املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

تحویل 250 واحد مسکونی در شهر اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: 250 واحد طرح اقدام ملی مسکن تا آخر سال تحویل متقاضیان می‌شود

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محبوب حیدری، 250 واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر اردبیل تا پایان امسال تکمیل خواهد و به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وی گفت: روز یکشنبه 14 شهریور از آخرین روند طرح اقدام ملی مسکن در شهر اردبیل بازدید به عمل آمد. این طرح که از سال گذشته مراحل اجرایی آن آغاز شده، با ثبت‌نام 11 هزار نفر متقاضی آغاز شد و در مرحله اول احداث واحدهای مسکونی برای پنج هزار نفر شروع شده است

وی تصریح کرد: از افراد واجد شرایط یک‌هزار و 500 واحد در شهرستان‌های استان و سه هزار و 500 واحد در شهر اردبیل احداث شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

حیدری گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان تمامی زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح را به صورت رایگان در اختیار پیمانکاران قرار داده و در شهرهای به غیر از اردبیل نیز این زمین‌ها به بنیاد مسکن واگذار شده تا اجرای طرح را با سرعت بیشتری انجام دهند.

وی افزود : امید داریم تا پایان امسال 250 واحد از این طرح اقدام ملی مسکن را تحویل متقاضیان دهیم و این در حالی است که 540 واحد در مرحله اسکلت ادامه دارد.

محبوب حیدری اضافه کرد: در مجموع قرار است با پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن و آورده متقاضیان همه 540 واحد تا آخر سال 1401 تحویل ثبت‌نام‌ شده‌ها شود.

وی در مورد تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن برای این طرح بیان کرد: قرار بود 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شود که این میزان تا 250 میلیون تومان افزایش یافته و با همکاری بانک مسکن در استان قرار است پرداخت تسهیلات همزمان با آورده متقاضیان به سرعت گرفتن اجرای این پروژه کمک کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت وام مسکن کم شد» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۲:۵۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ضامن رسمی برای وام اجاره حذف می‌شود؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مورد حذف معرفی ضامن رسمی برای وام اجاره، با رئیس و مسئولان بانک مرکزی مکاتبه کرده‌ایم و در جلسه هفته جاری نیز دوباره این درخواست را به نمایندگی از متقاضیان، پیگیری می‌کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمود محمودزاده بیان کرد: تا روز گذشته بیش از ۸۰۲ هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ثبت‌نام کردند. بالغ بر ۱۰۱ هزار خانوار اطلاعات خود را تکمیل و شعبه بانکشان را انتخاب کردند. ۱۵۰۰ نفر نیز تا کنون تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: از متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند اما نتیجه‌ای حاصل نشده درخواست می‌کنیم به سامانه اقدام ملی مراجعه و اگر مدارکشان نواقصی دارد یا شعبه بانک را انتخاب نکرده‌اند نسبت به انجام این کارها اقدام کنند تا فرآیند به صورت هوشمند ادامه پیدا کند.

امکان حذف ضامن رسمی
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مشکل بسیاری از متقاضیان وام اجاره مبنی بر نداشتن ضامن رسمی گفت: در زمان تصویب تسهیلات تلاش شد با حداقل ضمانت‌های ممکن، وام پرداخت شود. موضوعاتی مثل سهام عدالت یا هر وثیقه‌ای که امکانش وجود داشت به عنوان ضمانت ارایه شود اما موضوع معرفی ضامن رسمی یکی از دغدغه‌های پرشمار متقاضیان است که به ما منتقل می‌شود.

محمودزاده در خصوص حذف ضامن رسمی برای وام اجاره اظهار داشت: باید از طریق بانک مرکزی، موانع پیگیری شود. ما برای صرف‌نظر کردن از معرفی ضامن رسمی مکاتبه کردیم و در جلسه‌ای که هفته جاری با ریاست و کارشناسان ذی‌ربط بانک مرکزی داریم مجددا این تقاضا را به نمایندگی از متقاضیان مطرح می‌کنیم. امیدارم گشایشی ویژه‌ای ایجاد و شرایط آسان‌تر شود.

بنابراین گزارش، ستاد ملی کرونا در سال ۱۴۰۰ مبلغ وام کمک ودیعه مسکن را ۷۰ میلیون تومان برای شهر تهران، ۴۰ میلیون تومان برای دیگر کلانشهرها و ۲۵ میلیون تومان برای سایر شهرها در نظر گرفته است. متقاضیان تا پایان شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. این وام برای کسانی است که تا کنون موفق به دریافت آن نشده‌اند. نرخ سود این تسهیلات ۱۳ درصد است.

مطالعه بیشتر: مطلب «بیشترین معاملات ملکی با چه بودجه انجام می‌شود؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۱:۴۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

دلایل رهاشدگی قیمت‌ مسکن

این روز‌ها تعجب کردن از صعود چندین برابری قیمت خریدوفروش و حتی نرخ اجاره املاک، موضوعی متداول محسوب می‌شود؛ به طوری که اکنون قیمت‌گذاری مسکن در برخی مناطق پایتخت تا ۱۹۰ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، دفتر اقتصاد و مسکن وزارت راه و شهرسازی در آخرین آمار خود در ابتدای سال ۱۳۹۹ اعلام کرد قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت از مردادماه سال ۱۳۹۲ تا ۹۹، فقط ظرف مدت ۷ سال با افزایش ۶.۳ برابری به رقم ۲۱ میلیون تومان رسیده است. این در حالیست که امسال این وزراتخانه از تحولات بازار مسکن گزارشی منتشر نکرد و دلیل این اقدام را زمانبر بودن تهیه گزارش و تجزیه و تحلیل‌های آماری اعلام کرد.

در همین حال بانک مرکزی آذرماه سال ۱۳۹۹ با انتشار گزارشی تحلیلی درباره تحولات بازار مسکن اعلام کرد قیمت یک مترمربع واحد مسکونی معامله شده در تهران نسبت به آذرماه سال ۹۸، ۹۸.۹ درصد افزایش یافته است. شاخص اجاره بهای مسکن در شهر تهران نیز نشان از افزایش ۲۹.۴ درصدی نسبت به آبان و ۳۲.۴ درصد نسبت به آذر سال ۹۸ دارد.

رشد نجومی قیمت‌های مسکن درحالیست که در همین یک سال گذشته، مسئولان پیوسته از طرح‌هایی رونمایی کرده یا سیاست‌هایی را به اجرا گذاشته‌اند که نشان از اراده متولیان امر برای کنترل قیمت‌ها دارد. طرح اقدام ملی مسکن، سرعت بخشی به تکمیل و تحویل واحد‌های مسکن مهر، بازنگری در طرح جامع مسکن با هدف تدوین طرح جامع مسکن در افق ۱۴۱۰ و احیا و فعال‌سازی صندوق‌های زمین و ساختمان از جمله این اقدام‌ها است.

 

دلیل رشد قیمت مسکن چیست؟
از آنجا که رشد نقدینگی و انتظارات تورمی، دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن اعلام شده است. کارشناسان، تعیین قیمت کارشناسی مناطق مختلف را راهی برای ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن می‌دانند.

به گفته مدیر بخش فنی اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران، راه‌حل کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن مشخص و تجربه شده است. محمدرضا رحمانی می‌گوید: در برخی کشور‌ها دولت‌ها قیمت مبنای کارشناسی خانه‌ها را در مناطق مختلف تعیین می‌کنند؛ به این ترتیب تکلیف خریدار و سازنده و همه عوامل موثر در فرآیند مسکن مشخص است و کسی اجازه افزایش قیمت‌ها را ندارد.

او در پایان عنوان می‌کند: در حال حاضر در کشور ما، منشاء قیمت‌گذاری معلوم نیست و با این رها شدگی در بازار مسکن، هر کسی اعم از مالک و سازنده و امکان و اختیار ایجاد موج و تنش را دارد.

مطالعه بیشتر: مطلب «چشم‌انداز عرضه مسکن در ۱۴۰۰» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۰:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

در 40 روز دو میلیون مسکن می‌سازیم

مجتبی بیگدلی: مسکن مهر پروژه‌ای موفق با حضور انبوه‌سازان بود و دولت فعلی بر همین مبنا طرح یک میلیون مسکن را با نام مسکن کرامت کلید زده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از رییس مجمع ملی صنعت مسکن و ساختمان، مسکن موتور محرک هزار و دویست گروه شغلی است و هشتاد درصد اشتغال کشور مرهون صنعت مسکن است.

بیگدلی گفت: ساخت یک میلیون واحد مسکن در یکی از شعارهای اصلی آقای رییسی است، و طبق قانون اساسی، دولت موظف است مسکن مردم را در اختیار شهروندان بگذارد.

وی ادامه داد: بدون تردید تولید یک میلیون مسکن در سال یعنی تولید یک میلیون یخچال، یک میلیون تلویزیون، هر چه در زیر سقف خانه یافت می‌شود. این یعنی اشتغالزایی که حجم آن قابل تصور نیست.

بیگدلی تاکید کرد: در کشور ما سالانه یک و تا یک و نیم میلیون واحد مسکونی نیاز داریم چرا که ۷۵۰ هزار ازدواج در سال اتفاق می‌افتد. در عین حال مسکن فرسوده و حوادث غیرمترقبه نیز داریم.

وی با تاکید دوباره بر اینکه طرح جهش مسکن طرح خوبی است، اضافه کرد: نود درصد خواسته مردم مسکن و اشتغال است و طرح ساخت یک میلیون واحد مسکن هر دو مشکل را حل می‌کند ولی اجرای این طرح شروطی دارد.

او افزود: بیش از یک‌ سال و نیم طول می‌کشد تا پروانه ساخت صادر شود و متاسفانه چون هیچ خدماتی نمی‌دهیم فناوری نوین هم به کشور وارد نمی‎شود .از سوی دیگر بانک‎ها حاضر نیستند به مسکن وام بدهند.

این انبوه‌ساز گفت: من پیش از این اعلام کردم و دوباره تاکید می‌کنم ما انبوه‌سازان آمادگی داریم ۲ میلیون مسکن را ۴۰ روزه تجهیز کنیم به شرط اینکه مشکلات برطرف شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت سیمان متعادل می شود!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۰:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت وام مسکن کم شد

آخرین قیمت اوراق مسکن نشان از کاهش قیمت این اوراق در مقایسه با دو هفته قبل دارد. به طوریکه متاهل‌های تهرانی برای اخذ وام ۲۴۰ میلیون تومانی باید ۲۹ میلیون و ۸۸ هزار تومان پرداخت کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن برای دریافت وام مسکن در فروردین، اردیبهشت و خردادماه سال گذشته به ترتیب  ۵۸ هزار و ۵۰۰، ۵۸ هزار و ۹۰۰ و ۵۷ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارند. هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر و مردادماه و شهریور سال گذشته نیز با قیمت ۵۷ هزار و ۴۰۰، ۵۷ هزار و ۶۰۰ و ۵۷ هزار تومان تومان داد و ستد می‌شود.

این اوراق درهر کدام از ماه های مهر و آبان ۵۹ هزار و ۱۰۰ تومان و در آذر سال ۱۳۹۹ نیز ۵۸ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ سال گذشته با قیمت ۵۹ هزار و ۲۰۰، در بهمن‌ماه با قیمت ۵۹ هزار و ۷۰۰تومان و در اسفندماه نیز با قیمت ۵۸ هزار و۸۰۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت اوراق مسکن از فروردین تا مرداد سال جاری
این اوراق در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با قیمت ۵۸ هزار و ۲۰۰ تومان، در اردیبهشت ماه سال جاری با قیمت ۵۸ هزار و ۶۰۰ تومان، در خردادماه سال جاری با قیمت ۵۸هزار و ۲۰۰تومان معامله می‌شود. قیمت این اوراق در تیر و مرداد سال جاری نیز به ترتیب ۵۸ هزار و ۷۰۰ و ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان است و این گزارش بر اساس قیمت مردادماه نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی
براین اساس، با توجه به این‌که مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می‌شود،  برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومانی، ۱۲ میلیون و ۱۲۰هزار تومان می‌شود.

همچنین با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ  چهار میلیون و ۸۴۸ هزار تومان خریداری کنند مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۶ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز برهمین اساس می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۴ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه چهار میلیون و ۸۴۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند در مجموع باید ۲۹ میلیون و ۸۸ هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شود.

مطالعه بیشتر:  مطلب «نقش دلال‌ها در مهار قیمت مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۹:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید آپارتمان در محله سازمان برنامه چقدر نقدینگی می‌خواهد؟

اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه 5 تهران هستید، تا انتها با ما همراه باشید تا قیمت مسکن در یکی از محله‌های این منطقه را بررسی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله‌ای که قرار است در این گزارش به شما معرفی کنیم؛ محله سازمان برنامه است که در محدوده مرکزی شهر تهران واقع شده است.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در سازمان برنامه هستید باید بدانید که این این محله به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم‌بندی شده است که به دلیل قرارگیری در یکی از مناطق خوب تهران دسترسی و امکانات بسیار خوبی برای سکونت دارد. بافت بخش جنوبی این محله بیشتر مسکونی است.

بافت مسکونی این محله اغلب چند سال ساخت است و کمتر ساختمان‌های قدیمی و کلنگی به چشم می‌خورد. بخش جنوبی این محله بیشتر بافت مسکونی است اما بخش شمالی آن کمی گرانتر است.

شما برای خرید خانه در این محله باید بین 30 تا 40 میلیون تومان برای هر متر مربع نقدینگی داشته باشید؛ اگر می‌خواهید به سراغ واحدهای نوساز بروید باید حدود 50 میلیون تومان برای هر متر سرمایه داشته باشید.

 

قیمت خرید آپارتمان در محله سازمان برنامه جنوبی
118 متری، دو خوابه، 3 سال ساخت، طبقه اول / قیمت: 4 میلیارد و 590 میلیون تومان
90 متری، دو خوابه، 15 سال ساخت، طبقه اول / قیمت: 3 میلیارد و 200 میلیون تومان
94 متر، دو  خوابه، 16 سال ساخت، طبقه پنجم / قیمت: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان
72 متر، دو  خوابه، 9 سال ساخت، طبقه چهارم / قیمت: 2 میلیارد و 600 میلیون تومان
قیمت خرید آپارتمان در محله سازمان برنامه شمالی
178 متری، سه خوابه، 10 سال ساخت، طبقه دوم / قیمت: 9 میلیارد تومان
52 متری، یک خوابه، 25 سال ساخت، طبقه اول/ قیمت 2 میلیارد تومان
270 متری، سه خوابه، نوساز، طبقه چهارم/ قیمت: 17 میلیارد و 550 میلیون تومان
100 متری، سه خوابه، 14 سال ساخت/ قیمت: 4 میلیارد و 350 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «بازار آپارتمان‌های ارزان‌ قیمت پایتخت» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۹:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهم تهران از یک میلیون واحد مسکونی

وضعیت مسکن در استان تهران تاکنون نشان داده است که بازار مسکن در این شهر هدایت‌گر صنعت ساختمان در کشور و موثر بر بازار نقل و انتقالات در شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از ناظران بازار مسکن در تهران، در هر نوع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری ساخت مسکن، باید سهم ویژه‌ای برای استان تهران به عنوان پرجمعیت‌ترین استان کشور در نظر گرفت.

برای اجرای این طرح باید زمین‌های دولتی در اختیار متقاضیان قرار گیرد و بانک‌ها نیز حداقل ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند.

ولیکن، اجرایی شدن این قانون با موانعی روبرو خواهد شد، از جمله در استان تهران قیمت زمین به دلیل کمیاب و گرانقیمت بودن، بخش عمده‌ای از هزینه مسکن را تشکیل می‌دهد.

طبق گزارش بانک مرکزی در مردادماه گذشته متوسط هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به حدود ۳۱ میلیون تومان رسیده است.

مهدی روانشادنیا کارشناس بازار مسکن و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات اظهار کرد: اگر بخواهیم به نسبت جمعیت، قانون ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کل کشور را، در سطح استان تهران بررسی کنیم، باید بین یک چهارم تا یک پنجم از این واحدها در این استان احداث شود.

وی خاطر نشان کرد: از لحاظ توزیع ساخت وساز، وعده یک میلیون واحد مسکونی دولت می‌تواند در استان تهران با بقیه کشور تفاوت‌های فراوانی داشته باشد.

وی افزود: از لحاظ فقر مسکن ملکی در استان تهران وضعیت خوبی نداریم و این استان به لحاظ مسکن از میانگین کشوری پایین‌تر است که می تواند سهم تهران را از وعده دولت بیشتر کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آیا تورم مسکن صفر می‌شود؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۴:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

گلایه سازندگان از بی‌توجهی سیستم بانکی به بخش مسکن

فرشید پورحاجت ـ دبیر کانون انبوه سازان ـ با بیان این ادعا که احتمالا بخشی از ۴۰ هزار واحد افتتاح شده مسکن ملی مربوط به پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر بوده است گفت: مقدار منابعی که در حال حاضر در بخش مسکن تزریق می‌شود به هیچ عنوان پاسخگوی تقاضای موثر نیست. به اذعان خود مسئولان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای مسکن ملی نام‌نویسی کردند که از تقاضای بالا برای مسکن در کشور حکایت دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، فرشید پورحاجت ـ دبیر کانون انبوه سازان، تاکید کرد: تنها راه تامین مسکن کشور به کارگیری توان بخش خصوصی است و دولت توانایی ساخت و ساز ندارد. اما بخش خصوصی با انواع و اقسام موانع و مشکلات درگیر است. برای یک استعلام ساده حدود دو ماه وقت سازنده را می‌گیرند. دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز هزینه‌های سنگینی را مطالبه و هر از گاهی خدمات خود را قطع می‌کنند. سیستم بانکی هم که قرار است ۲۰ درصد تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص دهد هیچگونه رغبتی برای پرداخت این نوع وام ندارد و تنها بانک مسکن به پرداخت تسهیلات مسکن می‌پردازد که به هیچ عنوان منابع آن پاسخگوی این بخش نیست.

دبیر کانون انبوه‌سازان، هزینه‌های مسکن ملی را به فنر جمع شده‌ای تشبیه کرد و گفت: اگر وزارت راه و شهرسازی نخواهد بر روی عدد ۲.۷ میلیون تومان تجدیدنظر کند هیچ سازنده‌ای زیر بار پذیرش ریسک ساخت واحدهای اقدام ملی نخواهد رفت. آماری که بانک مسکن ارایه کرده نشان می‌دهد یک هشتم ظرفیت صنعت ساختمان در پروژه اقدام ملی به کار گرفته شده است؛ چرا که بخش خصوصی واقعی از این پروژه استقبال نکرده و با این روند نمی‌توان کاری از پیش برد.

به گفته پورحاجت، سیستم بانکی باید حدود دو برابر مبالغ واریزی از سوی متقاضیان، منابع به ساخت پروژه‌های مسکونی اختصاص دهد. این در حالی است که کل وامی که تا کنون از طریق بانک مسکن برای پروژه‌های اقدام ملی اختصاص یافته یک سی و پنجم رقمی است که متقاضیان واریز کرده‌اند.

شرایط فعلی حاکی از آن است که جای خالی بانک‌ها در پروژه اقدام ملی احساس می‌شود. تسهیلات مسکن ملی به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته که اگر مشکلات اولیه همچون دریافت پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌ها اجازه پیشرفت کارها را بدهد و تسهیلات هم به داد پروژه برسد با ۲۵۰ میلیون تومان می‌توان طرح را به مرحله مناسبی از پیشرفت رساند. اما احتمالا با این رویه تسهیلات بانکی حکم نوشدارو بعد از مرگ سهراب را در پروژه مسکن ملی ایفا خواهد کرد.

مسکن ملی در یک نگاه
بنابراین گزارش، شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن کلنگ‌زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان آغاز و سپس به دیگر استان‌ها تسری پیدا کرد. ابتدا برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که هم‌اکنون ۵۳۴ هزار واحد در مرحله اجرا قرار دارد. در پنج مرحله ثبت نام این طرح در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir مجموعا ۲.۵ میلیون نفر نام‌نویسی کردند که ۵۳۰ هزار خانه اولی مشمول این طرح قرار گرفتند. تا کنون دو مرحله افتتاح صورت گرفته که روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد و روز ۲۱ تیر ۱۴۰۰ تعداد ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد جمعا ۴۰ هزار و ۷۸ واحد به بهره‌برداری رسیده است.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و وام بانکی پیش می‌رود. از ابتدا تسهیلات این طرح ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد بود که به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق شاخص سازمان برنامه و بودجه در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹ متری ۲.۸ میلیون تومان است که البته بر اساس آخرین محاسبات اداره کل راه و شهرسازی استان تهران به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. با این حال سازندگان، هزینه ساخت را حدود ۵ میلیون تومان در هر متر مربع عنوان می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «از عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا حمایت شد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۴:۰۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات حقوقی در تمدید قرارداد اجاره را بدانیم

بهترین و مطمئن‎ترین روش تمدید اجاره‌نامه، تمدید اجاره در بنگاه معاملات ملکی است. زیرا در این شرایط می‌توان کد رهگیری املاک دریافت کرد.

برای تمدید قرارداد اجاره نامه باید اطلاعاتی در اختیار داشته باشید تا بتوانید در صورت تصمیم به تمدید اجاره، اقدامات لازم را انجام دهید. در این مطلب از«مجله ملکی دلتا» به موضوع نکات حقوقی تمدید قرارداد اجاره نامه می‌پردازیم.

یک قرارداد اجاره تنها به‌اندازه مدت‌زمانی که در قرارداد قید شده است اعتبار دارد و هنگامی‌که زمان سررسید این قرارداد فرا می‌رسد، افراد می‌بایست یا اقدام به تمدید اجاره‌نامه خود نمایند و یا به‌دنبال مورد دیگری برای اجاره باشند.

یکی از روش‌هایی که می‌توان به واسطه آن تمدید قرارداد اجاره را به بنگاه ارجاع داد، این است که قرارداد جدیدی مبنی بر توافقات و مدت زمان جدید تنظیم  شده و کد رهگیری جدیدی نیز دریافت کنند.

تمدید اجاره بین طرف‌های قرارداد  یکی دیگر از شیوه‌های تمدید قرار داد است که در این حالت تمدید اجاره به صورت دستی انجام خواهد شد و پس از آن شهود در پشت قولنامه ملک را امضا کرده و پشت‌نویسی به طور دقیق و صحیح قید می‌شود.

 

نکات حقوقی تمدید قرارداد اجاره نامه
برای تمدید قرارداد باید شروط یا تغییراتی در آن صورت گیرد و کلیه  شرایط و تغییرات جدید به طور دقیق و با جزئیات در اجاره‌نامه جدید درج شود.
حضور چند نفر شاهد در زمان تنظیم تمدید قرارداد واجب است و بایستی تحت عنوان شاهد قرارداد اجاره را امضا کنند که در صورت نیاز به عنوان شهود در مراجع قانونی حاضر و شاهد باشند.
بندهای قرارداد خود را به متن‌های درج شده در اینترنت خلاصه نکنید و سعی کنید با مشاور املاک مشورت داشته باشد.
بنگاه صرفا باید هزینه کمیسیون تمدید اجاره‌نامه را دریافت کند، و حق دریافت مبالغ بیشتری برای دریافت کد رهگیری و … ندارد.
حق کمیسیون برای کلیه قراردادها اعم از اجاره و رهن و همین طور تمدید قرارداد اجاره نامه هر سال توسط اتحادیه املاک برای بنگاه‌های املاک تعیین و ابلاغ می‌‎شود.
پیشنهاد مطالعه: مطلب «نکات حقوقی وجه التزام در قرارداد را بدانیم» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۳:۲۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

گلبرگ غربی، محله‌ای جذاب در شرق پایتخت

ما در این گزارش قصد داریم قیمت خرید آپارتمان در گلبرگ جنوبی را بررسی کنیم؛ اگر به دنبال اطلاعات بیشتری از قیمت مسکن در این محله هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله گلبرگ در شرق استان تهران و در منطق 5 پایتخت واقع شده است که یکی از محله‌های پرطرفدار شرق محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری برای سکونت دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم این محله دسترسی راحت این محله به حمل‌ونقل عمومی است، شما با سکونت در این محله به راحتی به مترو، بی آرتی، اتوبوس رانی و … برای تردد به سایر نقاط شهر دسترسی خواهید داشت.

این محله از نظر امکانات رفاهی و تفریحی موقعیت مناسبی برای خرید خانه محسوب می‌شود، از همین رو یکی از محله‌های گران قیمت مسکن در شرق محسوب می‌شود.

 

اگر به دنبال خرید خانه نوساز در این محله هستید، باید برای هر متر مربع بین 40 تا 45 میلیون تومان به طور میانگین نقدینگی داشته باشید. البته شما می‌توانید با متوسط قیمت 30 تا 35 میلیون تومان واحدهای مسکونی با عمر بنای بین 7 تا 15 سال پیدا کنید.

البته این قیمت‌های ذکر شده تنها میانگین قیمت مسکن در این محله هستند، چرا که قیمت هر واحد مسکونی می‌تواند بسته به موقعیت جغرافیایی، متراژ، امکانات، سال ساخت، نظر فروشنده و … کمتر یا بیشتر باشد.

خرید آپارتمان در محله گلبرگ غربی
40 متری، یک خوابه، 27 سال ساخت، بدون امکانات، طبقه سوم / قیمت: 900 میلیون تومان
69 متری، یک خوابه، 8 سال ساخت، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ، انباری و آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد 340 میلیون تومان
200 متری، سه خوابه، نوساز، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ، انباری و آسانسور) / قیمت: 9 میلیارد تومان
88 متری، دو خوابه، 9 سال ساخت، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ، انباری و آسانسور) / قیمت: 4 میلیارد و 250 میلیون تومان
98 متری، دو خوابه، 7 سال ساخت، طبقه چهارم، (پارکینگ، انباری و آسانسور) / قیمت: 3 میلیارد و 920 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 80 متری در تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: بازار مسکن، خرید خانه در تهران، املاک دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۰:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)