املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران

براساس گزارشات و مشاهدات میدانی در 22 منطقه تهران و با توجه به امکانات رفاهی و موقعیت جغرافیایی محله شاهد قیمت‌های مختلفی هستیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» قیمت خرید آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران با میانگین عمر بنای بین یک تا 5 سال و متراژ بین 24 تا 310 متر در هر متر مربع به شرح ذیل است:

منطقه یک تهران، محله اقدسیه با متراژ 310 متر و یک سال ساخت قیمت 140 میلیون تومان است.

منطقه 2 تهران، شهرک غرب با متراژ 138 و 4 سال ساخت قیمت 67 میلیون تومان است.

منطقه 3 تهران، شیخ بهایی شمالی با متراژ 85 متر و 2 سال ساخت قیمت 82 میلیون تومان است.

منطقه 4 تهران، شمس آباد با متراژ 73 متر و 6 سال ساخت قیمت 40 میلیون تومان است.

منطقه 5 تهران، بلوار کوهسار با متراژ 109 متر و 6 سال ساخت قیمت 38 میلیون تومان است.

منطقه 6 تهران، فاطمی با متراژ 75 متر و 6 سال ساخت قیمت 45 میلیون تومان است.

منطقه 7 تهران، نظام آباد جنوبی با متراژ 60 متر و 3 سال ساخت قیمت 24 میلیون تومان است.

منطقه 8 تهران، نارمک با متراژ 65 متر و 6 سال ساخت قیمت 33 میلیون تومان و 846 هزار تومان است.

منطقه 9 تهران، هاشمی با متراژ 65 متر و 6 سال ساخت قیمت 19 میلیون و 220 هزار تومان است.

منطقه 10 تهران، قصرالدشت با متراژ 54 متر و 4 سال ساخت قیمت 24 میلیون تومان است.

منطقه 11 تهران، وحدت اسلامی با متراژ 62 متر و 4 سال ساخت قیمت 13 میلیون تومان است.

منطقه 12 تهران، هفده شهریور جنوبی با متراژ 60 متر و 6 سال ساخت قیمت 18 میلیون و 500 هزار تومان است.

منطقه 13 تهران، پیروزی با متراژ 72 متر و یک سال ساخت قیمت 22 میلیون و 222 هزار تومان است.

منطقه 14 تهران، نبرد جنوبی با متراژ 99 متر و یک سال ساخت قیمت 23 میلیون و 232 هزار تومان است.

منطقه 15 تهران، خاوران با متراژ 42 متر و نو ساز قیمت 18 میلیون تومان است.

منطقه 16 تهران، علی آباد با متراژ 112 متر و 3 سال ساخت قیمت 12 میلیون و 500 هزار تومان است.

منطقه 17 تهران، وصفنار با متراژ 66 متر و یک سال ساخت قیمت 16 میلیون  و 66 هزار تومان است.

منطقه 18 تهران، شادآباد با متراژ 80 متر و 3 سال ساخت قیمت 13 میلیون تومان است.

منطقه 19 تهران، دولت خواه جنوبی با متراژ 95 متر و 3 سال ساخت قیمت 13 میلیون تومان است.

منطقه 20 تهران، شهید رجایی با متراژ 24 متر و 2 سال ساخت قیمت 22 میلیون تومان است.

منطقه 21 تهران، احمدآباد با متراژ 85 متر و یک سال ساخت قیمت 13 میلیون و 450 هزار تومان است.

منطقه 22 تهران، شهرک راه آهن با متراژ 135 متر و یک سال ساخت قیمت 47 میلیون تومان است.

پیشنهاد خرید: اگر قصد خرید آپارتمان در میدان ولیعصر را دارید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۸:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تولیدکنندگان مسکن، عاجز از تولید!

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: اگر امروز بازار مسکن را به دو بخش اجاره و ساخت تقسیم کنیم هر دو بازار در بحران وحشتناکی به سر می‏‌برند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در بخش اجاره‌داری، تمامی سیاست‏‌های اعمال شده از سوی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم به شکست منجر شده است؛ به طور مثال با وجود اعلام سقف ۲۵ درصد برای مبلغ اجاره‌بها، رصدهای انجام شده افزایش قیمت را بالاتر از ۵۰ درصد نشان می‏‌دهد.

حل معضلات و مشکلات مسکن به یک کلاف درهم پیچیده تبدیل شده ‏است به طوری که بالا رفتن یکباره قیمت مصالح ساختمانی تا برهم خوردن اوضاع خرید و فروش ملک و صرف نظر مردم از خرید خانه و روانه شدن به سمت بنگاه‌های املاک جهت اجاره منزل را شاهد هستیم.

فرشید پورحاجت، دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشور در این رابطه می‌گوید: آنچه که در چندین سال از فعالیت وزارت راه و شهرسازی مشهود است، نشان از این دارد که تصمیمات مشخصی برای ایجاد تعادل در بازار اجاره و ساخت توسط وزیر راه و شهرسازی دنبال نشد و متاسفانه تمامی ابزارهای به کار گرفته شده به این بازار کمکی نکرد.

 

پورحاجت بیان کرد: اگر بخشی از رکودی که در بازار مسکن حاکم است در هر کشوری رخ می‌‏داد، سیاست‌گذار باید در راستای حل مشکلات گام برمی‏‌داشت، اما اکنون با بی‌توجهی نسبت به این حوزه، وزارت راه‌وشهرسازی بازار مسکن را به امان خود رها کرده است.

ناکامی در خرید و فروش مسکن
دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشور به افزایش قیمت سرسام آور اجاره و ساخت اشاره کرد و افزود: شکاف عمیق به وجود آمده میان قدرت خرید مردم تا بازار فروش، ناشی از سیاست‏‌های نادرست دنبال شده در حوزه وزارت راه و شهرسازی است و می‏‌توان گفت اساسا هیچ برنامه‌‏ای جهت تقویت بنیه خریداران مسکن تدوین نشده است.

شرایط نامساعد تولیدکنندگان بخش مسکن
پورحاجت گفت: در حال حاضر تولیدکننده بخش مسکن شرایط خوبی ندارد و تمام تولیدکنندگان فعال در این بخش شرایط بسیار دشواری را سپری می‏‌کنند.

وی تصریح کرد: شکل‌گیری سرمایه‌‏های اقتصادی در کشور زمان بر است و جای بسی تاسف است که این سرمایه‏‌ها و بنگاه‌‏های تولیدی-اقتصادی کوچک و بزرگ که در حوزه مسکن رشد پیدا کردند، به آسانی به سمت نابودی کشانده می‏‌شوند.

در پایان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور خاطرنشان کرد: ساختار حاکم بر وزارت راه و شهرسازی باید به گونه‌ای باشد که شرایط را برای رسیدگی به امور دراین وزارتخانه کاهش دهد.

مطالعه بیشتر: مطلب «کسری 5 میلیون واحد مسکونی در کشور» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۶:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بوی افزایش وام مسکن تا 300 میلیون تومان به مشام می‌رسد

با اینکه چندی پیش افزایش وام‌های طرح اقدام ملی مسکن به 250 میلیون تومان، اعتراض متقاضیان را به همراه داشت اما در کمال ناباوری خبر وام‌های 300 میلیونی نیز در راه است.به گزارش «مجله ملکی دلتا» دو سال پیش دولت دوازدهم تصمیم به اجرای طرح اقدام ملی مسکن، در راستای رفع نیاز مسکن جوانان و کاهش اعتراضات مردمی نمود.

در همان سال اعلام شد که قیمت تمام شده اکثر واحدها 300 تا 350 میلیون تومان خواهد بود و متقاضیان با پرداخت اقساط 40 میلیون تومانی در چند مرحله، از وام حدود 100 تا 120 میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله بهره مند خواهند شد.

مساله مهم اینجاست که مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کردند اقساط وام دریافتی پس از تحویل گرفتن واحدها آغاز خواهد شد اما تا به اینجای کار تمامی این امر در حد وعده باقی مانده و هر روز شاهد افزایش قیمت طرح اقدام ملی مسکن هستیم تا جایی که بسیاری از متقاضیان به فکر انصراف از ادامه راه افتاده اند.

در تیر ماه سال جاری با تایید مدیران دولتی وام‌های مسکن ملی به 250 میلیون تومان رسید هر چند این موضوع اعتراضات گسترده متقاضیان را به همراه داشت ولی گویا 250 میلیون تومان وام هم کفاف هزینه ساخت مسکن ملی را نداد.

در این راستا باز تصمیماتی اتخاذ شده است که خبر از افزایش وام مسکن را دارد که قطعا سبب اعتراض دوباره متقاضیان این طرح خواهد شد.

سلمان داشاد، مدیر امور شعب بانک عامل استان زنجان، اذعان کرد: وام‌های 300 میلیون تومانی مسکن ملی تایید شده و به زودی بانک‌های عامل موظب شده‌اند که این وام ها را پرداخت کنند.

وی در ادامه اعلام کرد: البته فعلا مسئولان کشوری این موضوع را به شکل گسترده رسانه‌ای نکرده‌اند ولی اعطای وام 300 میلیون تومانی تایید شده و ما در زنجان آمادگی پرداخت این وام‌ها را از هم اکنون داریم.

پیشنهاد خرید: اگر به دنبال خرید آپارتمان از سایت ملکی دلتا هستید، مطلب «نکات حقوقی درخصوص دریافت وام مسکن» را مطالعه کنید


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۳:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

10 سال در انتظار تحویل مسکن مهر پرند

وعده و وعید شرکت عمران پرند برای تحویل به موقع واحدهای مسکن مهر این شهر با گذشت 10 سال از زمان تحویل همچنان ادامه دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» در سیزدهمین سال آغاز پروژه‌های مسکن مهر برخی شهرهای جدید اطراف تهران از جمله پرند همچنان نتوانسته‌اند این پرونده را مختومه کنند. هسا و کیسون از جمله متقاضیان مسکن مهر پرند هستند که سال‌هاست در انتظار تحویل واحد خود مطابق قرارداد هستند.

طی سال‌های گذشته شاید تنها کاری که برای این واحدها انجام شده باشد، تغییر نامه پیمانکار باشد که آن هم در عمل تاثیری روی تسریع روند تکمیل و تحلیل پروژه نداشته است.

در این روزها که بیشتر متقاضیان به دنبال تحویل واحدهای خود هستند، شرکت عمران پرند در حال برگزاری جلسات متعدد است.

13 مرداد جلسه‌ای مبنی بر بررسی مسائل و مشکلات پروژه های مسکن مهر شهر جدید پرند برگزار شد که در این جلسه پس از ارائه گزارش توسط پیمانکار مربوطه، اعضای حاضر نظرات و پیشنهادات خود را جهت رفع مسائل و مشکلات و تسریع در عملیات اجرایی پروژه اعلام کردند.

یکی از متقاضیان مسکن مهر می‌گوید: با هزار امید و آرزو در طرح مسکن مهر ثبت نام و با توجه به وعده تحویل به موقع دار و ندارم را فروختم تا آورده تکمیل کنم.

وی افزود: زمان تحویل سال 91 اعلام شد، این در حالی‌است که 9 سال از آن زمان می‌گذرد و همچنان در انتظار هستم.

وی در ادامه گفت: بارها برای پیگیری وضعیت تحویل واحدهای مسکن مهر پرند به کارگزاری شرکت مراجعه کرده‌ام، اما بی‌فایده بوده الان 23 مرداد است نه تنها واحدی تحویل داده نشده بلکه کسی پاسخگوی متقاضیان هم نیست.

متقاضیان مسکن مهر نه تنها با خلف‌وعده در زمان تحویل مواجه شده‌اند، بلکه در زمان تحویل واحد نیز باید مبالغی بین 2 تا 10 میلیون تومان به پیمانکار بابت مالیات‌ بر‌ارزش افزوده پرداخت کنند.

پیشنهاد خرید: اگر به دنبال محله‌ای خوش آب و هوا هستید، خرید آپارتمان در فرشته را از سایت ملکی دلتا بررسی کنید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۲:۴۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت مسکن در محله شهرک غرب

اگر به دنبال اطلاع از آخرین قیمت مسکن در شهرک غرب هستید و می‌خواهید بدانید که برای خرید خانه در این محله باید به چه میزان نقدینگی داشته باشید، تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله شهرک غرب، جزو محله‌های گران قیمت پایتخت محسوب می‌شود، از همین رو شما برای خرید خانه باید بودجه کافی داشته باشید.

بررسی قیمت مسکن در شهرک غرب نشان می‌دهد، قیمت ملک از متری 65 میلیون تومان آغاز و تا متری 100 میلیون تومان ادامه دارد.

اگر شما به دنبال خانه‌های نوساز با امکانات کامل هستید، باید برای هر متر مربع بالای 100 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید. برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی 175 متری سه خوابه در بلوار دادمان در شهرک غرب، فول امکانات متری 100 تومان آگهی شده است. شما برای خرید این خانه باید 17 میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه داشته باشید.

شما با نقدینگی زیر متری 70 میلیون تومان هم می‌توانید یک واحد مسکونی ایده آل با سال ساخت بالای 8 سال پیدا کنید.

 

در حال حاضر یک واحد مسکونی 100 متری 15 سال ساخت با امکاناتی همچون (انباری – پارکینگ- آسانسور) متری 65 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

یکی از ویژگی‌های این محله یافتن خانه‌های بزرگ متراژ است؛ اگر به دنبال خانه‌های زیر 80 متر در این محله هستید، می‌توان گفت کار سختی خواهید داشت چرا اغلب خانه‌های شهرک غرب بالای 100 متر متراژ دارند.

یک آپارتمان 121 متری در این محله با 4 سال ساخت و دو خوابه، با امکانات (انباری _ آسانسور – پارکینگ) متری 85 میلیون تومان قیمت گذاری شده است؛ شما برای خرید این خانه باید بالای 10 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در شهرک غرب هستید و می‌خواهید قیمت مسکن در شهرک غرب را بررسی کنید، می‌توانید با مراجعه به سایت ملکی دلتا فایل های بیشتری را مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر: مطلب «خرید آپارتمان در اتابک با بودجه محدود!» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۸:۳۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کدام طبقه آپارتمان برای سکونت بهتر است؟

اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید، بهتر است به انتخاب طبقه نیز دقت کنید زیرا انتخاب طبقه مناسب برای سکونت یکی از نکات خرید آپارتمان خوب در تهران است.

انتخاب طبقه مناسب آپارتمان برای سکونت نیاز به بررسی برخی نکات و معیارهای اساسی دارد که امروز «مجله ملکی دلتا» به آن می‌پردازد.

پیش از خرید آپارتمان در سایت ملکی دلتا باید در انتخاب طبقه آپارتمان خود تمامی جوانب را مدنظر قرار بدهند. تغییر عقیده پس از امضای قرارداد، هزینه و دردسرهایی مانند اسباب کشی دوباره و جستجوی آپارتمان را برای شما در پی‌دارد.

برای مثال اگر نقدینگی زیادی برای خرید آپارتمان ندارید بهتر است طبقات پایین‌تر را انتخاب کنید. اما از سوی دیگر این طبقات در فصل‌های پاییز و زمستان به دلیل قرار گرفتن بر روی پیلوت نیاز به سیستم گرمایشی زیادی دارد.

 

فاکتورهای مهم در انتخاب طبقه مناسب آپارتمان
منظره و چشم انداز جزو فاکتورهایی است که یک طبقه را نسبت به دیگر طبقات متمایز می‌کند. در اکثر موارد طبقات اول و دوم از داشتن آن محروم هستند و از این رو قیمت آن نسبت به طبقات دیگر کمتر است.

آفتاب‌گیر بودن و ورود نور طبیعی به داخل یکی از گزینه‌هایی است که به هنگام خرید آپارتمان خیلی به چشم خواهد آمد. وجود نور کافی خانه را بزرگتر از حالت طبیعی نشان می‌دهد.

اگر تمایل به پرورش گل‌های آپارتمانی و روشنایی زیاد در خانه هستید، طبقات بالاتر از طبقه اول و دوم را انتخاب کنید.

چنانچه بیشتر روز را در خانه هستید و نیاز به سکوت و آرامش دارید بهتر است طبقات پایین‌تر را انتخاب نکنید. واحدهای طبقه اول فاصله کمتری با سطح خیابان دارند و سروصدای رهگذران برای ساکنین واحد آزاردهنده خواهد بود.

اگر قصد شما از خرید آپارتمان برای سالمندان یا افرادی با مشکلات حرکتی است، بهتر است طبقات اول یا دوم را معامله کنید. احتمال خرابی آسانسور،  کمبود فشار آب یا گرمای شدید در فصل های گرم سال برای این افراد قابل تحمل نخواهد بود.

در مجموعه طبقه مناسب برای سکونت بسته به شرایط زندگی شما، سن، شرایط بدنی و توانایی مالی شما برای خرید آپارتمان متغیر است.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد خرید آپارتمان در مناطق 15 و 16 را دارید، مطلب «با بودجه محدود در مناطق 15 و 16 صاحبخانه شوید» مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۲:۱۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نکات مهم و کلیدی در مورد شارژ ساختمان

یکی از موارد مهم در آپارتمان‌نشینی شارژ ساختمان است. با این‌که شارژ سال‌هاست در آپارتمان‌ها و بین ساکنین جا افتاده است، اما هنوز هم گاهی بین افراد ساکن در ساختمان، مشکلاتی بر سر میزان و چگونگی محاسبه شارژ پیش می‌آید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شارژ به هزینه‎‌هایی گفته می‌شود که برای حفظ و نگهداری بخش‌های مشترک و مشاع آپارتمان از سوی ساکنین پرداخت می‌شود. ممکن است قسمت‌هایی از ساختمان اصلا مورد استفاده برخی از همسایگان قرار نگیرد، اما این دلیلی برای عدم پرداخت شارژ نمی‌شود و هم مالکان خانه و هم مستاجران لازم است مبلغ تعیین شده برای شارژ را پرداخت کنند.

شارژ ساختمان چیست؟
در ساختمانی که به‌صورت آپارتمان می‌باشد و در مجتمع‌های مسکونی، یک هزینه مشترک وجود دارد که هر واحد باید سهم خود را پرداخت کند و میزانی که باید بابت هزینه‌های ساختمانی پرداخت کند بستگی به ساختمان و امکانات آن و هزینه و کارهایی که برای ساختمان انجام می‌شود دارد و باید به‌صورت ماهانه پرداخت شود.

 

شارژ باید صرف چه مصارفی شود؟
براساس ماده ۲۸ قانون تملک آپارتمان‌ها شارژ  باید در جهت هزینه آب، برق، گاز، هزینه تعمیرات ساختمان و نگهداری از قسمت‌های عمومی ساختمان، نگهداری از گیاهان در محوطه عمومی و نظافت، تجهیزات الکتریکی، سرایداری و … مصرف شود.

تشیخص و برآورد هزینه‌های بالا توسط مدیر ساختمان انجام می‌شود و اگر شخصی جداگانه باعث ضرر و زیان ساختمان گردد آن را باید به‌صورت جدا پرداخت کند و شامل هزینه شارژ نمی‌شود.

آیا واحدهای خالی باید شارژ پرداخت کنند؟
براساس ماده ۴ قانون تملک آپارتمان، تمام واحدهای یک ساختمان چه مورد استفاده واقع شوند و چه خالی باشند و استفاده نشوند باید ماهانه شارژ خود را پرداخت کنند. ولی این موضوع وجود دارد، شخصی که از ساختمان استفاده نمی‌کند و واحدش خالی می‌باشد می‌تواند شارژهای مشترک یک ساختمان را نپردازد.

اگر واحدی شارژ خود را پرداخت نکند چاره چیست؟
پرداخت شارژ یک امر توافقی است و هم‌چنین یک امر قانونی می‌باشد. یعنی می‌توان آن را از طریق حقوقی پیگیری کرد.

طبق ماده ۱۰ قانون تملک آپارتمان‌ها در صورتی‌که واحدی حق شارژ ماهانه خود را پرداخت نکند، هیات‌مدیره ساختمان می‌تواند اظهارنامه‌ای مبنی بر عدم پرداخت و درج مبلغی که باید پرداخت کند را به‌صورت حقوقی از او خواستار شود.

در صورتی‌که فرد باز هم بدهی خود را پرداخت نکرد، هیات‌مدیره می‌تواند از او به مراجع قضایی شکایت کند و دادگاه وظیفه دارد که در اسرع وقت و خارج از وقت دادگاه به این پرونده رسیدگی کند و حکم دادگاه بر اساس قوانین وصول شارژ ساختمان این است که فرد تا نپرداختن حق شارژ نمی‌تواند از امکانات ساختمان استفاده کند.

مطالعه بیشتر: مطالعه «نحوه محاسبه خسارت دیرکرد در تحویل ساختمان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، ساخت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۱:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آپارتمان نوساز بخریم یا خانه‌های قدیمی؟ کدام یک!

انتخاب درست و صحیح بین خرید آپارتمان نوساز با خانه‌های قدیمی نیاز به بررسی نکات و فاکتورهای خاصی دارد که در تصمیم نهایی شما اثرگذار است.

برخی از خریداران در همان نگاه اول شیفته بافت خانه‌های قدیمی می‌شوند اما به گفته «مجله ملکی دلتا» دیگر خریداران برای خرید آپارتمان نوساز سرودست می‌شکنند.

هر کدام از آپارتمان‌های نوساز و خانه‌های قدیمی مزایا و معایب خاص خود را دارند که باعث خواهد شد کمی در تصمیم گیری مشتری دچار تردید شود.

اولین گزینه‌ای که خانه‌های قدیمی را جذاب تر کرده است، فضای آن‌هاست. اتاق های خانه‌های قدیمی نسبت به آپارتمان نوساز بزرگتر است.

فضای باغچه و حیاط در خانه‌های قدیمی به نحوی طراحی شده که اکثر افراد را مجذوب خود می‌کند.

از سوی دیگر سیستم گرمایشی در این خانه‌ها نسبت به آپارتمان‌های نوساز ضعیف تر است و بخش اعظم گرما از دست می‌رود.

در صورتی که خانه‌های قدیمی مورد بازسازی قرار نگرفته باشد، با فرسودگی روبرو خواهد بود. احتمال اینکه خریدار با رطوبت، سوراخی بر روی دیوار و سقف، لوله‌ها و سیم‌های کهنه روبرو شود، وجود دارد.

اگر خانه‌های قدیمی نیاز به تعمیر داشته باشد و آن چیز در دسترس نباشد هزینه تعمیر را بیشتر خواهد کرد.

 

مزایای خرید آپارتمان نوساز
از اولین امتیازات آپارتمان نوساز می‌توان به دیوار و لعاب دوجداره آن اشاره کرد و از این رو هزینه گرم نگه داشتن خانه‌های نوساز نسبت به خانه‌های قدیمی پایین‌تر است

به طور معمول آپارتمان‌های نوساز دارای ضمانت هستند یعنی در صورتی که یکی از موارد تحت ضمانت خراب شود، شرکت اجرا کننده خدمات و محصولات یا سازنده آن موظف به تعمیر آن است.

همیشه توصیه شده است که پیش از خرید آپارتمان نوساز یا خانه‌های قدیمی به صورت حرفه‌ای آن را مورد بازبینی قرار دهید.

سعی کنید پیش از اتمام معامله از وضعیت ساختمان و تعمیرات محتمل آن حتما اطلاع حاصل کنید.

اگر قصد خرید آپارتمان نوساز را دارید پیش از خرید با مشاوران سایت ملکی دلتا مشورت لازم را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد خرید آپارتمان را دارید، مطلب «خرید آپارتمان یک تا 10 ساله در جردن + جدول» را مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۴:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کسری 5 میلیون واحد مسکونی در کشور

رییس اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید: در حال حاضر با کسری پنج میلیون واحد در کشور مواجهیم. حتی طی سه سال اخیر که طرح اقدام ملی مسکن به اجرا رسید کمتر از ۱۰ درصد واحدها افتتاح شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مصطفی‌قلی خسروی اظهار کرد: مهمترین علت نوسانات قیمت مسکن به تاثیرپذیری از تورم عمومی و تلاطمات بازارهای رقیب مربوط می‌شود. اما حوزه مسکن با مشکلات درون بخشی نیز دست به گریبان است. به طور مثال هشت سال در بخش ساخت و ساز رکود داشتیم و اقدام قابل توجهی در وزارت راه و شهرسازی انجام نشد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر نیز با کسری پنج میلیون واحد در کشور مواجهیم. حتی طی سه سال اخیر که طرح اقدام ملی مسکن به اجرا رسید کمتر از ۱۰ درصد واحدها افتتاح شد و اهداف تحقق پیدا نکرد. این نشان می‌دهد ساخت و ساز دولتی به نتیجه نمی‌رسد و باید از توان بخش خصوصی استفاده کرد.

ضرورت ساخت‌وساز برای کاهش رشد قیمت مسکن
رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: تا زمانی که خریدار وارد بازار نشود، سازنده میلی برای ساخت‌وساز نخواهد داشت؛ بنابراین دولت باید با استفاده از تسهیلات و دیگر راهکارها قدرت خرید متقاضیان واقعی را بالا ببرد. هم‌اکنون ابزارهای متنوعی در کشورهای جهان در اختیار متقاضیان مسکن قرار می‌گیرد اما در ایران تقریبا تنها ابزار، پرداخت وام است که به دلیل سود بالا و مدت بازپرداخت کوتاه با استقبال مواجه نمی‌شود.

 

وی درباره انتقال اتحادیه املاک از وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: سال گذشته این پیشنهاد مطرح شد اما دولت اهتمامی برای تحقق آن صورت نداد. اگر ما زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی قرار بگیریم می‌توانیم به کانون مشاوران املاک تبدیل شویم و راهکارهایی را برای ساماندهی بازار مسکن ارایه دهیم.

خسروی با بیان اینکه انتزاع وزارت راه و شهرسازی برای چابک‌سازی این حوزه ضرورت دارد، افزود: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی دارای ۱۵ معاونت و زیرمجموعه اعم از مسکن، راه جاده‌ای، ریل، حمل و نقل دریایی و هوایی است که این وزارتخانه را سنگین کرده و از کارآیی انداخته است. از زمانی که این حوزه‌ها تلفیق شدند بخش مسکن تحت‌الشعاع قرار گرفته و بحث انتزاع این وزارتخانه باید پیگیری شود.

وی تصریح کرد: وزارت دفاع اخیرا به بحث صنعتی‌سازی ورود کرده که اقدام مناسبی است و می‌تواند به ساخت و ساز سرعت بدهد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پایان گفت: یکی از دلایل ایجاد آشفتگی در بازار مسکن، تقاضای سوداگری است که باید کنترل شود. هم اکنون قوانین خوبی مثل مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس به جریان افتاده که باید به درستی توسط دولت به اجرا دربیاید.

مطالعه بیشتر: مطالعه «ساخت یک میلیون مسکن در سال تورم زاست؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۳:۵۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث تورم می‌شود؟

یک کارشناس مسکن گفت: لازمه تامین مالی مسکن این است که توان مالی خانوار افزایش پیدا کند و رشد اقتصادی داشته باشیم و تورم را کنترل کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهدی سلطان‌محمدی درباره وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم اظهار داشت: هدف‌گذاری‌ صورت گرفته، در حد یک آرمان و ایده هست و اسم آن را نمی‌توانیم برنامه عملیاتی بگذاریم که قابلیت تحقق دارد یا خیر.
وی افزود: دولت‌ها به طور معمول تصور می‌کنند در مسایلی همچون واردات و تولیدات پیچیده، مشکل داریم، اما مسکن یک امر ساده است، بنابراین می‌توانیم ساخت‌وساز انجام دهیم و مسایل مردم را حل کنیم و اقتصاد را راه بیانداریم.

این کارشناس اقتصاد مسکن عنوان کرد: اگر سهم دولت را در تولید مسکن بخواهیم به طور مستقیم عنوان کنیم، کمتر از 5 درصد است. بنابراین دولت بیشتر در سیاست‌گذاری و زیرساخت‌های اصلی اقتصادی نقش دارد.

وی با بیان این‌که مساله مسکن را نمی‌توانیم مستقل از عوامل کلان اقتصادی مورد بررسی قرار دهیم و به طور بخشی نمی‌توانیم به مساله مسکن نگاه کنیم، تصریح کرد: از سوی دیگر، مسکن راه‌حل کوتاه‌مدت ندارد؛ این را هم جامعه و هم دولت باید بپذیرد.

سلطان‌محمدی گفت: بخش مسکن نیاز به برنامه‌ریزی‌های بلندمدت دارد؛ منتها جامعه ما یک جامعه کوتاه‌مدت است و تمایل دارد به سرعت به جواب برسد و مسوولان نیز می‌خواهند پاسخ‌گوی خواسته مردم باشند، بنابراین دنبال اهداف کوتاه‌مدت هستند. ما باید ببینیم در چارچوب یک طرف آمایش ملی چگونه می‌توانیم آماده‌سازی زمین را انجام دهیم.

 

تامین مالی مسکن با افزایش توان مالی مردم
وی افزود: لازمه تامین مالی مسکن این است که توان مالی خانوار افزایش پیدا کند و رشد اقتصادی داشته باشیم و تورم را کنترل کنیم؛ همه این‌ها تحت اراده دولت است.

سلطان‌محمدی بیان کرد: دولت اگر می‌خواهد جامعه در حوزه ساخت‌وساز فعال شود، لازمه‌اش این است که رشد اقتصادی ایجاد شود و بنیه مالی خانوار بالا رود.

وی گفت: بخشی از درآمد خانوار می‌تواند به مسکن اختصاص پیدا کند که در دنیا این میزان، یک‌سوم درآمد خانوار است. خانوار برای این‌که سهم مسکن را بتواند تامین کند، باید درآمدی داشته باشد که یک‌سوم آن، پاسخ‌گوی هزینه مسکن باشد. در حال حاضر یک چنین درآمدی وجود ندارد، بنابراین ایجاد رشد اقتصادی و کنترل تورم، مهم‌ترین سیاست‌گذاری‌های مسکن است.

مطالعه بیشتر: مطلب «نبض بازار اجاره در نیمه تابستان» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۳:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)