املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

انتقاد به خلاء تسهیلات در بخش ساخت‌وساز

به نظر می‌رسد بی‌میلی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری نیز دیده می‌شود؛ تا جایی که صدای نمایندگان مجلس درآمد. این در حالی است که مطابق قانون بودجه ۱۴۰۰ بانک‌ها باید وام‌های ۲۰ ساله به حوزه ساخت و ساز پرداخت کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با گذشت حدود هفت ماه از سال جاری ظاهرا هنوز بانک‌ها به تکلیف خود در ارایه انواع تسهیلات ساخت و نوسازی مسکن مطابق قانون بودجه ۱۴۰۰ عمل نمی‌کنند تا جایی که نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی، خواستار پیگیری و نظارت جدی بر این موضوع شدند.

البته اواخر فروردین امسال محمود شایان ـ مدیرعامل بانک مسکن ـ اعلام کرد که سقف وام ساخت مسکن در تهران و کلانشهرها برای آن دسته از انبوه‌سازانی که از فناوریهای نوین استفاده کنند ۴۵۰ میلیون تومان خواهد بود. اما سوال این است که مگر چند واحد مسکونی توسط انبوه سازان مطابق فناوریهای نوین احداث می‌شود؟

در سال‌های اخیر از سوی فعالان صنعت ساختمان همواره بر تعهد بانک‌ها به پرداخت ۲۰ درصد از تسهیلات خود به بخش مسکن تاکید شده اما گفته می‌شود به دلیل طولانی بودن دوره بازپرداخت وام‌های مسکن، بانک‌ها تمایلی به این نوع تسهیلات نشان نمی‌دهند و حداکثر ۵ درصد از وام‌های خود را به بخش مسکن اختصاص می‌دهند.

واضح است که در سال جاری نیز ظرفیت احداث ۱.۲ میلیون واحد مسکونی در کشور وجود ندارد. کل میزان ساخت و ساز کشور در ۹ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ بر اساس پروانه‌های صادره ۳۵۳ هزار و ۴۰۷ واحد بوده که آمار زمستان ۱۳۹۹ هنوز اعلام نشده اما اگر در زمستان نیز برای حدود ۱۰۰ هزار واحد پروانه صادر شده باشد کل واحدهای احداثی در سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار واحد بوده است. شواهد و قرائن حاکی از آن است که ساخت و ساز در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته کاهش یافته و در شهر تهران ۱۸ درصد نسبت به سال قبل افت کرده است.

 

با این اوصاف احتمالا در شش ماهه نخست سال جاری بانک‌ها در بهترین حالت به حدود یک سوم تعهد خود درخصوص پرداخت تسهیلات ساخت مسکن عمل کرده‌اند؛ تازه اگر همه واحدهای در حال ساخت از تسهیلات استفاده کرده باشند که طبیعتا به طور کامل این موضوع محقق نشده است.

فرشید پورحاجت ـ دبیر کانون انبوه سازان می‌گوید: تنها راه تامین مسکن کشور به کارگیری توان بخش خصوصی است و دولت توانایی ساخت و ساز ندارد. اما بخش خصوصی با انواع و اقسام موانع و مشکلات درگیر است.

او می گوید: برای یک استعلام ساده حدود دو ماه وقت سازنده را می‌گیرند. دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز هزینه‌های سنگینی را مطالبه و هر از گاهی  خدمات خود را قطع می‌کنند. سیستم بانکی هم که قرار است ۲۰ درصد تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص دهد هیچگونه رغبتی برای پرداخت این نوع وام ندارد و تنها بانک مسکن به پرداخت تسهیلات مسکن می‌پردازد که به هیچ عنوان منابع آن پاسخگوی این بخش نیست.

به گفته پورحاجت، سیستم بانکی باید حدود دو برابر مبالغ واریزی از سوی متقاضیان، منابع به ساخت پروژه‌های مسکونی اختصاص دهد. این در حالی است که کل وامی که تا کنون از طریق بانک مسکن برای پروژه‌های اقدام ملی اختصاص یافته یک سی و پنجم رقمی است که متقاضیان واریز کرده‌اند.

مطالعه بیشتر: مطلب «مظنه قیمت مسکن در پردیس چقدر است؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۹:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت و ساز در اصفهان از تهران پیش افتاد

آمارها نشان می‌دهد ساخت‌وساز در اصفهان و 2 استان دیگر همچنان از تهران پررونق‌تر است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، براساس آمارهای رسمی، در زمستان پارسال، از نظر تعداد پروانه‌های ساختمانی در مناطق شهری و ساخت و ساز در اصفهان و استان های خراسان رضوی و فارس به رتبه‌های اول تا سوم دست یافتند.

سازندگان تهرانی رغبتی برای آغاز پروژه‌های مسکونی جدید ندارند و در طول سال گذشته، حتی در فصل‌هایی که تولید مسکن در کل کشور رشد کرده و حتی برخی از شهرستان‌ها با جهش‌های دو و سه‌رقمی تولید مسکن مواجه شده‌اند، باز هم واکنشی برای تولید مسکن جدید نشان نداده‌اند.

در زمستان سال گذشته ۵۲ هزار و ۳۳۴ پروانه ساختمانی برای تولید مسکن در کل مناطق شهری کشور صادر شده که از نظر تعداد، ۹ هزار و ۴۸۱ فقره نسبت به زمستان ۹۸ افزایش دارد.

آنگونه که آمارها نشان می‌دهد، میزان صدور پروانه‌های ساختمانی در کشور ۲۲.۱ درصد، ساخت و ساز در اصفهان ۲۸.۸ درصد، در خراسان رضوی ۹۸.۹ درصد و در استان فارس ۳۹.۶ درصد رشد کرده؛ اما میزان صدور پروانه ساختمانی در استان تهران کمتر از یک درصد رشد داشته است.

جهش هزینه نهاده‌های ساختمانی از یک‌سو و گرانی زمین مناسب برای ساخت‌وساز از سوی دیگر باعث شده حاشیه سود ساخت‌وساز مسکونی در شهر تهران با احتساب خواب سرمایه کمتر و نامطمئن‌تر شود و به همین دلیل تعداد کمتری از سازندگان حرفه‌ای برای آغاز پروژه‌های جدید تمایل نشان می‌دهند.

انتظار می‌رود متولیان اقتصاد برنامه منسجمی برای استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در تولید مسکن تدوین کنند تا هم اهداف قانونی در توسعه تعاونی‌ها و مشارکت دادن مردم در اقتصاد محقق شود و هم امکان برنامه‌ریزی منسجم برای تولید مسکن به‌خصوص برای اقشار کم‌درآمد و دهک‌های متوسط فراهم آید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت خرید آپارتمان در منطقه 6 اصفهان» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۷:۵۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معلمان مستاجر خانه دار می شوند!

قرار است دولت افراد فاقد مسکن را صاحب‌خانه کند، معلمانی که خانه ندارند نیز می‌توانند متقاضی دریافت مسکن باشند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از نماینده مجلس، قرار است معلمان مستاجر و فاقد مسکن در طرح دولت صاحبخانه شوند.

محمد سبزی اعلام کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تدابیری اندیشیده شده تا فرهنگیان فاقد مسکن نیز می‌توانند خانه دار شوند.

اگرچه این نماینده مجلس از خانه دار شدن معلمان در طرح اقدام ملی مسکن گفته اما دولت در حال حاضر در تکاپوی اجرای طرح جهش تولید مسکن است. این طرح را مجلس در دولت قبل تصویب کرد اما اجرای آن به دولت جدید واگذار شده و آیین‌نامه اجرایی آن را وزارت راه و شهرسازی دولت رئیسی تدوین می‌کند.

در طرح جهش تولید مسکن قرار است در چهار سال 4 میلیون واحد مسکن ساخته شود، یعنی سالی یک میلیون واحد. وزیر راه در این خصوص توضیح داده که ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می‌برد. بنابراین قرار است در وهله نخست ساخت حدود دو میلیون واحد مسکونی شروع شود.

معاون وزیر راه نیز تاکید کرد: اصلی‌ترین شرط دولت برای معلمان مستاجر این است که فاقد مسکن باشند.چهار شرط فاقد مسکن بودن، استفاده نکردن از تسهیلات دولتی، سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد تقاضا و تاهل برای متقاضیان مسکن وجود دارد.

بنابراین فاقد مسکن‌ها چه معلم باشند، چه افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و چه از گروه‌های دیگر اگر شرط تاهل، عدم استفاده از تسهیلات مسکن و سابقه سکونت را داشته باشند می‌توانند برای خانه در طرح اقدام ملی مسکن یا جهش تولید مسکن ثبت‌نام کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تعادل در بازار مسکن با ساخت ۱۵۰هزار واحد» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۷:۲۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سقف ۲۵ درصدی برای تمدید قرارداد اجاره مسکن رعایت می‌شود؟

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا متوسط افزایش ۴۶.۹ درصدی هزینه اجاره بها در تابستان ۱۴۰۰ برای خانوار‌هایی که تمدید قرارداد داشته اند، نشان دهنده شکست طرح تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها است، گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا در حکم قانون بوده و لازم اجرا است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس مصوبه این ستاد در راستای حمایت از مستاجران، تمامی اجاره نامه‌ها مصوب و تمدید شده تلقی می‌شوند مگر آن استثنا‌های ۸ گانه ذکر شده در مصوبه ستاد ملی؛ از طرفی اگر مستاجر و موجر با هم توافق کنند، کسی مانع آن نخواهد شد، اما هیچ مالکی نمی‌تواند مستاجر خود را ملزم به افزایش اجاره بها بیش از ۲۵ درصد کند.

او درباره ضمانت اجرای درست مصوبه تعیین سقف اجاره بها افزود: عدم اطلاع مستاجران نسبت به حقوقی که برای آن‌ها در مصوبه ستاد ملی کرونا در نظر گرفته شده موجب می‌شود، برخی از مستاجران مسائل خودشان را پیگیری نکرده و با اجاره بهای پیشنهادی موجر با وجود افزایش بیش از ۲۵ درصدی موافقت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از صاحب خانه‌ها به بهانه اینکه خودشان قصد سکونت دارند، مستاجر را بیرون کرده تا برای مستاجر جدید، آزادانه نرخ اجاره بها تعیین کند، برای کنترل چنین مواردی چه تدابیری اندیشیده شده است، گفت: اگر صاحب خانه‌ها سکونت خود را بهانه‌ای برای عدم تمدید قرار مستاجران کنند، باید توسط دستگاه‌های قضایی بررسی و صحت سنجی شود که وی محل دیگری برای سکونت نداشته باشد.

 

معاون شهرسازی وزارت راه اظهار کرد: اگر با هدف کنترل افزایش اجاره بها بیش از سقف ۲۵ درصدی از صدور کد رهگیری قرارداد‌ها جلوگیری شود، به دلیل خصوصی بودن قراردادها، امکان افزایش اقدامات غیر رسمی وجود دارد؛ لذا مستاجران باید به حقوقی که قانون برای آن‌ها مشخص کرده آگاه باشند، در غیر این صورت طبیعی است که شاهد افزایش نرخ اجاره بیش از میزان تعیین شده خواهیم بود.

محمود زاده تاکید کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و حمایت و همکاری مراجع قضایی و عدم صدور حکم تخلیه برای مستاجران جز استثنا‌های ۸ گانه؛ سال گذشته کاهش ۶۵ درصدی جا به جایی مستاجران را شاهد بودیم که نشان دهنده موفقیت این مصوبه است. البته برخی از مستاجران با میل شخصی و بیش از میزان تعیین شده در قانون، قرارداد جدید تنظیم می‌کنند، در صورتی که بر اساس قانون امکان تمدید قرارداد با همان سقف تعیین شده وجود داشته است.

مطالعه بیشتر: مطلب «تعادل در بازار مسکن با ساخت  ۱۵۰هزار واحد» را رد مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۶:۵۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

وضعیت بازار مسکن از زبان رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با بیان اینکه امروز مستاجران توان پیدا کردن خانه برای اجاره ندارند، گفت: اگر بازار مسکن رونق نگیرد و سال آینده قانون مشخصی برای رهن و اجاره ها تدوین نشود، وضعیت فجیعی خواهیم داشت و ممکن است مستاجران به علت گرانی، بدون خانه بمانند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رسول جهانگیری با انتقاد از وضعیت موجود رهن و اجاره در کشور، اظهار کرد: امروز شرایطی ایجاد شده که مستاجران توان پیدا کردن خانه برای رهن و اجاره را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول ملی موجب شد تا یک شبه قیمت خانه های میلیونی چند برابر و میلیاردی شوند، تصریح کرد: در این شرایط صاحب منزل حاضر نیست تا خانه اش را به قیمت قبل رهن یا اجاره دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به کاهش بین عرضه و تقاضا و ساخت و ساز مسکن به یک سوم طی ۱۰ سال گذشته، تاکید کرد: باید تصمیم گیران در سطح کلان فکری به حال بازار مسکن کنند، چراکه اگر بازار مسکن رونق نگیرد و سال آینده قانون مشخصی برای رهن و اجاره ها تدوین نشود، وضعیت فجیعی خواهیم داشت و ممکن است مستاجران به علت گرانی، بدون خانه بمانند.

وی با بیان اینکه موضوع رهن و اجاره از قیمت مسکن اثر می گیرد، تصریح کرد: متاسفانه قیمت مسکن به صورت بی رویه بالا رفت و امروز مهمترین عامل که موجب افزایش قیمت بی رویه مسکن است، مربوط به عدم تولید مسکن است.

 

جهانگیری با اشاره به اینکه سالانه نیازمند تولید یک میلیون مسکن در کشور هستیم، گفت: متاسفانه طی چند سال گذشته حتی یک سوم این میزان ساخت و ساز نداشته ایم که این امر بر قیمت رهن و اجاره اثرگذار است و موجب شده قیمت مسکن سرسام آور افزایش و بی رویه بالا رود، به همین دلیل دولت در ستاد ملی کرونا مصوبه ای داد که مستاجر بتواند در کلانشهر اصفهان ۲۰ درصد، در کلانشهر تهران ۲۵ درصد و در شهرستان ها ۱۵ درصد رقم اجاره بها را به صورت اتوماتیک وار تمدید کند که این مصوبه اندکی به مستاجران کمک کرد، البته این مصوبه موجب تنگناهایی برای برخی مالکین شد، چراکه آنها تنها محل درآمدشان از اجاره مسکن است.

وی با بیان اینکه این راهکار حل مشکل مسکن نیست و تنها به صورت مقطعی در زمان کرونا مطرح شد، تاکید کرد: انتظار داریم دولت جدید با حمایت از بخش خصوصی برای ساخت و ساز، و همچنین ورود به ساخت و ساز موجب بهبود شرایط این بازار شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان تاکید کرد: بحران رهن و اجاره ها به دلیل شکاف و فاصله زیاد بین عرضه و تقاضا مسکن است، اما اگر ساخت و ساز به حدی برسد که بیش از نیاز جامعه تولید مسکن داشته باشیم، این عامل می تواند موجب کاهش قیمت های نجومی رهن و اجاره شود.

وی درباره اینکه گفته می شود بنگاه های املاک خود موجب دامن زدن بر قیمت رهن و اجاره ها می شوند، با رد این موضوع، گفت: وقتی مسکنی وجود ندارد، این ادعا که بنگاه داران برای دریافت حق کمیسیون بیشتری از مالک و مستاجر قیمت ها را بالا می برند، درست نیست.

مطالعه بیشتر: مطلب «معلمان مستاجر خانه دار می شوند!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۶:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کوچ مردم به جنوب تهران برای خرید واحدهای کوچک متراژ

سوق یافتن تقاضای مصرفی به سمت واحدهای کوچک متراژ و ارزان قیمت در سه منطقه پرتراکم جنوب تهران منجر به کوچ طرف عرضه از شمال به نیمه جنوبی پایتخت شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، جهش قیمت مسکن در مناطق برخوردار شهر تهران، معادله سود در این بازار را تغییر داده است. آمارها نشان می‌دهد پس از رشد قیمت ملک در شمال پایتخت تقاضای واقعی در این محدوده کاهش یافته و بر همین اساس تقاضای سفته‌بازی در جست‌وجوی مناطق پرمعامله به سمت جنوب تهران روانه شده است. گزارش‌های میدانی حاکی از آن است بخر و بفروش‌ها که بین سالهای ۹۶ تا ۹۹ اغلب در شمال پایتخت حضور داشته‌اند ضمن ورود به فاز احتیاط در این محدوده، نیم نگاهی به جنوب تهران دارند.

سازندگان نیز با برداشت صحیح از کاهش توان طرف تقاضا، سیاست خود را از ساخت واحدهای بزرگ متراژ در شمال تهران به احداث آپارتمان‌های کوچک در جنوب پایتخت تغییر داده‌اند. مناطق ۱۰، ۱۴ و ۱۵ از جمله مناطق جدید هدف سازندگان و همچنین سفته‌بازان شده است.

در حال حاضر منطقه ۱۰ واقع در نیمه جنوبی تهران که تنها حدود ۱.۲ درصد از کل مساحت و ۳.۵ درصد جمعیت این کلانشهر را شامل می‌شود ۱۰ درصد معاملات مسکن را به خود اختصاص می‌دهد.

منطقه ۱۴ نیز با ۲.۳ درصد از کل مساحت تهران حدود ۵ درصد از جمعیت این شهر و ۶.۳ درصد از معاملات مسکن را در بر می‌گیرد. همچنین منطقه ۱۵ با ۷.۳ درصد از کل جمعیت و ۶.۱ درصد از کل مساحت شهر تهران ۴.۳ درصد از معاملات مسکن را به خود اختصاص می‌دهد. با این حال منطقه ۱۵ به هدف اول ساخت و ساز در شهر تهران تبدیل شده است.

 

نمایه‌های فوق گویای دو مطلب است؛ اول اینکه مناطق مذکور از تراکم جمعیتی بالایی به نسبت مساحت برخوردارند و دوم، اغلب واحدهای مسکونی این مناطق از نوع کوچک متراژ هستند. در حال حاضر میانگین قیمت مسکن در هر سه منطقه مورد نظر از متوسط شهر تهران پایین‌تر است. میانگین قیمت هر متر خانه در منطقه ۱۰ به میزان ۲۰.۶ میلیون تومان، منطقه ۱۴ بالغ بر ۲۲.۸ میلیون و منطقه ۱۵ به میزان ۱۶.۴ میلیون تومان است. متوسط قیمت مسکن در کل شهر تهران نیز ۳۱.۷ میلیون تومان برآورد می‌شود.

با اینکه ساخت و ساز در تهران در مقایسه با پارسال ۱۸ درصد و نسبت به ۱۰ سال قبل ۸۰ درصد کاهش یافته، طبق آخرین آماری که شهرداری تهران ارایه داده در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیشترین صدور پروانه ساختمانی به ترتیب مربوط به منطقه ۱۵ با ۲۸۱ فقره، منطقه چهار با ۲۲۷ فقره، منطقه ۲ با ۱۷۹ فقره، منطقه ۱۴ با ۱۶۰ فقره و منطقه ۸ با ۱۵۴ فقره بوده است. این در حالی است که بیشترین معاملات به ترتیب در مناطق ۵، ۱۰، ۲، ۴ و ۱۴ انجام می‌شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت خرید آپارتمان در منطقه 6 اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۹:۰۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مظنه قیمت مسکن در پردیس چقدر است؟

میانگین قیمت مسکن‌های مهر پردیس از مسکن‌های بافت شهری این منطقه بسیار پایین‌تر است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی بازار مسکن نشان می‌دهد که مظنه قیمت مسکن در پردیس البته در بافت شهری آن، با متری 15 تا 30 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

مشاوران املاک درحالی روند قیمت‌ها در بازار مسکن حاشیه تهران را صعودی پیش بینی می‌کنند که در حال حاضر ثبات قیمتی در این بازار حاکم است.

در حالی که خرید و فروش ملک در پایتخت به کف رسیده است اما بازار مسکن‌های مهر حاشیه شهر تهران کماکان پر رونق است و به گفته مشاوران املاک این منطقه، در چند ماه اخیر در حالی تقاضا برای مسکن‌های مهر افزایش یافته است که در بافت شهرهای پردیس و پرند تقاضا کماکان در کف است.

رصد بازار مسکن پردیس از قیمت های نجومی در این بازار حکایت دارد؛ در حال حاضر خانه های تکمیل نشده مسکن مهر پردیس به قیمت متری ۷ تا ۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که واحدهای ۸۰ متری آن نزدیک به ۶۳۰ میلیون تومان تمام خواهد شد.

در سایر شهرهای حاشیه‌ای تهران نیز وضعیت به همین منوال است و میانگین قیمت مسکن‌های مهر به نسبت بافت شهری بسیار پایین‌تر است؛ در حال حاضر میانگین قیمت مسکن‌های مهر در پرند متری ۵ میلیون تومان است و از طرف دیگر میانگین قیمت مسکن در بافت شهری این منطقه متری ۱۲ تا ۳۰ میلیون تومان است.

مظنه قیمت مسکن در پردیس
توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب تومان و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

خرید آپارتمان در پردیس با متراژ 100 متری / قیمت: یک میلیارد و 350 میلیون.

خرید خانه در منطقه پردیس با مساحت 105 متر / قیمت: یک میلیارد و 550 میلیون.

قیمت خانه 85 متری در پردیس / قیمت: 650 میلیون.

خرید آپارتمان 114 متری در پردیس / قیمت: 570 میلیون.

مظنه قیمت خانه در پردیس با متراژ 86 متر / قیمت: 670 میلیون.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 8 تهران را دارید، خرید آپارتمان در وحیدیه گزینه مناسبی است که در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۵:۰۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

در کدام مناطق خانه زیر 500 میلیون تومان پیدا کنیم؟

هنوز هم آپارتمان‌های ۵۰۰ میلیون تومانی و ارزان‌تر از آن در تهران وجود دارد. البته مشاوران املاک تهران می‌گویند که تقاضا برای این واحدها بسیار بالاست و تعداد آنها ناچیز است. به همین دلیل بسیاری از این خانه‌ها به محض آگهی شدن و آنی به فروش می‌رسد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، میانگین هر مترمربع مسکن در تهران به 31میلیون و 700هزار تومان رسیده است. با این حساب حتی سوئیت‌های 35 و 40متری تهران قیمت میلیاردی پیدا کرده‌اند اما مشاوران املاک تهران می‌گویند هنوز اندک خانه‌هایی با قیمت 500 میلیون تومان و کمتر در تهران پیدا می‌شود.

محمود زعفرانلو، فعال بازار مسکن می‌گوید که در مناطق جنوبی و حتی غرب و شرق تهران واحدهای قدیمی‌تر با قیمت 500 میلیون تومان و کمتر پیدا می‌شود.

 

او ادامه می‌دهد: بیشتر این واحدهای مسکونی در مناطقی مانند مهرآباد، یافت‌آباد، شهرک ولیعصر، خاک‌ سفید و … آگهی می‌شود و البته این واحدها به دلیل عرضه کم و تقاضای بالا به سرعت به فروش می‌رسد.

قیمت برخی از آپارتمان‌ های کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان در پایتخت
17شهریور: 31 متری، طبقه همکف، 25 سال ساخت / قیمت 480 میلیون تومان

شمیران نو: 35 متری، طبقه سوم، 35 سال ساخت /  قیمت: 480 میلیون تومان

سراج: 35 متری، زیر همکف، 15 سال ساخت/ قیمت: 350 میلیون تومان

میدان امام حسین: 45 متری، طبقه دوم، 25 سال ساخت/ قیمت : 400 میلیون تومان

تهرانپارس: 50 متری، طبقه دوم، 23 سال ساخت / قیمت: 400 میلیون تومان

خیابان جشنواره: 38 متری، 10 سال ساخت،طبقه دوم / قیمت: 400 میلیون تومان

هنگام: 61 متری، زیر همکف، 9 سال ساخت/ قیمت: 500 میلیون تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «کوچ مردم به جنوب تهران برای خرید واحدهای کوچک متراژ» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۳:۴۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

وزیر راه: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

وزیر راه و شهرسازی گفت: وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که در هر سال یک میلیون واحد ساخته خواهد شد. چرا که همه می‌دانیم ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می‌برد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره چگونگی و جزئیات ساخت چهار میلیون واحد مسکن در دولت سیزدهم گفت: درباره مسکن به دلیل قانون جهش تولید و خواست دولت مقرر شده تا چهار سال آینده چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود و در این راستا اخیرا قانون خوبی در مجلس طی ماه گذشته ابلاغ شد که می‌تواند کمک بزرگی به مردم برای صاحبخانه شدن کند.

قاسمی ادامه داد: البته وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که در هر سال یک میلیون واحد ساخته خواهد شد. چرا که همه می دانیم ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می برد. بنابراین از ابتدا این مسئله را اعلام کردیم که در وهله نخست باید تا حدود دو میلیون واحد مسکونی شروع کنیم و هم اکنون عملیات اجرایی آن نیز در شرف آغاز شدن است.

 

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده از سازمان ملی زمین و مسکن بیش از ۸۰۰ شهر در کشور مورد بررسی قرار گرفته و زمین‌ها شناسایی شدند که در واقع برای ساخت دو میلیون مسکن کفایت می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همچنین از اقداماتی که در این زمینه در دستور کار قرار داده‌ایم ایجاد بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی است که یک ماه پیش اعلام کردیم تا سه ماه آینده این بانک ایجاد می‌شود و تا پایان مهلت اعلام شده این اتفاق خواهد افتاد.

مطالعه بیشتر: مطلب «کوچ مردم به جنوب تهران برای خرید واحدهای کوچک متراژ» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۳:۰۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید خانه در معروف ترین محله‌ های اصفهان

شهر اصفهان از جمله کلان شهرهای تاریخی و بسیار زیبای ایران است. این شهر تاریخی به مرور زمان گسترش یافته و شما می توانید تلفیقی از فضاهای مدرن و سنتی را در محله‌های اصفهان مشاهده کنید.

اگر ساکن این شهر هستید یا قصد مهاجرت به اصفهان را دارید و به دنبال گزینه مناسب برای خرید خانه در معروف ترین محله‌ های اصفهان می‌باشید، تا انتهای مقاله با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

با وجود تنوع مقاصد گردشگری در جای‌جای اصفهان اما هر محله دارای شرایط سکونی خاص به خود است، که نه تنها برای اصفهانی‌ها، بلکه با توجه افزایش جمعیت این شهر و جذب ساکنین جدید غیر بومی، آگاهی از مهم‌ترین محله‌های اصفهان و بهترین مناطق، اقدامی اولویت‌دار برای خرید خانه در معروف ترین محله های اصفهان برای تمامی هم‌وطنان علاقه‌مند است.

با توجه به تنوع بالا در مناطق سکونی و محله‎‌های مناسب اصفهان برای خرید خانه و با وجود فرصت شغلی و امکانات مناسب، اصفهان، شرایط و قیمت‌گذاری مالی به صرفه‌تری نسبت به بسیاری از دیگر کلان شهرها دارد،

برخلاف شهر تهران، مهم‌ترین محله‌های اصفهان در جنوب آن قرار دارند و هر چه محله‌های این شهر به مناطق با آب‌وهوا مناسب‌تر و اماکن تفریحی و خدمات شهری، نزدیک‌تر باشند، دارای نرخ تعرفه زمین و مسکن گران‌تری هستند.

معروف ترین محله‌ های اصفهان برای خرید آپارتمان
اگر از اصفهانی‌ها، بهترین محله‌های اصفهان را بپرسید، آن‌ها محله‌های شیخ صدوق، مهرآباد، مرداویج، مشتاق، میرزاطاهر یا چهار باغ بالا را پیشنهاد می‌دهند. خانه‌های مرکز شهر در جایگاه بعدی قرار دارند و در آخر، محله‌های شمال شهر اصفهان از قیمت پایین‌‌تری برخوردار هستند.

از نظر مشاوران املاک اصفهان، با توجه به مساحت و موقعیت، ممکن است یک خانه در محله‌های مرکزی، قیمت نهایی بالاتری نسبت به برخی خانه‌های مناطق جنوبی داشته باشد.

شهر اصفهان دارای محله‌های متعددی است که هرکدام مشخصه های منحصر به فرد خود را دارند. با این حال اگر قصد خرید ملک در اصفهان را دارید می‌توانید هم اکنون از طریق سایت ملکی دلتا اقدام به خرید آپارتمان در اصفهان کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مظنه قیمت مسکن در پردیس چقدر است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۲:۲۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)