املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

تحویل 6 هزار مترمربع اراضی سعادت آباد به دولت

خلیل محبت خواه از اجرای حکم دیوان عالی کشور و بازگشت 6 هزار مترمربع از یک پلاک ثبتی در سعادت آباد تهران به سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مدیرکل راه و شهرسازی: با دستور رئیس قوه قضائیه و رأی دیوان عالی کشور حدود  6 قطعه از اراضی سعادت آباد ابطال سند شده و به مالکیت دولت درآمد.

محبت خواه در ادامه گفت: اخذ سند حدود 6 هزار متر مربع از پلاک ثبتی 116 اصلی در راستای اجرای رای کمیسیون ماده 12 ابطال و به نام دولت جمهوری اسلامی با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

وی افزود: برابر دادنامه‌های قطعی صادره این اداره موظف به تنظیم سند رسمی حدود 6 قطعه از اراضی پلاک اصلی 116 موسوم به اریکه ایرانیان مجتمعی فرهنگی هنری و تجاری با زیربنای بیش از 20 هزار مترمربع در 8 طبقه بوده که ارزش ریالی آن 2 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی در پایان گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های وزارت راه و شهرسازی، رفع تصرفات زمین خواری است. در این راستا برای حفظ انفال و با توجه سیاست‌های تحولی قوه قضائیه اراضی سعادت آباد به دولت تحویل داده شد.

در اجرای این امور همکاری بسیار خوبی با دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی و قضایی برقرار شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کاهش تورم سالیانه در بازار مسکن» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۷:۳۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

راهکارهای ساماندهی بازار مسکن

ارشناس اقتصاد مسکن گفت: احیای بافت‌‌های فرسوده و ساخت مسکن در زمین‌های خالی، راهکار ساماندهی بازار مسکن است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، پیشنهاد برج سازی در بافت‌ های فرسوده توسط علی شماعی کارشناس مسکن مطرح شده است که در این باره می‌گوید: قیمت مسکن در دولت قبل بین ۷ تا ۱۰ برابر افزایش پیدا کرد و به همین دلیل متقاضیان واقعی از توان خرید برخوردار نیستند. اگر دولت بخواهد در بخش مسکن موفق شود باید برنامه میان‌مدت و بلندمدت برای خود ترسیم کند.

وی افزود: ما برای ساماندهی بازار مسکن ناچاریم مثل کشورهای توسعه‌یافته برج‌های ۱۰ تا ۲۰ طبقه احداث کنیم. بافت‌ های فرسوده حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد فضای شهری را به خود اختصاص داده‌اند که اگر در این محدوده‌ها اقدام به بلندمرتبه‌سازی با فضاهای سبز، خیابان‌کشی منظم و تامین خدمات کنیم تا حد زیادی نیاز مسکن پاسخ داده می‌شود.

این کارشناس اقتصاد مسکن بیان کرد: در احداث شهرک و شهرهای جدید باید مسائلی مثل حمل‌ونقل، تامین آب و زیرساخت‌ها مورد توجه قرار گیرد. باید این شهرک‌ها نزدیک شهر مادر باشد تا اگر نتوانستیم بخشی از خدمات آن را تامین کنیم، ساکنان با طی کمترین فاصله بتوانند از خدمات بهداشتی، آموزشی، درمانی و تفریحی شهر مادر استفاده کنند.

 

شماعی تصریح کرد: در شمال تهران قیمت هر متر خانه در مواقعی به بالای ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و خرید مسکن در این مناطق از توان اقشار پایین و حتی متوسط جامعه خارج شده است. در این شرایط بافت‌های فرسوده به عنوان یک ظرفیت رها شده است.

وی، ایجاد ساز و کارهایی برای جلوگیری از احتکار مسکن را از دیگر راهکارهای تعادل بخشی به این بازار دانست و گفت: بسیاری از شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و افراد، دهها و صدها آپارتمان را بایکوت کرده‌اند که سود ببرند. اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند در ورود این آپارتمان‌ها به بازار مصرف موثر باشد.

مطالعه بیشتر: مطلب «بازار اجاره، بی رونق شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۷:۵۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خریدهای دومنظوره در بازار مسکن

تقاضای موثر خرید مسکن در بازار تهران این روزها عمدتا به گروهی از سرمایه‌گذاران ملکی تعلق دارد که خریدهای دومنظوره در این بازار انجام می‌دهند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، خروج تقاضای مصرفی از بازار مسکن در تحقیقات میدانی به خوبی مشاهده می‌شود. تعداد اندکی از متقاضیان تبدیل به احسن در کنار سرمایه‌گذران بلند مدت ملکی در این بازار همچنان مشغول خرید ملک هستند.

اما نکته مهمی که واسطه های ملکی به آن توجه دارند، تغییر جنس خریدهای سرمایه ای در بازار مسکن است که دستخوش تغییراتی شده است.

واسطه های ملکی می‌گویند سرمایه‌گذارانی که قصد کسب سود در میان مدت و بلندمدت را دارند به دنبال کسب سود از خرید و فروش نیستند؛ آنها فقط قصد دارند با تبدیل دارایی نقدی خود به ملک، منابع مالی خود را از عواقب تورم در اقتصاد کشور دور نگه دارند.

گروهی از سرمایه‌گذاران در تابستان امسال دارایی ملکی خود را تبدیل به احسن کرده یا قصد دارند ظرف هفته‌های آتی چنین کنند.

قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های مسکونی
در مرداد ماه سال جاری قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های مسکونی به بهای مترمربعی 30 تا 50 میلیون در برخی مناطق تهران به شرح زیر است:

خرید آپارتمان در مجیدیه جنوبی با متراژ 100 متر، 9 سال ساخت / قیمت: 30 میلیون.

خرید آپارتمان در ستارخان با متراژ 66 متر، 30 سال ساخت/ قیمت: 30 میلیون.

خرید آپارتمان در گیشا با متراژ 168 متر، 19 سال ساخت / قیمت: 45 میلیون تومان.

خرید آپارتمان در نیروی هوایی با متراژ 33 متر، 14 سال ساخت/ قیمت: 33 میلیون تومان.

خرید آپارتمان در نارمک با متراژ 70 متر، 18 سال ساخت / قیمت: 35 میلیون تومان.

خرید آپارتمان در شهرزیبا با متراژ 63 متر، نوساز / قیمت : 43 میلیون تومان.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 3 تهران را دارید، خرید آپارتمان در جلفا گزینه مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۷:۰۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قراردادهای مورد پذیرش برای وام ودیعه مسکن

در صورتی که امضاکننده قراردادهای اجاره سرپرست خانوار و متاهل باشد، مشمول دریافت وام ودیعه مسکن می‌شوند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» در طی دو سال گذشته شاهد رشد قابل توجه و افزایش تصاعدی قیمت نرخ اجاره بهای مسکن بوده‌ایم. این در‎حالی است که به واسطه 2 عامل اثرگذار بر اقتصاد یعنی تحریم و شیوع بیماری کرونا، رشد اقتصاد نزولی شده و اقتصاد خانوار تحت فشار بیشتری قرار گرفته است.

ستاد مقابله با کرونا برای کمک به خانوارهای اجاره‌نشین دستور تمدید اعطای وام ودیعه مسکن از محل اعتبارات کرونایی را صادر کرد.

در این راستا وام ودیعه 50 میلیون تومانی در شهر تهران به 70 میلیون تومان، وام ودیعه 30 میلیون تومانی کلان شهرها به 40 میلیون تومان و وام ودیعه 15 میلیون تومانی سایر شهرها به 25 میلیون تومان افزایش یافت.

برای دریافت وام ودیعه مسکن 1400، ارائه قرارداد اجازه ضرورت دارد. نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد؛ قرارداد اجاره باید مربوط به 6 ماه نخست امسال باشد و قرارداد در سامانه املاک کشور ثبت شده و دارای کد رهگیری باشد.

از دیگر مشخصه‌های دریافت وام ودیعه مسکن، ذکر میزان ودیعه توافق شده در قرارداد است. علاوه براین موارد ضرورت دارد که امضاکننده قرارداد سرپرست خانوار یا متاهل باشد.

مهلت ثبت‌نام و بارگذاری مدارک در سامانه نیز تا پایان شهریور‌ماه خواهد بود و افرادی که پس از این تاریخ اقدام به ثبت نام کنند؛ نامشان در لیست دریافت کنندگان وام ودیعه قرار نخواهد گرفت.

به جز قرارداد اجاره، شناسنامه، کارت ملی و گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا الزامی است. افراد می‌توانند برای گواهی سابقه سکونت، جواز کسب، گواهی تولد متقاضی در شهر مذبور، گواهی تحصیل فرزندان و گواهی اشتغال در مراکز دولتی و خصوصی مورد تایید است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت تمام شده مسکن ملی اعلام شد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۳:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

با چقدر سرمایه می‌توان در محله بهار صاحبخانه شد؟

در این گزارش قرار است قیمت مسکن در محله بهار را بررسی کنیم، اگر قصد خرید خانه را دارید با ما همراه باشید، شاید این محله مناسب و متناسب موقعیت و بودجه شما برای سکونت باشد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله بهار یکی از محله‌های مرکز تهران است که در منطقه 7 تهران قرار گرفته است. در این محله با اینکه ساخت و سازهای بسیاری در طول سالیان اخیر صورت گرفته، اما همچنان تعداد زیادی خانه‌ با عمر بنای بالای 30 سال در آن وجود دارد.

بررسی قیمت
در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در تهران متری 31 میلیون تومان است، اما قیمت مسکن به ویژه خانه‌های نوساز در این محله بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران است.

شما برای اینکه در این محله صاحبخانه شوید، باید بین 38 تا 40 میلیون تومان برای هر متر مربع، نقدینگی داشته باشید. البته شما در این محله امکان یافتن خانه‌های زیر 30 میلیون تومان راه خواهید داشت؛ اما با این میزان نقدینگی باید به سراغ خانه‌های با عمر بنای بالا و امکانات کم بروید.

اما اگر به دنبال خانه‌های نوساز هستید باید بین 40 تا 45 میلیون تومان برای هر متر مربع نقدینگی داشته باشید.

 

اگر به دنبال خرید آپارتمان در بهار هستید، ما در ادامه برخی از فایل‌های آگهی شده در سایت ملکی دلتا را با متراژ، امکانات، سال ساخت و … متنوع به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آپارتمان در محله بهار
113 متری، دو خوابه، طبقه سوم، 30 سال ساخت، بدون امکانات/ قیمت: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان
91 متری، دو خوابه، طبقه اول، یک سال ساخت، با امکانات (انباری، آسانسور، پارکینگ)/ قیمت: 4 میلیارد و 350 میلیون تومان
90 متری، دو خوابه، طبقه سوم، 14 سال ساخت، با امکانات (انباری، آسانسور، پارکینگ)/ قیمت: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان
87 متری، دو خوابه، طبقه پنجم، 18 سال ساخت، با امکانات (انباری، آسانسور، پارکینگ)/ قیمت: 2 میلیارد و 800 میلیون تومان
58 متری، یک خوابه، طبقه ششم، 15 سال ساخت، با امکانات (انباری، آسانسور، پارکینگ)/ قیمت: 2 میلیارد و 400 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت آپارتمان 1 تا 30 ساله در تهران» مجله ملکی دلتا را بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۲:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

4 میلیون مسکن ساخته می‌شود

تمام مولفه‌های مورد نیاز برای احداث 4 میلیون واحد مسکن طی 4 سال در کشور وجود دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از وزیر راه و شهرسازی: مسکن، دغدغه حاکمیت و رئیس جمهور و مشکل مردم است؛ سهم هزینه مسکن در سبد خانوار برای متوسط کشور بالای 37 درصد و در شهرهای بزرگ بیش از 50 درصد است.

رستمی قاسمی گفت: مسکن یکی از مهمترین موضوعات امروز جامعه است که در زمان انتخابات و پس از آن بصورت جدی در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: سه قشر جامعه نیازمند مسکن هستند؛ یکی از این اقشار طبقات بالای جامعه هستند که نیازی به خدمات و کمک مالی دولت ندارند. بخش دوم را قشر متوسط جامعه تشکیل می‌دهد که به حمایت دولت نیاز دارند و بسته‌های حمایتی برای آن‌ها پیش‌بینی شده است.

برای بخش سوم قشر جامعه شرایط متفاوت است و تنها با حمایت مشکل‌شان مرتفع نمی‌شود بلکه نیاز به کمک مالی دولت دارند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برای احداث 4 میلیون مسکن در طی چهار سال 5 مولفه اصلی از قبیل زمین، خدمات دولتی، منابع، مواد و مصالح ساختمانی و توان مهندسی فنی و کارگری نیاز است که تمامی این مولفه‌ها در کشور وجود دارد.

رستمی در ادامه گفت: یکی از راه‌های دولت برای تحقق احداث 4 میلیون مسکن، راه‌اندازی بانک زمین است که براساس قانون جهش تولید مسکن، همه بخش‌های دولتی موظفند سند زمین‌های درون و جوار شهرها و شهرک‌های جدید را به وزارت راه و شهرسازی منتقل کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «احیای بافت های فرسوده با برج سازی» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۱:۱۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کاهش تورم سالیانه در بازار مسکن

مرداد امسال متوسط قیمت هر متر خانه در تهران ۳۰.۹ میلیون تومان بوده که در مقایسه با تیرماه امسال ۳.۱ درصد و نسبت به مرداد سال گذشته ۳۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار مسکن شهر تهران طی شش ماه اخیر در محدوده ۳۰ میلیون تومان قرار گرفته و در واقع رشد شش ماه اخیر این بازار نزدیک به صفر بوده است.

این در حالی است که از اسفند پارسال تا مرداد امسال بازار مسکن در یک مسیر مشخص با ریزنوساناتی از کانال ۲۹ به ۳۰ و برعکس حرکت کرده است.

با وجود رسیدن تورم عمومی به ۴۵ درصد و تورم نقطه به نقطه به ۴۳ درصد، تورم یک ساله بازار مسکن ۳۴ درصد بوده که از عقب‌ماندگی ۹ واحد درصدی بازار مسکن حکایت دارد.

اما نکته قابل توجه، ثبات بازار مسکن در شش ماهه اخیر است که افت انتظارات تورمی در این بازار را نشان می‌دهد. این ثبات در شرایطی ایجاد شده که شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی در یک سال اخیر بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته و گزارش اتاق تعاون ایران از تیرماه ۱۴۰۰ حاکی از کاهش تیراژ ساخت و ساز و افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی حکایت دارد.

 

آمار و ارقام گویای آن است که بازار مسکن هنوز از قفس قیمتی ۳۰ میلیون تومان رها نشده و با توجه به دریافت اخبار امیدبخش از سوی دولت مبنی بر وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی، کنترل بازار ارز و تقویت احتمالات درباره احیای مذاکرات هسته‌ایی بعید به نظر می‌رسد که در نیمه دوم سال جاری بازار مسکن رشد لجام‌گسیخته‌ای را تجربه کند.

آیا بازارهای موازی، قیمت مسکن را گران می‌کند؟
با اینکه برخی معتقدند افزایش نسبی قیمت دلار و خودرو که طی هفته‌های اخیر اتفاق افتاده می‌تواند به رشد قیمت مسکن منجر شود، تجربه نشان داده شروع فرآیند رشد این بازارها لزوما نمی‌تواند همزمان باشد؛ چرا که مولفه‌های بسیاری در جهت‌دهی بازارها وجود دارد و ظرفیت درونی هر بخش مسیر آن را مشخص می‌کند.

در پایان به این نکته اشاره می‌کنیم که نمی‌توان با قاطعیت از تحرک نسبی یا رکود بازار مسکن در آینده نزدیک سخن گفت. از طرف دیگر بازار مسکن یک بازار دیرپذیر است که نسبت به نوسانات دیگر بخش‌ها دیر واکنش نشان می‌دهد.

مطالعه بیشتر: مطلب «کوچ مستاجران به جنوب شرق تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۰:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

املاک شهرداری واگذار شد؟

یک عضو شورای شهر تهران روز گذشته نسبت به واگذاری یک سوله بحران به وزارت اطلاعات تذکر داد، آیا این واگذاری انجام شده است؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا» یک عضو شورای شهر تهران از واگذاری سوله‌های اتحاد به وزارت اطلاعات تذکر داد او حالا می گوید با ورود مدیریت شهری جدید این واگذاری انجام نشده است.

سوده نجفی با اشاره به بازدید انجام شده از منطقه چهار گفت: واگذاری سوله بحران و برخی املاک در اختیار مراکز ارائه دهنده خدمات اجتماعی شهرداری در منطقه چهار به ارگان‌های دیگر خارج از ضوابط است.

او در راستای بازدید منطقه چهار گفت: ساختمان بهاران فاقد انشعاب گاز و آب است و از کپسول گاز و تانکر آب استفاده می‌کنند که این مشکل را می‌شود از ستاد مدیریت بحران استان پیگری کرد.

نجفی افزود: منطقه چهار و خاک سفید یکی از مناطق پر آسیب‌ اجتماعی است و درست نیست که بخواهیم مرکز مشاوره کسب و کار کارآفرینی منطقه را به پزشکی قانونی واگذار کنیم.

حجت نظری، عضور شورای شهر پنجم در این رابطه گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری پس از بذل و بخشش‌های دوره‌های پیشین درخصوص املاک با حساسیت زیادی به این موضوع ورود پیدا کردیم و مصوب شد هیچ واگذاری بدون تصویب بر صحن شورا در حوزه املاک صورت نگیرد.

محسن هاشمی، رییس سابق شورای شهر تهران در‌این‌باره توضیح داد: تمامی املاکی که از شورای پنجم واگذار شده به صورت شفاف در صحن علنی شورای شهر تهران بررسی شده و محرمانه‌ای نداشتیم. از طرف شورا ملکی بدون مصوبه واگذار نشده است و همه اطلاعات آن در دسترس عموم قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نظارت، راه نجات بازار مسکن و مصالح ساختمانی» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۹:۴۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معاملات املاک را وکالتی انجام دهیم یا نه؟

معاملات املاک و مستغلات هرچند که کم خطر به نظر برسند باز خطرهایی دارند به ویژه درباره املاکی که به صورت وکالتی معامله می‌شوند باید بیش‌تر دقت کرد و حساسیت خاص داشت.

معاملات ملک و ساختمان به‌صورت وکالتی دو حالت دارد حالت اول این‌ است که قصد داریم ملکی را از کسی که دارای وکالتنامه است بخریم و حالت دوم آن است که قصد داریم به جای انتقال قطعی ملک، آن را به‌صورت وکالت بلاعزل خریداری کنیم. در این مطلب از «مجله ملکی دلتا» به موضوع معامله وکالتی املاک می‌پردازیم.
در مورد خرید ملکی که اسناد وکالتی دارد باید به این نکات توجه کرد
صحت وکالتنامه را باید از دفترخانه صادر کننده استعلام کرد. بنابراین پیش از انجام شدن معامله و پرداخت هرگونه وجه برای استعلام صحت وکالتنامه به‌صورت کتبی اقدام کنید.
وکالتنامه بدون محدودیت زمانی بوده و به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه صادر نشده باشد.
وکالتنامه بایستی به‌طور دقیق در مورد موضوع مورد معامله باشد از انجام دادن معامله با وکالتنامه‌های کلی، که معمولاً درباره اموال منقول و غیرمنقول موکل صادر می‌شود جداً پرهیز کنید.
اگر موکلان چند نفرند یعنی وراث یا شریک هستند از انجام دادن معامله خودداری کنید.
در مورد املاک در رهن بانک‌ها سعی شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن صلح انجام دهید و سند به‌صورت رسمی منتقل شود.

در مورد خرید ملک به‌صورت وکالتی دانستن موارد زیر ضروری است
از خرید ملک‌های نوساز، به دلیل این‌که عموماً بدهی مالیاتی سنگینی دارند خودداری  کنید.
به جز مواردی که به دلیل نداشتن زمان کافی، ناچار به انتقال فوری ملک به‌صورت وکالتی می شوید، سند ملک را به‌صورت قطعی انتقال دهید.
از آن‌جا که با خرید ملک به‌صورت وکالتی خود را از حقوقی هم‌چون، استعلام ثبت، مفاصا حساب دارایی ومفاصا حساب شهرداری و … محروم می‌کنید بنابراین چنان‌چه از میزان بدهی و تعهدات فروشنده اطمینان ندارید یا تضمین کافی برای پرداخت وجوه این امور در نظر نگرفته‌اید از انجام دادن معامله خودداری کنید.
هم‌چنین از خریدن ملکی که دارای وام مشارکت در ساخت بوده و تسویه نشده است به‌صورتی وکالتی پرهیز کنید.
مطالعه بیشتر: مطلب «نکاتی که خریدار ملک باید بداند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، معاملات ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۹:۰۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کوچ مستاجران به جنوب شرق تهران

۵۸ محله از ۶۰ محله‌ای که بیشترین تقاضا به ازای هر آگهی فروش آپارتمان داشته‌اند، مربوط به نیمه جنوبی شهر تهران می‌شوند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آمارها را نشان می‌دهد بالاشهرنشین‌ها به مرکز شهر و مرکزنشین‌ها به جنوب شهر می‌روند تا بلکه بتوانند با بودجه‌ای دارند خانه‌ای اجاره کنند. حتی خیلی‌ها کوچ به شهرهای اقماری مثل پردیس را ترجیح داده‌اند و عطای خرید خانه در تهران را به لقایش بخشیده‌اند.

در صورت ادامه روند افزایش قیمت مسکن احتمالا تا چند سال دیگر این شکاف عمیق‌تر خواهد شد. روزی می‌رسد که اغلب ساکنان مناطق شمال و شمال غرب مالک‌نشین شوند و مستاجرها در کنار هم در مناطق جنوب و جنوب شرق زندگی کنند.

خریداران در شمال غرب و مستاجران در جنوب شرق
آمارهای بانک مرکزی می‌گوید، ماهانه حدود ۱۴درصد کل معاملات خرید و فروش آپارتمان در منطقه پنج تهران اتفاق می‌افتد. منطقه پنج بیشترین تعداد آگهی‌های فروش آپارتمان را به خود اختصاص داده است.

ولی آیا شرایط در بازار اجاره هم به همین شکل است؟ بررسی‌ها نتایج دیگری را نشان می‌دهد. با وجود اینکه منطقه پنج از نظر خرید و فروش در صدر مناطق ۲۲گانه تهران قرار دارد، اما به ازای هر ۱۰۰ آگهی فروش آپارتمان در این منطقه تنها ۴۸ آگهی اجاره در این سایت آنلاین خرید و فروش ملک منتشر شده و نشان می‌دهد بازار اجاره در این منطقه آنچنان هم داغ نیست و اغلب کسانی که در این منطقه ملک می‌خرند، آن را برای خودشان می‌خواهند و قصد اجاره ندارند.

 

به ترتیب مناطق ۹، ۲۰، ۱۰، ۲۱ و ۵ تهران شرایط اینچنینی را تجربه می‌کنند. در طرف مقابل آنها، مناطق شرقی تهران قرار دارند. بررسی بخش املاک گزارش سال دیوار به ما می‌گوید در مناطق ۸، ۱۴، ۴ و ۱۳ به ترتیب شاهد بیشترین نسبت تعداد آگهی‌های اجاره به فروش آپارتمان هستیم. محله‌هایی که عموما در شرق تهران قرار دارند.

چرا خریداران به شمال و شمال غرب فکر می‌کنند؟
افزایش عجیب قیمت مسکن که از سال ۹۷ آغاز شده، شکاف بزرگی بین جمعیت اجاره‌نشین و مالک‌نشین تهران انداخته. آنهایی که پیش از افزایش قیمت‌ها خانه خریده بودند شانس آوردند، چراکه بعد از آن خرید خانه برای مستاجرها تبدیل به رویای دست نیافتنی شده و حالا خریداران خانه بیشتر کسانی هستند که سرمایه‌های کلان دارند و شاید تفاوت یک میلیارد و دو میلیارد برایشان خیلی کمتر از کسانی باشد که توانایی پس‌انداز کردن هم ندارند.

همین موضوع باعث شده برای خریداران از نظر مالی تفاوت چندانی بین مناطق مختلف تهران نباشد، اما شما خودتان را جای یک خریدار خانه بگذارید. خانه‌ای که می‌خرید حداقل تا سال‌ها وبال گردنتان خواهد بود. شاید همین موضوع باعث شده خریداران کمتر ریسک کنند و سراغ محله‌های جنوب شرق بروند.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت ارزان‌ترین و گران‌ترین خانه‌های تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، نکات ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۳:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)