املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

مقایسه خرید آپارتمان در اکباتان و فرحزاد

قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران چندان دقیق و مشخص نیست. اما گاهاً پیش آمده که یک خانه در مرکز شهر با خانه‌ای در لوکس‌ترین مناطق تهران برابری کند.

عوامل زیادی مانند سال ساخت و موقعیت محله باعث ایجاد تفاوت قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران خواهد شد. قیمت خرید آپارتمان در فرحزاد چند؟ شرایط زندگی در اکباتان چگونه است؟ «مجله ملکی دلتا» به این سوالات پاسخ خواهد داد.

 

قیمت خرید آپارتمان در فرحزاد
شرایط بافت محله فرحزاد به نحوی است که از نظر جغرافیایی در شیب قرار گرفته و شاید همین امر باعث افت قیمت در فرحزاد نسبت به مناطق اطراف آن مانند اوین شده است.

مهاجران زیادی در محله فرحزاد سکونت دارند اما برای افرادی که فضای شهری برایشان مهم است، چندان مناسب نیست. وجود تکیه و زورخانه نشان از قدیمی بودن محله داشته که در کنار قیمت خرید آپارتمان مناسب این محدوده را برتر و ممتاز کرده است.

قیمت خرید آپارتمان در فرحزاد بسیار متغیر است. وجود زمین‌ها و باغ‌ها شاخصه مهمی بوده که باعث جذب خریدار آپارتمان در این محله شده است.

آپارتمان با متراژ 58 متر 7 سال ساخت، امکانات (انباری) / قیمت هر متر مربع: 96 میلیون تومان.

آپارتمان با متراژ 106 متر 10 سال ساخت، امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت هر مترمربع: 47 میلیون تومان.

قیمت خرید آپارتمان در اکباتان
اکباتان از آن شهرک‌هایی است که از گذشته تا کنون رونق خود را حفظ کرده است. با وجود اینکه محله نوسازی تلقی نمی‌شود، اما آپارتمان‌های نوسازی دارد که اکباتان را به شهرکی امن و در عین حال به‌روز کرده است.

اکباتان از نظر جغرافیایی با فرحزاد فاصله زیادی دارد. فرحزاد در منطقه 2 و در شمالی‌ترین نقطه تهران است در حالی که اکباتان در منطقه 5  و از شمال‌شهر دور است.

با همه این توصیف‌ها، رنج قیمت خرید آپارتمان در اکباتان با فرحزاد تفاوت زیادی با هم ندارند اما اگر به دنبال محله‌ای با خیابان‌های بانظم و ترتیب هستید اکباتان می‌تواند گزینه بهتری باشد.

آپارتمان با متراژ 74 متر 10 سال ساخت، امکانات (انباری – آسانسور) / قیمت در هر متر مربع: 63 میلیون تومان.

آپارتمان با متراژ 136 متر 20 سال ساخت، امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت در هر مترمربع: 42 میلیون تومان.

پیشنهاد خرید: اگر تمایل دارید در منطقه 10 تهران سکونت کنید، خرید آپارتمان در خوش از سایت ملکی دلتا انتخاب خوبی خواهد بود.


برچسب: املاک دلتا، ساخت و ساز، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۷:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

زنگ خطر عرضه مسکن نوساز در تهران

آمارها نشان می‌دهد رغبت سازندگان تهرانی برای ساخت‌وساز مسکونی از اوایل سال گذشته کمتر شده است؛ در ادامه به چرایی این موضوع خواهیم پرداخت.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آمارهای رسمی نشان می‌دهد در زمستان گذشته، تعداد واحدهای پیش‌بینی شده برای تولید در تهران نزدیک به 24 درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است؛ این در حالی است که بی‌رغبتی سازندگان تهرانی می‌تواند از اواسط امسال به کاهش محسوس عرضه مسکن نوساز در بازار پایتخت منجر شود.
بی‌رغبتی سازندگان تهرانی
پس از جهش ۶۰۰ درصدی میانگین قیمت مسکن در شهر تهران و به‌ دنبال تداوم تورم سنگین در بازار زمین و مصالح ساختمانی، وضعیت بازار و تولید مسکن به‌ گونه‌ای شده که سازندگان کمتری در تهران برای آغاز پروژه خانه‌سازی جدید رغبت نشان می‌دهند.


اشتیاق سازندگان شهرستان
انبوه‌سازان، بالا رفتن هزینه ساخت پروژه مسکونی در پایتخت به‌ دلیل گرانی زمین و کاهش قدرت خرید را یکی از مهم‌ترین عوامل عقبگرد سازندگان تهرانی عنوان می‌کنند، در حالی‌ که با همان سرمایه امکان چندین برابر ساخت‌وساز در سایر نقاط شهری وجود دارد.

در این شرایط، از اطلاعات منتشر شده مرکز آمار ایران اینگونه برمی‌آید که در زمستان ۱۳۹۹، تعداد ۱۳۷ هزار و ۱۹۰ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان در شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده که این تعداد نسبت به فصل پاییز 20 درصد و نسبت به پاییز سال قبل از آن ۱۴.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

هزینه بالا و چشم‌انداز مبهم
در ۳ سال اخیر و در شرایطی که در سایه افت ارزش ریال و جهش نرخ ارز، قیمت انواع کالاهای سرمایه‌ای از جمله مسکن کاهش پیدا کرده، بازار معاملات این کالاها به‌دلیل متناسب نبودن میزان افزایش قیمت با رشد درآمد خانوارها با رکود و کسادی مواجه شده است.

کم شدن بازار کالاهای سرمایه‌ای به‌خصوص بازار مسکن در حالی تولیدکنندگان ساختمان را با چالش فروش تولیدات مواجه می‌کند که همزمان تورم سنگینی بر بازار نهاده‌های ساختمانی به‌خصوص مصالح پرمصرف سایه انداخته و عملا هزینه تولید به‌صورت تصاعدی بالاتر رفته است.

همه این اتفاقات در حالی دامنگیر تولید مسکن شده که قدرت خرید سرمایه در گردش ریالی سازندگان مسکن در ۳ سال گذشته به یک‌چهارم و حتی کمتر رسیده و عملا بسیاری از سازندگان خرد به‌واسطه ناتوانی از تأمین هزینه‌های جاری، از ادامه فعالیت تولیدی بازمانده‌اند.

مطالعه بیشتر: مطلب «عقبگرد سازندگان تهرانی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ساخت و ساز، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۵:۵۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

327 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در مسکن

برای تحقق وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی رییس جمهور افزایش 150 درصدی تولید مسکن لازم است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در حال حاضر سالانه حدود 400 هزار واحد مسکونی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. سهم دولت در بخش ساخت و ساز کمتر از 5 درصد بوده و سهم عمده سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود.

اگرچه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساخت و ساز مسکن با رشد همراه بوده است اما فعالان حوزه مسکن معتقد هستند که گران شدن قیمت مصالح ساختمان و کاهش قدرت خرید مسکن از سوی خانوارها، در سال‌های پیش رو با افت سرمایه‌گذاری روبرو خواهیم بود.

از سال 1396 شاهد کاهش درآمد خانوارها و افزایش هزینه خرید مسکن هستیم. این تفاوت هزینه و درآمد سبب شده است میزان تقاضای خرید مسکن کاهش یابد و عملا سرمایه‌های بخش خصوصی در حوزه ساختمان راکد بماند.

در شرایطی که بخش خصوصی در حوزه مسکن سرمایه گذاری نکند؛ دولت باید برای تامین یک میلیون واحد وارد شود اما از آنجا که دولت با کسری بودجه‌ای به بزرگی 500 هزار میلیارد تومان روبروست؛ بودجه‌ای که بتواند صرف این امور کند را در اختیار ندارد.

 

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کاهش قیمت مسکن در 8 منطقه تهران» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ساخت و ساز، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۴:۴۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت واحدهای کلیدنخورده در اندرزگو چند؟

اگر به دنبال خرید خانه نوساز هستید، ما در این گزارش قرار است قیمت واحدهای مسکونی کلید نخورده در محله اندرزگو را به بررسی کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

قبل از اینکه ما در «مجله ملکی دلتا» اقدام به بررسی قیمت خرید آپارتمان در اندرزگو کنیم، بهتر است که بگوییم اندرزگو یکی از محله‌های شمالی تهران محسوب می‌شود که در منطقه یک واقع شده است که به دلیل دسترسی و موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، بسیاری متقاضی خرید، رهن و اجاره خانه در این محله هستند.

این محله در کنار ساخت و سازهایی که در چندین سال اخیر در آن انجام شده اما همچنان تا حدودی بافت قدیمی خود را حفظ کرده و می‌توان گفت که این محله بافتی از خانه‌های نوساز و قدیمی را در کنار خود دارد.

از آنجایی که این محله در منطقه 1 تهران واقع شده است، حتما شما هم می‌توانید حدس بزنید که قیمت خانه‌های این محله بالاست.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در محله اندرزگو
اگر به دنبال خرید آپارتمان در محله اندرزگو هستید باید بدانید که شما به طور متوسط باید بین 80 تا 90 میلیون تومان برای هر متر مربع نقدینگی داشته باشید تا بتوانید در این محله صاحبخانه شوید. اما اگر به دنبال خرید واحد کلیدنخورده هستید باید به طور متوسط بین 90 تا 110 میلیون تومان برای هر متر مربع بودجه داشته باشید.

لازم به ذکر است که این قیمت‌های ذکر شده در این گزارش متوسط قیمت‌ها هستند، چرا که قیمت هر واحد مسکونی بنا بر سال ساخت، امکانات، موقعیت جغرافیایی، نظر فروشنده و … می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

در انتها این گزارش، قیمت برخی از واحدهای کلیدنخورده در این محله را که در سایت ملکی دلتا آگهی شده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

آپارتمان 120 متری، دو خوابه، طبقه سوم، با امکانات (پارکینگ- انباری- لابی – آسانسور) / قیمت: 12 میلیارد تومان
آپارتمان 100 متری، دو خوابه، طبقه چهارم، با امکانات (پارکینگ- انباری- آسانسور) / قیمت: 9 میلیارد تومان
آپارتمان 136متری، دو خوابه، طبقه پنجم، با امکانات (پارکینگ- انباری- تراس- آسانسور) قیمت: 11 میلیارد و 560 میلیون تومان
آپارتمان 78 متری، دو خوابه، طبقه سوم، با امکانات (پارکینگ- انباری- آسانسور) / قیمت: 6 میلیارد و 500 میلیون تومان
آپارتمان 82 متری، دو خوابه، طبقه اول، با امکانات (پارکینگ- انباری- آسانسور) / قیمت: 6 میلیارد و 150 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «متوسط قیمت ۱۱۸ میلیونی مسکن در زعفرانیه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ساخت و ساز، خرید آپارتمان در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۲:۴۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

عقبگرد سازندگان تهرانی

براساس آمارهای رسمی سازندگان در 3 فصل پیاپی رغبت برای ساخت و ساز واحد مسکونی کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» آمارهای رسمی نشان می‌دهد در زمستان گذشته، تعداد ساخت و ساز واحد مسکونی پیش بینی شده در تهران نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است.

بی‌رغبتی سازندگان تهران به دنبال تداوم تورم سنگین در بازار زمین و مصالح، وضعیت بازار و تولید باعث کاهش محسوس عرضه مسکن نوساز در بازار پایتخت شده است.

در مناطق شهری، در زمستان گذشته تعداد واحدهای پیش‌بینی شده برای تولید مسکن در تهران 23.9 درصد نسبت به سال قبل نزول کرده است.

از جمله عواملی که باعث عقبگرد سازندگان تهرانی شده است، بالا رفتن هزینه ساخت پروژه مسکونی در پایتخت و کاهش قدرت خرید سرمایه در گردش است.

در 3 سال اخیر و در شرایطی که با افت ارزش ریالی و جهش نرخ ارز روبرو شده‌ایم، بازار معاملات ساخت و ساز واحد مسکونی به دلیل متناسب نبودن میزان افزایش قیمت با رشد درآمد خانوارها با رکود و کسادی مواجه شده است.

همزمان با حاکم شدن تورم سنگین بر بازار نهاده‌های ساختمانی به خصوص مصالح پرمصرف، هزینه تولید به صورت تصاعدی افزایش پیدا کرده است.

باید به این نکته هم توجه کرد که پرش های متوالی قیمت زمین ساختمان کلنگی یا مسکونی باعث شده است که متوسط سهم قیمت زمین ارزش مسکن تولیدی را به بیش از 50 درصد افزایش دهد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نکات مهم در خرید خانه های قدیمی» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۶:۲۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ضرورت تامین زمین برای ساخت 4 میلیون مسکن

زمین برنامه ساخت 6 میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم باید 6 ماه اول عمر دولت تامین شود.

به گزارش«مجله ملکی دلتا» به نقل از ایرج رهبر عضو انجمن انبوه سازان، انبوه سازان به عنوان رکن اصلی برنامه ساخت 4 میلیون مسکن باید مقدمات مورد نیاز تحقق این برنامه بخصوص زمین را در اختیار داشته باشند.

وی اظهار کرد: ساخت 200 هزار واحد در 6 ماه اول و 6 ماه تعلل برای پیدا کردن زمین جهت ادامه ساخت و ساز، ساخت سالی یک میلیون مسکن را هم میسر نمی‌کند. باید زمین مورد نیاز 4 میلیون مسکن طی 6 ماه اول دولت سیزدهم فراهم شود.

او در ادامه گفت: باید مقدمات کار ساخت 4 میلیون مسکن از همین ابتدا فراهم شود تا بتوانیم برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن را عملیاتی کنیم.

اواخر ماه گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی از مکان یابی 40 شهرک در کشور برای تامین زمین و عرضه مسکن خبر داد.

به نقل از حبیب الله طاهرخانی: برای تامین زمین طرح دولت سیزدهم جهت ساخت سالانه یک میلیون مسکن می‌توان اولویت اول را استفاده از زمین های بایر در نظر گرفت.

زمین‌های بایر داخل شهرها کاربری مسکونی دارد و همه زیرساخت‌های خدماتی آن فراهم است اما منجر به تولید و عرضه مسکن نشده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «با هر میزان پول، در بورس خانه دار شوید» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه های جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۵:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان 1 تا 30 ساله در تهران

براساس مشاهدات میدانی در مناطق 22 گانه تهران با توجه به امکانات رفاهی محله و موقعیت آن قیمت‌های مختلفی برای فروش رقم خورده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» براساس مشاهدات میدانی قیمت آپارتمان 1 تا 30 ساله در مناطق 22 گانه تهران اعلام شده است.

قیمت مسکن بزرگترین دغدغه افراد به هنگام رهن، اجاره و خرید آپارتمان است که در این مقاله به قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران اشاره شده است.

بررسی قیمت آپارتمان 1 تا 30 ساله در تهران
توجه کنید که قیمت‌ها برحسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چرا که قیمت آپارتمان در تهران با توجه به نوع ساختمان، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

منطقه یک، دزاشیب با متراژ 98 متر 4 سال ساخت / قیمت: 65 میلیون

منطقه 2، ستارخان با متراژ 120 متر 5 سال ساخت / قیمت: 35 میلیون

منطقه 3، دیباجی جنوبی با متراژ 116 متر 30 سال ساخت / قیمت: 78 میلیون

منطقه 4، مجیدیه شمالی با متراژ 73 متر یک سال ساخت / قیمت: 44 میلیون

منطقه 5، جنت آباد با متراژ 113 متر 20 سال ساخت / قیمت: 30 میلیون

منطقه 6، کردستان با متراژ 80 متر یک سال ساخت / قیمت: 52 میلیون

منطقه 7، پیچ شمیران با متراژ 92 متر 25 سال ساخت / قیمت: 29 میلیون

منطقه 8، نارمک با متراژ 77 متر 16 سال ساخت / قیمت: 35 میلیون

منطقه 9، شمشیری با متراژ 90 متر یک سال ساخت / قیمت: 25 میلیون

منطقه 10، بریناک با متراژ 61 متر یک سال ساخت / قیمت: 18 میلیون

منطقه 11، میدان قزوین با متراژ 50 متر 21 سال ساخت / قیمت: 17 میلیون

منطقه 12، خیابان مازندران با متراژ 81 متر 5 سال ساخت / قیمت: 19 میلیون

منطقه 13، بلوار ابوذر با متراژ 59 متر 17 سال ساخت / قیمت: 28 میلیون

منطقه 14، نبرد شمالی با متراژ 43 متر 15 سال ساخت / قیمت : 21 میلیون

منطقه 15، مشیریه با متراژ 48 متر 21 سال ساخت / قیمت: 13 میلیون

منطقه 16، خزانه با متراژ 81 متر 14 سال ساخت / قیمت: 11 میلیون

منطقه 17، آزادی با متراژ 54 متر 18 سال ساخت / قیمت: 10 میلیون

منطقه 18، یافت آباد با متراژ 70 متر 15 سال ساخت / قیمت: 11 میلیون

منطقه 19، عبدل آباد با متراژ 53 متر 21 سال ساخت / قیمت: 14 میلیون

منطقه 20، شهر ری با متراژ 45 متر 21 سال ساخت / قیمت: 13 میلیون

منطقه 21، چیتگر با متراژ 133 متر با یک سال ساخت / قیمت: 40 میلیون

منطقه 22، شهرک راه آهن با متراژ 108 متر با یک سال ساخت / قیمت: 27 میلیون

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 4 تهران را دارید، خرید آپارتمان در استاد حسن بنا در سایت ملکی دلتا گزینه مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه های جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۴:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کارت اعتباری 100 میلیونی برای خرید مصالح ساختمانی

مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن وام 50 تا 100 میلیون تومانی خرید مصالح ساختمانی خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از رئیس بانک مسکن، برای پیشبرد برنامه ساخت یک میلیون مسکن رئیس جمهور، کارت با مبلغ 50 تا 100 میلیون تومان برای خرید مصالح ساختمانی عرضه می‌شود.

او گفت: برای محقق شدن ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی بایستی تمامی نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند.

رئیس بانک مسکن تاکید کرده است: صدور کارت اعتباری مصالح ساختمانی در حال پیگیری است تا بتوانیم بخشی از تسهیلات خُرد و مسکن را در این قالب ارائه دهیم.

وقتی این کارت برای سازندگان شارژ می‌شود فقط می‌توانند برای خرید مصالح ساختمانی از آن استفاده کنند و نمی‌توانند آن را جای دیگری خرج کنند.

کارت اعتباری برای خرید مصالح اصلی همچون سیمان و فرآورده‌هایی مانند فولاد است که کاربرد بیشتری در ساخت و ساز دارد.

بنا بر اعلام بانک مذکور، بانک عامل بخش مسکن در قالب این طرح به عنوان نهاد واسط بین تولیدکننده مصالح و سازندگان مسکن قرار می‌گیرد.

معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن هم پیش از این درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی اعلام کرده بود: شرکت کارت اعتباری مصالح ساختمانی با همکاری بنیاد مسکن و بانک تخصصی بخش مسکن تشکیل شده و تاکنون در تعدادی از پروژه های بنیاد مسکن از جمله پروژه های اقدام ملی، تامین مصالح کرده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد!» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه های جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۳:۳۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

افزایش قراردادهای اجاره از یک به 3 تا 5 سال

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برای رفع چالش‌های بخش مسکن به افزایش قراردادهای اجاره از یک به سه تا پنج سال اشاره کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رستمی قاسمی – وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی – برنامه خود را با شناسایی 14 چالش بخش مسکن و ارایه راهکارهایی از جمله ایجاد صندوق ملی مسکن و افزایش قراردادهای اجاره از یک به سه تا پنج سال رونمایی کرد.

رستمی در تشریح برنامه‌های خود تحت عنوان «نهضت توسعه و شهرسازی مردم پایه مبتنی بر عدالت و پیشرفت» به اجرای برنامه‌های آمایش سرزمین و توسعه بنگاههای اجاره‌داری حرفه‌ای اشاره کرد.

رستمی در ادامه افزود: یکی از چالش‌هایی که دامن‌گیر بخش مسکن شده است، افزایش سهم اجاره‌نشینی و سهم بالای هزینه اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار است.

رستمی راهکارهای پیشنهادی خود را با کاهش هزینه مبادله اجاره و افزایش ضمانت اجرای قراردادهای اجاره مسکن، حمایت از ایجاد و توسعه بنگاه‌های اجاره‌داری حرفه‌ای، تخفیف عوارض و واگذاری اراضی دولتی به صورت اجاره بلندمدت ارائه داد.

اعطای کمک هزینه اجاره و تسهیلات کمک ودیعه مسکن با نرخ سود پایین به خانوارهای مستاجر کم درآمد، افزایش زمان قراردادهای اجاره مسکن از یک سال به 3 تا 5 سال از دیگر پیشنهادهای رستمی قاسمی است.

خانه‌های خالی ملزم به پرداخت مالیات
از جمله راه‌حل‌هایی که می‌تواند در تبدیل مسکن از کالای سرمایه‌ای به مصرفی موثر باشد، اخذ مالیات از خانه‌های خالی است که وظیفه اجرایی بودن آن بر عهده سازمان امور مالیاتی است.

تشکیل شورای عالی مسکن برای هماهنگی دستگاههای اجرایی به منظور اجرای قانون جهش تولید مسکن نیز از دیگر رئوس برنامه قاسمی است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «شمارش معکوس پرداخت مالیات املاک اجاری» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خانه قدیمی، مالک و مستاجر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۶:۴۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

میل مردم به خرید آپارتمان بیشتر شد!

نتایج آمارهای انجام گرفته نشان می‌دهد بار دیگر میل به خرید سرمایه‌ای آپارتمان نسبت به بهار امسال افزایش پیدا کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، طی روزهای اخیر دو تحقیق اولیه از وضعیت جدید قیمتی فایل‌های عرضه شده در بازار املاک پایتخت انجام شد. نتیجه «تحقیقات میدانی» و بررسی‌های انجام شده از «بازار نیازمندی‌های آنلاین» حاکی از آن است: رفتار خریداران و فروشندگان بازار مسکن در شهر تهران طی یک ماه میانی تابستان، نسبت به ماه‌های ابتدایی سال جاری تغییر کرده است.
 
بررسی‌ها از روند قیمتی فایل‌های عرضه شده از ابتدای فصل تابستان تا میانه این فصل نشان می‌دهد، دو نوع جریان انتظارات در این هفته‌ها در بازار مقابل یکدیگر قرار گرفتند و همین عامل باعث شد رفتار بازیگران به تدریج از اوایل تابستان تاکنون در بازار تغییر کند.
 
از یک سو گروهی از فعالان بازار تحت تاثیر ظهور نشانه‌های کاهش ریسک غیراقتصادی و امیدواری بابت به نتیجه رسیدن مذاکرات با طرف خارجی، به آینده قیمتی بازار خوش‌بین شدند و از سوی دیگر گروهی از فعالان با استناد به دلایل دیگری، از بهبود اوضاع اقتصادی ناامید شدند و انتظارات خود را در مسیر افزایشی قرار دادند.

 
مردم به دنبال خرید سرمایه‌ای در بازار مسکن هستند
تحقیقات میدانی از فعالان بازار ملک و واسطه‌های ملکی وضعیت بازار مسکن طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد، میزان مراجعه متقاضیان خرید مسکن برای جست‌وجوی فایل در میانه فصل تابستان نسبت به فصل گذشته افزایش پیدا کرده است. نکته مهم در جنس مراجعات به بنگاه‌ها برای جست‌وجو و خرید مسکن است. آن‌طور که این گروه از فعالان بازار مسکن بیان می‌کنند بخش عمده جست‌وجوگران ملکی در گروه متقاضیان مصرفی جای ندارند بلکه عمدتا افرادی هستند که به قصد خرید سرمایه‌ای به بازار مسکن مراجعه می‌کنند.

در این میان ممکن است این سوال ایجاد شود که چرا مجددا تقاضای سرمایه‌ای به بازار مسکن بازگشته است؟ پاسخ این سوال با بررسی وضعیت سایر بازارهای دارایی طی یک ماه گذشته مشخص می‌شود. طبق اطلاعات به دست آمده طی ماه میانی تابستان، بازدهی بازارهای موازی مسکن همچون بورس، ارز و سکه تماما دو‌رقمی شدند. به‌طوری‌که در میان آنها شاخص در بازار سهام بیش از 15 درصد طی یک ماه رشد کرد. روند این بازارها به‌طور طبیعی به تغییر جو بازار مسکن طی مردادماه کمک کرد.

در عین حال بررسی وضعیت فایل‌های ملکی عرضه شده در بازار نیازمندی‌های آنلاین نیز یک تغییر دیگر را نشان می‌دهد. براساس بررسی‌های انجام شده، «حجم فایل‌های عرضه شده برای فروش آپارتمان در تهران» در ماه مرداد، 20 درصد نسبت به تیر ماه کاهش پیدا کرده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «متوسط قیمت ۱۱۸ میلیونی مسکن در زعفرانیه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خانه قدیمی، مالک و مستاجر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۵:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)