املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

خرید آپارتمان در منیریه؛ محله‌ای پرجنب و جوش

محله منیریه تهران علاوه بر حفظ حال و هوای قدیمی خود، آپارتمان‌های نوساز و مجتمع مسکونی در آن قدعلم کرده است

محله منیریه در منطقه 11 تهران واقع شده است و به گفته «مجله ملکی دلتا» از خیابان‌های پرجنب جوش و شلوغ تهران به شمار می‌آید.

متاسفانه در این محله دیگر همچون گذشته خبری از درختان سرسبز و انبوه نیست اما با اینحال هنوز بافت قدیمی را دارد.

آپارتمان‌های لوکس و گران قیمت و نوساز در این محله یافت می‌شود، ولی وجهه تجاری و بازاری منیریه به محلیت آن به لحاظ بافت مسکونی برتری دارد.

در این محله حداقل هشت مدرسه و یا دبیرستان در سطح منطقه منیریه فعال است و یک خانه فرهنگ که خدمات تفریحی و فرهنگی و آموزشی را به اهالی محل ارائه می‌دهد.

بسیاری از سفارتخانه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در سطح این محله پراکنده شده اند.

امکانات، دسترسی ها، مراکز تفریحی و آموزشی، مراکز خرید و درمانی همگی شما را ترغیب خواهد کرد که از طریق سایت ملکی دلتا اقدام به خرید آپارتمان در منیریه نمایید.

 

قیمت خرید آپارتمان در منیریه
در محله منیریه می توانید هم خانه با قیمت پایین‌تر و هم آپارتمان با قیمت بالا را براحتی پیدا کنید. برای مثال چند مورد از آپارتمان‌هایی که در سایت ملکی دلتا آگهی شده است، را مشاهده نمایید.

آپارتمان با متراژ 46 متر با 5 سال ساخت و 15 میلیون تومان و 652 هزار تومان در هر متر مربع نیاز به نقدینگی 720 میلیون تومان دارد.

آپارتمان با متراژ 93 متر و نوساز با امکانات (پارکینگ – آسانسور) و 33 میلیون و 333 هزار تومان در هر متر مربع باید 3 میلیارد و 100 میلیون تومان پس انداز داشته باشید.

آپارتمان با متراژ 188 متر 10 سال ساخت و امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) و 30 میلیون تومان در هر متر مربع در حساب بانکی خود 5 میلیارد و 640 میلیون تومان موجودی داشته باشید.

پیشنهاد خرید: اگر به دنبال یک محله آرام برای سکونت هستید، خرید آپارتمان در ولنجک را انتخاب کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۲:۲۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سالانه به ساخت چه تعداد مسکن نیاز داریم؟

مطابق با محاسبات انجام شده در قالب طرح جامع مسکن، بازار مسکن سالانه به ساخت حدود ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری نیاز دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، یکی از مهم‌ترین وعده‌های ابراهیم رئیسی، رییس دولت سیزدهم برای ساماندهی بازار مسکن، جبران کمبود عرضه از طریق ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی است تا به این طریق بتواند نیاز تقاضای موجود در بازار را پاسخ دهد. از همین رو این سوال ایجاد شده که تامین سالانه یک میلیون واحد مسکونی بر چه اساسی پیش بینی شده است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد، محاسبات اولیه این وعده با مطالعات طرح جامع مسکن همخوانی دارد، از همین رو برای رسیدن به این هدف باید سالانه حدود ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری ساخته شود.

 

در این راستا کارشناسان برای تحقق این هدف چند نکته مهم را مورد توجه قرار می‌دهند. نکته اول، که به نظر می‌رسد در این مسیر باید مورد توجه قرار گیرد، تراکم خانوار در واحد مسکونی است.

مردم توان مالی برای خرید خانه ندارند
طی سال‌های اخیر با توجه به افت قابل توجه عرضه مسکن و کافی نبودن توان مالی خانوار برای ورود به بازار، تراکم خانوار در واحد مسکونی افزایش یافته است. به این معنا که در حال حاضر یک و نیم میلیون خانوار هستند که همراه خانوارهای دیگر در یک واحد مسکونی زندگی می‌کنند. عددی که به نوعی نشان دهنده میزان کمبود اساسی در بازار مسکن است.

حال ممکن است این سوال به وجود آید که آیا در مقطع کنونی به میزان نیاز این یک و نیم میلیون خانوار، واحد مسکونی در بازار ساخته و عرضه نشده است؟ در پاسخ به چنین سوالی با تاکید می‌توان گفت مسکن به این میزان عرضه شده اما نکته اساسی آن است که مسکن ساخته شده طی این سال‌ها در توان مالی این خانوارها نیست.

پس نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که مساله اساسی بازار مسکن در نقاط شهری، کمبود مسکن نیست بلکه عدم توانایی مردم در خرید مسکن است.

مطالعه بیشتر: مطلب «جهش قیمت‌ها در بازار اجاره» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۱:۰۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

جهش قیمت‌ها در بازار اجاره

تیغ تیز بی سر و سامانی اجاره بر گلوی اقشار آسیب‌پذیر» توصیف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از وضعیت کنونی است؛ از طرف دیگر بررسی‌ها از رشد اجاره‌بها در مقایسه با اوایل تابستان و حتی نسبت به دو هفته قبل حکایت دارد و ظاهرا اعتنای چندانی به سقف مجاز افزایش ۲۵ درصد نمی‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، تیغ تیز بی سر و سامانی اجاره بر گلوی اقشار آسیب‌پذیر» توصیف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از وضعیت کنونی است؛ از طرف دیگر بررسی‌ها از رشد اجاره‌بها در مقایسه با اوایل تابستان و حتی نسبت به دو هفته قبل حکایت دارد و ظاهرا اعتنای چندانی به سقف مجاز افزایش ۲۵ درصد نمی‌شود.

جهش قیمت‌ها در بازار اجاره، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی را بر آن داشت تا اولویت خود را بر این حوزه بگذارد. رستم قاسمی در پیامی توئیتری نوشته است: «اولین گام در حوزه مسکن، برداشتن تیغ تیز بی‌سرو سامانی ‌اجاره از گلوی نحیف اقشار آسیب‌پذیر است».

افزایش اجاره بها در یک ماه گذشته
اما از بازار اجاره خبر می‌رسد که با وجود رکود قراردادها، اجاره‌بها طی یک ماه اخیر افزایش یافته است. هم‌اکنون نیز عمده فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره از نوع قدیمی و نامرغوب هستند. این درحالی است که مالکان به بهانه رشد تورم، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و عقب ماندگی نرخ رشد اجاره از قیمت مسکن، نرخ‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که از توان مستاجران خارج است.

در عین حال اغلب اجاره‌نشین‌ها قرارداد خود را تمدید می‌کنند و کماکان گزارش‌های میدانی از تعیین اجاره‌بها بالاتر از سقف مجاز مشخص شده توسط ستاد ملی کرونا حکایت دارد.

 

نگاهی به فایل‌های موجود در بازار اجاره حاکی از آن است که با نرخ‌های رهن فعلی، حدود دو سال قبل (یک و نیم سال بعد از شروع روند افزایش قیمت مسکن) می‌شد در تهران، مسکن خریداری کرد. آمار تیرماه ۱۴۰۰ رسمی می‌گوید اجاره‌بها در تهران ۳۵ درصد و در کل کشور حدود ۳۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته اما کف بازار، بخصوص در مناطق برخوردار و نیمه برخوردار، گویای افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصد و بعضا ۱۰۰ درصد است.

در پرتقاضاترین محدوده بازار مسکن شهر تهران یعنی منطقه ۵، نرخ رهن کامل واحدهای ۵۰ تا ۷۰ متر قدیمی حداقل ۲۵۰ میلیون تومان است و در واحدهای کمتر از ۵ سال بر اساس موقعیت و امکانات به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

در تهرانپارس شرقی واقع در منطقه ۴ نیز که از تقاضای بالایی برای خرید و اجاره برخوردار است نرخ رهن کامل واحدهای ۵۰ تا ۷۰ متر، بسته به سن بنا و امکانات بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تعیین می‌شود. این در حالی است که سال گذشته با ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به راحتی می‌شد در تهرانپارس آپارتمان رهن کرد.

بازار اجاره بها در جنوب تهران
اوضاع بازار اجاره در جنوب تهران نیز چندان مناسب نیست؛ به طوری که به دلیل تراکم جمعیت برای رهن یک واحد نقلی قدیمی در مناطق ۱۴ و ۱۵ باید دست کم ۱۵۰ میلیون پرداخت کرد که البته اغلب از امکانات کامل برخوردار نیستند.

مطالعه بیشتر: مطلب «با چقدر نقدینگی در توانیر خانه بخریم؟» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۵:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تمدید وام بدون سپرده خرید مسکن تا پایان شهریور

بانک مسکن اعلام کرد که تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن تا پایان شهریور سال جاری تمدید شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بانک مسکن مهلت استفاده از تسهیلات طرح 82 را تا پایان شهریور سال 1400 تمدید کرد.

وام بدون سپرده خرید مسکن در راستای مساعدت با خریداران واحدهای مسکونی و پاسخگویی به تمامی درخواست‌های واصله و تعهدات ایجاد شده توسط شعب، تمدید مدت استفاده از منابع ناشی از صدور اوراق رهنی مذکور و با در نظر گرفتن تعطیلی‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا،تا پایان شهریور ماه سال 1400 تمدید خواهد شد.

اعطای وام بدون سپرده خرید مسکن مذکور مشمول متقاضیانی می‌شود که پیش نویس قرارداد آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 تنظیم و قرارداد ذیربط حداکثر تا تاریخ 30 مهر 1400 در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.

پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده که از دی ماه سال جاری به متقاضیان پرداخت خواهد شد به نحوی است که نیمی از مبلغ تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و مابقی از محل منابع بدون سپرده پرداخت می‌شود. به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: اگر مجرد هستید و تمایل به دریافت وام مسکن دارید، مطلب «وام مسکن مجردان و متاهلان چقدر است؟» مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۳:۲۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مسکن با یک رکود جدی مواجه است

سیمان و فولاد دو رکن اساسی در صنعت ساختمان هستند که این روزها اختلاف قیمت در هر کدام روند ساخت و ساز را با معضل روبرو کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» مصرف کنندگان اصلی سیمان تولیدی را بتن سازان تشکیل می‌دهند و این در حالی بوده که به جای تولیدکننده، دلالان از نحوه عرضه سیمان در بورس سود می‌برند و با عرضه سیمان پاکتی با قیمت ارزان تر نسبت به سیمان قله عملا کمر صنعت بتن آماده شکسته شده است.

مهرداد نظارت، رئیس کانون سراسری بتن آماده و قطعات بتنی ایران، اظهار داشت: از خرداد ماه سال جاری همراه با افزایش قطعی برق، افزایش قیمت سیمان فله و موضوع ورود سیمان به بورس کلا مطرح شد.

با عرضه سیمان در بورس کالا دلالان بیش از قبل وارد عمل شده‌اند و افرادی که قبلا در اصناف دیگری همچون سکه و موبایل کار می‌کردند اکنون وارد داستان سیمان شده‌اند.

وی در ادامه افزود: در طی جلسه‌ای که هفته گذشته با تمام استان‌ها برگزار شد همه به اتفاق مخالف عرضه سیمان در بورس بودند و حاضر به خرید سیمان مورد نیاز خود از بورس نیستند.

وی تاکید کرد: یکی از ارکان اصلی بحث ساختمان سازی سیمان است و زمانی که مصالحی همچون سیمان و فولاد دچار مشکل است به طور طبیعی با رکود مسکن روبرو هستیم.

نظارت در ادامه خاطر نشان کرد: سال‌های سال زحمت کشیدیم که بفهمانیم بتن آماده کنترل شده است و استانداردها بر روی این نوع بتن تاکید دارد و مردم از بتن آماده استفاده کنند.

با ورود سیمان پاکتی با قیمت پایین مردم به بتن‌های دستی رو آورده‌اند و بدون هیچگونه کنترلی در محل ساختمان توسط کارگر ساخته می‌شود و همین امر موجب شده که کمر صنعت بتن آماده بشکند.

پیشنهاد مطالعه: اگر تمایل دارید از دلایل افزایش مسکن باخبر شوید، مطلب «قیمت مسکن با قطعی برق افزایش یافت» را مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۲:۵۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت مسکن در پردیس 30 درصد کاهش یافت

همسو با بازار مسکن شهر تهران، قیمت آپارتمان در شهر جدید پردیس نسبت به اواسط پارسال 25 تا 30 درصد کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» روند افت قیمت‌ها در بازار مسکن شهر جدید پردیس از آبان ماه سال 1399 شروع شده و در حال حاضر به دلیل افزایش عرضه نسبت به تقاضا معاملات در رکود سنگینی به سر می‌برد.

علت کمیاب شدن مشتری‌ها به کم بودن سرانه‌های خدمانی در بعضی فازها و به طول انجامیدن تحویل واحدها مرتبط است.

اواسط سال گذشته در فاز 8 قیمت برخی واحدهای تحویلی به بالای یک میلیارد تومان رسیده بود که در حال حاضر تا 850 میلیون تومان افت کرده است.

از سال گذشته بسیاری از مستاجران که توان اجاره‌نشینی در تهران را از دست داده‌اند به شهر جدید پردیس نقل مکان کرده‌اند که همین جابجایی باعث رشد اجاره‌بها در این شهر شده است.

با وجود اینکه هم اکنون نرخ رهن یک آپارتمان در پردیس به بالای 100 میلیون تومان رسیده است بازار خرید آپارتمان در پردیس و یا فروش آپارتمان راکد است.

به گفته واسطه‌های ملکی طولانی شدن تحویل واحدها و کمبود سرانه‌های خدماتی و رفاهی نسبت به تعداد آپارتمان‌های موجود علت کاهش قیمت مسکن در پردیس و کسادی معاملات در این شهر است.

کمبود سوپرمارکت و نانوایی، نبود تاکسی یا اتوبوس برای جابجایی مردم، محوطه‌های پر از سنگ و کلوخ از جمله معضلاتی است که در بعضی فازهای این شهر به چشم می‌خورد.

پیشنهاد مطالعه: اگر تمایل دارید از زمان اتمام طرح مسکن مهر پردیس باخبر شوید، مطلب «اتمام طرح مسکن مهر پردیس تا شهریور» مطالعه نمایید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۱:۵۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

۷۷ سال انتظار برای خانه‌دار شدن در تهران

میانگین دوره انتظار برای خرید مسکن در تهران به ۷۷ سال رسید؛ محاسبات تازه نشان می‌دهد با ادامه شرایط فعلی دیگر عمر طبقه متوسط به خرید مسکن، قد نمی‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، میانگین قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران به ۳۰ میلیون تومان رسیده و در این شرایط یک خانوار متوسط تهرانی به‌طور میانگین باید برای خرید یک دستگاه آپارتمان ۷۵ متری با پس‌انداز یک‌سوم کل درآمد سالانه خود، ۷۷ سال منتظر بماند؛ این درحالی است که سن امید به زندگی در ایران ۷۶ سال برآورد شده است.

البته این سناریو به قیمت امروز و با فرض ثبات ارزش ریال و تثبیت درآمد خانوار و قیمت مسکن شدنی است و هرگونه تغییر در این شاخص‌ها می‌تواند دوره ‌انتظار را نیز تغییر دهد.

 

یک عمر انتظار
محاسبات شاخص دسترسی مسکن بر اساس آمارهای بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که میانگین ارزش یک واحد آپارتمان ۷۵ متری مطابق با الگوی مصرف در شهر تهران با قیمت‌های فعلی به ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده که در بهترین سناریو تقریباً ۲۴ برابر میانگین کل درآمد یک خانوار تهرانی در سال ۱۳۹۹ است.

بررسی‌های تغییر درآمد خانوارهای تهرانی در ۳۰ سال اخیر از میانگین رشد ۲۱.۶ درصدی درآمد خانوارها در هر سال حکایت دارد. با این حساب، با فرض اینکه درآمد خانوارهای تهرانی در سال ۱۴۰۰ به‌اندازه میانگین ۲۹ سال اخیر رشد کند و قیمت مسکن بدون هیچ تغییری تا پایان سال ثابت بماند، باز هم میانگین ارزش یک آپارتمان ۷۵ متری در تهران حدود ۲۰ برابر میانگین درآمد سالانه یک خانوار تهرانی خواهد بود و طول دوره انتظار برای خرید مسکن باز هم به حوالی ۶۰ سال می‌رسد.

این در حالی است که سال گذشته، ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی، سن امید به زندگی در ایران را بالای ۷۶ سال عنوان کرده بود. به‌عبارت‌دیگر، اگر سرپرست یک خانوار تهرانی از بدو رسیدن به سن قانونی یعنی ۱۸ سالگی مستقل شود و بخواهد با پس‌انداز یک‌سوم درآمد سالانه خود خانه بخرد، به‌طور میانگین در بهترین سناریو باید ۷۸ سال عمر کند و در سناریوی محتمل نیز با فرض ثبات شرایط موجود تا ۹۵سالگی قادر به خرید یک آپارتمان ۷۵ متری در منطقه متوسط تهران نخواهد بود.

قدرت ۵ برابری مسکن به درآمد
بررسی آمارهای مربوط به تغییرات درآمد خانوارهای تهرانی و تحولات قیمت مسکن از سال ۱۳۷۱ تا سال ۱۳۹۹ حاکی از این است که در این دوره ۲۹ ساله، درآمد خانوارهای تهرانی حدود ۲۲ هزار و ۴۶۰ درصد رشد کرده و از حدود ۴۲۴ هزار تومان در سال ۱۳۷۱ به ۹۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است.

در مقابل اما، شیب افزایش قیمت مسکن در این دوره ۲۹ ساله بسیار بیشتر بوده و میانگین قیمت هر آپارتمان ۷۵ متری مطابق با الگوی مصرف از حدود ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۷۱ به حوالی ۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «تولیدکنندگان مسکن، عاجز از تولید!» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۰:۲۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله هفت حوض (میدان نبوت) تهران

محله هفت حوض در شرق تهران جزو محله‌های نارمک تهران محسوب شده و به داشتن مراکز خرید متعدد و پر رفت و آمد معروف است.

محله هفت حوض یکی از محله‌های قدیمی شهر تهران است و جزو میدان‌های بزرگ و بسیار معروف به حساب می‌آید. به گزارش «مجله ملکی دلتا» همین امتیاز سبب ترغیب افراد به خرید آپارتمان در این محدوده شده است.

محله هفت حوض (میدان هفت حوض) در منطقه 8 و سمت شرق تهران است و از بسیاری جهات با بقیه میدان‌های تهران فرق دارد.

در زمان شکل گیری میدان دقیقا هفت عدد حوض وجود داشت اما امروزه بنا بر سلسله اصلاحاتی که روی آن میدان اعمال گردید بر تعداد حوض‌هایش افزوده شد.

میدان هفت حوض فقط مانند یک میدان برای تسهیل در رفت و آمد خودرو طراحی نشده است بلکه در این محله انواع فعالیت‌های اجتماعی در جریان است.

وجود مغازه‌های اطراف میدان، بوتیک‌های لباس، مغازه‌های کیف و کفش فروشی، فضای سبز و طبیعتی آرام بخش و دیگر جاذبه‌ها باعث جذابیت خریداران برای خرید آپارتمان در هفت حوض شده است.

هفت حوض که در نزدیکی محله نارمک قرار دارد با خرید آپارتمان در این محدوده به صد میدان سرسبز نزدیک خواهید شد.

 

بررسی قیمت آپارتمان در هفت حوض
با کمی جستجو در سایت ملکی دلتا می‌توانید آپارتمان با متراژهای مختلف در رنج قیمت 30 تا 57 میلیون تومان در هر مترمربع را مانند نمونه‌های زیر پیدا کنید.

آپارتمان با متراژ 46 متر 5 سال ساخت و امکانات (انباری) با 37 میلیون تومان در هر متر مربع با نقدینگی یک میلیارد و 720 میلیون تومان در سایت آگهی شده است.

اگر به دنبال آپارتمان‌های بزرگتر با متراژ 91 متر یک سال ساخت و امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) با قیمت 46 میلیون و 154 هزار تومان در هر متر مربع  با 4 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز در سایت موجود است.

پیشنهاد مطالعه : اگر زندگی در شرق تهران را می‌پسندید، مطلب «تهرانپارس محله‌ای پرمتقاضی در شرق تهران» مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۹:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

با چقدر نقدینگی در توانیر خانه بخریم؟

محله توانیر در منطقه 6 تهران واقع شده است که جزو محلات مرکزی پایتخت به شمار می‌رود که طرفداران خاص خودش را دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، این محله دارای تنوع ساختمانی بسیاری نظیر مسکونی، تجاری، دانشجویی، اداری و با کاربری‌های مختلفی است، از همین رو بسیاری سکونت در این محله را انتخاب می‌کنند.

از سوی دیگر دسترسی راحت توانیر به سایر نقاط تهران باعث شده این محله در نزد بسیاری از مردم محبوب باشد، به طوری که برخی لقب «قلب تهران» را به این محله داده‌اند.

بررسی قیمت مسکن در توانیر
اگر به دنبال خرید آپارتمان در توانیر هستید، لازم است که بدانید متوسط قیمت مسکن در این محله تقریبا بالاست؛ شما برای خرید آپارتمان در توانیر برای هر متر مربع باید بین 50 تا 70 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

اغلب خانه‌های این محله متراژهای بالای 100 متر دارند، از همین رو شما برای پیدا کردن خانه زیر 80 متر در این محله کمی با محدودیت مواجه خواهید شد.

 

در حال حاضر یک واحد مسکونی 138 متری 7سال ساخت، طبقه دوم، فول امکانات، متری 65 میلیون تومان قیمت گذاری شده است؛ از همین رو شما برای خرید این خانه باید نزدیک به 9 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

شما در این محله می‌توانید خانه‌هایی با متری 35 میلیون تومان پیدا کنید، اما لازم است که بدانید اغلب این خانه‌ها کلنگی و بدون امکانات هستند و در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار نگرفته‌اند. برای مثال یک واحد مسکونی 111 متری 30 سال ساخت، دو خوابه در طبقه سوم بدون پارکینگ متری 37 میلیون تومان، 4 میلیارد تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

یک واحد مسکونی دیگری با 32 سال عمر بنا، 77 متری و بدون امکانات متری 36 میلیون تومان آگهی شده است و باید برای خرید این خانه 2 میلیارد و 800 میلیون تومان بودجه داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال اطلاع از قیمت‌های بیشتری در این محله هستید، می‌توانید به سایت ملکی دلتا مراجعه و فایل‌های بیشتری را مشاهده کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۷:۵۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شرایط فسخ قرارداد ملک چیست؟

فسخ قرارداد یکی از اتفاقات ناگزیری است که به دلایل مختلف برای هر قراردادی ممکن است پیش آید، که در مورد قراردادهای ملکی هم اتفاق می‌افتد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، عوامل زیادی برای فسخ یک قرارداد خرید، رهن و اجاره ملک وجود دارد. بنابراین تا آخرین لحظات قبل از امضای قرارداد، ممکن است به دلایل مختلفی از سوی خریدار یا فروشنده، قرارداد لغو شود.
فسخ قراردادهای ملکی به چه معنا است؟
پایان دادن به قرارداد توسط یکی از دو طرف یا شخص‌ثالث را فسخ قرارداد می‌گویند. قانون در مواردی برای جلوگیری از ضرری که به‌طور ناخواسته از قرارداد، متوجه یکی از دو طرف معامله است، به‌طور مستقیم به او حق می‌دهد که بتواند با فسخ قرارداد، از ضرر مذکور جلوگیری کند.

فسخ قرارداد ملک چه شرایطی دارد؟
فسخ قرارداد باید توسط کسی انجام شود که از نظر سن و عقل به ‌اندازه‌ کافی قابل‌اعتماد و موجه باشد.
اگر تصمیم به فسخ قراردادتان گرفته‌اید، باید برای آن دلیل موجهی داشته باشید. صرف پشیمانی بدون دلیل موجه، پذیرفتنی نیست.
اگر ملکی را بخرید و بعد از عقد قرارداد و پرداخت پول متوجه شوید که آن‌چه خریده‌اید ایراداتی دارد، می‌توانید به دلیل غبن در معامله، اقدام به فسخ قرارداد کنید. اما اگر پول را به‌طور کامل پرداخته‌اید و بعد متوجه چنین اشکالی در ملک شده‌اید، می‌توانید این موضوع را به دادگاه ببرید. در این‌صورت بعد از صدور حکم می‌توانید تفاوت قیمت را طبق نظر کارشناس از فروشنده درخواست کنید.

فسخ قرارداد اجاره
باید حق فسخ قرارداد ملک در قولنامه اجاره‌خانه شما ذکر شده و به امضای شما و طرف قرارداد رسیده باشد. در صورت بی‌توجهی به این موضوع در متن قرارداد، ممکن است امکان فسخ معامله را نداشته باشید.
اگر صاحب‌خانه ملک را به شخص دیگری بفروشد، مالک قبلی یا جدید نمی‌تواند مستاجر را مجبور به تخلیه‌ ملک کند. مگر این‌که چنین شرطی در زمان عقد قرارداد در قولنامه ذکر شده باشد.
یکی از شروط مهم در قرارداد اجاره‌خانه این است که اگر هر کدام از طرفین، تمایل به فسخ قرارداد پیش از موعد را داشته باشند، باید حداقل یک یا دو ماه پیش از برهم زدن معامله این موضوع را به‌ طرف دیگر اعلام کنند. البته در این‌صورت هم فسخ‌کننده باید خسارت فسخ قرارداد را بپردازد.
یکی از مهم‌ترین دلایل مستاجران برای فسخ قرارداد اجاره این است که ملک مورد اجاره ایرادات عمده‌ای دارد که موقع بازدید از منزل، صاحب‌خانه به آن‌ها اشاره‌ای نکرده است. در این شرایط چون مستاجر باید برای رفع این ایرادات هزینه کند تا ملک قابل‌سکونت شود، می‌تواند اقدام به فسخ معامله کند.
مطالعه بیشتر: مطلب «نکات مهم و کلیدی در مورد شارژ ساختمان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۶:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)