املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

شمارش معکوس پرداخت مالیات املاک اجاری

برای ارائه اظهارنامه مالیاتی تا پایان 31 مرداد‌ماه به اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری مهلت داده شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» با گسترش پیک پنجم شیوع ویروس کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری که طبق قانون تا پایان 31 تیرماه سال جاری بود، به مدت یک ماه تمدید شد.

محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس مصوبه یاد شده، کلیه مهلت رسیدگی سنوات قبل که انقضای آن‌ها از تاریخ 31 تیر ماه لغایت 31 مرداد ماه به مدت یک ماه تمدید می‌شود.

وی در ادامه افزود: برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است.

براساس این گزارش، فعالان اقتصادی به منظور بهره‌مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر و یا هر نوع تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا روز 31 مرداد‌ماه سال جاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس www.intamedia.ir ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

مسیحی در پایان خاطر نشان کرد که تاکنون حدود 75 درصد از اشخاص حقوقی نیز اظهارنامه‌های خود را ارائه داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد پرداخت مالیات را دارید، مطلب «جزییات جدید محاسبه مالیات مسکن» را مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۰:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آیا قیمت مسکن در مهرماه بالا می‌رود؟

یک کارشناس بازار مسکن گفت: من اعتقادی به این تحلیل که قیمت‌ مسکن در مهر ماه بالا می‌رود، ندارم. بلکه باید ببینیم تورم و وضعیت اقتصادی مردم چه تغییری خواهد کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آیت الهی، کارشناس حوزه مسکن در پاسخ به این سوال که چرا برخی از گرانی قیمت‌ مسکن در مهرماه خبر می‌دهند، گفت: بازار مسکن بخشی از اقتصاد کشور است و فرار و فرود آن مرتبط با شرایط کلان اقتصادی است. وقتی شرایط اقتصادی و جریان نقدینگی جریان طبیعی داشته باشد، شاهد رونق بازار مسکن و افزایش خرید و فروش خواهیم بود و اگر شرایط تورمی باشد، بخش بازار مسکن نیز با افزایش نرخ‌ها مواجه خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تاثیر بازار مسکن از استقرار دولت جدید گفت: با توجه به اینکه دولت در حال مستقر شدن است، اینکه برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های دولت جدید تاثیر خود را در اقتصاد نشان دهند، مسئله‌ای زمان‌بر است.

 

او می‌گوید: اینطور نیست که از همان ابتدا معجزه‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه قیمت‌ مسکن رخ دهد و بهبود اوضاع اقتصادی نیاز به زمان دارد. از این رو بازار مسکن نیز با تاثیر از اقتصادکلان بعد از چند ماه تغییراتی را نشان خواهد داد.

آیت الهی با بیان اینکه تاثیر حضور دولت جدید را باید در ۳ ماهه چهارم سال انتظار داشته باشیم، گفت: در این زمان است که می‌توانیم آثار تصمیمات و تغییرات قابل مشاهده را در بازار مسکن ببینیم.

این کارشناس حوزه مسکن بیان کرد: قاعدتاً بخش خصوصی متناسب با تورم مسکن سعی در تعیین قیمت‌ها و مهار آن دارد. گاهی اوقات سعی می‌کنند در قیمت مسکن انعطاف‌هایی صورت دهند. البته من اعتقاد ندارم که دولت در بخش مسکن گشایش‌ ایجاد کند. تاکنون نیز دولت هر چه دخالت کرده، اثرگذار نبوده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «چرا روند ساخت مسکن ملی کند شد؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید آپارتمان جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۹:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

هزینه قرارداد ملکی و حق کمیسیون املاک با چه کسی است؟

هزینه قرارداد ملکی یکی از بزرگترین مسائلی یا شاید نگرانی‌هایی باشد که در مبحث خرید و فروش یک ملک یا رهن و اجاره ملک چالش برانگیز شود.

اینکه کدام یک از طرفین قرارداد هزینه‌هایی از قبیل هزینه انتقال سند ملکی، حق کمیسیون املاک و یا هزینه بنگاه را باید بپردازد، مجله ملکی دلتا شرح خواهد داد.

با وجود بالا رفتن نرخ تورم، افزایش قیمت‌ها، سخت تر شدن خرید و فروش ملک نسبت به گذشته، باز هزینه قرارداد ملکی جایگاه خود را حفظ کرده است.

سلیقه کردن مقدار کمیسیون و حقوق مشاورین املاک از جمله قانون شکنی‌هایی است که نتیجه ای جز ضرر برای فروشندگان و خریداران ندارد.

در هر معامله ملکی پرداخت برخی هزینه‌ها رایج است و عقد قرارداد ملزم به پرداخت آن است، از قبیل:

هزینه خلافی ساختمان، نوسازی و پسماند
ثبت مبایعه‌نامه در سیستم سراسری
هزینه دفترخانه برای تنظیم و ثبت سند
هزینه نقل و انتقال سند

چه کسی باید هزینه انتقال سند را پرداخت کند؟
در معامله‌های خرید و فروش ملک هزینه‌های انتقال سند به طور مساوی بین طرفین قرارداد (خریدار – فروشنده) تقسیم خواهد شد و در برخی موارد این هزینه‌ها بر عهده فروشنده ملک است.

هزینه‌هایی که فروشنده ملزم به پرداخت آن است شامل هزینه‌های شهرداری، دارایی و در کل بدهی‌های مربوط به ملک است.

در نظر داشته باشید که پیش از روز انتقال سند بایستی این هزینه‌ها پرداخت شده و مدارک مربوط به تسویه آن به دفترخانه تحویل داده شود.

اما هزینه‌های مربوط به انتقال سند، ثبت و تنظیم سند جدید که در دافتر اسناد رسمی محاسبه خواهد شد و هر دو طرف قرارداد مسئولیت پرداخت آن را برعهده دارند.

هزینه ثبت سند در دفترخانه رسمی بین دو طرف قرارداد (خریدار – فروشنده) به طور مساوی پرداخت خواهد شد اما در برخی مواقع طرفین بر نحوه تقسیم بندی پرداخت آن توافق خواهند کرد.

اما برای پیشگیری از اختلاف در روز تنظیم سند به صورت مکتوب این توافق بین طرفین تنظیم می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد رهن آپاتمان از سایت ملکی دلتا را دارید، مطلب «نکات حقوقی درخصوص ملکی رهنی» را مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۵۹:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آیا اجاره ملک توسط مستاجر امکان‌پذیر است؟

با انعقاد قرارداد اجاره، مستأجر برای یک مدت زمان مشخص می‌تواند از آنچه اجاره کرده‌ استفاده کند، اما در برخی مواقع مستأجر تصمیم می‌گیرد آن را برای بار دوم به فرد دیگری اجاره دهد. آیا مستأجر حق دارد برای بار دوم ملکی را که اجاره کرده‌، به فرد دیگری اجاره دهد؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، گاهی پرسیده می‌شود که آیا می‌توان ملک استیجاری را دوباره اجاره داد؟ به طور مثال کسی که خانه‌ای را اجاره کرده او هم می‌تواند قرارداد اجاره‌ای منعقد کند و کسی را مستاجر خود کند؟ در این‌ نوشتار در خصوص انتقال مورد اجاره توضیح داده شده است.

ارکان عقد اجاره
در این قرارداد پنج مورد بسیار اهمیت دارد:
۱. مستأجر (اجاره‌کننده)
۲. موجر (مالک یا اجاره‌دهنده)
۳. مورد اجاره (آنچه اجاره داده شده‌ است)
۴. اجاره‌بها (مبلغی که مستأجر برای استفاده از ملک به مالک پرداخت می‌کند)
۵. مدت اجاره (این قرارداد نمی‌تواند دائمی باشد و باید زمان آغاز و پایان آن در قرارداد اجاره مشخص شود)

 

انتقال مورد اجاره توسط مستاجر
طبق ماده‌ ۴۷۴ قانون مدنی، مستأجر می‌تواند آنچه را که اجاره کرده‌ است، به فرد دیگری اجاره دهد، مگر اینکه در قرارداد این اختیار از او سلب شده باشد. به عبارت بهتر، قانون مدنی این حق را به مستأجر داده ‌است که مورد اجاره را به فرد دیگری اجاره دهد، اما موجر و مستاجر می‌توانند در قرارداد توافق کنند و به صراحت ذکر کنند مستأجر نمی‌تواند ملک استیجاری را به فرد دیگری اجاره دهد.

پس اگر مالک و مستأجر این مورد را در قرارداد ذکر نکرده باشند، مستأجر حق دارد که ملک را به شخص دیگری اجاره دهد. اما در صورتیکه در قرارداد این حق از مستاجر سلب شود ولی او ملک را دوباره اجاره دهد تکلیف چیست؟

انتقال مورد اجاره بدون اجازه مالک
مستأجر برخلاف قول و قراری که با مالک داشته، مال را به فرد دیگری اجاره می‌دهد. در چنین وضعیتی با توجه به این‌ که مستأجر برخلاف توافق خود با موجر عمل کرده ‌است، مطابق قانون مدنی و قانون روابط مالک و مستأجر، مالک ابتدا باید به مستأجر فرصت دهد که قرارداد اجاره‌ دوم را فسخ کند. اگر مستأجر این کار را نکرد، مالک می‌تواند قرارداد با مستأجر را فسخ و از دادگاه، تخلیه ملک را درخواست کند. در این حالت مستأجر دوم، برای جبران خسارات خود باید به مستأجر اول مراجعه کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «همه چیز درباره فسخ قرارداد اجاره» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۵۸:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله دزاشیب

محله دزاشیب در منطقه یک تهران واقع شده و جزو محله‌های شمیرانات محسوب می‌شود، توسعه دزاشیب در طی سال‌های گذشته منجر به افزایش جمعیت در این محدوده شده است.

دزاشیب یک محله ایده‌آل سکونت و زندگی است که «مجله ملکی دلتا» قصد دارد آن را به صورت خلاصه معرفی کند.

ساخت و سازهای که در این محدوده انجام شده، خرید آپارتمان در درازشیب و قیمت آن را به طور چشمگیری افزایش داده است.

از نظر دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان گفت که دزاشیب در یک محوطه خوب قرار گرفته و وجود تاکسی و ایستگاه‌های اتوبوس رفت و آمد را برای شما راحت کرده است.

امکانات رفاهی مانند بوتیک‌های زنانه و مردانه، فروشگاه‌های ورزشی و همچنین از مناطق دیدنی باغ حاجی فخرالملک، باغ نظر، باغ محمد صراف، کوچه قورباغه و کتابخانه و خانه فرهنگ را می‌توان نام برد.

از جمله مراکز خرید معروف تهران از جمله مرکز خرید روما، مرکز خرید کیمیا و ساختمان روشا در این محله قرار دارد و بسیاری از نیازهای مردم این محله را مرتفع می‌سازد.

 

قیمت خرید آپارتمان در دزاشیب
قیمت آپارتمان در شمال تهران به خصوص منطقه یک تهران در طی سال‌های اخیر بالاتر از حد میانگین بوده است. بسته به محله و خیابان این قیمت‌ها متنوع است.

به طور تقریبی خانه‌های قدیمی و ویلایی در دزاشیب از بین رفته و عمده ساختمان‌های آن به آپارتمان‌هایی با متراژ بزرگ تبدیل شده است.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در دزاشیب هستید، سایت ملکی دلتا چند نمونه آپارتمان با متراژ و قیمت‌های مختلف آگهی کرده است.

آپارتمان با متراژ 135 متر نوساز و امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با 28 میلیون و 889 هزار تومان نیاز به نقدینگی 3 میلیارد و 900 میلیون تومان است.

نمونه دیگر که در سایت آگهی شده، آپارتمان با متراژ 100 متر و 5 سال ساخت و امکانات (انباری – آسانسور) با 50 میلیون تومان در هر متر مربع باید 5 میلیارد تومان در حساب بانکی خود داشته باشید.

پیشنهاد خرید: اگر تمایل دارید در منطقه 8 تهران ساکن شوید، خرید آپارتمان در نارمک جنوبی محله مناسبی برای سکونت خواهد بود.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۵۶:۵۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چگونه سن یک ساختمان را تشخیص دهیم؟

یکی از مواردی که هنگام خرید یک ملک بسیار به آن دقت می‌شود چرا که ارتباط مستقیم روی قیمت ملک دارد، موضوع «سن ساختمان» است؛ از همین رو شاید این سوال برای شما نیز مطرح شود که چگونه باید سن ساختمان را تشخیص دهیم؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، موضوعی که ما باید قبل از خرید یک ساختمان به آن دقت کنیم این است که سن این بنا چقدر است و چه میزان دوام دارد تا بر اساس آن بتوانیم تصمیم بگیریم که آیا این ملک شرایط زندگی کردن را دارد یا خیر.

یکی از دلایلی که شما باید حتما سن ساختمان را بدانید این است که بتوانید اقدام به اخذ وام کنید؛ بانک‌هایی که تسهیلات خرید مسکن را به مشتریان ارائه می‌دهد، شرایط و قوانینی را برای متقاضیان در نظر گرفته‌‌اند که یکی از آن‌ها، مشخص بودن عمر ساختمان است.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان سال ساختمان را تشخیص داد ،استفاده از کارشناسان صنعت ساختمان‌سازی است؛ این افراد بر اساس تاریخ صدور جواز یا تاریخ اخذ پروانه ساختمانی زمان پی‌ریزی اولیه و تشکیل فونداسیون سال ساخت مشخص خواهند کرد.

 

شما حتی می‌توانید با استفاده از قبض‌های برق گذشته خود که در قسمت مشخصات قبض زمان نصب کنتور درج کرده است تا حدودی سن بنا را تشخیص دهید.

اما یکی از بهترین و دقیق‌ترین روش‌ها استعلام از شهرداری است چرا که شهرداری‌ها تمام اطلاعات و اسناد مربوط به ساخت خانه‌ها را در اختیار دارند.

در این میان یک معمار نیز می‌تواند به شما کمک کند. یک معمار با بررسی متریال به کار رفته در ساخت ملک مورد نظر می‌تواند ساخت تقریبی ساختمان را به شما بگوید.

در پایان ذکر یک نکته ضروری است که بگوییم که هر ساختمانی سه نوع سال ساخت دارد؛ اولین سن مربوط می‌شود به «سن واقعی ساختمان»، یعنی از زمانی که سازنده تصمیم میگیرد ساختمان را بسازد.

سن دوم مربوط می‌شود به «زمان استفاده از ساختمان» یعنی زمانی که می‌توان از ساختمان استفاده کرد؛ آخرین مورد «سن سندی ساختمان» است. زمانی که ساخت ساختمان‌های تجاری و مسکونی تمام می‌شود سندی با عنوان پایان کار برای آن ارائه می‌شود.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۵۵:۴۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سونامی رشد قیمت مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن، رشد قیمت مسکن در سه سال گذشته را به سونامی تشبیه کرد و گفت: نتیجه عملکرد وزارت راه و شهرسازی، افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت مسکن در ۲.۵ سال اخیر بود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، فرشید پورحاجت در این رابطه اظهار کرد: فعالان صنعت ساختمان، بسیار تلاش کردند تا قطار از ریل خارج شده تولید مسکن را به مسیر برگردانند، اما مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعتقادی به مشورت با بخش خصوصی نداشتند.

دبیر کانون انبوه سازان با اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی گفت: در ۲.۵ سال اخیر مدیریت خاصی از وزارت مسکن و مسئولان ندیدیم و به دلیل رکود و بی‌عملی، فعالان بخش خصوصی در حال خروج از حوزه ساخت و ساز هستند.

رشد 130 درصدی قیمت مسکن
او می‌گوید: وزارت راه و شهرسازی با روش‌هایی مانند توصیه به نخریدن مسکن یا ارایه نکردن آمار، قصد داشتند بازار را به کنترل درآورند؛ اما در این دوره قیمت مسکن در تهران از متری ۱۳ میلیون تومان در اواسط سال ۱۳۹۷ با رشد ۱۳۰ درصدی به متری ۳۰ میلیون تومان در تیرماه ۱۴۰۰ رسید.

 

وی تاکید کرد: در مسکن ملی نرخ هر متر را برای سازندگان ۲.۷ میلیون تومان در نظر گرفتند و علیرغم رشد قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر، این نرخ را به‌روز نکردند و در واقع فنر افزایش قیمت را فشار دادند. تصور من این است که می خواستند با این اقدام تورم مصالح ساختمانی در پروژه اقدام ملی را به دوش دولت بعد بیندازند.

وی گفت: با پولی که امروز مستاجران برای رهن واحدها پرداخت می‌کنند، می‌شد تا سه سال قبل مسکن خریداری کرد.

پورحاجت در پایان مهمترین راهکارهای ساماندهی بازار مسکن را افزایش عرضه دانست و گفت: امیدواریم وزیر جدید بتواند در حوزه ساخت و ساز تحول ایجاد کند. البته تجربه ثابت کرده دولت توان اجرای پروژه‌های مسکونی را ندارد و باید از بخش خصوصی استفاده کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «جهش قیمت‌ها در بازار اجاره» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۳:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آشنایی با انواع تخلفات ساختمانی

تخلفات ساختمانی یکی از انواع قانون گریزی‌های شهرسازی به شمار می‌رود که می‌تواند حتی بازی با جان افراد و یا تضییع حقوق شهروندی را به دنبال داشته باشد.

ما در «مجله ملکی دلتا» قصد داریم شما را با انواع تخلفات ساختمانی آشنا کنیم، اما قبل از آن بهتر است تعریفی در خصوص تخلفات ساختمانی داشته باشیم و توضیح دهیم که چرا باید در ساختمان سازی استانداردها را رعایت کنیم.

تخلفات ساختمانی به معنی رعایت نکردن ضوابط علمی، فنی و مهندسی در ساخت ابنیه است در همین راستا مجموعه‌ای از مقررات ساختمان سازی و شهرسازی با هدف نظارت بر تامین ایمنی و کیفیت ساخت و حفظ یکپارچگی سیمای شهری در کشور تدوین شده است؛ اما با این وجود هستند افرادی که هنوز این استانداردها را رعایت نمی‌کنند.

این تخلفات می‌تواند مربوط به ساخت و ساز، تعداد طبقات، ظاهر نما، کیفیت ساخت و … باشد. به طور کلی در صورتی که فردی بخواهد بدون توجه به دریافت پروانه ساختمانی، اقدام به ساختمان‌ سازی کند و یا اینکه بندهای موجود در پروانه را نادیده بگیرد به نوعی تخلف انجام داده است.

 

آشنایی با برخی از تخلفات ساختمانی

تغییر کاربری استفاده از باغ
تبدیل پارکینگ به مسکونی یا تجاری و …
ساخت بالکن
استفاده مشاغل پزشکی از واحدهای مسکونی
احداث ساختمان بیش از سطح اشغال مجاز
احداث ساختمان در مناطق ممنوعه
احداث ساختمان بدون پروانه
احداث ساختمان در اراضی فاقد کاربری
احداث ساختمان مغایر با نقشه ها و پروانه ساختمانی
احداث ساختمان مغایر با تراکم مجاز در پروانه
احداث ساختمان بیش از ارتفاع مندرج در پروانه و یا خلاف ضوابط
عدم رعایت عقب نشینی املاک و تجاوز به معابر و خیابان‌ها
عدم رعایت بهداشت و ایمنی در ساختمان‌ها
اشراف به ساختمان‌های مجاور
عدم رعایت استحکام بنای ساختمان
برخی از این تخلفات به معنای بازی کردن با جان مردم است و برخی دیگر حقوق شهروندان دیگران را ضایع می‌کند؛ از همین رو ما در گزارش‌های بعدی اقدام به بررسی (نحوه برخورد با تخلف ساختمانی) خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «نکاتی درباره فرهنگ مهمانی در عصر آپارتمان‌ نشینی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۱:۲۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت مسکن ارزان قیمت، شدنی نیست!

ساخت مسکن ارزان قیمت، برای اقشار خاص جامعه است، اما با توجه به نرخ تورم، به ویژه تورم ساخت و ساز، عملاً موضوع مسکن ارزان قیمت قابل تحقق نیست. 

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، یک کارشناس اقتصادی در این زمینه می‌گوید: ۴۰ درصد مردم مستاجر هستند و مشکلات بسیاری در رابطه با قیمت مسکن و اجاره‌بها دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ساخت مسکن ارزان قیمت امکان‌پذیر نیست، گفت: هزینه مسکن در چند سال اخیر رشد بی‌سابقه‌ای داشته، از همین رو دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن ارزان قیمت با چالش جدی روبه‌رو خواهد بود.

میثم مهرپور می‌گوید: بخش قابل توجهی از مشکلات بازار مسکن، مشکلات ساختاری است. دولت باید فعالیت‌های سفته بازانه را در بازار مسکن کنترل کند.

 

در حال حاضر متوسط قیمت در تهران به حدود ۳۰ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است که با اسفندماه سال گذشته برابری می‌کند. در واقع تورم مسکن در پنج ماه گذشته صفر بوده است.

اما نمی‌توان اینطور تصور کرد که در شش ماهه دوم سال نیز نرخ تورم مسکن صفر خواهد بود. عوامل بسیاری از جمله نوسانات اقتصاد کلان، وضعیت بازارهای موازی، ارزش پول ملی، نرخ نهاده‌های ساختمانی و عملکرد دولت سیزدهم در آینده بازار مسکن تاثیرگذار است.

تعیین اجاره بها کارساز نبود
مهرپور عنوان کرد: اینکه برای اجاره‌ها سقف تعیین شود، خب مشخص است که جوابگو نخواهد بود. در دو سال اخیر شرایط کرونایی شاهد هستیم که این سقف تعیین شده رعایت نشده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «سونامی رشد قیمت مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۸:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت خرید آپارتمان در محله امام حسین

محله امام حسین به دلیل وجود میدانی که در آن دایر است به یک محله پر رفت و آمد تبدیل شده است.

محله امام حسین یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که هنوز هم بافت سنتی و قدیمی خود را دارد. اگر آشنایی کمتری با این محله دارید و قصد خرید آپارتمان در این محدوده را دارید، با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

میدان امام حسین در این محله یکی از معروف‌ترین میدان‌های شرقی شهر تهران است که هر ساله جمعیت کثیری از مردم برای برپایی مراسم عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا در این میدان جمع می‌شوند.

با اینکه یک محله شلوغ و پر رفت و آمد است اما دسترسی به وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس تندرو و تاکسی بسیار راحت است.

ساکنین این محله افراد قدیمی هستند و به همین خاطر به هنگام خرید آپارتمان در امام حسین شاهد بافت قدیمی شهر خواهید شد.

یکی از مزایای خرید آپارتمان در این محوطه ماهیت تجاری آن است که سرمایه شما را چند برابر می‌کند.

پارک مریم، مجموعه ورزشی سلمان فارسی، بیمارستان امام حسین از دیگر امکانات این محله است.

اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه 13 تهران را دارید سایت ملکی دلتا را مرجع خود قرار دهید.

 

قیمت خرید آپارتمان در امام حسین
در محله امام حسین همانند دیگر محله‌های تهران شما به راحتی آپارتمان با متراژ بالا پیدا نمی‌کنید. این محله تا حدودی هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. اما با این حال باز می‌توانید آپارتمان با متراژ و امکانات مختلف زیر از سایت ملکی دلتا خریداری کنید.

آپارتمان با متراژ 70 متر 6 سال ساخت و امکانات (انباری) با 10 میلیون و 429 هزار تومان در هر مترمربع نیاز به نقدینگی 730 میلیون تومان دارد.

آپارتمان با متراژ 90 متر نوساز و امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با 26 میلیون و 667 هزار تومان در هر متر مربع با بودجه 2 میلیارد و 400 میلیون تومان قابل خریداری است.

پیشنهاد خرید: اگر قصد خرید در آپارتمان در منطقه 6 تهران را دارید، «خرید آپارتمان در نجات الهی» گزینه مناسبی خواهد بود.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۷:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)