املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

باید و نبایدهای حقوقی در معامله ملک

در شرایطی معامله خرید و فروش کامل خواهد بود که ملک از سوی فروشنده به خریدار تحویل داده شده و در زمان مقرر فروشنده موظف به تحویل ساختمان و یا ملک به خریدار شود.

بازار داغ خرید و فروش آپارتمان یا ملک در طی سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است اما در این میان نکات حقوقی در معامله ملک مساله چالش برانگیزی بوده که «مجله ملکی دلتا» از آن غافل نشده است.

در زمان عقد قرار برای معامله ملک یا پیش فروش ساختمان نیاز است که قوانین محکم و معینی تعیین گردد که در آن نفع هر دو طرف بخصوص خریدار رعایت گردد.

 با رعایت نکات حقوقی مهم در معامله ملک از بروز مشکلات عدیده‌ای از جمله فسخ قرارداد جلوگیری خواهد شد.

 

وظایف خریدار پیش از تحویل گرفتن ملک
در شرایطی خریدار می‌تواند فروشنده را ملزم به تسلیم ملک کند که وظایف زیرا را انجام داده باشد:

تعیین نحوه پرداخت مبلغ توافق شده با فروشنده
پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت
تعیین مبلغی به عنوان حق فسخ
مشخص نمودن زمان حضور در محضر
مشخص کردن زمان دقیق برای تحویل ملک
مشخص نمودن مبلغ پرداختی در زمان تنظیم قولنامه، محضر و در هنگام تخلیه ساختمان
دریافت کداقتصادی و پرداخت درصد تعیین شده به مشاور املاک جهت حق‌الزحمه
نکات حقوقی در زمان تحویل ملک به خریدار
حتما ملک را در حضور افرادی مانند مشاور املاک تحویل بگیرید تا در صورت امتناع از تحویل و یا حتی تاخیر ملک، اشخاصی بعنوان شهود در دادگاه داشته باشید.
خریدار بایستی پیش از تحویل کلید حتما یک بازدید کلی از ملک خریداری شده داشته باشد که از خالی بودن آن اطمینان حاصل کند.
ملبغ نهایی قابل پرداخت که خرید ملک شما را تایید می کند حتما به خود فروشنده یا وکیل قانونی او تحویل داده شود.
تنظیم یک صورتجلسه در موقع تحویل ملک الزامی می‌باشد. این صورتجلسه در دو نسخه تهیه و به امضای دو طرف برسد.
پس از خرید ملک و تحویل گرفتن حتما کلیدهای قفل آن را تعویض نمایید.
در صورتی که در زمان خرید و فروش ملک، مستاجری در آن ساکن باشد می‌توان طی توافق دو طرفه، اجاره‌نامه را به خریدار منتقل نمود و پس از پایان مدت قرارداد و پرداخت مبلغ ودیعه به مستاجر، ملک به خریدار تحویل داده شود.
پیشنهاد مطالعه: اگر این روزها تمایل به خرید آپارتمان اداری در ونک از سایت ملکی دلتا دارید، مطلب «شرایط یک معامله قانونی و معتبر چیست؟» را مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۴:۲۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

پروژه جدید مسکن را استارت نزنید!

یک کارشناس حوزه کار می‌گوید: آورده مالی کارگران آنقدر نیست که به خانه‌دار شدن آن‌ها کمک کند، از همین رو تا قبل از تحویل کامل واحدهای مسکن مهر و اجرای طرح مسکن ملی نباید پروژه جدیدی تعریف کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حمید حاج اسماعیلی درباره امکان خانه‌دار شدن کارگران با توجه به شرایط موجود بازار مسکن، اظهار کرد: بحث مسکن مقوله پیچیده‌ای است به این دلیل که هزینه تمام شده در این بخش بسیار بالا است و آورده کارگران با توجه به شرایط سخت اقتصادی که دارند، نمی‌تواند آنقدر کمک کننده باشد.

او در ادامه می‌گوید: معتقدم که در یک سال اول دولت، امکان اینکه کار خیلی مهمی در بخش مسکن انجام بدهیم وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به شرایط داخلی و خارجی کشور، اولویت‌های زیادی وجود دارد که رئیس جمهور باید به آن‌ها بپردازد و مسکن نمی‌تواند جزو اولویت‌های وی قرار گیرد.

حاج اسماعیلی ادامه داد: تاکید من این است که ایشان باید ابتدا بازار کار را ساماندهی کند، بعد معیشت را متعادل سازی کند و گام به گام پیش برود تا به بخش مسکن برسیم.

 

آیا کارگران صاحب مسکن می‌شوند
این کارشناس بازار کار درباره ایده رئیس جمهوری در خصوص رونق بخش مسکن به منظور ایجاد شغل و احیای مشاغل مرتبط با آن اظهار کرد: بحث رونق مسکن از این جهت مطرح است که ایشان تأکید دارند با رونق مسکن شغل‌های زیادی فعال و از این طریق معیشت هم تقویت می‌شود. درست است که ما کمبود مسکن داریم ولی اگر ایشان بتوانند واحدهای خالی مسکن را به شرایط بازار برگردانند و قیمت‌ها را متعادل کنند گام بسیار بزرگی است و به خانه دار شدن کارگران و اقشار کم درآمد کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تا قبل از تحویل کامل واحدهای مسکن مهر و اجرای طرح مسکن ملی نباید پروژه جدیدی تعریف کنیم، گفت: در حال حاضر بخشی از ظرفیت‌های مسکن مهر هنوز باقی مانده که دولت آقای رئیسی باید آنها را ساماندهی کند؛ طرح مسکن ملی هم که بار نداده و در حد گرفتن آورده از مردم بوده است لذا تعریف پروژه جدید به صلاح نیست.

حاج اسماعیلی در پایان تاکید کرد: معتقدم که رییس جمهور در شرایط حاضر برای ثبات بخش مسکن هم بازار مسکن را به لحاظ قیمتی کنترل کنند و هم آپارتمان‌های خالی را برای استفاده برگردانند چرا که بر اساس آمارها حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خالی وجود دارد و این عدد در بخش مسکن رقم قابل توجهی است.

مطالعه بیشتر: مطلب «سرنوشت وام ودیعه مسکن به کجا کشید؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۰:۴۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت خرید آپارتمان در کوی فراز

کوی فراز تهران محله‌ای مرفه نشین است که تراکم خانه‌های نوساز در این محله بیشتر از سال‌های قبل شده است.

کوی فراز، از محله‌های به نام و معروف تهران است که در منطقه 2 واقع شده است. «مجله ملکی دلتا» اینبار معرفی محله‌گردی خود را به معرفی محله کوی فراز اختصاص داده است.

علاوه بر وجود آب و هوای مطلوب و دلچسب شاهد تراکم آپارتمان‌های نوساز  در این محله هستیم. یکی از علت‌های بالا رفتن قیمت خرید آپارتمان در کوی فراز به سبب افزایش خانه‌های نوساز است.

راه های دسترسی به کوی فراز خوب بوده و از این رو شما بدون وجود ماشین شخصی می‌توانید به راحتی در آن محله سکونت داشته باشید.

از جمله مکان‌های عمومی و البته مهم کوی فراز بیمارستان مدرس، پارک‌های پرواز و سعادت آباد را می‌توان نام برد.

شب نشینی در این محله‌ها به علت دایر بودن انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها بیشتر به چشم می‌خورد.

جذابیت و زیبایی محله کوی فراز نه تنها برای ساکنان آنجا بلکه شهروندان تهرانی بیشتر اوقات خود را در آن محله سپری می‌کنند.

 

قیمت خرید آپارتمان در کوی فراز
اگر جستجوی کوتاه در سایت ملکی دلتا بزنید، خواهید دید که محله کوی فراز از آپارتمان‌های شیک و مدرن ساخته شده است.

قیمت هر کدام از آپارتمان‌ها بسته به سن ساختمان و موقعیت آن برای خریدار متفاوت است.

بر فرض مثال خرید آپارتمان با متراژ 125 متر و 17 سال ساخت با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با 51 میلیون و 500 هزار تومان در هر مترمربع هزینه 6 میلیارد و 437 میلیون تومانی را نیاز دارد.

آپارتمان دیگری که در سایت ملکی دلتا آگهی شده دارای مشخصات 270 متر مساحت با 3 سال ساخت و امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) قیمت 85 میلیون متر مربع بوده که با بودجه 22 میلیارد و 950 میلیون به فروش می‌رسد.

پیشنهاد خرید: اگر به دنبال یک محله خوش مسیر هستید، خرید آپارتمان در هفت حوض گزینه قابل تاملی است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۹:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اهمیت تنظیم اجاره‌نامه در دفاتر اسناد‌رسمی

قانون و حاکمیت کشور زمانی از اسناد اجاره‌نامه حمایت می‌کند که سند در دفاتر اسناد‌رسمی تنظیم شده باشد.

برای پیشگیری از مشکلات عدیده‌ای که در تنظیم سند پیش خواهد آمد «مجله ملکی دلتا» اهمیت تنظیم اجاره‌نامه در دفاتر اسناد‌رسمی را شرح خواهد داد.

زمانی که یکی از طرفین قرارداد اجاره اقدام به انعقاد قرارداد اجاره می‌کند علاوه بر قراردادی که به صورت عادی یا در یکی از دفاتر املاک تنظیم می‌شود، بهتر است با حضور در یکی از دفاتر اسناد‌رسمی نسبت به انعقاد قرارداد اجاره رسمی اقدام نماید.

امتیاز تنظیم اجاره‌نامه در دفتر اسناد‌رسمی
با تنظیم اجاره‌نامه در دفاتر رسمی شما به قرارداد خود اعتبار و پشتیبانی قانونی از جمله غیرقابل تردید و انکار بودن را می‌بخشید.

سند رسمی اجاره نامه همانند دیگر اسناد‌رسمی قابلیت اجرا از طریق اداره اجاره اسناد‌رسمی را دارد. برای حل اختلاف بین مستاجر و موجر همانند مطالبات قرارداد اجاره و تخلیه مستاجر طبق قانون، بیش تر نمود پیدا می‌کند.

 

درخواست تحلیه ملک از طریق اجرای اسناد‌رسمی
موجر و مستاجر می‌توانند علاوه بر تنظیم اجاره‌نامه عادی یا بدون آن با حضور در یکی از دفاتر اسناد‌رسمی اجاره‌نامه خود را به صورت رسمی تنظیم نمایند.

با پایان زمان قرارداد و در زمان درخواست تخلیه ملک در صورت عدم همکاری مستاجر می‌توان با شرایط قانونی پیش بینی شده در قرارداد در همان دفتر اسناد‌رسمی حضور پیدا کرد و نسبت به درخواست تخلیه مستاجر اقدام نمود.

دفترخانه مذکور نیز ملزم است با دریافت هزینه‌ای، درخواست مکتوب موجر را به همراه اجاره‌نامه و سایر مدارک لازم به اداره اجرای ثبت اسناد‌رسمی محل اجرا بفرستد.

برای پیگیری قانونی از سوی موجر بایستی ابتدا با دریافت نوبت الکترونیکی در موعد مقرر در اداره حاضر شود و پس از آن مراحل تخلیه مستاجر از طریق قانونی را پیگیری نماید.

اداره اجرای اسناد‌رسمی ظرف مدت مشخص به مستاجر اخطار و مهلت داده و سپس نسبت به تخلیه ملک اقدام می‌نماید.

چنانچه مستاجر نسبت به تخلیه ملک امتناع کند مامورین ذی‌صلاح با دستور این اداره نسبت به تخلیه مستاجر وارد عمل شده و ملک را به صورت قانونی به موجر تحویل خواهند داد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با نکات حقوقی مطلب «نکات حقوقی مهم در معاملات املاک» را بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۸:۳۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شرایط قانونی پشیمانی در قرارداد

با رعایت شرایط قانونی امکان پشیمانی در قرارداد به معنای نوعی اختیار فسخ با پرداخت خسارت مقطوع به طرف مقابل قرارداد وجود دارد.

اگر تصور می کنید که در هر شرایطی حق پشیمانی در قرارداد را دارید بهتر است مطلب امروز «مجله ملکی دلتا» را تا آخر بخوانید.

بیشتر افرادی که پای امضای قرارداد می‌روند به غلط تصور می‌کنند که حق پشیمانی در تمام قرادادها را دارند و در هر زمان که اراده کنند، می‌توانند آن را اعمال کنند.

حق و شرط پشیمانی در قرارداد، مربوط به زمانی است که یکی از طرفین قرارداد، از معامله انجام شده منصرف و پشیمان شود و برای فسخ آن اقدام کند.

برای پشیمانی شرایط و جزییات مربوط به این شرط بایستی مشخص شود.

شرایط قانونی برای پشیمانی در قرارداد
طرفین قرارداد بایستی بدانند که شرط پشیمانی به صورت پیش فرض در قرداد وجود ندارد و باید به صورت مکتوب و توافق شده در قرارداد ذکر شود.

هر کدام از طرفین قرارداد باید در جریان باشند برای پشیمانی در قرارداد مهلت تعیین کنند (به عنوان مثال تا 48 ساعت بعد از عقد قرارداد) و در قرارداد مربوطه درج شود.

علاوه بر زمان بایستی مبلغی به عنوان ضرر و زیان تعیین گردد و در قرارداد مذکور درج گردد.

نحوه اجرای شرط پشیمانی به چه صورت است؟
اطلاع به طرف مقابل برای پشیمانی از قرارداد
اقدام به موقع در زمان تعیین شده در قرارداد
اقدام از طریق مراجع قانونی
در نظر داشته باشید که تنها در صورتی فرد قادر به فسخ یا دریافت ضرر و زیان خواهد بود که در زمان تعیین شده در قرارداد اقدام کند و به اطلاع طرف مقابل و یا مشاور املاک برساند.

 

خسارت مربوط به فسخ قرارداد
خسارت مربوط به فسخ قرارداد با توجه به بندها و توافقات درج شده در آن قابل دریافت است.

فسخ قرارداد توسط فروشنده: فروشنده بایستی علاوه بر مبالغ دریافتی جهت فروش ملک، مبلغ تعیین شده به عنوان ضرر و زیان را نیز پرداخت کند.

فسخ قرارداد توسط خریدار: فروشنده بایستی هزینه مربوط به ضرر و زیان را از مبالغ دریافت شده کسر کند و مافی التفاوت را به خریدار تحویل دهد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آیا ملک قولنامه ای قابل توقیف است؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۷:۴۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید آپارتمان در لویزان چقدر سرمایه می‌خواهد؟

قرار است در این گزارش یکی از محله‌های منطقه 4 تهران را برای خرید خانه به شما معرفی کنیم، پس تا انتها با مجله ملکی دلتا همراه باشید.

محله‌ای که قرار است در این گزارش به شما معرفی کنیم «محله لویزان یا همان شیان» است. این محله آرام و جذاب را بیشتر مردم به سرسبزی و خیابان‌های خلوت آن می‌شناسند.

در طول سالیان اخیر ساخت‌وسازهای بسیاری در این محله انجام شده، اما همچنان بیشتر بافت خانه‌های این محله قدیمی است؛ اما اگر همین روال در ساخت و ساز پیش گرفته شود شاید تا 10 سال دیگر بافت این محله به طور کلی تغییر کند و دیگر از واحدهای قدیمی در این محله خبری نباشد.

این محله اغلب نیازهای شهرنشینی از جمله مراکز تفریحی، درمانی، آموزشی، رفاهی، مراکز خرید و … را داراست؛ اما اگر قصد خرید آپارتمان در لویزان را دارید باید بدانید که متوسط قیمت مسکن در این محله بالا است.

 

بررسی قیمت مسکن
شما اگر به دنبال واحدهای نوساز هستید، باید بین 70 تا 80 میلیون تومان برای هر متر مربع نقدینگی داشته باشید؛ البته این قیمت ذکر شده به صورت میانگین است و بسته به متراژ، متریال به کار رفته، موقعیت جغرافیایی، نظر فروشنده و … می‌تواند کمتر و یا بیشتر باشد.

برای مثال یک واحد مسکونی 182 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه پنجم، با امکانات (آسانسور- انباری – پارکینگ) متری 76 میلیون تومان قیمت گذاری شده است؛ از همین رو شما برای خرید این خانه باید 13 میلیارد و 650 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در لویزان هستید لازم است که بدانید شما با نقدینگی کمتر هم می‌توانید در این محله اقدام به خرید خانه کنید؛ در حال حاضر واحدهای مسکونی با سن بنای بالای 15 سال با نقدینگی بین 40 تا 50 میلیون تومان برای هر متر مربع، قابل خریداری است.

در حال حاضر یک واحد مسکونی 182 متری، سه خوابه، 16 سال ساخت، طبقه ششم، با امکانات (انباری – آسانسور- پارکینگ) متری 46 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است. شما برای خرید این خانه باید بالای 8 میلیارد و 300 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

مطالعه بیشتر: مطلب «چگونه سن یک ساختمان را تشخیص دهیم؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۶:۴۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بازگشت بدبینی به فضای بازار مسکن

شناسایی سه تفاوت عمده بازار تابستانی املاک در مقایسه با بهار امسال، دلسرد شدن سازنده‌ها و شوک تازه به مسکن خبر از توقف خوش‌بینی به بازار مسکن می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» فعالان ساختمانی در تازه‌ترین نظرسنجی به تشریح شرایط بازار ساخت و ساز در چند پارامتر مهم از جمله وضعیت بازار مسکن در تیر‌ماه و همچنین انتظارات خود از آینده کوتاه مدت این بازار پرداخته‌اند.

در گزارش مربوط به شاخص مدیران خرید ساختمان که با عنوان گزارش شامخ ساختمان به صورت ماهانه منتشر می‌شود، انتظارات فعالان ساختمانی در ارتباط با آینده کوتاه مدت بازار مسکن و ساخت‌و‌ساز روند نزولی داشته است.

براساس همین گزارش عدد مربوط به این شاخص نسبت به خرداد ماه – یک ماه قبل – کاهش یافته است.

از جمله رکودی که شاهد آن هستیم کاهش سفارش برای ساخت مسکن از سوی مالکان زمین در بهار 1400 بود.

عدد شاخص مربوط به پارامتر میزان سفارش جدید مشتریان که به معنای میزان درخواست مالکان زمین برای تخریب و نوسازی مسکن یا میزان عرضه زمین برای ساخت مسکن است که در نخستین ماه از تابستان امسال به 46 کاهش یافته است.

در صورتی که عدد شاخص کمتر از 50 باشد نشان دهنده بدتر شدن شرایط عرضه زمین برای ساخت مسکن از سوی سازنده‌ها است.

تاثیر هزینه خرید مصالح ساختمانی در وضعیت بازار مسکن
شاخص مربوط به قیمت خرید مواد اولیه یا لوازم مورد یاز که در واقع همان شاخص هزینه تامین مصالح و تجهیزات ساختمانی است در تابستان امسال به 63/89 رسید که این میزان در خرداد ماه برابر با 44/79 بود.

این رقم حاکی از آن است که هزینه خرید مصالح ساختمانی در مقایسه با بهار به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

این در حالی است که در سال‌های قبل همواره تورم مسکن از تورم مصالح ساختمانی بیشتر بوده است. طبق گزارش شامخ ساختمان در تیرماه نشان می‌دهد، چالشی که به لحاظ تورم مصالحی ساختمانی برای سازنده‌ها و فعالان بازار ساخت و ساز در تیر‌ماه ایجاد شده است، بزرگترین چالش آن‌ها از ابتدای امسال تاکنون است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال اخبار قیمت آپارتمان هستید، مطلب «ساخت مسکن ارزان قیمت، شدنی نیست» بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۴:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

۶۲ هزار زن سرپرست خانوار، صاحب مسکن می‌شوند

مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۲ هزار زن سرپرست خانوار ثبت‌نام‌ شده در طرح اقدام ملی مسکن، از مزایای بسته حمایتی مصوبه ستاد ملی زن و خانواده بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، عبدالرسول حامدی مشاور فرهنگی وزارت تعاون در رابطه با تعداد ثبت نام زنان سرپرست خانوار در طرح اقدام ملی مسکن توضیح داد: حدود ۴۷ هزار و ۶۹۳ زن سرپرست خانوار در دهک‌های یک تا شش مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند.

او افزود: همچنین تعداد پنج هزار و ۴۶۴ کارگر زن سرپرست خانوار هستند.

مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون با وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۸ تفاهم‌نامه برای تامین مسکن کارگران و سایر گروه‌های هدف امضا کرده است، گفت: یکی از این گروه‌ها، زنان سرپرست خانوار هستند که برای این قشر آسیب‌پذیر تامین مسکن حمایتی را در نظر گرفته‌ایم.

او ادامه داد: هدف‌گذاری و اولویت ما در این طرح برای دهک‌های یکم تا ششم است، پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت و فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود چهاردرصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های یک تا سه و نرخ سود ۹ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های چهار تا شش است.

 

جزئیات تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن
این مقام مسئول با بیان اینکه در این طرح سهم آورده نقدی زنان سرپرست خانوار ۳۰ میلیون تومان در هنگام تحویل واحد مسکونی است، گفت: در این بسته حمایتی تلاش شده است با کاهش سهم آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت و حذف عوارض صدور پروانه ساختمانی و هزینه انشعابات موضوع تامین مسکن برای زنان سرپرست خانوار تسهیل شود.

وی بیان کرد: سهم آورده نقدی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای مالکیت یک واحد مسکونی ۸۰ متری، تنها ۳۰ میلیون تومان و هنگام تحویل واحد مسکونی خواهد بود و مابقی هزینه آن در قالب تسهیلات ارزان‌قیمت و کمک‌های بلاعوض دولت و دستگاه‌های حمایتی تامین می‌شود.

حامدی خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار از پرداخت هزینه انشعاب‌ها، پروانه ساختمانی، عوارض و سایر موارد معاف هستند.

او با بیان اینکه در این بسته برآورد قیمت تمام‌شده یک واحد مسکونی ۸۰ متری برای زنان سرپرست خانوار با احتساب بهای زمین ۳۹۷ میلیون تومان است، گفت: پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در اغلب مناطق مختلف کشور از سوی وزارت راه و شهرسازی با همکاری دستگاه‌های ذیربط در حال اجرا هستند.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت ساخت طرح مسکن ملی چقدر تمام می‌شود؟» را در مجله ملکی دلتا مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۳:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان 50 متری در تهران چند؟

متوسط قیمت آپارتمان با متراژ 50 متر در شهر تهران حدود یک و نیم میلیارد تومان است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و با توجه به آپارتمان‌های آگهی شده در سایت ملکی دلتا، میانگین قیمت مسکن در تهران 30 میلیون و 44 هزار تومان در هر مترمربع است که قیمت آپارتمان با متراژ 50 متر در شهر تهران در حدود یک و نیم میلیارد تومان است.

بسته به منطقه‌های مختلف قیمت‌ها متفاوت می‌باشد مثلا در منطقه یک تهران یک آپارتمان 50 متری حدود 3 میلیارد و 100 میلیون تومان ارزش دارد اما در منطقه 18 قیمت واحدی با همین متراژ به طور میانگین 672 میلیون تومان است.

ناهمگون بودن مسکن سبب شده است که قیمت خانه‌ها در یک منطقه، یک محله و حتی یک کوچه باهم مغایرت داشته باشد.

اگر سری به سایت‌های املاک بزنید مشاهده خواهید کرد که در تیرماه 1400 قیمت آپارتمان 50 متری در منطقه 4 یک میلیارد و 536 میلیون تومان آگهی شده است که در روز 30 مرداد ماه سال جاری در محله تهرانپارس شرقی در منطقه 4 یک آپارتمان 51 متری با 19 سال ساخت حدود یک میلیارد و 90 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در تیر ماه 1400 منطقه 10 تهران جزو مناطق پرتقاضا در بازار مسکن شهر تهران بود که با توجه به میانگین قیمت با متری 20 میلیون تومان یک آپارتمان 50 متری را با یک میلیارد تومان می‌توان خریداری کرد.

با این شرایط در صورتی که قصد خرید آپارتمان با متراژ 50 متر و کمتر از 5 سال ساخت را دارید در مناطق 15 تا 20 می‌توانید با نقدینگی یک میلیارد تومان آن را خریداری نمایید.

با کمی جستجو خواهید توانست در محله مسعودیه یک آپارتمان با همین متراژ و 4 سال ساخت با بودجه 948 میلیون تومان مالک آن شوید.

پیشنهاد خرید: اگر نقدینگی شما بیشتر از یک میلیارد تومان است و به دنبال محله‌ای خوب هستید، خرید آپارتمان در بخارست انتخاب مناسبی است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۲:۱۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چرا روند ساخت مسکن ملی کند شد؟

رئیس انجمن سازندگان مسکن تهران گفت: در برخی از شهرها شاهد آن هستیم که استقبال چندانی برای ساخت ساختمان در طرح ملی مسکن از سوی بخش خصوصی نشده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شهاب سعادت نژاد درباره آخرین وضعیت ساخت مسکن ملی گفت: هزینه‌های ساخت‌وساز یک واحدهای مسکونی استاندارد هم اکنون در تهران و شهر‌های بزرگ به مبلغی بالای متری ۷ میلیون تومان رسیده است.

او ادامه داد: عدد اعلامی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای ساخت واحدهای مسکن ملی توسط وزارت راه و شهرسازی با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد‌ها با هیچ تعدیلی قابل جبران نیست در نتیجه در برخی از شهرها شاهد آن هستیم که استقبال چندانی برای ساخت ساختمان در طرح ملی از سوی بخش خصوصی نشده است.

این مقام مسئول گفت: انبوه‌سازان تابع برنامه‌ها و اقدامات وزارت راه و شهرسازی هستند، اما باید ساخت مسکن در شهر‌ها مطابق قانونریال توسط افراد و شرکت‌های دارای صلاحیت ساخته شود.

 

وی با بیان اینکه کار ساخت‌وساز خانه توسط افراد و شرکت‌های دارای صلاحیت علاوه بر بالا بردن عمر و کیفیت ساختمان‌ها می‌تواند از جان و مال خریداران ساختمان‌ها نیز محافظت کند افزود: با ورود افراد دارای صلاحیت شاهد کاهش تخریب‌ها و حوادث ساختمانی خواهیم بود.

نباید اجازه ساخت خانه‌های بی کیفیت را داد
سعادت نژاد با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی با همکاری وزارت کشور نباید اجازه دهند، خانه‌های با کیفیت پایین و ناایمن توسط افراد غیر متخصص ساخته شود، گفت: در صورتی که حمایت‌های لازم از بخش خصوصی انجام شود و موانع سر راه تولید مصالح و ساختار شرکت‌ها و افراد دارای صلاحیت، برداشته شود، شاهد افزایش ساخت‌و‌ساز با کیفیت خواهیم بود.

او در انتها تاکید کرد: در صورتی که صدور مجوزهای لازم و تحویل زمین به سرعت به سازندگان و انبوه‌سازان داده شود، این بخش می‌تواند کمک بزرگی در تامین مسکن با کیفیت و استاندارد کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «پروژه جدید مسکن را استارت نزنید!» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۱:۲۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)