املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

چینی‌سازی مسکن در ایران از تایید تا تکذیب

ماجرای حضور چینی‌ها برای ساخت مسکن در ایران پس از آنکه به نقل از اقبال شاکری، نماینده مجلس مطرح شد واکنش دیگر نمایندگان را ایجاد کرد که معتقدند با حضور ۵۰۰ هزار مهندس ایرانی، نیازی به حضور خارجی‌ها نیست و حالا حسابی خبرساز شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، هفته گذشته به نقل از اقبال شاکری ـ عضو کمیسیون عمران مجلس ـ عنوان شد که با چینی‌ها برای ورود به ساخت مسکن در قالب قانون جهش تولید مذاکره شده است. روز بعد هم عنوان شد که شاکری اعلام کرده وزارت راه و شهرسازی همانطور که با انبوه سازان داخلی در حال مذاکره است، یک طرف مذاکره هم چینی‌ها هستند.

به فاصله یک روز پس از این صحبت محمدرضا رضایی کوچی ـ رییس کمیسیون عمران مجلس ـ مخالفت کمیسیون متبوع خود را با ساخت مسکن در داخل کشور توسط چینی ها اعلام کرد و گفت: وقتی بیش از ۵۰۰ هزار مهندس ساختمان در کشور وجود دارد هیچ دلیلی برای حضور شرکتهای خارجی در طرح تولید مسکن نیست.

به گفته رضایی کوچی، این موضوع در کمیسیون مطرح شد و نظر اعضای کمیسیون این بود که روی شرکت‌های داخلی در کشور سرمایه گذاری کنیم؛ کما اینکه از نظر صنعتی سازی این شرکت‌ها مشکلی نداریم و می‌توانیم به رویه ساخت این واحدهای ساختمانی نیز سرعت ببخشیم.

 

همان روز اقبال شاکری مجددا در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها به نوعی صحبت قبلی منتسب به خود را تکذیب کرد و گفت: «انشاءالله با توان داخلی موفق می‌شویم هر سال یک میلیون مسکن بسازیم. صحبتی هم که شده صرفا خبری بوده که وزارت راه و شهرسازی برای کارهای خودش با چینی‌ها مذاکره کرده است. در همین حد.»

در این خصوص ایرج رهبر ـ نایب رییس انجمن انبوه سازان ـ گفته است: در ایران قراردادهای کلانی که با شرکت‌های خارجی امضا می‌شود، شفافیت لازم را ندارد و نه تنها احتمال بروز فساد را تشدید می‌کند که اصولا مشکل عدم تحویل به موقع مسکن، مساله نقدینگی است، نه اینکه چینی‌ها توان فنی و مهندسی بالاتری دارند.

به گفته ایرج رهبر، وقتی دست دولت خالی است و توان تسویه بدهی خود را با پیمانکاران ندارد، چه پیمانکار ایرانی باشد و چه چینی، هر دو کار را رها می‌کنند.

پنج سال قبل هم در جریان برگزاری یک نمایشگاه 57 شرکت خارجی در ایران حضور یافتند که ۴۰ شرکت از چین بودند. غرفه‌داران چینی تمایل خود را برای حضور در بازار پسابرجامی مسکن ایران اعلام کردند اما به دلایلی همچون رکود ساخت و ساز در ایران و مساله تحریمها این مساله محقق نشد. ماجرای تایید و تکذیب حضور سازندگان چینی برای ساخت مسکن در ایران، واکنشهای منفی دیگری را هم  در پی داشت. منتقدان به بدعهدی چینی‌ها در ساخت آزادراه تهران ـ شمال و شائبه استفاده آنها از برق ارزان قیمت ایران برای استخراج بیت‌کوین اشاره می‌کنند.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت آپارتمان نوساز در تهران چقدر است؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۵:۵۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سرنوشت بازار مسکن در پاییز ۱۴۰۰ به کجا می‌رسد؟

آیا پاییز امسال فرصت مناسب خرید مسکن است و پس از آن شرایط دشوارتری برای اقتصاد کشور رخ می‌دهد یا اینکه گفتگوهای ناتمام وین سرانجام به نتیجه می‌رسد و قیمت‌ها را ریزشی می‌کند؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، قیمت خرید مسکن در شهریور امسال رکوردی تازه به جا گذاشت و میانگین بهای هر مترمربع ملک در پایتخت به ۳۲ میلیون تومان نزدیک شد، اما سرنوشت بازار مسکن در پائیز ۱۴۰۰ به کجا می‌رسد؟
بانک مرکزی اعلام کرد که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در تهران به ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. پارسال حداکثر بهای مسکن به متری ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده بود و در سال ۱۴۰۰ و با شروع مذاکرات احیای برجام بازار کمی عقب نشست و قیمت مسکن به زیر ۳۰ میلیون تومان رسید.

حالا دوباره ایران پس از وقفه نسبتا طولانی، اعلام کرده که سر میز گفتگوهای وین حاضر می‌شود. این در شرایطی است که رشد نقدینگی و نرخ تورم همچنان ادامه دارد و بسیاری از خریداران مسکن را مردد کرده است که آیا پاییز امسال فرصت مناسب خرید خانه است و پس از آن شرایط دشوارتری برای اقتصاد کشور رخ می‌دهد یا اینکه گفتگوهای ناتمام وین سرانجام به نتیجه می‌رسد و قیمت‌ها را ریزشی می‌کند؟

 

وضعیت بازار مسکن در صورت احیای برجام
عطا آیت‌اللهی، کارشناس مسکن در پاسخ به این پرسش می‌گوید که شرایط بازار مسکن متاثر از کلیت اقتصاد کشور است و به نظر می‌رسد که رشد نقدینگی و به تبع آن رشد نرخ تورم ادامه دارد. بنابراین بازار مسکن هم از این وضعیت تاثیر می‌گیرد مگر آنکه دولت بتواند این شرایط بسیار دشوار اقتصاد را مهار کند و کنترل اوضاع را به دست بگیرد.

او ادامه می‌دهد: در حال حاضر بازار مسکن ایران با کمبود شدید عرضه و سرمایه‌گذاری در این بخش مواجه است و تا وقتی عرضه به ۳ تا ۴ برابر رقم فعلی نرسد، تورم بخش مسکن را نمی‌توان مهار کرد.

او اعتقاد دارد که در پاییز امسال چشم‌انداز چندانی برای کاهش قیمت مسکن وجود ندارد و حتی اگر گفتگوهای احیای برجام به نتیجه برسد. او البته تاکید می‌کند که اگر سناریوی احیای برجام رخ دهد میزان کاهش قیمت مسکن قابل ملاحظه نخواهد بود، چرا که کمبود عرضه در این بازار بسیار زیاد است و عطش بازار به سادگی رفع نمی‌شود.

احتمال تعدیل قیمت مسکن
ابوالحسن میرعمادی، دیگر کارشناس مسکن هم معتقد است که در پاییز امسال رشد قیمت مسکن کند می‌شود یا اینکه احتمال دارد بعد از رشد قابل توجه قیمت‌ها، بازار در پاییز اندکی نرخ‌ها را تعدیل کند. به عقیده او بازار فعلی به حد کافی رشد قیمت را تجربه کرده است و قدرت خرید مشتریان اجازه نمی‌دهد شوک دوباره به بازار مسکن وارد شود.

میرعمادی ادامه می‌دهد: بازار با رشد ۲ تا ۲.۵ برابری قیمت مصالح ساختمانی و رشد ۴ تا ۵ برابری بهای خدمات تاسیسات ساختمان مواجه است و با رشد تورم عمومی و افزایش دستمزد کارگران، چگونه می‌شود انتظار کاهش قیمت داشت؟

این کارشناس تاکید می‌کند: شاخص‌های کلان اقتصاد وضعیت هشدارآمیز دارند و بازار مصالح ساختمانی و خدمات ساختمان آشفته است و تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش داشته و در نتیجه تولید مسکن افت داشته است و با این شرایط حرف زدن از کاهش قیمت آن هم با ارقام قابل توجه، غیرواقعی است. مگر اینکه گشایش واقعی در اقتصاد ایجاد شود و توافقات برجام به فروش اندک نفت و توافقات محدود کوتاه مدت منحصر نبوده و رشد قابل ملاحظه سرمایه‌گذاری در ایران اتفاق بیفتد که البته درصد این احتمال بسیار کم است.

مطالعه بیشتر: مطلب «راهکار سروسامان دادن به آشفته بازار مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۴:۴۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

جریمه احتکار مسکن چقدر است؟

مالیات خانه‌های خالی، از سلسله مالیات‌های تنظیمی است که دولت‌ها با هدف جلوگیری از احتکار مسکن‌های ساخته شده و افزایش عرضه مسکن دریافت می‌کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از عبدالرضا ارسطو کارشناس مالیاتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دولت‌ها همواره به دلیل اهمیت بازار مسکن و احتمال نارسایی سازوکار‌های بازار در آن، از طریق سیاست های مختلف در این بازار دخالت می‌کنند.

او ادامه داد: جریمه احتکار مسکن از سلسله مالیات‌های تنظیمی است که دولت‌ها با هدف جلوگیری از احتکار مسکن‌ های ساخته شده و افزایش عرضه مسکن نسبت به تصویب و وصول آن اقدام می‌کنند.

عبدالرضا ارسطو بیان کرد: آمار و اطلاعات مختلفی درباره میزان خانه‌های خالی در کشور مطرح می شود و از ۵/۱ تا ۵/۳ میلیون واحد مسکونی خالی عنوان شده است.

برخی از اشخاص حقیقی و یا حقوقی به این نیت که املاک و مستغلات خود را با قیمت بالاتری بفروشند و یا اجاره بیشتری از مستأجر دریافت کنند، فروش و یا اجاره دارایی‌های خود را به تعویق می‌اندازند.

او گفت: بنابراین به تعویق انداختن فروش و یا اجاره املاک و مستغلات مقرون‌به‌صرفه است و مالک آن تمایلی به عرضه این دارایی به بازار ندارد. درچنین شرایطی سرمایه‌های ملی احتکار شده و راکد می‌ماند.

ارسطو با اشاره به اینکه واحد‌های روستایی مشمول مالیات بر خانه‌های خالی نمی‌شوند، تاکید کرد: مالکان این واحد‌ها اگر اطلاعات املاک خود را در سامانه ثبت نکنند، مشمول ۲۰ درصد جریمه از مالیات بر خانه‌های خالی خواهند شد.

کارشناس مالیاتی ادامه داد: هرگونه تغییر مالکیت در واحد‌های مسکونی باید ظرف مدت ۱۲۰ روز در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت شود تا اطلاعات این سامانه تکمیل شود.

ارسطو تصریح کرد: اگر اجاره یک واحد مسکونی مبتنی بر دفترچه ارزش اجاری املاک برابر با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه و ماهانه دو میلیون تومان اجاره باشد، جریمه احتکار مسکن در سال اول حدود ۲۸ میلیون تومان خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «راهکار سروسامان دادن به آشفته بازار مسکن» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۲:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شاهین شهر؛ منطقه‌ای جذاب برای صاحبخانه شدن

اگر با نقدینگی محدود به دنبال صاحبخانه شدن هستید، ما خرید آپارتمان در شاهین شهر اصفهان را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ تا انتها با ما همراه باشید تا قیمت مسکن در این منطقه را بررسی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شاهین شهر یکی از مناطق خوب اصفهان محسوب می‌شود که در شمال این استان واقع شده است. شاهین‌شهر با جمعیت حدود دویست ‌هزار نفری در کنار کلان‌شهر اصفهان، به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر مهاجر پذیر استان به شمار می‌رود.

خیابان عطار، دهخدا، فردوسی، مخابرات جزو محله پرتقاضا و معروف این منطقه محسوب می‌شود که قیمت ملک در این لوکیشن‌ها بالا است. شاهین شهر دارای آب و هوایی خشک است که به نسبت سایر مناطق اصفهان دارای جاذبه‌های گردشگری نیست و اما روستای موچه خورت که در نزدیکی آن واقع شده، بسیاری دیدنی است.

قیمت آپارتمان در شاهین شهر اصفهان به طور میانگین برای هر متر مربع حدود، 10 تا 11 میلیون تومان است، اما اگر به دنبال واحدهای نوساز هستید، این قیمت به بالای 13 میلیون تومان می‌رسد که البته این قیمت ها بسته به موقعیت جغرافیایی، نوع ساخت، امکانات و … متفاوت است.

 

شما در این منطقه با نقدینگی بالای 500 میلیون تومان، در برخی از محله‌های این منطقه امکان صاحب خانه شدن را خواهید داشت؛ اما اگر به دنبال صاحبخانه شدن در مناطق خوب و با امکانات بالا هستید باید نقدینگی خود را دو برابر کنید.

در ادامه قیمت برخی از فایل های آگهی شده در منطقه شاهین شهر اصفهان را مشاهده خواهید کرد؛ اما اگر به دنبال فایل‌های بیشتری در مناطق مختلف اصفهان هستید به سایت ملکی دلتا رجوع کنید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن ملک موردنظر خودتان را پیدا کنید.

قیمت خرید آپارتمان در شاهین شهر
خیابان عطاری: 99 متری، 15 سال ساخت، دو خوابه، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 120 میلیون تومان
محله علامه: 100 متری،11 سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم، امکانات (انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 100
گلدیس: 83 متری، 10 سال ساخت، دو خوابه، طبقه اول، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: 715 میلیون تومان
شاهین شهر: 163 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه دوم، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت:3 میلیارد و 100 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «خرید آپارتمان در منطقه 5 اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۱:۴۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان نوساز در تهران چقدر است؟

رصد فایل‌های فروش واحدهای مسکونی در استارت‌آپ‌های ملکی نشان‌دهنده یک آلارم قیمتی از سوی بازار به سازنده‌ها و مالکان واحدهای مسکونی کلیدنخورده و نوساز است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مالکان آپارتمان نوساز به‌ویژه واحدهای مسکونی کلیدنخورده هم‌اکنون از واقعیت‌های بازار و به‌ویژه شرایط رکودی حاکم بر معاملات ملک اطلاع چندانی ندارند. از این رو سطح قیمت‌های پیشنهادی خود را متفاوت از آنچه عرف بازار شناخته می‌شود، تعیین می‌کنند.

هم‌اکنون یک آلارم از سمت بازار به مالکان این واحدها که عموما سازنده هستند مخابره می‌شود.پیام این آلارم قیمتی آن است که مالکان وعرضه‌کننده‌های این واحدها باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعدیل قیمت‌های پیشنهادی خود و واقعی‌سازی قیمت‌ها اقدام کنند.

قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز در تهران
توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

محله جشنواره، خیابان زهدی با متراژ 55 و دو سال ساخت / قیمت: 15 میلیون و 630 هزار.

خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی با متراژ 129 متر و 5 سال ساخت / قیمت: 50 میلیون و 387 هزار.

آپارتمان نوساز 80متری در اشرفی اصفهانی / قیمت: 35 میلیون.

آپارتمان نوساز در شهرک راه آهن با متراژ 116 متر / قیمت: 25 میلیون و 500 هزار.

محله نیاوران با متراژ 82 متر و یک سال ساخت/ قیمت: 79 میلیون و 268 هزار.

آپارتمان نوساز در فرمانیه خیابان مهدیزاده با متراژ 75 متر / قیمت : 93 میلیون و 333 هزار.

خانه نوساز در شهرک غرب با متراژ 125 متر و 4 سال ساخت / قیمت: 79 میلیون.

آپارتمان در پیروزی خیابان طبرسی با متراژ 53 و 5 سال ساخت / قیمت: 28 میلیون و 300 هزار.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه 5 تهران را دارید، خرید آپارتمان در شهران شمالی به تعداد مفرط در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۰:۴۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مسکن رایگان برای چه کسانی اجرایی شد؟

مسکن و سرپناه از نیازهای اصلی هر انسانی است و اگر مردم خودشان نتوانند آن را تهیه کنند، دولت موظف است برای آنها هزینه کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از ستاد اجرایی فرمان امام ساخت مسکن رایگان اجرا شده و خانواده دارای دومعلول به بالا صاحب خانه شدند.

سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: سال گذشته تفاهم‌نامه مشترکی برای ساخت مسکن رایگان برای خانواده‌های دارای دو معلول بین ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن منعقد شد که سهم ستاد در این قرارداد ۵۰ میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: بعد از یکسال، ۱۴۰۰ واحد از این مسکن رایگان در هر ۳۱ استان کشور ساخته و آماده شده و اکنون تحویل صاحبان آن می‌شود.

سیدهاشمی گفت: حداقل متراژ ساخته شده برای هر واحد ۷۰ مترمربع و حداکثر آن ۹۰ مترمربع است که با توجه به موقعیت مکانی این میزان متغیر می‌شود. همچنین طراحی ساخت مسکن رایگان به نحوی می‌باشد که نقل و انتقال معلولان با مشکل مواجه نشود و شرایط لازم در طراحی آنها لحاظ شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۳ هزار طرح اقتصادی اجتماع‌محور برای معلولان توسط بنیاد برکت اجرایی شده است.

عبدالملکی افزود: اگر مردم خودشان نتوانند مسکن و سرپناه را تهیه کنند، حکومت موظف است برای آنها هزینه کند. در این اولویت‌بندی افرادی مانند محرومین و معلولین درصدر اولویت‌ها قرار دارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اصفهان ممنوع شد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۲۲:۱۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

میانگین اجاره آپارتمان در اصفهان

بر اساس قیمت مسکن در اصفهان فهرستی از متوسط اجاره ماهانه در برخی از محلات اصفهان به دست آمده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با توجه به اطلاعات به دست آمده از قیمت مسکن در اصفهان، محله شاهین شهر و بهارستان ارزان‌ترین و برازنده و جابر انصاری گران‌ترین محلات برای اجاره‌نشینی هستند.

با توجه به آگهی‌های سایت آنلاین خرید و فروش ملک، برای اجاره آپارتمان ۸۰ متری در محلات اصفهان فهرستی از متوسط اجاره ماهانه در ۱۰ روز گذشته به دست آمده است.

بر اساس داده‌های استخراج شده از آگهی‌های اجاره آپارتمان شهر شاهین شهر با متوسط اجاره ۱.۸ میلیون تومان و شهر جدید بهارستان با اجاره ۲.۹ میلیون تومانی از ارزان‌ترین محلات اصفهان برای اجاره‌نشینی هستند.

 

محله ملک شهر با متوسط اجاره قیمت ۴.۲ میلیون تومان و فولادشهر و محله اشراق با متوسط اجاره ماهانه ۴.۸ میلیون تومان ثبت شده‌اند. در کنار این محلات در کانال چهار میلیون تومان برای اجاره ماهانه بر اساس آگهی‌های  ۱۰ روز گذشته محله خانه اصفهان با متوسط اجاره ۴.۹ میلیون تومان ثبت شده است.

محله برازنده با متوسط اجاره ماهانه ۵.۲ میلیون تومان و محله جابر انصاری با متوسط اجاره ۵.۳ میلیون تومان برای آپارتمان ۸۰ متری از محلات گران قیمت اصفهان برای اجاره آپارتمان هستند.

آگهی‌های ۱۰ روز گذشته از قیمت مسکن در اصفهان نشان می‌دهد، میانگین اجاره در شهر اصفهان ۴٫۲ میلیون تومان است. اما اگر به دنبال خرید آپارتمان در اصفهان هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت ملکی دلتا ملک مورد نظر خود را پیدا کنید.

متوسط اجاره یک متر مربع آپارتمان مسکونی دو تا پنج سال ساخت در اصفهان:
شاهین شهر: 53 هزار تومان
بهارستان: 37 هزار تومان
ملک شهر: 61 هزار تومان
فولادشهر: 23 هزار تومان
اشراق: 67 هزار تومان
برازنده: 62 هزار تومان
جابرانصاری: 61 هزار تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت آپارتمان در محله گلزار اصفهان چند؟» را در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۹:۵۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

۲۷ مهرماه زمان انتخابات نظام مهندسی استان تهران

انتخابات نهمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران روز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، هیات اجرایی انتخابات با صدور اطلاعیه ای زمان نهایی برگزاری انتخابات نهمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را روز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۸ لغایت ۱۶ اعلام کرد.

در همین خصوص به اطلاع کلیه اعضای محترم سازمان استان رسانده شده که برابر ابلاغیه‌های وزارت راه و شهرسازی، انتخابات مذکور به صورت الکترونیکی (اینترنتی) برگزار خواهد شد.

با برگزاری انتخابات نهمین دوره هیات مدیره ساختمان استانهای سمنان و آذربایجان شرقی، پرونده این دو استان نیز بسته شد.

 انتخابات تهران نیز ۲۷ مهرماه برگزار خواهد شد که علت تاخیر، بررسی صلاحیتها، تنوع موضوعات و فراوانی نفرات بوده است.

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخصه ویژه انتخابات ۱۴۰۰ نظام مهندسی، برگزاری تمام الکترونیک و استقبال بی نظیر جامعه مهندسی بود. برآوردها مشارکت در استانها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد نسبت به دوره افزایش داشته که بسیار قابل توجه است.

محمودزاده گفت: وزارتخانه خیلی در فشار بود ولی تصمیمی که گرفته شد با جلسات کارشناسی و برآوردهای مختلف بود که تا کنون در ۳۰ استان انتخابات با سطح مشارکت بالا با موفقیت جلو رفته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کاهش ۸۰ درصدی عرضه مسکن در یک دهه» از مجله ملکی دلتا بخواید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۸:۵۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان فروخته شده اعلام شد

قیمت گرانترین و ارزان ترین آپارتمان فروخته شده در ایران در زمستان سال گذشته اعلام شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» به نقل از مرکز آمار ایران، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در زمستان سال گذشته گران ترین آپارتمان فروخته شده در ایران قیمتی برابر با ۱۶۸ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۴۰۰ تومان در هر متر مربع داشته است .

در گزارش مرکز آمار ایران اعلام نشده است که این خانه در کدام شهر ایران واقع شده است. بر اساس این گزارش متوسط قیمت فروش آپارتمان در کل کشور در زمستان سال گذشته برابر با ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

این متوسط قیمت، فاصله عجیب قیمت گران‌ترین آپارتمان فروخته شده در ایران با متوسط قیمت مسکن را نشان می دهد.

 

البته در گزارش مرکز آمار ایران قیمت ارزان‌ترین آپارتمان فروخته شده نیز مور اشاره قرار گرفته است. قیمت هر متر مربع از ارزان ترین آپارتمان فروخته شده در کشور رقم باورنکردنی ۱۰۰ هزار تومان را داشته است. البته در این گزارش محل قرارگیری این واحد مسکونی که عنوان ارزان ترین واحد مسکونی در ایران را داراست، ذکر نشده است.

لازم به توضیح است که مناطق یک و سه و برخی از محله‌ها در منطقه دو تهران، از گران‌ترین مناطق پایتخت محسوب می‌شود که قیمت بازار املاک در آن‌ها بسیار بالاست. قیمت مسکن در این مناطق خصوصا در منطقه یک گاه به ارقامی عجیب می‌رسد و در یک ماه اخیر برخی از واحدها با قیمت بالای 100میلیون تومان به ازای هر متر مربع نیز به فروش رسیده که با توجه به متراژ بالای واحدها، اعدادی عجیب به ثبت رسیده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «مسکن رایگان برای چه کسانی اجرایی شد؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۸:۰۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مشمولان تخفیف مالیات اعلام شدند

اعطای ۲۵ درصد پاداش و جایزه خوش حسابی به مؤدیانی که بدهی عوارض ساختمانی ملک خود را به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، به استناد اصلاحیه مصوبه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران، به منظور تشویق و تسهیل وصول مطالبات شهرداری، آن دسته از مؤدیانی که تمایل داشته باشند عوارض ساختمانی خود را تا تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی به میزان بیست و پنج درصد (تخفیف مالیات) خواهند بود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به قانون جهش تولید مسکن و الزام دولت سیزدهم به ساخت مسکن برای اقشار مختلف مردم، بیان داشت: رونق ساخت و ساز علاوه بر آنکه از افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن و اجاره بهاء ممانعت به عمل می آورد، موجب رونق اقتصادی نیز خواهد شد .

وی در ادامه افزود: رونق درحوزه مسکن می‌تواند رونق صنایع و سایر کارگاه های مختلف و وابسته به حوزه ساخت و ساز را به دنبال داشته باشد.

فلاح تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق مراجعه به ادارات شهرسازی و درآمد مناطق ۲۲گانه و یا دفاتر خدمات الکترونیکی شهر، عوارض ملک خود را پرداخت نمایند.

به نظر می‌رسد مدیریت شهری با پیش‌بینی این جایزه خوش‌حسابی درصدد است بخشی از درآمدهای حوزه ساخت و‌ساز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن وصول کند.

سازندگانی که ظرف حدود یک ماه پیش رو نسبت به تسویه بدهی مربوط به عوارض ساخت و‌ساز خود اقدام کنند، می‌توانند از تخفیف مالیات یا به اصطلاح جایزه ۲۵ درصدی که شهرداری در نظر گرفته است، استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «ثبت نام طرح جهش تولید مسکن اصفهان آغاز می شود!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۷:۲۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)