املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

چند نکته مهم برای انتخاب محله مناسب

شما با خرید آپارتمان در حال سرمایه‌گذاری بلند مدت هستید از این رو انتخاب محله مناسب و خوب به هنگام خرید اهمیت زیادی دارد.

انتخاب محله مناسب به هنگام خرید آپارتمان به حدی روی کیفیت زندگی روزمره تاثیرگذار است که «مجله ملکی دلتا» از آن غافل نشده است و امروز به این مساله می‌پردازد.

آپارتمان هر چقدر هم گران قیمت و زیبا باشد اما اگر در یک محله خوب نباشد برای شما قابل پسند نخواهد بود؛ زیرا محله قابل تغییر نیست و شما مجبور به پذیرفتن آن خواهید شد.

بهتر است پیش از امضای قرارداد خرید آپارتمان درخصوص محله‌ای که قرار است در آن ساکن شوید چند نکته اساسی را بدانید.

 

نکات مهم برای انتخاب محله مناسب
کوچه و محله اولین چیزی است که در خرید آپارتمان باید به آن دقت فراوانی داشت. چنانچه آپارتمان در یک کوچه باریک قرار دارد، حمل و نقل و اسباب کشی می‌تواند برای شما سخت و دردسرساز باشد.

اگر شلوغی و سروصدا برای شما اهمیت دارد آپارتمانی را از سایت ملکی دلتا انتخاب کنید که در کنار آن مدرسه، ساختمان پزشکان و … وجود نداشته باشد.

سعی کنید محله‌ای را پسند کنید که پارکینگ و یا جای پارک داشته باشد.

دسترسی به مترو، بی آر‌تی و حمل و نقل عمومی یکی از موضوعات مهم است که حتما باید مدنظر قرار داد. چنانچه شما به آن دسترسی نداشته باشید هزینه‌های رفت و آمد را برای شما افزایش می‌دهد.

وجود سوپرمارکت، بازارهای محلی، مراکز خرید، میوه فروشی ها و … از دیگر امکانات رفاهی است یک محله را مناسب برای زندگی نشان می‌دهد.

اگر دوست ندارید زمانی زیادی برای رسیدن به محل کار خود در راه باشید پیش از خرید آپارتمان حد فاصل محل زندگی با محل کار خود را بررسی کنید.

در صورتی که زمین خالی در مجاورت آپارتمان شما قرار دارد پیش از خرید تحقیق کنید که چه چیزی قرار است در آن ساخته شود. چنانچه مدرسه یا بزرگراه برای آن قسمت در نظر گرفته شده باشد بر روی زندگی شما تاثیر خواهد داشت.

پیشنهاد خرید: اگر تمایل به خرید آپارتمان در یک محله آرام را دارید، می‌توانید «خرید آپارتمان در ستارخان» را انتخاب کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۶:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

باید‌ها و نباید‌های آپارتمان‌ نشینی

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و کم بودن فضا و ارزان‌تر بودن آپارتمان‌ها، بیشتر مردم به آپارتمان‌نشینی روی آورده‌اند، ولی این یک واقعیت است که هنوز هم فرهنگ آپارتمان‌نشینی در میان مردم ما به‌خوبی رواج پیدا نکرده است و بسیاری قوانین آپارتمان‌نشینی را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، برخی افراد ذهنیت قدیمی خود را که در خانه‌های حیاط‌دار داشته‌اند، در آپارتمان نشینی نیز حفظ کرده‌اند و به ضرب‌المثل «چهاردیواری اختیاری» اعتقاد کامل دارند! این در حالی است که آپارتمان‌ نشینی فرهنگ و قوانین مخصوص خود را دارد. در این شماره تلاش کرده‌ایم شما را با مهم‌ترین و مؤثر‌ترین قوانین زندگی در آپارتمان آشنا کنیم.

نکات مهم درباره فرهنگ آپارتمان‌ نشینی
شاید اولین و مهم‌ترین نکته آن است که بدانیم ضرورت زندگی در آپارتمان‌ها اطلاع از قوانین آپارتمان‌ نشینی است تا با رعایت این قوانین، زندگی آرام‌تری داشته باشیم.

قبل از اینکه در آپارتمان ساکن شوید، درباره حق استفاده از پارکینگ و انباری مطلع شوید و جای دیگران را نگیرید. خاطرتان باشد از شروط ابتدایی داشتن رابطه سالم با همسایه‌ها این است که به حقوق دیگران احترام بگذارید.

 

شما فقط اختیار واحدی را دارید که مالک آن هستید. از قوانین مهم آپارتمان‌نشینی این است که بدانید حق دخالت در زندگی دیگر واحد‌ها را ندارید.
وسایلی مانند کفش، گلدان و … را در راه‌پله که بین ساکنان مشترک است نگذارید. درباره اجسامی که برای تزیین و زیبایی در فضای مشاع آپارتمان قرار می‌گیرند، همه اعضا در جلسات ساختمان تصمیم می‌گیرند.

انواع مالکیت در آپارتمان‌نشینی
به طور کلی، مالکیت در آپارتمان به ۲ بخش تقسیم می‌شود: (مالکیت قسمت‌های عمومی و قسمت‌های اختصاصی.)

حق استفاده از بخش‌های عمومی محدود به یک یا چند واحد آپارتمان نیست بلکه به همه مالکان به نسبت سهم آن‌ها در ساختمان تعلق دارد. به عبارتی، این قسمت‌ها تحت مالکیت مشاع همه شرکای ملک است.

تأسیسات مربوط به راه‌پله از قبیل وسایل تأمین روشنایی، تلفن و آسانسور و پشت بام جزو قسمت‌های عمومی آپارتمان است.

برخلاف قسمت‌های مشترک که عمومی است، بخش‌های اختصاصی مالکان خاصی دارند که هریک از آن‌ها با در دست داشتن سند مالکیت، محدوده مالکیت مشخصی دارند.

برخی مصادیق قسمت‌های اختصاصی عبارت‌اند از: فضای داخلی هر واحد، انباری شخصی و جای پارک اختصاصی.

مطالعه بیشتر: مطلب «نکاتی درباره فرهنگ مهمانی در عصر آپارتمان‌ نشینی» در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۵:۰۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نحوه پس گرفتن ودیعه از صاحبخانه

قرارداد رهن و اجاره یکی از مهم‌ترین قراردادهایی است که بین افراد بسته می‌شود اما احتمال رخ دادن اختلافاتی همچون تاخیر در بازدگرداندن ودیعه از سوی صاحبخانه نیز وجود دارد.

تاخیر در پس دادن ودیعه از سوی موجر (صاحبخانه) یکی از مشکلاتی است که دامن‌گیر مستاجر خواهد شد؛ در این مقاله «مجله ملکی دلتا» نحوه پس گرفتن ودیعه از صاحبخانه را شرح خواهد داد.

رهن یا ودیعه به مبلغی گفته خواهد شد که به هنگام عقد قرارداد از طرف مستاجر به صاحبخانه (موجر) پرداخت می‌شود. مستاجر این مبلغ را به عنوان قرض‌الحسنه و تضمین اجاره ملک، به مالک می‌دهد.

روش پرداخت ودیعه به موجر می‌تواند به صورت نقد، در قالب چک و یا عرف باشد. در صورتی که در زمان عقد قرارداد از اصطلاح ودیعه به جای قرض‌الحسنه استفاده شود، موجر حق استفاده از این ودیعه یا امانت را نخواهد داشت و در صورت استفاده، به جرم خیانت در امانت مورد تعقیب کیفری قرار خواهد گرفت.

 

اقدامات لازم برای پس گرفتن ودیعه از صاحبخانه
راهکار اول این است که مستاجر می‌تواند تا زمان بازپرداخت ودیعه از طرف موجر، ملک را ترک نکند.

راهکار دوم که یک راهکار قانونی است، تقدیم دادخواست تحت عنوان مطالبه وجه به مرجع قضایی و شورای حل اختلاف است.

به یاد داشته باشید که زمانی می‌توانید از راهکار دوم برای بازپس گرفتن ودیعه خود اقدام کنید که شما ملک را ترک کرده باشید.

پس از ابلاغ اجراییه به موجر مدت 30 روز فرصت استرداد ودیعه داده خواهد شد و در صورت عدم پرداخت برای موجر محکومیت‌های مالی، حکم جلب و یا نسبت به توقیف اموال حکم صادر خواهد شد.

از زمان دیرکرد استرداد ودیعه تا روز پرداخت، جریمه دیرکرد توسط کارشناس دادگستری با توجه به میزان تورم و وجه ودیعه قابل محاسبه است.

در نظر داشته باشید بسته به میزان مبلغ ودیعه شما مرجع صالح مشخص خواهد شد؛ یعنی برای استرداد ودیعه کمتر از 20 میلیون تومان شورا حل اختلاف مرجع قضایی است و برای مبلغ بیش از 20 میلیون تومان دادگاه محل اقامت رسیدگی خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه :مطلب «قرارداد اجاره‌ای که شما را صاحبخانه می‌کند» را در سایت ملکی دلتا مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران،خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۲:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خرید آپارتمان در بهارستان چند؟

محله بهارستان در منطقه 12 شهر تهران و در محدوده مرکزی شهر واقع شده است و میدان بهارستان از میدان‌های مشهور این محله است.«مجله ملکی دلتا» با معرفی یک محله با هویت و تاریخی، خرید آپارتمان را برای شما راحت تر خواهد کرد.

محله بهارستان که در بیشتر مواقع با نام میدان بهارستان شناخته می‌شود، در دل خود خانه‌های اعیانی زیادی دارد که توجه شما را برای خرید جلب خواهد کرد.

یکی از شاخصه‌های این محل به وجود مجلس شورای ملی، ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توان اشاره کرد.

از دیگر جاذبه‌های این محله که باعث خواهد شد که شما راغب به خرید آپارتمان در بهارستان شوید، باغ نگارستان و کاخ بهارستان است.

زیبایی محله بهارستان به حدی است که شما با قدم زدن در کوچه و پس کوچه‌های آن حس و حال خوبی را تجربه کنید.

شاید یکی از مشکلات این محله را به طرح ترافیک و طرح زوج و فرد خلاصه کرد که در ساعات اجرای طرح رفت و آمد با خودرو را برای شما سخت خواهد کرد.

 

قیمت خرید آپارتمان در بهارستان
وجود مراکز خرید، مراکز درمانی و تفریحی، فروشگاه‌ها و تعدد زیاد سوپر مارکت باعث شده که قیمت آپارتمان در بهارستان متنوع باشد.

 شما با کمی جستجو در سایت ملکی دلتا می‌توانید آپارتمان مورد علاقه خود را پیدا کنید. برای نمونه چند آپارتمان که در سایت ملکی دلتا آگهی شده را معرفی خواهیم کرد:

آپارتمان با متراژ 82 متر و 30 سال ساخت با امکانات (انباری) با قیمت 21 میلیون و 951 هزار تومان در هر متر مربع با هزینه یک میلیارد و 800 میلیون تومان قابل خریداری است.

آپارتمان با متراژ 110 متر نوساز و امکانات (پارکینگ – آسانسور) با قیمت 30 میلیون تومان در هر متر مربع با نقدینگی 3 میلیارد و 300 میلیون تومان را از سایت ملکی دلتا انتخاب کنید.

پیشنهاد خرید: اگر دوست دارید در یک محله خوش مسیر زندگی کنید، خرید آپارتمان در جمهوری را در مجموعه گزینه‌های انتخابی خود قرار دهید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۲۹:۱۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکاتی درباره فرهنگ مهمانی در عصر آپارتمان‌ نشینی

در این گزارش قرار است چند نکته در مورد فرهنگ مهمانی در عصر آپارتمان نشینی بگوییم؛ هر چند که درباره مهمانی ایرانی‌ها می‌شود کتاب‌ها نوشت.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، گفتن و  یادآوری چند نکته در مورد فرهنگ میهمانی در عصر آپارتمان‌نشینی شاید خالی از ضرر نباشد.

فرهنگ آپارتمان نشینی در مواقع میهمانی
۱- قبل از آمدن مهمان‌ها محترمانه است، پیشاپیش از همسایه‌های کناری به خاطر سر و صدای احتمالی عذرخواهی کنیم. این‌ طور به آنها هم یادآوری می‌کنیم که وقتی مهمان داشتند همین قاعده را رعایت کنند.

۲- اگر در مجتمع زندگی می‌کنیم حتماً از قبل به نگهبانی دم در اطلاع بدهیم که مهمان داریم. مودبانه نیست که آنها را پشت در معطل نگهدارند، به ما زنگ بزنند تا برای ورود هماهنگ شود.

۳- یکی از بدترین صحنه‌ها کفش‌های رها شده جلوی در واحد است. طبق فرهنگ آپارتمان نشینی، اگر میزبان هستیم وظیفه مرتب‌ کردن کفش‌ها با ماست نه همسایه‌ها.

۴- اگر مهمان‌ها بچه دارند از قبل برای سرگرم‌شدن‌شان نقشه داشته باشیم. در غیر این صورت از بی‌قراری و سر و صدای آنها هم خودمان معذب می‌شویم، هم پدر و مادرشان و هم همسایه‌ها. بازی‌های دورهمی را که کمترین سر و صدا را داشته باشد طراحی کنیم.

 

۵- «حالا یه شبه مگه چی میشه و همسایه باید تحمل کنه» توجیه مناسبی برای سر و صدا نیست. در واحدهای آپارتمانی که دیوارهایشان پوست‌پیازی شده، ممکن است یک همسایه بیمار باشد، به دلایل شغلی مجبور شود زود بخوابد، کودک داشته باشد و … همسایه‌ها را رعایت کنیم شاید ما را رعایت کنند.

۶- صدای بلند موسیقی همیشه یکی از دلایل شکایت همسایه‌هاست. کلانتری‌ها تقریبا هر شب گزارش‌هایی دریافت می‌کنند که ساکنان یک آپارتمان از صدای بلند موسیقی همسایه‌ای که مهمان دارد شکایت کرده‌اند. حق داریم وقتی دور هم هستیم «شاد» باشیم اما حق نداریم شادی ما اسباب «ناراحتی» دیگران را فراهم بیاورد.

۷- یکی از عادت‌های ایرانی بدرقه چند مرحله‌ای است. اگر شب میزبان هستیم و مهمانان دیر وقت می‌روند، حواسمان باشد که خداحافظی را توی خانه انجام دهیم نه جلوی در و آسانسور و با داد و فریاد. صدا می‌پیچد و همسایه‌ها آزار می‌بینند. باور کنیم یک بار خداحافظی کافی است.

۸- اگر به هر دلیلی همسایه‌ها از ما رنجیدند، از آنها عذرخواهی کنیم؛ نه این که حق‌به‌جانب بگوییم «چهاردیواری، اختیاری!» وقتی صدای ما از دیوارها رد شده، ماشین مهمان سد راه دیگران در پارکینگ شده، کفش‌های مهمانان تا وسط هال همسایه‌ها رفته و … چیزی به اسم چهاردیواری وجود ندارد.

۹- در مهمانی و دورهمی تلویزیون را خاموش کنیم. به اندازه کافی سر و صدا تولید می‌شود و لزومی ندارد صدای این یکی را هم اضافه کنیم. البته برخی برای پوشاندن صدای بلند حرف‌زدن خودشان، صدای تلویزیون را بیشتر می‌کنند! در هر دو حالت آلودگی صوتی ایجاد می‌کند.

۱۰- «اونا دفعه قبل رعایت نکردند، ما هم لزومی نداره رعایت کنیم» همان چشم در برابر چشم است. کار غلط را با رفتار غلط پاسخ ندهیم. نه فقط چیزی درست نمی‌شود که وضع بدتر هم می‌شود. یک مهمانی یک‌شبه نباید باعث کدورت یک‌ساله یا چندساله بین همسایه‌هایی شود که هر روز ناگزیر از زندگی کنار همدیگریم.»

مطالعه بیشتر: مطلب «شرایط فسخ قرارداد ملک چیست؟» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۹:۲۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چرا آپارتمان بخریم؟

در بحبوبه خرید و فروش‌های ملکی، وجود فاکتورهای بسیار مهمی مانند ایمنی و امنیت بیشتر در آپارتمان، شما را برای خرید آپارتمان ترغیب کند.

چرا آپارتمان بخریم؟ سوالی که «مجله ملکی دلتا» با دلایل اصولی و صحیح پاسخ آن را به شما خواهد گفت. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در وهله اول ایمنی و امنیت از دلایل مهم برای خرید آپارتمان و سرمایه‌گذاری در این بخش است. با توجه به شرایط معیشتی خانواده‌ها که این روزها شاهد آن هستیم، هر دو شریک زندگی خارج از خانه مشغول کار هستند.

گاهی اوقات افراد مسن تنها در خانه ساکن می‌باشند در شرایطی که فرزندان آن‌ها در خارج از منزل مشغول به کار هستند. از این رو خرید آپارتمان بهترین گزینه برای شماست تا امنیت شبانه روزی را برای خانواده خود تضمین کنید.

علاوه بر قیمت که ارزش آپارتمان را بالا برده است، ویژگی‌های زیادی از جمله طراحی، منطقه سکونت در خیابان‌های اصلی شهر و بهره‌گیری بیشتر از فضای زمین می‌تواند عوامل مهم در انتخاب خرید آپارتمان باشد.

استخر شنا، باشگاه بدنسازی و دیگر وسیله‌های ورزشی مجموعه امکاناتی بوده که آپارتمان‌های نوساز از آن بهره می‌برند. این دسته از آپارتمان‌ها برای خیلی از افراد که ساعت کاری نامنظمی دارند و به هر دلیلی رفت و آمد به باشگاه برایشان دشوار است، مناسب خواهد بود.

این روزها شاهد قطعی پیش‌بینی نشده آب و برق بیشتر از حد تصور هستیم. اکثر سازندگان مشهور برای هر واحد در یک آپارتمان از نیروی پشتیبانی کافی به شکل ژنراتور برای تولید برق در زمان اضطراری و پمپ آب برای چاه استفاده می‌کنند.

فضای تفریحی یا حیاط بزرگ به همراه آلاچیق در بیشتر آپارتمان‌ها باعث خواهد شد که شما زمانی بیشتری را با خانواده سپری کنید.

پیشنهاد خرید: اگر تمایل به خرید یک آپارتمان با امکانات عالی هستید، انتخاب خود را با خرید آپارتمان در فرمانیه از سایت ملکی دلتا شروع کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۸:۳۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت مسکن در محله کرمان تهران

در این گزارش قرار است شما را با محله‌ای در شرق تهران که شاید کمتر نامش به گوشتان خورده باشد آشنا کنیم و نگاهی به قیمت مسکن در این محله داشته باشیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله کرمان یکی از محله های شرقی پایتخت محسوب می‌شود که در منطقه 8 پایتخت واقع شده است.

این محله از لحاظ دسترسی و امکانات شهری موقعیت تقریبا مناسبی دارد اما یکی از نقاط منفی این محله که می‌توان به آن اشاره کرد وجود آلودگی هوا و آلودگی صوتی است که دلیل آن نزدیکی به بزرگراه‌های رسالت و اتوبان امام علی است.

بافت این محله تلفیقی از خانه‌های نوساز و قدیمی است اما آن طور که گفته می‌شود هیچ پهنه گسلی در این محله وجود ندارد از همین رو می‌توان به دلیل زلزله خیز بودن استان تهران این را یک مزیت برای این محله در نظر گرفت.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در کرمان
در ادامه بهتر است به سراغ بررسی قیمت مسکن در این محله برویم تا شما بتوانید برای خرید آپارتمان در کرمان راحت‌تر تصمیم بگیرید.

می‌توان گفت میانگین قیمت مسکن در این محله «متوسط» است و شما می‌توانید به طور متوسط با بودجه بین 25 تا 32 میلیون تومان (هر متر مربع) در این محله اقدام به خرید خانه کنید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد آپارتمان 70 متری دو خواب، کوچه اصلی، دو سال ساخت، طبقه سوم با نورگیری عالی، دارای یک پارکینگ، بالکن و انباری، ملک شخصی ساز متری 32 میلیون تومان آگهی شده است.

البته شما این روزها که مسکن در رکود به سر می‌برد امکان یافتن خانه زیر متری 25 میلیون تومان را در این محله خواهید داشت.

برای مثال یک واحد مسکونی 65 متری، دو خواب، 10 سال ساخت، بازسازی شده و با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری) متری 22 میلیون 800 هزار تومان آگهی شده است از همین رو شما برای خرید این خانه تنها نیاز به یک میلیارد و 480 میلیون تومان بودجه دارید.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در محله کرمان هستید و قصد دارید فایل‌های بیشتری از این محله را مشاهده کنید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: مطلب «با چقدر نقدینگی در توانیر خانه بخریم؟» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۷:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

در محله خوش آب و هوای اختیاریه زندگی کنید

محله اختیاریه در منطقه 3 تهران قرار دارد و از لحاظ دسترسی خطوط حمل و نقل عمومی در موقعیت بسیار خوب و مطلوبی قرار دارد.

در گزارش امروز «مجله ملکی دلتا» به معرفی محله اختیاریه که یکی از محله‌های دلنشین و خوش آب و هوای تهران است، می‌پردازیم.

قیمت خرید آپارتمان در اختیاریه برای افرادی که می‌خواهند از آب و هوای آلوده تهران به دور باشند، گزینه خوبی خواهد بود.

تا چندی پیش محله اختیاریه بخشی از زمین های دروس بود که بعدها به یک محله جداگانه تقسیم یافت.

در این محله یک خیابان به نام خیابان اختیاریه وجود دارد که جزو طولانی ترین خیابان‌های شمال تهران به حساب می آید.

از امتیازاتی که سبب بالا رفتن قیمت آپارتمان در این محله شده است به مراکز آموزشی، مراکز بهداشتی و درمانی، باشگاه‌های ورزشی، بوستان‌ها، مراکز تجاری، دسترسی مناسب به حمل و نقل و دیگر موارد می توان اشاره کرد.

با کمی جستجو در سایت ملکی دلتا متوجه خواهید شد که محله اختیاریه در دسته محله‌های گران قیمت قرار دارد.

بسته به عوامل مختلفی از جمله سن بنا، متراژ ساختمان، مصالح بکار رفته در آپارتمان و دیگر امکاناتی که وجود دارد، آپارتمان با قیمت‌های مختلف را می‌توانید به راحتی از سایت ملکی دلتا پیدا کنید.

 

قیمت خرید آپارتمان در اختیاریه
معرفی محله اختیاریه به شما نشان خواهد داد که قیمت آپارتمان در اختیاریه با رنج قیمت خرید آپارتمان در پاسداران برابری می‌کند

برفرض مثال اگر می‌خواهید آپارتمان با متراژ 113 متر 12 سال ساخت و با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با 39 میلیون و 823 هزار تومان در هر متر مربع بخرید، حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان نقدینگی به همراه داشته باشید.

یا اگر به دنبال آپارتمان گران قیمت هستید آپارتمان با متراژ 200 متر نوساز با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با 87 میلیون تومان و 500 هزار تومان در هر مترمربع با قیمت نهایی 17 میلیارد و 500 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

پیشنهاد خرید: اگر می‌خواهید در یک محله ایده آل سکونت داشته باشید، خرید آپارتمان در میرداماد گزینه خوبی خواهد بود.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۶:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت اوراق مسکن افزایش یافت؟

قیمت اوراق مسکن نسبت به دو هفته قبل کمی رو به افزایش بوده است؛ متاهل‌های تهرانی که دو هفته قبل با پرداخت 28 میلیون و 608 هزار تومان قادر به گرفتن وام 240 میلیون تومانی بودند، امروز باید برای دریافت این وام 29 میلیون و 808 هزار تومان پرداخت کنند.

به گزارش مجله ملکی دلتا، افزایش قیمت اوراق مسکن در سال جاری به نحوی بوده است که در سال گذشته برای هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در ماه‌های فروردین و اردیبهشت 60 هزار و 700 و در خرداد ماه سال 1399، 60 هزار و 200 تومان پرداخت شده است.

هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر ماه سال گذشته با قیمت 61 هزار و 500 تومان، در مرداد ماه 61 هزار تومان و در شهریور ماه 6 هزار و 900 تومان داد و ستد می‌شود.

اما در فروردین ماه سال جاری با قیمت 6 هزار و 400، در اردیبهشت ماه با قیمت 61 هزار و 300 و در خرداد ماه نیز با قیمت 62 هزار و 100 تومان معامله شد.

افزایش قیمت اوراق مسکن در تهران
براساس این گزارشات، با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا 140 میلیون تومان تسهیلات (100 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و 40 میلون تومان جعاله) دریافت کنند، برای دریافت 100 میلیون تومان تسهیلات باید 200 برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه 62 هزار و 100 تومانی، 12 میلیون و 420 هزار تومان می‌شود.

متاهل‌های تهران نیز می‌توانند تا سقف 240 میلیون تومان شامل 100 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 40 میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید 400 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن 24 میلیون و 840 هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه 4 میلیون و 968 هزار تومان وام جعاله که برای آن باید 80 ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند در مجموع باید 29 میلیون و 808 هزار تومان پرداخت کنند.

پیشنهاد مطالعه: اگر می‌خواهید درخصوص تسهیلات مسکن بیشتر بدانید، مطلب «سود و زیان اوراق تسهیلات مسکن در سال گذشته چقدر بود؟» مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۴:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مشکل مستاجران زیر سایه عدم نظارت‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه ستاد کرونا برای مستاجران به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های متولی کاملا رها شده و مردم را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، سید البرز حسینی با اشاره به افزایش سرسام آور اجاره بها مسکن، گفت: با توجه به افزایش نرخ اجاره بها و بروز مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا، ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت حمایت از مستاجران، مصوبه‌ای در خصوص تعیین سقف اجاره بها و عدم جابه‌جایی مستاجران با همکاری قوه قضاییه تصویب کرد.

وی ادامه داد: اجرای مصوبه ستاد کرونا با توجه به اینکه در روزهای آخر دولت قرار داشتیم، کارها به صورت کلی رها و بیش از 90 درصد آن اجرایی نشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از مردم برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که متاسفانه این مصوبه نیز اجرایی نشده و  بعد از گذشت چند ماه هنوز خبری از پرداخت وام نیست.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بیش از 2 برابری اجاره‌بها در برخی مناطق تهران، اضافه کرد: در بسیاری از محلات تهران، تصمیم‌گیران نهایی قیمت اجاره‌بها، بنگاه‌های معاملاتی و مشاوران ملکی هستند، از این رو با هدف کسب سود بیشتر در حق کمیسیون قراردادها، اقدام به بالابردن قیمت به شکل نامتعارف می‌کنند.

مصوبات برای مستاجران اجرایی نمی‌شود
حسینی با بیان اینکه هیچ ضمانت اجرایی مناسبی برای اجرای مصوبه ستاد کرونا در خصوص مستاجران وجود ندارد، تاکید کرد: این مصوبه تنها در رسانه‌های مختلف منتشر و اطلاع رسانی شد، اما در عمل به دلیل نبود نظارت کافی از سوی دستگاه‌های متولی اجرایی نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اساسی وزیر آینده راه وشهرسازی برای کنترل و ساماندهی کوتاه مدت بازار اجاره بها باید پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبه ستاد کرونا باشد.

مطالعه بیشتر: مطلب «۷۷ سال انتظار برای خانه‌دار شدن در تهران» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۳:۴۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)