املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

چه خانه‌هایی از نظر خریداران محبوب هستند؟

بررسی ها نشان می دهد محبوب ترین خانه ها برای خریداران مسکن در تهران، خانه های زیر ۵ سال ساخت، واقع در منطقه ۵ بوده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی‌ها نشان می‌دهد در تیرماه امسال ۵ هزار و ۷۰۱ فقره معامله مسکن به ثبت رسید و در این بین محبوب ترین خانه ها را خانه های زیر ۵ سال ساخت، واقع در منطقه ۵ تشکیل می‌دهند.

محبوب ترین خانه ها از نظر سن بنا
در تیر ماه امسال خانه‌های با عمر زیر ۵ سال ساخت ۱۶۹۸ فقره از معاملات مسکن پایتخت را به خود اختصاص دادند که سهم ۳۳.۵ درصدی از مجموع معاملات مسکن محسوب شده و با بیشترین اقبال از سوی خریداران مسکن نسبت به سایر گروه‌های سنی مواجه شد.

این در حالی است که در تیر ماه سال گذشته سهم واحدهای مسکونی زیر ۵ سال ساخت ۵ هزار و ۴۱۸ فقره بود و سهم ۳۸.۶ درصد از کل معاملات داشت که حدوداً دو برابر تعداد معاملات خانه‌های ۶ تا ۱۰ سال ساخت که در رتبه دوم محبوبیت میان خریداران مسکن بود، برآورد می‌شود.

در ماه‌های خرداد، اردیبهشت و فروردین امسال نیز سهم خانه‌های زیر ۵ سال ساخت از کل معاملات مسکن پایتخت به ترتیب ۳۵.۸، ۳۵.۷ و ۳۵.۱ درصد بود که فاصله زیادی با دومین دامنه سنی بنا (۶ تا ۱۰) دارد.

به نظر می‌رسد کاهش فاصله سهم واحدهای مسکونی زیر ۵ سال عمر بنا با واحدهای ۵ تا ۱۰ سال ساخت به دلیل افزایش قیمت مسکن نوساز در تیرماه امسال بوده و خریداران عمدتاً به سمت خرید خانه‌های با سن بنای بالاتر متمایل شده اند.

 

محبوب ترین ها از نظر متراژ
‌سهم ۱۵.۴ درصدی واحدهای مسکونی ۵۰ تا ۶۰ متری از معاملات مسکن در تیر ماه سبب شد تا این خانه‌ها در صدر محبوبیت خریداران تهرانی قرار گیرد. واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متری نیز در رتبه بعدی محبوبیت متقاضیان خرید مسکن در تیر ماه امسال قرار گرفت.

این در حالی است که در خرداد ماه امسال این معادله معکوس بود و بیشترین استقبال از واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۷۰ متری با سهم ۱۴.۸ درصد بود و واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری در رتبه بعدی قرار گرفتند.

اما در اردیبهشت ماه این رکورد به واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری با سهم ۱۵.۲ درصدی از معاملات مسکن اختصاص داشت؛ هر چند که در فروردین ماه هم واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متری با کسب ۱۵.۷ درصد معاملات مسکن، در رتبه نخست محبوب ترین خانه ها برای خریداران قرار داشتند.

منطقه ۵ محبوب ترین منطقه پایتخت
در همه ماه‌های گذشته از سال جاری، منطقه ۵ تهران بیشترین تعداد معاملات را داشته که در تیر ماه با ۷۳۱ فقره معامله مسکن از مجموع ۵۷۰۱ فقره معامله و سهم ۱۴.۴ درصدی، در خرداد ماه ۷۰۸ فقره از ۵۱۰۲ معامله و سهم ۱۳.۷ درصدی، در اردیبهشت ماه ۶۰۱ فقره از ۳۹۳۸ معامله مسکن و سهم ۱۵.۱ درصدی و نهایتاً در فروردین ماه ۲۹۶ فقره از مجموع ۲۰۹۴ معامله مسکن و سهم ۱۴.۱ درصدی سبب شد تا این منطقه از تهران، محبوب ترین پایتخت برای متقاضیان خرید مسکن لقب بگیرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت مسکن طی 5 سال 7 برابر شد!» در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، محبوب ترین خانه ها، مسکن در تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۱۰:۳۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مقایسه اجاره‌نشینی در مناطق روستایی و شهری

در مناطق روستایی کشور درصد اجاره‌نشینان به 5 درصد هم نمی‌رسد، این در حالیست که در شهرهای کشور به طور میانگین تنها 68 درصد جمعیت مالک واحدهای مسکونی خود هستند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بنا به آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران نزدیک به 23 درصد جمعیت شهری کشور در سال 99 مستأجر هستند و بالغ بر 8 درصد جمعیت شرایطی به جز مالک یا اجاره‌نشین بودن دارند. این در حالیست که در روستاها بالغ بر 86 درصد از جمعیت مالک واحدهای محل سکونت خود هستند.

در ادامه گزارش به بررسی دقیق تر نحوه تصرف مسکن در مناطق شهری و روستایی در 6 سال گذشته پرداخته شده است.

وضعیت مستأجران در مناطق شهری
در سال 99 وضعیت نحوه تصرف مسکن برای خانوار شهری بدین شکل بوده است که 68.4 درصد مالک محل سکونت خود بوده و 22.9 درصد نیز در محل سکونت خود مستأجر بوده‌اند، بقیه نیز نحوه تصرف مسکن‌شان به غیر از این دو حالت است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که درصد مستأجرین در مناطق شهری کشور به طور متوسط کاهش پیدا کرده و از 24.2 درصد در سال 94 به رقم فعلی 22.9 درصد در سال 99 رسیده است.

البته از سال‌های 94 تا 99 روند اجاره‌ نشینان در مناطق شهری همواره نزولی نبوده است. به عنوان مثال در سال 97 در شهر ها بالغ بر 26 درصد اجاره‌نشین بوده‌اند. این ارقام مربوط به میانگین کل کشور بوده و یقینا در شهرهای بزرگ مانند تهران به دلیل گران بودن مسکن، درصد اجاره‌ نشینان بسیار بالاتر است.

 

اجاره‌نشینی 5 درصدی در روستاها
بررسی‌ها نشان می‌دهد در مناطق روستایی کشور تعداد اجاره نشینان حتی به 5 درصد هم نمی‌رسد. وضعیت نحوه تصرف مسکن در روستاها در سال 99 بدین شرح است که 86.4 درصد مالک محل سکونت خود و 4.9 درصد نیز اجاره‌نشین هستتند. بالغ‌بر 8 درصد جمعیت روستاییان کشور نیز وضعتی به غیر از این دو حالت دارند.

نکته حائز اهمیت اینجاست که در مناطق روستایی بر خلاف مناطق شهری در طول 5 سال گذشته درصد اجاره نشینان افزایش داشته است.

درصد مستأجران در روستاهای کشور از 4.7 درصد در سال 94 به 4.93 درصد در سال 99 رسیده است. ارزان بودن ملک در مناطق روستایی عمده‌ترین دلیل پایین بودن جمعیت اجاره‌نشین در روستا‌ها است. همچنین درصد کسانی که در روستا وضعیتی به غیر از مالک یا مستأجر دارند از شهرها بالاتر است، این موضوع تا حدودی می‌تواند نگران‌کننده باشد.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت اجاره در محله سردار جنگل» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، اجاره نشینی ، شهر نشینی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۷:۴۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مصالح ساختمانی، قیمت مسکن را صعودی می‌کند

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن می‌گوید: نبود نظارت توسط سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان موجب شده تا وضع نابسامان کنونی در بازار مصالح ساختمانی حاکم باشد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمدعلی ربانی، عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن در این رابطه گفت: قیمت مصالح ساختمانی تاکنون کاهش نیافته و حتی قیمت برخی از مصالح ساختمانی در کشور مانند میلگرد از قیمت‌های جهانی بالاتر است.

وی در ادامه افزود: با توجه به شیب تندی که گرانی مصالح در پیش‌ روی خود دارد، انتظار می‌رود قیمت مصالح ساختمانی در سال 1400 رو به افزایش باشد.

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه عوامل متعددی در هزینه‌های ساخت مسکن موثر است، تصریح کرد:‌ «بعد از گرانی زمین، دومین عامل رشد بی‌سابقه مسکن «گرانی مصالح ساختمانی» است.

او تاکید کرد: تا زمانی که مصالح ساختمانی با نرخ متعادل و قابل قبولی به دست سازنده و مصرف‌کننده برسد می‌توان قیمت مسکن را نیز مدیریت کرد در غیر این صورت با افزایش و نوسانات بازار دلار و عدم مدیریت برخی مسائل قیمت هزینه‌های تولید مسکن نیز بالا می‌رود.

 

ربانی عنوان کرد: قیمت میلگرد در بازار از نرخ‌های جهانی بالاتر است و قیمت جهانی آن حدود 3 هزار تومان ارزان‌تر است این در حالی است که میلگرد در بورس عرضه می‌شود، اما با وجود عرضه در بورس فضایی رانتی وجود دارد که موجب شده قیمت این محصولات برای تولیدکنندگان داخلی بیش از نرخ‌های جهانی تمام شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که قیمت مواد اولیه آهن و فولاد در کشور با  انرژی ارزان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، اما مافیا در بسیاری از بازارهای کالایی از جمله بورس کالا، موجب شده  تا کارخانه‌ها وضعیت بازار را در دست بگیرند.

مطالعه بیشتر: مطلب «رکورد قیمت مسکن شکسته شد!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ساخت و ساز مسکن، بورس، املاک دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۵:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

دلالان به بازار مسکن بازگشتند!

مدیر معاملات آژانس 2*2 دلتا با بیان اینکه در چند هفته اخیر دلالانی که از بازار مسکن خارج شده بودند، مجدد به بازار بازگشته‌اند، گفت: همین موضوع در کنار افزایش قیمت مصالح ساختمانی، می‌تواند منجر به افزایش قیمت مسکن در آینده نزدیک شود.

آرین امینی مدیر معاملات آژانس 2*2 دلتا در گفتگو با خبرنگار «مجله ملکی دلتا» در تشریح زمزمه افزایش قیمت مسکن و وضعیت معاملات در چند هفته اخیر توضیح داد: تعداد قراردادهای ملکی در چند هفته اخیر به نسبت افزایش داشته است اما از لحاظ قیمتی تغییر خاصی نداشته‌ایم.

وی در ادامه افزود: زمزمه گران شدن مصالح ساختمانی و از سوی دیگر افزایش قیمت دلار، سکه و ارز در یک هفته اخیر باعث شده مردم با سرعت بیشتری وارد بازار مسکن شوند.

امینی با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه آینده تاثیر واقعی خود را بر بازار مسکن خواهد گذاشت، بیان کرد:  مردم در برخی از مقاطع مانند (محرم و صفر) بنا بر اعتقاداتی که دارند از بازار عقب می‌کشند؛ همین موضوع باعث خواهد شد تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی دیرتر نمایان شود.

 

زمزمه افزایش قیمت مسکن و تاثیر آن در بازار
مدیر معاملات آژانس 2*2 دلتا ابراز کرد: از فرودین‌ماه به بعد هیچکدام از دلالان مسکن وارد بازار مسکن نمی‌شدند، اما در دو هفته اخیر همه آنها دوباره به بازار مسکن برگشته‌اند. طبیعتا زمانی که این خرید‌ها انجام می‌شود دو تا سه ماه آینده شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در چند هفته اخیر بیشتر معاملات ملک با سن متوسط 6 تا 15 سال انجام شده است، خاطرنشان کرد: مردم ما زمانی که زمزمه گرانی می‌شود، وارد بازار می‌شوند. طبق همین روال، با زمزمه مجدد افزایش قیمت مسکن دوباره مردم در حال ورود به این بازار هستند.

او افزود: این در حالی است که در فروردین، اردیبهشت و خردادماه بازار مسکن برای خرید ملک مطلوب‌تر بود، اما به واسطه اینکه ممکن است بازار مسکن کاهش قیمت بیشتری داشته باشد تعلل کردند.

امینی عنوان کرد: اما از اواسط تیرماه بازار مسکن متفاوت‌تر شد چرا که مشتری‌های بیشتری وارد بازار شدند. مشتری‌هایی که کیفیت بهتری داشتند چرا که به قصد خرید وارد بازار مسکن شده بودند.

مطالعه بیشتر: مطلب «مصالح ساختمانی، قیمت مسکن را صعودی می‌کند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۳:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

فروش عرصه واحدهای مسکن مهر هشتگرد با تخفیف ۵۰ درصدی

عضو هیئت مدیره عمران هشتگرد گفت: عرصه مسکن مهر هشتگرد را با ۵۰ درصد تخفیف به فروش می‌رسانیم و منابع حاصل از آن را صرف تحویل مساکن مهر می‌کنیم.به گزارش «مجله ملکی دلتا»، عضو هیئت مدیره عمران هشتگرد از تخفیف ۵۰ درصدی فروش عرصه واحدهای مسکن مهر این شهر خبر داد و گفت: منابع حاصل از فروش عرصه صرف تکمیل و تحویل مساکن مهر می‌شود.

محمدعلی حاجی‌زاده، اظهار کرد: از محل فروش عرضه دولت اجازه داده است مبالغ حاصله را برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر هزینه کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهایی است که می‌توانیم با استفاده از آن واحدهای مسکن مهر به نحو احسن تکمیل کرده و آنها را برای سکونت از همه جهات آماده کنیم.

وی بیان کرد: متقاضیان مسکن مهر، مالک اعیان هستند و وقتی صاحب عرصه نیز می‌شوند، به تبع آن ارزش افزوده مناسبی حاصل می‌شود. به مرور زمان اعیان استهلاک‌پذیر است، یعنی قیمت آن کاهشی است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران هشتگرد اضافه کرد: برای هر واحد مسکن مهر در پروژه‌های آپارتمانی به طور متوسط هزینه عرصه حدود 20 میلیون تومان و در پروژه‌های ویلایی 80 تا 90 میلیون تومان است.

 

شرایط ویژه برای فروش عرصه
حاجی‌زاده از فروش عرصه با شرایط ویژه خبر داد و در مورد این موضوع گفت: خرید عرصه به دو صورت نقد و اقساط امکان‌پذیر است؛ در صورت خرید نقدی، مالکان مسکن مهر مشمول 30 درصد تخفیف هستند. در روش قسطی 30 درصد قیمت عرصه پرداخت شده و مابقی نیز بدون کارمزد طی 5 سال تسویه می‌شود.

وی تاکید کرد: برای دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد علاوه بر این تخفیف، تخفیف 50 درصدی در پرداخت نقدی و در اقساطی نیز 20 درصد تخفیف اعمال می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تورم اجاره بها رکورد 5 سال اخیر را شکست!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسکن مهر هشتگرد، هشتگرد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۲:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اجاره‌های بالای ۱۰ میلیون را چه کسی می‌پردازد؟

واسطه‌های ملکی درباره جنس متقاضیان اجاره آپارتمان‌های میان‌متراژ در مناطق مصرفی که بعضا با اجاره‌های ماهانه ۱۰ میلیون تومان به بالا فایل شده‌اند، اطلاعاتی ارائه و به این پرسش پاسخ داده‌اند که چه کسی حاضر به پرداخت اجاره‌های سنگین برای سکونت در خانه‌های مصرفی و میان‌متراژ در مناطق متوسط شهر است؟

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، فاصله معناداری که طی سه سال اخیر بین میزان رشد درآمد و نرخ تورم عمومی شکل گرفت، سبب شد عملا مستاجران در پرداخت اجاره ماهانه با مشکل روبه‌رو شوند.

در واقع طی این سال‌ها اجاره‌بها هر سال به تبع تغییرات قیمت مسکن و نرخ تورم عمومی افزایش یافته، اما دامنه رشد درآمد مستاجران به اندازه رشد اجاره‌بها نبوده است.

حتی امسال با وجود اینکه قیمت مسکن تقریبا ثابت مانده، موجران اصرار دارند اجاره‌بها را با توجه به نرخ تورم عمومی افزایش دهند. موجران در توجیه اصرار خود برای افزایش اجاره‌بها عنوان می‌کنند که معیشت خود را از این محل تامین می‌کنند و به همین خاطر صرف‌نظر از اینکه قیمت مسکن ثابت مانده، همچنان به دنبال افزایش اجاره‌بهای ماهانه املاک خود برای سال جدید هستند.

 

در مقابل مستاجرانی که دیگر امکان پرداخت اجاره‌های مورد تقاضای موجران را نداشته‌اند، طی سه سال اخیر یا به محله‌های ارزان‌تر نقل مکان کرده یا شهرهای حومه‌ای نظیر پردیس و پرند را برای سکونت ملکی یا استیجاری انتخاب کرده‌اند.

اما وقتی اصرار بر سطوح بالای اجاره‌بهای پیشنهادی بدون تناسب با قدرت پرداخت مستاجران وجود دارد، این سوال برای مستاجران پیش می‌آید که چه کسی اجاره‌های هنگفت را برای سکونت در خانه‌های متوسط و معمولی در محله‌های متوسط شهر می‌پردازد؟

وضعیت فعلی بازار اجاره از زبان واسطه‌های ملکی
واسطه‌های ملکی می‌گویند بسیاری از کسانی که حاضر به پرداخت اجاره‌های بیش از 10 میلیون تومانی برای سکونت در یک آپارتمان میان‌متراژ زیر 100 مترمربعی هستند، خود در نقطه دیگری از شهر مالک آپارتمان بوده و ملک خود را به اجاره سپرده‌اند.

آنها برای سکونت، محله مطلوب‌تری را نسبت به آپارتمان ملکی خود برگزیده‌اند و در نتیجه بخشی از اجاره ماهانه را از محل اجاره دریافتی از مستاجر خود تامین می‌کنند. البته این موضوع درباره همه مستاجران متقاضی آپارتمان‌های متوسط صدق نمی‌کند اما به هر حال حضور این گروه از مستاجران در بازار سبب شده موجران روی اجاره‌بهای پیشنهادی بالا اصرار کنند.

در پایان گفتنی است بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا تیرماه امسال بیش از ۷.۳ برابر شده‌است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مقایسه اجاره‌نشینی در مناطق روستایی و شهری» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، اجار بها، مستاجران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۰:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

نرخ خانه‌های 50 متری

اگر به دنبال خرید آپارتمان‌ کم متراژ هستید ما در این گزارش اقدام به بررسی قیمت خانه‌های 50 متری در مناطق مختلف تهران کرده‌ایم، تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شما برای خرید یک واحد مسکونی 50 متری در تهران، باید بین 1 تا 4 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید. اما قیمت خرید آپارتمان‌ متناسب با موقعیت جغرافیایی، سن بنا، سال ساخت و … متفاوت است.

شما برای پیدا کردن یک خانه 50 متری در برخی از مناطق تهران با مشکل مواجه خواهید بود، چرا که در مناطق 1 تا 5 اغلب خانه‌ها بالای 100 متر مساحت دارند.

اما اگر توانستید در این مناطق، یک خانه ایده‌آل 50 متری پیدا کنید، باید به طور متوسط بین 3 تا 4 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید. برای مثال یک واحد مسکونی 50 متری در محله ظفر با سن بنای 9 سال ساخت و بدون امکانات، هم اکنون 4 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

واحد مسکونی دیگری در محله شهران شمالی که دارای امکانات (آسانسور – انباری – پارکینگ) است، با قیمت 2 میلیارد و 50 میلیارد تومان آگهی شده است.

یک واحد مسکونی در محله مرزداران با سن بنای 15 سال ساخت نیز با قیمت با قیمت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان آگهی شده است.

اما اگر با نقدینگی کمتری به دنبال خرید خانه هستید بهتر است به سمت محله‌های جنوبی تهران بروید. شما در مناطق 9 تا 16 امکان یافتن خانه‌های کم متراژ با تنوع زیاد را خواهید داشت.

برای مثال هم اکنون یک خانه 50 متری در استاد معین در طبقه همکف و با سن بنای 7 سال ساخت و امکانات (انباری و پارکینگ) با قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

خرید آپارتمان‌ با زیر میلیارد تومان!
شما حتی با نقدینگی زیر یک میلیارد تومان هم در برخی از محله‌های پایتخت، امکان صاحبخانه شدن را خواهید داشت.

اخیرا یک واحد مسکونی 50 متری در محله خزانه بدون امکانات و با سن بنای 15 سال ساخت با قیمت 780 میلیون تومان آگهی شده است. یا واحد مسکونی دیگری با همین شرایط ذکر شده، در محله بریانک با قیمت 830 میلیون تومان آگهی شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی قیمت خرید آپارتمان در فرشته» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، محله شهران شمالی، خانه 50 متری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۲:۱۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت خرید آپارتمان در آرژانتین

اگر قصد خرید آپارتمان در آرژانتین را دارید ما در این مطلب ابتدا معرفی اجمالی از محله و سپس قیمت خرید خانه در آرژانتین را بررسی می‌کنیم.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در آرژانتین هستید، ما در مجله ملکی دلتا ابتدا به معرفی اجمالی از محله و امکانات آن خواهیم پرداخت و در ادامه قیمت‌های این محله را بررسی می‌کنیم.

میدان آرژانتین یکی از میدان‌های شهر تهران می‌باشد که خیابان‌های آفریقا، الوند، بهاران، بخارست و بیهقی بدان منتهی می‌شوند. علت نام گذاری این میدان برای ایجاد دوستی و نزدیکی بین مردمان ایران و آرژانتین بوده است.

آرژانتین از آنجا که در نزدیکی بزرگراه مدرس و محله وزرا قرار دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این محله دارای اماکن اداری و شرکت‌های خصوصی زیادی می‌باشد و به همین جهت قطب درآمدزایی برای شهر تهران محسوب می‌شود.

دسترسی میدان آرژانتین
آرژانتین به دلیل نزدیکی به خیابان ولیعصر و وجود پایانه اتوبوسرانی بیهقی دارای دسترسی عالی است. از نظر تاکسی نیز این محله در وضعیت مناسبی به سر می‌برد و همین امر سبب شده است که قیمت خانه در این محدوده بالا باشد.
نزدیکترین ایستگاه مترو به آرژانتین، مترو مصلی و مترو میرزای شیرازی بوده که به سبب نزدیکی به محله آرژانتین دسترسی این محله را به مترو آسان نموده است.
وجود پایانه اتوبوس رانی بین شهری در این محله، یکی از ایستگاه‌های مهم و اصلی جابه‌جایی در تهران می‌باشد که مسافرین برای سفر به دیگر شهر‌ها میتوانند از آن استفاده کنند.

امکانات رفاهی و تفریحی آرژانتین
وجود مرکز خرید آفریقا، مرکز خرید آرژانتین، مرکز خرید‌ هایلند، فروشگاه شهروند و… خرید را برای مردم این محله آسان کرده است. در تقسیمات جدید شهرداری، پارک ساعی جزو منطقه آرژانتین محسوب می‌گردد که یکی از بزرگترین پارک‌های پایتخت بوده که از دیرباز مورد توجه ساکنین تهران قرار میگرفته است.

وجود رستوران‌هایی مانند رستوران ارکیده، کافه رستوران امپراطور پایتخت، کافه رستوران بام آلاچیق و … این محله را برای دوستداران خوراکی‌های خوشمزه جذاب کرده است.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در آرژانتین تهران
اگر قصد خرید آپارتمان در آرژانتین را دارید باید بدانید که چنانچه به دنبال خانه نوساز هستید، شما حداقل برای هر یک متر مربع باید بین 65 تا 140 میلیون بودجه کنار بگذارید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی نوساز 198 متری کلید نخورده، با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری) متری 100 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پس اگر شما به دنبال چنین خانه‌ای هستید باید نزدیک به 19 میلیارد و 800 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

اما شما با نقدینگی کمتر از این هم می‌توانید اقدام به خرید آپارتمان در آرژانتین کنید. هم‌ اکنون یک واحد 142 متری در طبقه سوم، متری 75 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

در این محله، امکان خرید خانه بین 35 تا 75 میلیون تومان برای هر متر مربع وجود دارد، اما شما با این میزان نقدینگی باید به سراغ خانه‌های با سن بنای بالا و با امکانات کمتر بروید.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی قیمت خرید آپارتمان در فرشته» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید خانه در آرژانتین، وااحد مسکونی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۰:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن نسبت به دو هفته قبل تقریبا ثابت مانده است و زوج های تهرانی می توانند با پرداخت ۲۸ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان، وام ۲۴۰ میلیون تومانی بگیرند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در فروردین‌ماه ۶۱ هزار و ۲۰۰، در اردیبهشت ماه ۶۰ هزار و ۶۰۰ و در خرداد سال ۱۳۹۹، ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند. هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیرماه سال گذشته با قیمت ۶۰ هزار و ۸۰۰تومان، در مردادماه ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان و در شهریورماه ۶۰ هزار  و ۴۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

این اوراق در هر کدام از ماه های مهر، آبان‌ و آذرماه سال ۱۳۹۹ نیز به ترتیب ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان، ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ سال گذشته با قیمت ۶۰ هزار تومان، در بهمن‌ماه با قیمت ۶۰ هزار و ۱۰۰ تومان و در اسفندماه با قیمت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت اوراق مسکن در سه ماه نخست سال جاری
این اوراق در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با قیمت ۵۹ هزار و ۹۰۰، در اردیبهشت سال جاری با قیمت ۵۹ هزار و ۸۰۰ و در خردادماه سال جاری نیز با قیمت ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود که این گزارش بر اساس قیمت خردادماه نوشته شده است.

 

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی
براین اساس، با توجه به این‌که مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می‌شود، برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومانی، ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان می‌شود.

همچنین با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۷۶۸ هزار تومان خریداری کنند مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۶ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز برهمین اساس می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه چهار میلیون و ۷۶۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند در مجموع باید ۲۸ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان است.

این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۱۵۲ هزار تومان می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «سرگردانی متقاضیان در سامانه مسکن ملی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، اوراق مسکن، قیمت اوراق مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۸:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رکورد قیمت مسکن شکسته شد!

رئیس جمهوری منتخب، عرضه یک میلیون واحد مسکونی در سال را برای تعادل‌بخشی به بازار مسکن مطرح کرده است، وعده‌ای که اما و اگرهای بسیاری در مسیر اجرای آن وجود دارد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حسام عقبایی نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد:‌ دولت جدید اعلام کرده است که برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی و افزایش 4 میلیون واحدی طی 4 سال ریاست جمهوری آینده را در دستور کار دارد که یک برنامه میان‌مدت است و اگر با شروع به کار دولت هم کار ساخت آغاز شود، ورود این واحدهای جدید ساخته شده به بازار عرضه حدود یک تا یک ونیم سال زمان می‌برد.

وی در ادامه عنوان کرد: بنابراین علاوه بر برنامه میان‌‌مدت و درازمدت باید تدابیری برای مستاجران سال آینده اندیشید که یکی از آن‌ها این است که تسهیلاتی از هم اکنون به عنوان برنامه کوتاه‌مدت در نظر گرفته شود و در بودجه 1401 اعتباراتی به این منظور پیش‌بینی شود.

او گفت: این تسهیلات باید متناسب با نرخ‌های اجاره در شهرهای بزرگ باشد و نرخ سود آن نیز منطقی انتخاب شده و حداکثر تا بهار سال 1401 پرداخت این تسهیلات آغاز شود.

عقبایی با بیان اینکه هراس از نرخ‌های اجاره باعث شده است تا بسیاری از جوانان از ازدواج رویگردان باشند و سن ازدواج افزایش یابد، عنوان کرد:‌ حتی در مناطق میانی شهرهای بزرگ نرخ‌های اجاره معادل کل حقوق یکی از شاغلان است و این شرایط عدم باروری و پیری جامعه را نیز به دنبال خواهد داشت.

ایرج رهبر، رئیس انجمن انبوه‌سازان درباره افزایش متوسط قیمت مسکن اظهار کرد:‌ طرح ساخت مسکن در دولت آتی از نظر روانی بر بازار مسکن تاثیرگذار است، اما تثبیت این تاثیر به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در دولت آتی بستگی بسیار دارد.

 

تاثیر عرضه مسکن بر بازار مسکن
وی اظهار کرد: بازار مسکن منتظر است تا برنامه اجرایی دولت آتی برای ساخت این حجم از واحدهای مسکونی وعده داده شده را که بر بهبود طرف عرضه و تعادل قیمت مسکن تاثیرگذار خواهد بود، ببیند.

رهبر خاطرنشان کرد:‌ آورده ساخت مسکن نباید محدود به تسهیلات بانکی شود و بخش خصوصی نیز باید بخشی از سرمایه مورد نیاز طرح را فراهم کند. همراهی دولت در این طرح، ارائه زمین و ایجاد امکانات زیرساختی است تا بخش خصوصی هم سرمایه و توان فنی را وارد اجرای کار کند.

رهبر خاطرنشان کرد: عزم و اراده دولت آتی بر بخش مسکن قرار گرفته و این بخش در اولویت خواهد بود که در کنار مصوبه مجلس با عنوان جهش تولید در ساخت مسکن می‌تواند عرضه مسکن در کشور را افزایش دهد.

وی عنوان کرد:‌ مصوبه مجلس برای جهش در تولید مسکن اکنون در شورای نگهبان در دست بررسی است و با نهایی‌ شدن و اجرایی‌شدن می‌تواند زمینه‌ساز بهبود ساخت در مسکن و کاهش متوسط قیمت مسکن شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت مسکن طی 5 سال 7 برابر شد!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۶:۵۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)