املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

تمایل خریدار به بالا رفتن قیمت مسکن

با بررسی چند دهه اخیر شاهد هستیم که با افزایش قیمت مسکن علاقه مردم برای خرید آپارتمان و مسکن بیشتر خواهد شد.

«مجله ملکی دلتا» به نقل از یک کارشناس حوزه کار نوشت: با تاکید بر تامین مسکن ارزان قیمت و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن برای کارگران از دولت رییسی خواست که در اجرای مجدد سیاست مسکن مهر در حجم انبوه، مشکلات فنی و خدمات جنبی این ساختمان ها را در نظر بگیرد.

علی اکبر سیارمه، کارشناس حوزه کار، در تامین مسکن آحاد جامعه اظهار کرد: امیدوارم هستیم که آقای رییس با سروسامان دادن بازار مسکن، اقشار و طبقات زحمتکش کارگری را از نعمت خانه‌دار شدن بهره مند سازند.

وی در ادامه افزود: در طی چهار سال اول دولت یازدهم شاهد رد کردن بحث مسکن بودیم و از سوی دیگر دغدغه پر کردن واحدهای مسکن مهر وجود نداشت.

 

موج خریدار با افزایش قیمت مسکن
این روزها با افزایش قیمت مسکن مهر نسبت به سه سال قبل و پنج برابر شدن آن، خبر از آن می‌دهد که تا وقتی کالایی مثل مسکن با قیمت پایین وجود دارد، کسی تمایل به خرید ندارد. با گران شدن مسکن مهر و افزایش یکباره قیمت ها بیشتر مردم طالب خرید آن می‌شوند.

هر چند که از نظر کمیتی، تعداد ساختمان‌های قابل توجهی در همان روزهای اول مسکن مهر وجود داشت اما باز استقبال آن چنانی از سوی طبقه کارگری صورت نگرفت.

متاسفانه در دولت‌های نهم و دهم با اعلام مبلغ های 5 میلیون تومان و 10 میلیون تومان در ادامه 20 میلیون تومان برای وام مسکن مهر، باز خبری از ساختمان های ارزان قیمت برای کارگران و طبقات کم درآمد وجود نداشت.

سیارمه در پایان تاکید کرد: نسبت به چهار دهه گذشته چندان با افزایش جمعیت روبرو نبوده‌ایم. در صورتی که این افزایش جمعیت باز تکرار می‌شد، امروز با جوانانی روبرو بودیم که هر کدام به یک خانه مستقل نیاز داشتند.

در شرایطی می‌توانیم با پدیده پیری جمعیت مقابله کنیم که مشکل اشتغال و مسکن این جوانان برطرف شود. برای همین امر نیاز است که زیرساخت‌های اولیه نیز فراهم شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نبض بازار مسکن در دست اقشار متوسط» را از مجله ملکی دلتا مطالعه کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید مسکن مهر، وام مسکن مهر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۶:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شرایط ضامن وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰

مستاجرانی که در شش ماهه نخست امسال قرارداد اجاره خانه امضا کرده‌اند، تا پایان شهریور فرصت دارند که برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کنند اما برای برخی این سوال مطرح است شرایط ضامن وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰ چیست؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مستاجرانی که در شش ماهه نخست امسال قرارداد اجاره خانه امضا کرده‌اند، تا پایان شهریور فرصت دارند که برای دریافت وام ودیعه مسکن در سامانه «https://tem.mrud.ir/» ثبت‌نام کنند. مبلغ این وام برای ساکنان تهران ۷۰ میلیون تومان، کلانشهرها ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان است.

متقاضیان باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند، کد رهگیری داشته باشند و یا تا حداکثر دو هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامن‌ها اقدام کنند. اما شرایط ضامن وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰ چیست؟

شرایط ضامن وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰
در سامانه ثبت‌نامی شرایط ضامن گفته نشده است اما اپراتور این سامانه در پاسخ به این سوال نوشت: «شرایط هر بانکی متفاوت است. بعد از حائز شرایط شدن و قبل از انتخاب بانک از بانک مربوطه شرایط رو پیگیری کنید بعد انتخاب کنید»

 

شرایط ضامن وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰ در برخی از بانک‌ها برای وام ۷۰ میلیون تومانی ساکنان تهران به شرح زیر است:

بانک تجارت
شرایطی که بانک‌های دولتی برای تسهیلات ودیعه مسکن می‌گویند کمی عجیب به نظر می‌رسد. اپراتور بانک تجارت می‌گوید: «اگر خودتان کارمند دولتی هستید و نامه کسر از حقوق دارید، باید دو ضامن کسر از حقوق دیگر نیز بیاورید. همچنین برای دریافت این وام به ۱۲۰ میلیون سفته نیاز هست که ضامن‌ها باید پشت این سفته‌ها را امضا کنند.»

بانک ملی
شرایط بانک ملی کمی آسان‌تر است، اپراتور می‌گوید که این وام به دو ضامن کسر از حقوق نیاز دارد. اما می‌شود یکی از ضامن‌ها کارمند نباشد. بلکه یک کسبه با اعتبار باشد که از مشتریان بانک ملی است.

او در خصوص سفته می‌گوید: «سفته جزو حکم پرداخت این وام است اما اگر شرایط ضامن‌ها خوب باشد، یعنی کسی که حقوق می‌گیرد حقوقش بالا باشد یا کسبه معتبر جزو مشتریان خوب بانک باشد می‌توان سفته حذف کرد.»

بانک پارسیان
شرایط ضامن وام ودیعه مسکن در بانک پارسیان به شرایط بانک ملی نزدیک است. برای دریافت این وام از بانک پارسیان نیاز هست که متقاضی دو ضامن با نامه کسر از حقوق به بانک معرفی کند.
اپراتور بانک پارسیان تاکید می‌کند که برای این وام قانون این است که متقاضی سفته به بانک ارائه دهد.

به نظر می‌رسد شرایط ضامن وام ودیعه مسکن از سوی بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی اعلام نشده اما بر اساس آئین‌نامه‌های داخلی به ازای مبالغ هر ۲۰ میلیون تومان یک ضامن رسمی می‌خواهند.

با این حساب احتمالا وام ۷۰ میلیونی در تهران سه ضامن، وام ۴۰ میلیونی دو ضامن و وام ۲۵ میلیونی یک ضامن لازم داشته باشد.

مطالعه بیشتر: مطلب «هشدار وزارت تعاون به خریداران مسکن!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، قیمت مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۴:۳۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اکنون بهترین فرصت برای خرید خانه است

یکی از کارشناسان مسکن آژانس 2*2 دلتا می‌گوید: خرید مسکن در حال حاضر به نفع خریداران است چرا که شرایط فعلی به گونه‌ای است که «خریدار» قیمت را تعیین می‌کند.

سید عیسی حیدری در گفتگو با خبرنگار «مجله ملکی دلتا» در خصوص وضعیت فعلی بازار خرید و فروش مسکن توضیح داد: در حال حاضر بازار خرید و فروش مسکن با قیمت زیر 5 میلیارد تومان تا حدودی همچنان مشتریان خود را دارد، اما خرید خانه بالای 7 میلیارد تومان خیلی به ندرت انجام می‌شود و بازار ضعیفی دارد.

وی در ادامه افزود: برخی از افرادی که با بودجه زیر 5 میلیارد تومان در بازار حضور دارند، در گذشته صاحبخانه بودند و در مناطق پایین شهر سکونت داشتند، اما تمایل دارند یک مقدار منطقه خودشان را عوض کنند و در مناطق بالاتر خانه بخرند.

در شرایط فعلی، خریدار قیمت را تعیین می‌کند
این کارشناس بازار مسکن توصیه‌ای به خریداران مسکن کرد و گفت: افرادی که قصد خرید خانه دارند به اعتقاد بنده بهترین فرصت برای خرید است، چرا که در شرایط فعلی تعیین‌کننده قیمت «خریدار» است.

 

او در ادامه مطب فوق افزود: شرایط فعلی بازار مسکن به نحوی است که فروشنده قیمت را تعیین می‌کند، ولی می‌بینیم که حتی با قیمت پایین‌تر فروشنده به فروش نمی‌رود.

حیدری با تاکید بر اینکه قیمتی که فروشنده‌ها می‌گذارند با آن چیزی که معامله می‌شود بسیار متفاوت است، بیان کرد: هفته گذشته ما یک آپارتمان 6 میلیارد تومانی را  700 میلیون زیر قیمت فروشنده به فروش رساندیم.

او بیان کرد: این روزها فروشنده‌ها دو دسته هستند؛ دسته اول سازنده‌ها و دسته دوم مصرف کننده‌ها. هم اکنون یکسری فروشنده‌ها در بازار مسکن هستند می‌خواهند (تبدیل به احسن) کنند؛ اینها جزو خریدارانی هستند که فرصت غنیمت دانسته‌اند و در حال خرید هستند.

حیدری ادامه داد: دست دوم افرادی هستند که در پروژه‌ای مشارکت کرده‌اند و ساخت و ساز انجام می‌دهند و به دلیل نقدینگی که نیاز دارند واحدهای مسکونی خود را زیر قیمت به فروش می‌رسانند.

پیش‌بینی آینده بازار مسکن
وی گفت: بر اساس شواهد و تجربیات تحلیل بنده از آینده بازار مسکن به این نحو است که در اواخر مهرماه شاهد یک جهش کوچک در بازار مسکن خواهیم بود و پس از آن بازار به رکود می‌رود.

در پایان لازم به توضیح است که طبق اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی برای هر مترمربع در شهر تهران در تیر امسال به بیش از ۳۰ میلیون تومان رسید که نسبت به خردادماه افزایش ۱.۳ درصدی داشت.

مطالعه بیشتر: مطلب «آینده بازار مسکن به نفع خریداران است» را مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ساخت و ساز، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۳:۰۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید آپارتمان در عباس آباد با جاذبه های سرسبز

عباس آباد جزو محله‌های سرسبز تهران است که بخش بزرگ آن در منطقه 7 شهرداری تهران و بخش کوچک آن در منطقه 6 تهران واقع شده است. اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید، عباس آباد را جزو اولویت‌های اول خود قرار دهید.

«مجله ملکی دلتا» با معرفی محله عباس آباد شما را با یک منطقه پر جاذبه با امکانات رفاهی و گردشگری آشنا خواهد کرد.

محله عباس آباد در محدوده مرکزی شهر تهران و در منطقه 7 واقع شده است. نام خیابان اصلی این محله عباس آباد بود که از هفتم تیر 1360 به نام خیابان شهید بهشتی آن را تغییر دادند

اراضی عباس آباد جزو معدود اراضی دست نخورده و بکر تهران است که این روزها به یک مجموعه تفریحی تبدیل شده است.

 

 

چرا خرید آپارتمان در عباس آباد
محدوده عباس آباد با وجود موزه، کتابخانه، دریاچه و بوستان در دسته مهمترین مناطق گردشگری تهران قرار دارد. پل طبیعت که یکی از پل‌های معروف تهران است در این محدوده قرار دارد.

در کنار تمامی این امکانات، دریاچه هنر که هشتمین دریاچه مصنوعی در تهران است، با 25 هزار متر مربع در دل اراضی عباس آباد واقع شده است.

در مجموع عباس آباد با یک مجموعه فرهنگی تفریحی مانند پارک اکو، باغ گل، اسکیت پارک، محور پیاده و دوچرخه، باغ موزه مقدس و دیگر امکانات را در اختیار ساکنین این منطقه قرار داده است.

قیمت آپارتمان در عباس آباد
اگر قصد خرید آپارتمان در عباس آباد را دارید برای هر یک متر مربع باید بین 20 تا 58 میلیون را کنار بگذارید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی 86 متری با 22 سال ساخت، با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری – وام) متری 58 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پس اگر شما به دنبال چنین خانه‌ای هستید باید نزدیک به 5 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

یا اگر تمایل به خرید آپارتمان در عباس آباد با متراژ کمتر هستید برای شما یک آپارتمان با 63 متر و نوساز، امکانات (انباری) متری 28 میلیون و 571 هزار تومان در «سایت ملکی دلتا» آگهی شده است. با نقدینگی یک میلیارد و 800 میلیون تومان می توانید صاحب این آپارتمان شوید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خرید آپارتمان در جردن؛ محله ای لاکچری در شمال تهران» را مطالعه فرمایید.


برچسب: املاک دلتا، محله عباس آباد، آپارتمان های گران قیمت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۱:۲۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

هشدار وزارت تعاون به خریداران مسکن!

وزارت تعاون به خریداران مسکن در خصوص برخی تعاونی‌ها و اتحادیه‌های عمرانی هشدار داد که در ادامه چرایی آن را تشریح خواهیم کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خریداران مسکن در خصوص برخی تعاونی‌ها و اتحادیه‌های عمرانی که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون و وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به نهادهای دولتی و حکومتی، به ثبت نام از متقاضیان در سایتی با عنوان etot.co اقدام کرده و واحدهای خود را از طریق تبلیغات سلبریتی‌ها در برخی سایت‌ها یا روزنامه‌های کثیرالانتشار پیش‌فروش می‌کنند، هشدار داد.

در اطلاعیه معاونت تعاون وزارت کار گفته شده است: هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن صرفا با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان، مصوب و آیین‌نامه اجرایی آن امکان‌پذیر خواهد بود، در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

معاونت تعاون وزارت کار اعلام کرده است: باید هر گونه اقدام در زمینه ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی، رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان انجام بگیرد.

 

بر اساس اعلام وزارت تعاون، پیش فروش واحدهای مسکونی باید با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی و انجام کامل تعهدات انجام بگیرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اعلام کرده است که با بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی، اتحادیه تعاونی‌های انبوه‌ساز تهران و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران، نه تنها فرآیند قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده، بلکه با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیش فروش ساختمان در قالب طرح ملی مسکن اقساطی از طریق تبلیغات و ثبت نام از متقاضیان از طریق سایتی با عنوان http://etot.co اقدام کرده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «چرا خانه های بزرگ مشتری ندارند؟» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، پیش فروش، خریداران مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۹:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت یک میلیون مسکن و موانع آن

«تورم» سیستم اقتصاد کشور را از دو جهت سرمایه گذاری در بخش تولید بخصوص تولید مسکن و از سوی دیگر با ترویج دلالی سفته، با معضل روبرو کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، طرح سالانه ساخت یک میلیون مسکن با سه مانع روبرو شده است. در کنار افزایش جمعیت در کلان شهرهای کشور و اشباع شدن ظرفیت‌های زیستی، ساخت و ساز در این شهر نیازمند سرمایه گذاری‌های هزاران میلیاردی کرده است. علاوه براین ساخت زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی، امنیتی و … از نظر هزینه و سرمایه‌گذاری با شرایط بحرانی روبرو شده است.

در روز یکشنبه طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن اصلاح شد اما در شرایطی که طرح مشابه آن توسط ابراهیم رییسی، رییس جمهور سیزدهم در دوران مبارزات انتخابی عنوان شد، چشم انداز روشنی ندارد. «تورم»، «تامین مالی» و «زمین» سه مانع اصلی در مسیر راه ساخت یک میلیون مسکن است.

 

ساخت یک میلیون مسکن با شروط
به نقل از مهدی سلطان محمدی، کارشناس اقتصاد مسکن، برنامه تولید یک میلیون مسکن در شرایطی تحقق پیدا می‌کند که مردم راس سرمایه گذاران آن باشد اما مساله ای که مردم را از این کار واداشته است و متوسط ساخت مسکن را سالانه بین 300 تا 400 هزار واحد رسانده، بحث «تورم» است.

سلطان محمدی در ادامه افزود: تحقق پذیری طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی که از سوی رییس جمهور منتخب در ایام تبلیغات اعلام شد، به عوامل متعددی بستگی دارد.

از جمله این عوامل می‌توان به محل تامین منابع، منطقه تعیین شده برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی و جانمایی‌هایی که برای این طرح در نظر گرفته شده، اشاره کرد.

وی همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه هیچ زمینی رایگان نیست و هم اکنون زمینی در شهرهای بزرگ وجود ندارد، باید بررسی کرد که آیا تحقق پروژه در حواشی شهرهای بزرگ امکان پذیر است یا نه؟

آماده‌سازی زمین برای ساخت و ساز موضوع اصلی و مهم است و می‌دانیم که آماده سازی اراضی برای تبدیل آن به یک منطقه مسکونی نیازمند منابع بسیار زیادی است.

 

پیشنهاد مطالعه: مطلب «توقف ساخت مسکن مهر، یک میلیون نفر را بیکار کرد» را از مجله دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، تورم، ساخت یک میلیون مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۸:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تکلیف مستاجر پس از فروش ملک چیست؟

فروش ملک در زمان اجاره یکی از مواردی است که می‌تواند برای مستاجرین موجب دردسر و سردرگمی شود لذا آشنایی با نکات‌حقوقی در مورد آن می‌تواند از بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، فروش ملک در زمان اجاره به لحاظ حقوقی کاملا مجاز بوده و مالکین اجازه فروش ملک خود را دارند. اما در این میان در برخی موارد به سبب اختلافاتی که بین فروشنده و خریدار و یا مستاجر با آن‌ها به‌وجود می‌آید، شاهد مشکلاتی در این نوع معاملات هستیم. در این مطلب به موضوع تکلیف مستاجر پس از فروش ملک می‌پردازیم.
تکلیف مستاجر پس از فروش ملک چیست؟
از نظر حقوقی و براساس قانون مدنی در صورت فروش ملک، قرارداد اجاره می‌تواند ادامه یابد و تنها در صورت توافق طرفین و رضایت مستاجر می‌تواند به ختم قرارداد منجر شود.

درصورتی‌که فروشنده و خریدار نسبت به تخلیه ملک توافق پیدا کنند، بایستی با مستاجر هماهنگ کرده و در صورت تمام نشدن مدت اجاره بایستی مبلغی به عنوان خسارت به وی پرداخت شود.

در مواردی نیز شرایط تخلیه ملک در صورت درخواست مالک در قراردادها ذکر می‌شود که در این صورت مستاجر بایستی ملک را با درخواست مالک تخلیه کند و به سبب توافق صورت گرفته نیازی به پرداخت خسارت نمی‌باشد.

دراین‌صورت تخلیه ملک منوط‌به توافق خریدار و فروشنده خواهد بود و در صورت رضایت خریدار امکان ادامه قرارداد نیز فراهم بوده و می‌توان قرارداد اجاره را به نام مالک جدید تنظیم کرد.

 

نکات تکمیلی
در صورت عدم اطلاع خریدار از حضور مستاجر در زمان عقد قرارداد، خریدار می‌تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام کرده و حقوق خود را طلب کند.
در صورت وجود قرارداد اجاره مدت‌دار مالک ملک نمی‌تواند درخواست تخلیه ملک پیش از موعد مقرر را داشته باشد.
در صورت اطلاع خریدار از حضور مستاجر و امضای قرارداد بایستی تمامی مفاد ذکر شده در قرارداد اجاره از جمله پرداخت مبلغ ودیعه یا هزینه تعمیرات را به‌عهده گرفته و در زمان لازم آن‌ها را اجرا کند.
پس از عقد قرارداد فروش، مستاجر موظف‌به پرداخت اجاره‌بها به مالک جدید می‌باشد.
پس از فروش ملک و ادامه قرارداد اجاره تمامی مفاد قرارداد پابرجا بوده و خریدار یا همان مالک جدید متعهد به انجام آن‌ها می‌باشد.
مطالعه بیشتر: مطلب «نحوه محاسبه خسارت دیرکرد در تحویل ساختمان» در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، قرارداد ملکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۸:۲۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چگونه از خرید آپارتمان در تهران راضی باشیم؟

خرید آپارتمان در تهران نیاز به یکسری مجموعه آگاهی و اطلاعات دارد؛ در این راستا از سالم بودن ساختمان تا امضای قرارداد می‌تواند به شما در یک خرید خوب آپارتمان در تهران کمک کند.

بهترین خرید آپارتمان در تهران نیاز به دانستن برخی نکات ریز و درشت دارد. اگر از آن دسته افراد هستید که می‌خواهید اقدام به خرید آپارتمان در تهران نمایید بهتر است از این توصیه ها مطلع شوید.

به توصیه «مجله ملکی دلتا» با دانستن و آشنایی با ویژگی‌های خرید آپارتمان خوب قطعا بعد از امضای قرارداد خرید آپارتمان دیگر مشکل خاصی برای شما پیش نخواهد آمد. در ادامه می‌توانید برخی از این ویژگی‌ها را مشاهده کنید.

 

ویژگی‌های خرید آپارتمان خوب در تهران
سعی کنید تنها به صحبت‌های صاحب ملک و مشاور املاک بسنده نکنید و خود در اسرع وقت به دیدن محله‌ای که قرار است خرید آپارتمان را انجام دهید، بروید.
بدون شک داشتن سازه‌های ساختمانی ایمن در برای مخاطرات و حوادث طبیعی، خیال شما را از خرید مطمئن خواهد کرد.
در صورتی که نمی‌توانید از مصالح مصرفی یا انواع آن که در آپارتمان بکار گرفته شده، اطلاع حاصل کنید بهتر است با مشاوران سایت ملکی دلتا گفتگویی داشته باشید.
اطمینان حاصل کردن از سازه‌های بتونی، قطر میلگردهای نیاز به تخصص و تبحر دارد. سعی کنید از یک مشاور کمک بگیرید.
به هنگام خرید آپارتمان خوب در تهران پیش از امضای قرارداد خرید حتما تمام بندهای آن را مطالعه کنید.
اسم مسکونی در اصل سند و مبایعه نامه حتما درج شده باشد.
یک آپارتمان خوب بیش از 3 طبقه بایستی حتما آسانسور داشته باشد. در صورتی که آپارتمان مورد پسند شما فاقد آسانسور می‌باشد در تصمیم خود کمی تامل کنید.
یک آپارتمان خوب در تهران دارای راه پله با حداقل عرض 90 سانتیمتر است.
چیزی که شما را راغب به خرید خوب آپارتمان در تهران می‌کند، نمای ساختمان است. در صورتی که نما از مصالح و سنگ استفاده شده باشد به راحتی می‌توانید آن را بشویید.
اگر آپارتمان مورد پسند شما پارکینگ دارد حتما ورود و خروجی را چک نمایید که در فصل یخ‌زدگی دچار مشکل نشوید.
اگر با ویژگی‌های یک آپارتمان خوب آشنا شده اید و قصد خرید دارید، بهتر است جستجوی اولیه خود را از سایت ملکی دلتا شروع نمایید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال خانه‌های گران قیمت هستید پیشنهاد می‌دهیم «معرفی خانه های 10 میلیاردی پایتخت» را مطالعه فرمایید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۷:۲۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

چرا خانه های بزرگ متراژ مشتری ندارند؟

واسطه‌های ملکی می‌گویند آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ ۱۰۰ تا ۲۰۰ مترمربعی که نزد آنها فایل شده است، بعضا به مدت بیش از چهار ماه در بنگاه‌های ملکی رسوب کرده‌اند و متقاضی خرید برای آنها پیدا نمی‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، این روزها اغلب متقاضیان بالقوه مسکن تنها به تماس تلفنی با بنگاه‌ های ملکی بسنده می‌کنند و برداشت واسطه‌ها این است که علت تماس‌ها بیشتر دریافت اطلاعات از سطح قیمت‌هاست.

متقاضیان خرید مسکن طی تماس با واسطه‌هایی که فایل‌های خود را در موتورهای جست‌وجوی ملکی عرضه کرده‌اند، درباره سطح قیمت‌های فعلی در هر محله اطلاعاتی دریافت می‌کنند و ظاهرا بیشتر می‌خواهند پی ببرند که آیا قیمت‌ها افت داشته است یا نه.

به نظر می‌رسد طرف تقاضای مسکن نیز به این موضوع پی برده که سطوح فعلی قیمت مسکن حبابی است و حاضر نیست تا زمانی که قدری از این حباب تخلیه نشود، در بازار حاضر و وارد فاز جست‌وجوی فیزیکی و بازدید از املاک شود.

 

البته گفته می‌شود در اوایل مرداد به دلیل پایان یافتن موقت مذاکرات احیای برجام در وین با توجه به تغییر دولت و ضرورت استقرار تیم جدید مذاکره‌کننده در مسئولیت، با ایجاد ابهام درباره اینکه آیا مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد یا نه، جست‌وجوی حضوری در بازار مسکن از سوی خریداران افزایش یافت، اما این وضعیت پایدار نبود چراکه بلافاصله پس از برگزاری مراسم تحلیف و با توجه به اینکه سید ابراهیم رئیسی به صراحت از برنامه خود برای ادامه مذاکرات و حمایت از هر طرح دیپلماتیک برای رفع تحریم‌ها علیه ایران سخن گفت، اوضاع به شرایط تیرماه بازگشت و میزان مراجعات حضوری برای بازدید از آپارتمان ناچیز شد.

موضوع تعداد بازدید حضوری از بنگاه‌ های ملکی در مقایسه با تعداد تماس با واسطه‌ها از این جهت اهمیت دارد که نشان می‌دهد شمار متقاضیان جدی و مصر خرید مسکن چقدر است و افزایش یا کاهش آن در برهه‌های زمانی مختلف را منعکس می‌کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «حکیمیه محله‌ای مناسب برای خرید آپارتمان» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: قیمت مسکن، املاک دلتا، خرید مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۵:۴۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

محله شاهین باب میل شما

خرید آپارتمان در شاهین تهران یعنی بهره بردن از یک منطقه خوش آب و هوا و بدون طرح ترافیک با امکانات رفاهی زیاد

اگر به دنبال خرید آپارتمان در تهران هستید، پیشنهاد «مجله ملکی دلتا»به شما خرید آپارتمان در شاهین می باشد. این محله که جزو منطقه 5 تهران و ناحیه 7 است، با بافت مدرن و ترافیک کم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

شاهین که در دامنه کوه رشد کرده است برخلاف آب و هوای آلوده تهران دارای آب و هوای مناسبی برای زندگی است.

اگر اقدام به خرید آپارتمان در پونک و یا دیگر محلات در منطقه 5 تهران کرده باشید؛ می دانید دارای بافت ساختمانی نو و تازه سازی هستند. شاهین مانند دیگر محلات منطقه 5 نیز دارای بافت نوساز است.

خرید آپارتمان در شاهین همانند خرید آپارتمان در دیگر محلات تهران می‌باشد، اما در ردیف محلات جدید قرار می‌گیرد. اکثر افرادی که در این محله نیز ساکن هستند به زبان شیرین آذری زبان و فارسی صبحت می کنند.

 

ویژگی های بارز محله شاهین
از مکان‌های تفریحی آن می توان به بوستان‌های گلستان، گل بن، بزرگمهر و همچنین فضای سبز واقع در بزرگراه شهید ستاری می توان اشاره کرد.

اگر اهل ورزش هستید و تا به اینجا توصیف از محله شاهین شما را مجذوب خود کرده است، خوشحال باشید که 3 مجموعه ورزشی در رشته‌های مختلف تاسیس شده است.

بیمارستان‌های فوق تخصصی عرفان نیایش و امید در کنار دیگر مراکز درمانی، خیال شما را از رفت و آمد به دیگر مناطق تهران آسوده کرده است.

بررسی قیمت خرید آپارتمان در شاهین
اگر قصد خرید آپارتمان در شاهین تهران را دارید بایستی بدانید شما اقدام به خرید خانه‌هایی با بافت نو نموده اید از این رو برای هر یک متر مربع باید بین 29 تا 50 میلیون را پس انداز کرده باشید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی نوساز 90 متری با 3 سال ساخت، با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری) متری 40 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پس اگر شما به دنبال چنین خانه‌ای هستید باید نزدیک به 3 میلیارد و 600 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

اما شما با نقدینگی کمتر از این هم می‌توانید اقدام به خرید آپارتمان در شاهین تهران کنید. هم‌ اکنون یک واحد 71 متری در با امکانات (آسانسور – انباری) در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی تهران» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، محله شاهین، قیمت آپارتمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۴:۳۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)