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، عزیزاله مهدیان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدا تاکنون بیشتر فعالیت‌های بنیاد مسکن در حوزه ساخت مسکن محرومان بوده‌ است و در بحث بازسازی مناطق جنگ‌زده بنیاد مسکن فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای انجام داده است.

او بیان کرد: این بنیاد از سال ۱۳۶۰ که فعالیت خود را شروع کرده، همراه با جنگ اقدامات مؤثری را در حوزه بازسازی انجام داده، به‌ طوری‌ که یک واحد مسکونی را دو تا سه بار بازسازی می‌کرد، اما به دلیل آنکه دوباره بمباران می‌شد، این نهاد مجبور می‌شد از ابتدا دوباره ساخت آن مسکن را آغاز کند.

مهدیان اظهار کرد: بنیاد مسکن نهادی در حوزه ساخت مسکن است که همگام با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت خود را انجام می‌دهد.

 

او با بیان اینکه بنیاد مسکن نمایندگی‌های بسیار گسترده‌ای در سراسر شهرهای مختلف کشور دارد، گفت: کار کردن برای مردم به‌ویژه در مناطق محروم یک ضرورت است که بنیاد مسکن آن را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌ است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ضرورت تامین مسکن برای محرومان بسیار شدیدتر است و مشکلات خود را دارد که البته خوشبختانه در سال‌های اخیر این اقدامات توسعه یافته‌ است.

او با اشاره به اینکه بنیاد مسکن تاکنون ساخت پنج هزار مسکن محرومان را آغاز کرده‌ است، گفت: ساخت مسکن شهری برای خانواده‌های محروم در شهرها به دلیل آنکه رقم بالاتری دارد، دشوار است و بنابراین ما اولویت ساخت مسکن محرومان را در روستاها ادامه می‌دهیم.

مهدیان با بیان اینکه بنیاد مسکن، ساخت مسکن استیجاری را به دولت پیشنهاد داده‌ است، گفت: ما باید در ساخت مسکن استیجاری پیشگام شویم و این‌ موضوع هم در دولت مطرح‌ شده و امیدواریم بتوانیم آن را در دستور کار خود قرار دهیم.

مطالعه بیشتر: مطلب «متوسط اجاره آپارتمان در اطراف و جنوب تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۲:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سامانه ثبت نام افراد فاقد مسکن راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس: سامانه جدید برای ثبت نام افراد فاقد مسکن به زودی ایجاد و اعلام می‌شود

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمدرضا رضایی کوچی، به زودی سامانه ثبت نام افراد فاقد مسکن ایجاد و به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سه کار اساسی در اولویت این وزارتخانه برای تولید مسکن است افزود: تامین مسکن اولویت اول است که کار با جدیت آغاز شده و شش هزار هکتار زمین که قابلیت ساخت‌وساز دارد شناسایی شده و به عبارتی تقریبا زمین آماده است که برخی از این زمین‌ها در داخل محدوده شهری و برخی خارج از محدوده است.

نماینده مردم جهرم و خفر، تامین مصالح ساختمانی را به عنوان اولویت دوم برشمرد و گفت: هماهنگی‌های خوبی نیز در راستای تامین مصالح ساختمانی انجام شده است همچنین در موضوع سوم تسهیلات بانکی نیز ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای تولید مسکن برای بخش مسکن است.

رضایی کوچی افزود: در بخش جانمایی که در تولید مسکن اهمیت دارد، باید توجه لازم شود، زیرا مکانی که مسکن را احداث می‌کنیم نیاز به زیرساخت‌هایی در بخش گازرسانی، آب، خانه بهداشت و مدارس دارد که به وزیر راه و شهرسازی تاکید کردیم با دستگاه‌های خدماتی همزمان با تولید مسکن به این موارد و احداث آن‌ها توجه خاص شود.

رئیس کمیسیون عمران گفت: خوشبختانه دولت نیز با شناختی که از مسکن دارد و برساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی تاکید دارد و از برنامه‌های دولت به شمار می‌رود و پای کار است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: اطلاعاتی که مردم در سامانه قبلی برای مسکن نام‌نویسی کرده‌اند، اطلاعاتشان در آن سامانه محسوب است، اما در سامانه جدیدی نام‌نویسی کنند و براساس اولویت بندی در این سامانه مسکن به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «افزایش ساخت با ارزانی مسکن همراه است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۱:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نیکزاد در تشریح نشست با وزیر صنعت: نرخ فولاد و سیمان کاهش می‌یابد

علی نیکزادثمرین در تشریح نشست ظهر امروز(سه شنبه، ۱۶ شهریورماه) خود با سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت که پیرامون ساماندهی وضعیت بازار فولاد و سیمان بود، گفت: پیش از این دو سرپرست و یک وزیر دولت دوازدهم قول هایی درباره ساماندهی بازار فولاد و سیمان داده بودند که متأسفانه نتوانستند به قول های خود عمل کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از خانه ملت،نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد و سیمان در کشور نسبت به مصرف آن بیشتر است، اظهار داشت: در نشست امروز با صحبت در مورد نرخ فولاد و سیمان و بنا به قول وزیر صمت مقرر شد کیسه سیمان که هم اکنون در بازار ۲۷ هزار تومان است، ظرف ۱۵ روز به ۲۵ هزار تومان برسد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین قیمت هر کیلوگرم میلگرد با ارزش افزوده ۱۷ هزار تومان است که قرار شد قیمت آن نیز ساماندهی شده و به ثبات برسد از این رو این دو کالا در سه مقطع یک ماهه به طور کامل ساماندهی می‌شود.

در این نشست عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، رضا تقی‌پور عضو این کمیسیون، نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد، سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان و روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران نیز حضور داشتند و نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص بازار سیمان و فولاد مطرح کردند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قول وزیر راه برای مسکن اقشار کم درآمد» از مجله دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۱:۰۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

صندوق توسعه مسکن راه‌اندازی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی از راه‌اندازی صندوق توسعه مسکن بر اساس قانون جهش تولید خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رستم قاسمی، در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های کشور به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های وزارتخانه در حوزه حمل‌ونقل و مسکن و شهرسازی پرداخت.

مکلف شدن بانک‌ها به تامین ۳۶۰ هزار میلیارد تومان
عضو کابینه دولت سیزدهم تهاتر زمین با انبوه‌سازان به منظور احداث واحدهای مسکونی را از دیگر راهکارهای تولید انبوه مسکن برشمرد و گفت: بانک‌های کشور مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار مسکن قرار بدهند.

قاسمی یادآور شد: بر اساس قانون، مقرر شده تا تمام اراضی متعلق به دولت و موسسات دولتی برای ساخت مسکن در اختیار راه و شهرسازی قرار بگیرد. چنانچه ظرف دو ماه اراضی برای ساخت مسکن از سوی موسسات دولتی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها معرفی و واگذار نشود، ثبت اسناد و املاک کشور می‌تواند یک‌طرفه سند را به نام راه و شهرسازی صادر کند.

 

کمبودی در خصوص زمین نداریم
وزیر راه و شهرسازی پنج مولفه زمین، خدمات، تامین منابع مالی، مواد و مصالح ساختمانی، و توان فنی و مهندسی را مولفه‌های پیش‌نیاز تولید مسکن در کشور عنوان کرد و با اشاره به اینکه در خصوص زمین در کشور کمبودی وجود ندارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی در اراضی تحت‌اختیار توان تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور را دارد.

قاسمی در ادامه با یادآوری اینکه در خصوص تامین مواد و مصالح ساختمانی در کشور مشکل خاصی وجود ندارد، اعلام کرد: ایران چهارمین تولید کننده سیمان است و هم‌اکنون ظرفیت تولید سیمان در کشور ۸۰ میلیون تن و ظرفیت تولید فولاد در کشور ۲۸ میلیون تن است. با توجه به اینکه تولید یک میلیون مسکن در سال نیازمند ۳۰ میلیون تن سیمان و ۱۰ میلیون تن فولاد است، بنابراین مشکل مواد و مصالح برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور وجود ندارد.

صندوق توسعه مسکن اقدامی برای جهش تولید
وی راه‌اندازی صندوق توسعه مسکن را که در قانون جهش تولید نیز بر آن تاکید شده است اقدامی موثر برای تولید مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: از آنجایی که مقرر شده تا بسیاری از درآمدها از جمله فروش املاک و مستغلات وزارتخانه به صندوق توسعه مسکن بیاید، از این طریق امکان کمک به اقشار مختلف جامعه برای انجام پروژه‌های حمایتی و تکمیل آنها وجود دارد.

مطالعه بیشتر: مطلب «اعلام آمادگی اصناف برای تحقق طرح بزرگ مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسائل حقوقی مسکن، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۰:۱۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)