املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

معرفی محله چیذر برای خرید آپارتمان

محله چیذر در منطقه یک تهران واقع شده و جزو محله‌های قدیمی تهران بوده که تاکنون بافت خود را حفظ کرده است.

اگر می‌خواهید در محله چیذر سرمایه‌گذاری بلند مدت را داشته باشید، با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

خیابان‌های بسیار باریک و کوچه هایی با شیب عرضی بالا باعث شده که خرید آپارتمان در چیذر نسبت به محله‌های اطراف آن از 10 تا 35 درصد کاهش قیمت داشته باشد.

با گشتی کوتاه در خیابان‌های این محله متوجه خواهید شد که چیذر تلفیقی از مکان‌های قدیمی مثل امام زاده علی اکبر، دکان‌های قدیمی و … به همراه خیابان های مدرن و جدید است.

خرید آپارتمان در چیذر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند از ترافیک محله فرار کنند.

محله چیذر به اعتبار بالا بودن قیمت آپارتمان و زمین، یکی از محلات اعیان نشین تهران محسوب می‌شود.

اگر به فکر خرید آپارتمان در این محله هستید، نگران رفت و آمد به سایر مناطق پایتخت نباشید.

مترو، اتوبوس و تاکسی در این محله مسافران را به مقاصد مختلف در شهر می‌رسانند.

اماکن مذهبی، تفریحی، تاریخی همچنین مراکز درمانی و مراکز ورزشی در کنار مراکز خرید محله چیذر باعث شده است که ساکنین چیذر برای خرید مایحتاج خود از محله بیرون نروند.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در چیذر
توسعه روزافزون شهر و رشد آمار ساخت و ساز در منطقه یک، چهره چیذر را نیز دچار دگرگونی کرده است و مانند آپارتمان های چند طبقه زیر در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

آپارتمان با متراژ 125 متر نو ساز؛ طبقه 5 با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت : 10 میلیارد تومان.

آپارتمان با متراژ 137 متر با 5 سال ساخت؛ طبقه 5 با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت : 8 میلیارد تومان.

آپارتمان با متراژ 150 متر 15 سال ساخت؛ طبقه 5 با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت : 8 میلیارد و 700 میلیون تومان.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 7 تهران را دارید، خرید آپارتمان در نظام آباد از سایت ملکی دلتا انتخاب مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، خانه قدیمی، مالک و مستاجر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۵:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات مهم در خرید خانه‌های قدیمی

این روزها مردم به خرید یا اجاره خانه‌های قدیمی تمایل بیشتری دارند. اما سکونت در خانه کلنگی معایب و مزایای خاص خود را دارد.

هنگامی که از سال ساخت بنا زمان زیادی بگذرد سکونت در آن خانه علاوه بر سخت شدن، هزینه بردار هم خواهد شد. اگر قصد خرید خانه‌های قدیمی را دارید بهتر است توصیه‌های «مجله ملکی دلتا» را در این خصوص تا آخر بخوانید.

خانه‌های قدیمی برای افرادی که چندان تمایلی به زندگی در خانه‌ها و آپارتمان‌های جدید را ندارد، گزینه خوبی است. اما باید در نظر داشت که بافت قدیمی این خانه هم هزینه زیادی را برای صاحبخانه به همراه دارد و هم اینکه جوابگوی مصالح مدرن امروزی نیست.

خانه‌های قدیمی برای شرکت‌های ساختمان سازی که به دنبال اجرای پروژه‌های شهرسازی و توسعه ساختمان‌های نوساز هستند، یک مزیت محسوب می‌شود.

 

نکات مهم در خرید خانه‌های قدیمی
با خرید خانه‌های سنتی، هزینه ها به شدت افزایش پیدا می‌کند. اگر هدف شما از خرید صرفا در اختیار داشتن یک ملک برای پروژه‌های ساخت و ساز است، هزینه در این میان چندان دردسرساز نیست.

اما اگر تمایل دارید در خانه قدیمی خریداری شده زندگی کنید؛ بدانید که بسیاری از قسمت خانه به خصوص آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی با شکل آپارتمان‌های مدرن تفاوت دارد. برای تعمیر این بخش‌ها هزینه‌های شما 3 تا 4 برابر افزایش پیدا می‌کند.

از دیگر نکات مهم در خرید خانه‌های قدیمی بازدید در ساعات مختلف روز است.با این عمل می‌توانید میزان رفت و آمد و شلوغی محله را بفهمید.

برای پیش‌گیری از هزینه‌های پیش رو حتما از سلامت سیم کشی‌های برق و تلفن، لوله کشی‌های آب و گاز اطمینان حاصل پیدا کنید.

اگر قصد تعمیر منزل خریداری شده را دارید سعی کنید با کمک یک کارشناس از سلامت اسکلت خانه اطلاع پیدا کنید. در صورتی که اسکلت ملک دچار فرسودگی باشد قطعا با مشکلات جدی و بزرگی روبرو خواهید شد.

بیشتر خانه‌های قدیمی دارای سند ملکی نیستند و به صورت قولنامه‌ای معامله شده‌اند. پس بهتر است بیشترین تمرکز خود را بر روی خرید خانه‌های قدیمی اما سنددار بگذارید.

به هنگام خرید خانه‌های قدیمی به سن ساختمان و موقعیت آن توجه کنید. برای تخمین سن ساختمان می‌توانید از کارشناسان سایت ملکی دلتا مشاوره بگیرید.

پیشنهاد خرید: اگر برای سکونت محله قدیمی را می‌پسندید، خرید آپارتمان در فاطمی – زرتشت گزینه مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، خانه قدیمی، مالک و مستاجر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۴:۰۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

باید و نبایدهای تنظیم قرارداد رهن و اجاره منزل

زمانی که از رهن و اجاره کردن آپارتمان حرف می‌زنیم، علاوه بر مسئله مبلغ ودیعه و اجاره باید به نکات حقوقی تنظیم قرارداد رهن و اجاره منزل نیز توجه نمود.

قراردادهای رهن و اجاره آپارتمان یا خانه تحت عنوان قرارداد رهن و اجاره منعقد شده و تابع قوانین حقوقی خاصی است که «مجله ملکی دلتا» به تشریح آن می‌پردازد.

اجاره قراردادی است که به موجب آن صاحب ملک (موجر)، ساختمان خود را (خانه، آپارتمان، مغازه و …) به ازای دریافت وجه اجاره ماهانه، برای مدت معنی به شخص دیگری (مستاجر) واگذار می‌کند.

اجاره نامه سند قراردادی است که که مابین موجر و مستاجر نوشته شده و در آن حق و حقوق هر کدام از طرفین مشخص می‌شود. از این رو دانستن نکات حقوقی تنظیم قرارداد رهن و اجاره از رخ دادن اختلافات آینده پیشگیری خواهد کرد.

 

نکات حقوقی تنظیم قرارداد رهن و اجاره منزل
تاریخ شروع و اتمام قرارداد رهن و اجاره منزل را مشخص کنید.
موجر حق ندارد در ساختمان تغییری ایجاد کند که موجب صلب آرامش مستاجر شود.
قرارداد رهن و اجاره را در 2 نسخه تهیه و به امضا دو شاهد برسانید.
مستاجر در اجاره آپارتمان یا خانه باید اجاره‌بها را در زمان معین پرداخت و رسید آن را دریافت کند.
قرارداد را در بنگاه معاملات ملکی یا دفتر اسناد رسمی تنظیم کنید.
به محض پایان زمان قرارداد رهن و اجاره آپارتمان مستاجر باید ملک را تخلیه کند و در صورت عدم انجام آن باید طبق ماده 494 قانون مدنی، اجرت المثل آن مدت را بپردازد.
مستاجر مبلغی به عنوان ودیعه یا رهن به مالک تحویل می‌دهد که به هنگام تخلیه و تحویل ملک استیجاری، به مستاجر پس داده می‌شود.
با فوت موجر قرارداد اجاره باطل نمی‌شود.
فسخ قرارداد اجاره نامه پیش از زمان موعد
در قرارداد اجاره امکان فسخ قرارداد قبل از انقضای مدت وجود ندارد مگر به استثنای مواردی که ملک عیبی پیدا کند که دیگر قابل استفاده نباشد و یا موجر و مستاجر توافق دیگری داشته باشند.
به هنگام تنظیم قرارداد می‌توان شرط برای فسخ پیش از موعد اضافه کرد با این تبصره که هر کدام از طرفین بخواهد اجاره را پیش از زمان موعد فسخ نماید، باید یک یا دو ماه قبل از آن اعلام نماید.
پیشنهاد مطالعه: مطلب «شرایط قانونی پشیمانی در قرارداد» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خانه قدیمی، مالک و مستاجر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۲:۵۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تفاوت سند اوقافی و ملکی

املاک اوقافی همانند سایر املاک، می‌توانند مورد خرید و فروش یا حتی رهن و اجاره قرار گیرند اما قیمت پایین آن تصورات غلطی را در ذهن مردم ساخته است.

تفاوت مالکیت در ملک وقفی و ملکی باعث تفاوت قیمت این دو نوع ملک شده است اما از جهات حقوقی نیز نکاتی وجود دارد که «مجله ملکی دلتا» به آن می‌پردازد.

املاک اوقافی، املاکی هستند که مالک آن را وقف نموده و اداره اوقاف در ازای اقساط 99 ساله، آن را به افراد دیگری اجاره می‌دهد.

مبلغ اقساط برخلاف تصور زیاد نبوده و درآمد حاصله صرف امور خیریه خواهد بود. در نظر داشته باشید که این نوع اجاره، اجاره به شرط تملیک نیست.

قیمت پایین املاک اوقافی نسبت به املاک ملکی باورهای غلطی را در ذهن خریداران ایجاد کرده است. در حالی که اگر فردی یک زمین اوقافی را خریداری نماید، می‌تواند وام ساخت و ساز بر روی زمین را دریافت کند.

 

تفاوت میان سند اوقافی و سند ملکی
برای انتقال مالکیت ملک اوقافی علاوه بر ثبت در دفتر اسناد رسمی، استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک، استعلام از سازمان اوقاف و امور خیریه نیز نیاز است.
به هنگام خرید املاک اوقافی، مالک بایستی مالیات و دیگر عوارض را طبق تعرفه قانونی به مراجع ذی‌صلاح را پرداخت کند.
مالک سند اوقافی دارای اختیارات کامل نیست و می‌بایست هر ماه به مدت 99 سال اقساط به اداره اوقاف پرداخت نماید.
اسناد ملکی به صورت شش دانگ تنظیم شده و در قالب یک جلد یا بیشتر صادر خواهد شد.
اسناد ملکی دارای شماره قطعه منحصربفرد است.
در اسناد ملکی مشخصات کامل صاحبخانه در آن ذکر خواهد شد. این امر نیز از جمله تفاوت سند اوقافی و ملکی است.
در اسناد ملکی علاوه بر درج مشخصات کامل ملک، چهار جهت جغرافیایی نیز ذکر خواهد شد.
ارزش ملک شخصی حدودا 20 درصد بیشتر از ملک با سند اوقاف است.
اسناد ملکی در اداره ثبت اسناد و املاک صادر می‌شود اما سند وقفی می‌تواند به صورت دستنویس هم نوشته شود.
پیشنهاد مطالعه: «اقدامات حقوقی مهم پس از فروش ملک» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۷:۳۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چرا منازل مسکونی را بیمه کنیم؟

خرید بیمه منازل مسکونی و بیمه لوازم درون آن برای صاحبان ملک یک راه امن برای جبران خسارات مختلفی است که دامن‌گیر خانه‌ها خواهد شد.

آپارتمان یا منزل مسکونی مکانی امن برای اعضای خانواده، وسایل و لوازم آن است که وقوع هر اتفاق می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای ما در پی داشته باشد. «مجله ملکی دلتا» امروز شما را با بیمه منازل مسکونی آشنا خواهد کرد.

با توجه به افزایش قیمت خرید آپارتمان و لوازم آن، به هنگام وقوع خسارت جبران مالی برای ما بسیار سخت خواهد بود؛ بنابراین خرید بیمه منازل مسکونی و بهره بردن از مزایای آن یک راه حل منطقی است.

با بیمه منازل مسکونی می‌توان هزینه‌های بازسازی، ترمیم و .. وارده به ساختمان را جبران کرد.

 

انواع بیمه منازل مسکونی
هر کدام از بیمه‌نامه‌ها دارای شرایط و پوشش‌های مختلفی هستند که بسته به شرایط آپارتمان یا منزل مسکونی مالک آن را تهیه می‌کند. انواع بیمه منازل مسکونی شامل:

بیمه آتش سوزی

یکی از مهم‌ترین بیمه‌نامه‌هایی که برای هر منزل واجب است، بیمه آتش سوزی بوده که این بیمه نامه خدمات گسترده‌ای را برای مالکان در برابر حوادث طبیعی ارائه می‌دهد.

بیمه سیل

برای خانه‌هایی که در کنار دریا یا رودخانه ساخته شده‌اند، بیمه سیل از اهمیت بالایی برخودار است. در نظر داشته باشید که بیمه سیل در حقیقت یکی از پوشش‌های تکمیلی بیمه آتش سوزی است.

بیمه زلزله

زلزله خیز بودن ایران وجود بیمه زلزله را الزامی می‌کند. این نوع بیمه نیز یکی دیگر از پوشش‌های تکمیلی بیمه آتش سوزی است که ساختمان و لوازم درون آن را در برابر بسیاری از خسارات ایمن می‌کند.

بیمه سرقت

بیمه سرقت برای جبران خسارات ناشی از سرقت با شکست حرز تا حد زیادی استفاده می‌شود. شکست با حرز عموما باید ویژگی‌های زیر را تحت پوشش خود قرار دهد:

در شرایطی که سارق برای ورود به منزل اقدام به شکستن درب، قفل، شیشه و … نماید.
اگر سارق برای باز نمودن درب‌های ساختمان از کلیدهای تقلبی استفاده کند.
اگر ورود سارق به منزل با تهدید نمودن افراد حاضر در محل رخ دهد.
پیشنهاد مطالعه: مطلب «کدام طبقه آپارتمان برای سکونت بهتر است؟» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۶:۳۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آرامش به بازار مسکن بازگشت!

پس از افزایش نسبی قیمت دلار، خودرو و مصالح ساختمانی، تعداد فایل‌های زیر قیمت در بازار مسکن تا حدودی کاهش یافته که باعث مقاومت فروشندگان برای فروش شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» بازار مسکن تهران همچنان در رکود به سر می برد اما بالا رفتن قیمت دلار و مصالح ساختمانی، اشتیاق فروشندگان برای فروش ملک کم شده است.

صاحبان ملک با توجه به نداشتن برداشت روشن از آینده بازار مسکن در فروش ملک خود دچار تردید شده‌اند. از سوی دیگر نیز خریدار زیادی وجود ندارد.

به نقل از یکی از مشاوران املاک منطقه غرب تهران به ایسنا: با توجه به اینکه دولت جدید هنوز به طور کامل پا نگرفته است اما عرضه کنندگان ملک چشم انتظار آینده و سروسامان دادن بازار بلاتکیلف مسکن هستند.

بیشتر فایل‌های موجود در املاک، آپارتمان‌های قدیمی هستند و مدت هاست خریداری نداشته است که البته عدم توان خریدار در این قضیه بی‌تاثیر نبوده است.

وی در ادامه افزود: حدود پنج ماه است که هیچ نوع رشد قیمت در بازار مسکن تهران نداشته‌ایم. بنابراین حتی در صورت تحرک نسبی هم نمی‌توان انتظار رشد سنگین قیمت‌ها را داشت.

پیشی گرفتن تورم مصالح ساختمانی از تورم بازار مسکن در بهار امسال تاثیر منفی بر روی روند ساخت و ساز داشته است.

معمولا مهمترین عوامل در سوق‌دهی به قیمت‌ها در بازار مسکن، تکمیل دوره رکود، تاثیر تورم بازارهای موازی و تحرک ناشی از ظرفیت درونی این بازار است که هم‌اکنون در بازار مسکن قابل مشاهده نیست.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «بازگشت بدبینی به فضای بازار مسکن» را از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۵:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد!

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی گفت: گرانی سیمان بسیاری از کارگران ساختمانی را بیکار و پروژه‌ها را متوقف کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، هادی ساداتی در این رابطه عنوان کرد: متاسفانه افزایش قیمت سیمان مدتی در روند فعالیت کارگران‌ ساختمانی اختلال ایجاد کرد و باعث توقف پروژه ها شد.

وی با بیان اینکه در بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی با ضعف نظارت نهادها و دستگاه‌های نظارتی روبه‌رو هستیم، گفت: سال گذشته قیمتی که در مورد سیمان توافق کرده بودند ۳۳ هزار تومان بود، ولی امسال به پاکتی ۸۵ هزار تومان رسید و دست آخر هم قیمت را به ۹۰ هزار تومان و حتی به ۱۵۰ هزار تومان رساندند و بازار را به هم ریختند.

 

ساداتی درباره تاثیر قطعی برق بر فعالیت کارخانه‌های سیمان گفت: قطعی برق ربطی به این مسأله ندارد، چطور ممکن است به یکباره همه کارخانه‌ها با هم در تولید سیمان دچار مشکل شوند آن‌ هم در شرایطی که قطعی برق در ساعات خاصی اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: متاسفانه در جریان افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه سیمان، هیچ کسی اعتراض نمی‌کند که دلیل بالا رفتن قیمت‌ها چیست و پیگیری نمی‌کنند که چرا قیمت مصالح بی‌رویه بالا می‌رود.

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط هنوز مطلوب نیست و در توزیع سیمان مشکل داریم. مصالح و سیمان به دست ما نمی‌رسد که کارگران ساختمانی بتوانند مشغول کار باشند و پروژه‌های ساختمانی از این وضعیت متاثر هستند.

وی در پایان گفت: مصالحی مثل سیمان و فولاد و میلگرد به گونه‌ای نیست که از قبل بشود آنها را ذخیره کرد و باید مرحله به مرحله تامین کرد؛ چرا که پروژه‌های ساختمانی این امکان را ندارند که یکجا خرید کنند از همین رو آن را مرحله‌ای تامین می‌کنند.

مطالعه بیشتر: مطلب «عواقب ساخت و ساز غیرمجاز» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۵:۱۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کاهش قیمت مسکن در ۸ منطقه تهران

متوسط قیمت مسکن در تهران در تیرماه نسبت به خردادماه حدود یک درصد گرانتر شده است، اما قیمت خانه در ۸ منطقه تهران نه تنها گران نشده بلکه ارزان هم شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد متوسط قیمت یک متر آپارتمان در تهران در تیرماه کمی بیشتر شده و به حدود ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

رکورد افزایش قیمت مربوط به منطقه ۲۲ تهران است. جایی که قیمت هر متر خانه در آن ۱۵ درصد بیشتر شده است. در مقابل قیمت خانه در منطقه یک تهران ۶.۴ درصد کاهش یافته است. علاوه بر منطقه یک تهران، قیمت خانه در ۷ منطقه دیگر ارزان شده است.

رکورد کاهش قیمت مربوط به منطقه یک تهران است که قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در آن حدود ۶.۴ درصد کمتر شده است.

پس از آن قیمت خانه در منطقه ۱۱ افت ۳.۲ درصدی داشته است. قیمت خانه در منطقه ۱۹ حدود ۲.۸ درصد و در منطقه ۱۷ حدود ۲.۷ درصد ارزانتر شده است. قیمت خانه در منطقه ۱۵ هم حدود ۲ درصد و در منطقه ۱۲ حدود ۱.۶ درصد ارزا‌ن‌تر شده است.

 

روند کاهش قیمت مسکن شروع شد؟
اما آیا این افت قیمت، آغاز کاهش قیمت مسکن در تهران است؟ بر اساس اظهارات کارشناسان این افت قیمت مسکن، می‌تواند یکی از نشانه‌های ورود مسکن به دوره رکود چهار تا پنج ساله باشد.

علی سعدوندی، کارشناس اقتصادی گفته است: اصولا بازار مسکن بعد از جهش قیمت، دچار رکود می‌شود. چون قدرت خرید مردم کاهش می‌یابد و توان خرید جدید ندارند؛ از همین رو مردم شروع به پس‌انداز می‌کنند تا به بازار مسکن برگردند.

به گفته سعدوندی، بازار مسکن در مقایسه با دیگر بازارها حباب عجیبی دارد و پیش‌بینی می‌شود که افزایش قیمت مسکن در چند سال آینده کمتر از رشد تورم باشد.

در پایان ذکر این نکته ضروی است که به نظر می‌رسد کاهش قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران به این دلیل است که قدرت خرید کاهش یافته، معاملات کم شده و فروشندگان می‌خواهند واحد مسکونی خود را به سرمایه دیگری تبدیل کنند.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت مسکن در برخی از محله‌های غرب تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۳:۵۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

با هر میزان پول، در بورس خانه‌دار شوید

فروش متری مسکن در بورس بالاخره مجوز گرفت و حالا افراد می‌توانند با هر میزان دارایی، در بورس کالا، اوراق سلف مسکن خریداری کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، معاملات مسکن سرانجام به بورس رسید و حالا مدیرعامل بانک مسکن خبر داده است که فروش متری خانه در بورس کالا مجوز شورای فقهی بانک مرکزی را دریافت کرده و بانک مسکن برای عملیاتی کردن این طرح مشغول رایزنی با سازمان بورس است.

محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن از برنامه جدید این بانک برای فروش متری آپارتمان با استفاده از اوراق موازی سلف (ابزار تامین مالی) خبر داده و گفته است که طرحی با نام فروش متری آپارتمان توسط بانک مسکن تدوین شده است.

به گفته او مجوز فروش متری مسکن گرفته شده است و در حال حاضر بانک مسکن مشغول با بورس است. بنا به گفته شایان خانواده‌ها با این طرح می‌توانند از این پس به صورت متری اقدام به خرید مسکن کنند.

 

فروش متری مسکن دقیقا یعنی چه؟
بر اساس این طرح افراد می‌توانند معادل پولی که دارند اوراق سلف مسکن بخرند. ارزش این اوراق معادل ارزش مسکن رشد می‌کند و در واقع ارزش پول و سرمایه خریداران این اوراق حفظ می‌شود.

خریداران اوراق سلف مسکن می‌توانند هر زمان که مایل بودند اوراق خود را با نرخ روز بفروشند و یا در طول زمان به تعداد اوراق خود اضافه کنند و در زمان مناسب این اوراق را فروخته و معادل آن در بازار آزاد مسکن بخرند یا از پروژه‌های عرضه شده مسکن در بورس کالا، خانه مدنظرشان را بخرند.

شیوه فروش مسکن در بورس کالا متراژی است یعنی افراد حتی اگر به اندازه خرید یک متر خانه، پول داشته باشند محدودیتی ندارند و می‌توانند به همان میزان خانه بخرند.

در پایان باید گفت که در گذشته مخالفت‌هایی با عرضه مسکن در بورس کالا وجود داشت. مخالفان این طرح معتقد بودند که مسکن کالای همگن نیست و برخلاف سایر کالاهای موجود در بورس کالا امکان عرضه به این شیوه وجود ندارد.

مطالعه بیشتر: مطلب «گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۲:۵۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله گلبرگ غربی تهران

گلبرگ غربی در منطقه 8 تهران واقع شده است و وجود شهرداری ناحیه در این محله از امتیازات آن محسوب می‌شود.

محله گلبرگ غربی دارای یکی از خیابان‌های اصلی و پرتردد با طول 6 کلیومتر در شرق تهران است که «مجله ملکی دلتا» امروز به توصیف آن می‌پردازد.

محله گلبرگ غربی در حال حاضر یکی از مناطق پرطرفدار تهران است که جمعیت بسیاری را در خود جای داده است.

یکی از مزایای خرید آپارتمان در گلبرگ غربی، مجاورت آن با محله نارمک است که سبب شده است اماکن تفریحی و ورزشی مشترکی برای هر دوی این محله‌ها دایر شود.

در این محوطه‌ها بیش از 10 پارک و بوستان وجود دارد که مکان مناسب برای خانواده‌ها فراهم شده است.

نزدیک بودن دانشگاه علم و صنعت به محله گلبرگ جزو مهم‌ترین و شاخص ترین مزیت‌های خرید آپارتمان در این محله بوده و به هنگام خرید به چشم می‌آید.

تراکم جمعیت، رهن، اجاره و خرید آپارتمان زیاد در این محله حاکی از پرطرفدار بودن محله گلبرگ غربی می‌باشد.

نزدیک بودن مراکز خرید، انواع مغازه‌ها در حاشیه‌ی خیابان راحتی و رفاه را برای ساکنین محله فراهم کرده است.

حمل و نقل عمومی با کمک مترو، خطوط اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی رفت و آمد برای جمعیت محله راحت به سهولت امکان‌پذیر است.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در گلبرگ غربی
آپارتمان با متراژ 88 متر؛ 9 سال ساخت، طبقه 4، با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت: 4 میلیارد و 250 میلیون تومان.

آپارتمان با متراژ 98 متر؛ 7 سال ساخت، طبقه 4، با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت: 3 میلیارد و 920 میلیون تومان.

آپارتمان با متراژ 111 متر؛ 3 سال ساخت، طبقه 1، با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور – وام) / قیمت: 4 میلیارد و 840 میلیون تومان.

آپارتمان با متراژ 120 متر؛ نوساز، طبقه 3، با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور – وام) / قیمت: 5 میلیارد و 50 میلیون تومان.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 8 تهران را دارید، خرید آپارتمان در مدائن از سایت ملکی دلتا گزینه مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، خرید و فروش ملک، مستاجر و مالک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۲:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)