املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

وام 200 میلیونی خرید مسکن به زنان

قرار است زنان سرپرست خانوار با ۳۰ میلیون تومان صاحبخانه شوند. دولت قرار است به زنان سرپرست خانوار وام ۲۰۰ میلیونی خرید مسکن بدهد و ۶۰ میلیون کمک بلاعوض. اما با این همه، قیمت مسکن چنان جهشی داشته که با تمام این حمایت‌ها فقط می‌توان ۱۰ متر خانه در تهران خرید!

به گزارش «مجله ملکی دلتا»،‌ ابراهیم صادقی‌فر گفت: در پی تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته، خوشبختانه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار در ستاد ملی زنان و خانواده به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تصویب شد.
وی در مورد حمایت از تامین مسکن زنان سرپرست خانوار (به ویژه زنان کارگر سرپرست خانوار ) ثبت‌نام شده در طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: متقاضیان واجد شرایط بر اساس دهک‌های درآمدی اولویت‌بندی شده‌اند و اقدامات ویژه‌ای در این بسته حمایتی برای آنها پیش‌بینی شده است.

پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت و فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود ۴ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های یک تا سه و نرخ سود ۹ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های چهار تا شش، معافیت ۱۰۰ درصدی هزینه عوارض صدور پروانه ساختمانی، کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی توسط دولت، پرداخت ۳۰ میلیون تومان نیز به عنوان کمک بلاعوض توسط دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، از جمله اقدماتی است که در این مصوبه پیش‌بینی شده است.

 

در واقع در تهیه این بسته حمایتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی تلاش شده است با کاهش سهم آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حذف عوارض صدور پروانه ساختمانی، موضوع تامین مسکن برای زنان سرپرست خانوار تسهیل شود.

شرایط پرداخت وام
وی افزود: سهم آورده نقدی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای مالکیت یک واحد مسکونی ۸۰ متری، تنها ۳۰ میلیون تومان و هنگام تحویل واحد مسکونی خواهد بود و مابقی هزینه آن در قالب تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض تامین می‌شود.

به گفته صادقی فر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های زیر مجموعه خود در زمینه تامین مصالح مورد نیاز پروژه‌های مسکونی گروه‌های هدف، نهایت همکاری را در اجرای این مصوبه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: زنان کارگر سرپرست خانوار که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده‌اند نیز مشمول این مصوبه خواهند شد.

بیشتر بخوانید: مطلب «سرگردانی متقاضیان در سامانه مسکن ملی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۵:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

افزایش حجم نقدینگی با اجرای طرح یک میلیون واحد مسکونی!

معاون وزیر راه در پاسخ به این سوال که آیا طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی، حجم نقدینگی را افزایش می‌دهد گفت: این طرح هیچ خط اعتباری از دولت دریافت نکرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمود محمودزاده درباره جزییات جلسه مسئولان مرتبط با مسکن و فعالان این حوزه با رییس جمهور منتخب اظهار داشت: در جلسه اخیر با آقای رییسی درباره سازوکار و مکانیزمی که می‌توان از طریق آن به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی رسید، تبادل نظر صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که عده‌ای از کارشناسان بر این باور هستند که با اجرای طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال حجم نقدینگی در کشور افزایش پیدا می‌کند، گفت: دلیل این تحلیل را متوجه نمی‌شوم که چطور تولید مسکن باعث رشد نقدینگی می‌شود، اما شاید عده‌ای نگران تخصیص یارانه‌های دولتی به این بخش باشند. در حال حاضر طرح مسکن ملی هیچ خط اعتباری از دولت دریافت نکرده است و به هیچ نظام یارانه‌ای وابسته نیست که منجر به رشد نقدینگی شود.

 

مزیت‌های رشد سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن چیست؟
محمودزاده با اشاره به مزیت‌های رشد سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن اظهار داشت: فعال شدن حوزه مسکن مزیت‌های بسیار بزرگی برای کشور دارد که علاوه بر تحقق هدف نهایی که تامین مسکن برای مردم است، مهمترین اثرگذاری آن افزایش اشتغال و افزایش نرخ رشد اقتصادی است. همچنین درآمد حوزه‌های مرتبط با بخش مسکن هم افزایش می‌یابد و باعث پویایی بخش خصوصی در این حوزه می‌شود.

وی تاکید کرد: شاید تحلیل رشد نقدینگی از این منظر باشد که دولت بخواهد خط اعتباری به پروژه‌های مسکن اختصاص دهد، اما در حال حاضر بیش از 500 هزار واحدی که در کشور در حال ساخت است و هیچ وابستگی به خط اعتباری دولتی ندارد که منجر به خلق پول جدید شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در این بخش بحث جابجایی و استفاده از سرمایه‌های کوچک متقاضیان مسکن حمایتی مطرح است که با حمایت دولت این سرمایه‌های کوچک مردمی، تبدیل به سرمایه موثر می شود و در نهایت به حل معضل مسکن در کشور کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، مسکن ملی، واحد مسکونی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۴:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

دلیل گرانی مسکن از زبان وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم فکر می‌کنند سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی موجب گرانی مسکن شد، در حالی که افزایش قیمت مسکن ربطی به ما نداشت.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمد اسلامی در این رابطه افزود: مهمترین کاری که در وزارت راه و شهرسازی انجام دادیم این بود که جَوی که در مسکن مهر ایجاد شده بود را از بین بردیم و جریان امیدی که به یاس تبدیل شده بود را به لطف الهی معکوس کردیم و خانه‌های مردم را تحویل دادیم.

وی افزود: افراد بسیاری بودند که در مسکن مهر ثبت‌نام کرده و پول را واریز کرده بودند، اما طرح‌هایشان شروع نشده بود و فشار روانی سختی به آن‌ها تحمیل می‌شد که در این مدت توانستیم طرح‌های آن‌ها را هم شروع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر این کار انجام نمی‌شد، هزاران نفر در کشور گرفتار شده بودند. اما خدا را شاکریم که این اتفاق افتاد و پرونده مسکن مهر در حال بسته شدن است.

 

وی با بیان اینکه امید به خانه‌دار شدن در میان قشر عظیمی از مردم کشور زنده شد، افزود: در بخش مسکن ملی هم ثبت‌نام‌های زیادی انجام شده که امیدواریم با مشارکت و واریز پول مردم طرح‌های مختلف فعال شود.

بازارهای موازی دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن
اسلامی در خصوص اینکه چقدر قیمت‌ مسکن تحت تاثیر سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی است افزود: یکی از موضوعات مهم که تحلیل‌های نادرستی در مورد آن انجام شده، این است که گرانی مسکن ناشی از عرضه و تقاضاست، اما باید گفت گرانی مسکن در سال‌های اخیر ربطی به عرضه و تقاضا ندارد و ناشی از بازارهای موازی است. جو روانی ناشی از افزایش قیمت دلار و ارزهای دیگر موجب آزار مردم شده و به خاطر شرایط اقتصادی کشور و جنگ اقتصادی این جو روانی ادامه یافت و از بین نرفت.

وزیر راه و شهرسازی افزود: خیلی دوست داشتیم که همپای کارهای عمرانی که در کشور انجام گرفت این جو هم از بین برود که نرفت و خیلی برای ما و مردم آزار دهنده است؛ چرا که مردم هم این موضوع را از چشم ما می‌بینند و فکر می‌کنند سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی موجب این اتفاق شد درحالیکه افزایش قیمت مسکن ربطی به ما نداشت.

مطالعه بیشتر: مطلب «رکورد قیمت مسکن شکسته شد!» در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید مسکن، مسکن مهر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۹:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت مسکن طی 5 سال 7 برابر شد!

بر اساس آمار منتشر شده از بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا تیرماه امسال بیش از ۷.۳ برابر شده‌است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، طبق اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی برای هر مترمربع در شهر تهران در تیر امسال به بیش از ۳۰ میلیون تومان رسید که نسبت به ماه گذشته افزایش ۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد. اگر علاقه‌مند به خواندن آمار بیشتر در رابطه با این موضوع هستید مقاله «قیمت خانه در پایتخت متری ۳۰ میلیون تومان را رد کرد!» را مطالعه کنید.

بر این اساس قیمت مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۵، بیش از ۷.۳ برابر شده‌است.

هر چند در تیر قیمت متوسط قیمت واحد مسکونی افزایشی بود اما از افزایش ۳ درصدی خرداد ماه، کم‌تر بوده‌‌ است و از سوی دیگر حجم معاملات نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته‌ است.

حجم معاملات نسبت به خرداد ۱۴۰۰ و تیر ۱۳۹۹ به ترتیب کاهش ۰.۶ و ۶۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد که حاکی از کاهش قابل توجه حجم معاملات با وجود افزایش قیمت است.

 

 

بازار اجاره مسکن نیز وضعیت مشابهی دارد و امسال توانست رکورد 5 سال اخیر خود را بشکند. در همین راستا، در بهار ۱۴۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۲۶,۰ رسید که این میزان نسبت به فصل قبل ۷.۷ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تورم اجاره بها رکورد 5 سال اخیر را شکست!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، رشد تورم، افزایش قیمت خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۹:۲۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سرگردانی متقاضیان در سامانه مسکن ملی

با وجود آن که ۲۰ روز از زمان به روزرسانی سایت املاک و اسکان و همچنین سامانه مسکن ملی می‌گذرد، اما همچنان این سایت خطا می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، از ۱۹ تیرماه سایت املاک و اسکان کشور قطع شده که همین موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای متقاضیان مسکن کشور شده است.

بر اساس این گزارش با وجود آنکه سایت املاک و اسکان کشور حدود یک ماهی است که از دسترس به دلیل حمله سایبری خارج شده و هر بار وزارت راه و شهرسازی و مسئولان این بخش وعده درست شدن و به روز رسانی این سایت را می‌دهند، اما هنوز بعد از گذشت ۲۰ روز هیچ خبری از درست شدن این سایت نیست.

در راستای اینکه بسیاری از اقدامات در حوزه مسکن از جمله ثبت نام برای وام ودیعه مسکن و وارد کردن اطلاعات متقاضیان املاک و اسکان و همچنین ثبت نام در مسکن ملی به صورت کامل از طریق سایت املاک و اسکان انجام می‌شود؛ بنابراین با از دسترس خارج شدن این سایت بسیاری از متقاضیان با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شده‌اند.

 

در همین رابطه یکی از متقاضیان گفت: متاسفانه به روزرسانی این سایت برای ما بسیار مشکل‌‍ساز شده و من از آنجایی که نتوانسته‌ام، استعلام بگیرم چکم برگشت خورده است.

او ادامه داد: چندین بار با پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی و همچنین پشتیبانی سایت تماس گرفته‌ام، اما هر بار بیش از نیم ساعت من را پشت خط نگه می‌دارند و بعد از آن تماس را قطع می‌کنند.

این متقاضی بیان کرد: من برای انجام کارم نیاز به استعلام گیری برای دریافت تسهیلات از سایت املاک و اسکان و سامانه اقدام ملی مسکن دارم و هر بار هم به بانک مراجعه می‌کنم، می‌گویند باید از این سامانه استعلام دریافت شود.

مطالعه بیشتر: مطلب « معرفی یک خانه لاکچری 127 میلیاردی! » در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ثبت نام مسکن، سایت املاک و اسکان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۷:۲۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خانه در پایتخت متری ۳۰ میلیون تومان را رد کرد!

طبق اعلام بانک مرکزی، در تیر ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۳.۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در تیرماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۳ درصد و ۴۳.۷ درصد افزایش دارد.
علاوه براین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه معادل ۵.۱ هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل و ماه قبل به ترتیب ۰.۶ و ۶۳.۹ کاهش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۳‌۵ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که در میان مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۳ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۳۶‌.۹ درصدی در منطقه یک و ۳۹.۶ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند.

 

توزیع فراوانی واحدهای مسکونی
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در تیر ماه امسال نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۷.۲ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۲۰ تا ۲۵ و ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان با ۱۵.۳ و ۱۲.۸ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.

از سوی دیگر در تیر امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر اساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان با اختصاص سهم ۱۹.۱ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته‌اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تورم اجاره بها رکورد 5 سال اخیر را شکست!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، بازار مسکن، تحولات بازار مسکن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۵:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رکود مسکن درآمد شهرداری را کاهش داد

شهردار تهران در جریان تشریح کارنامه عملکرد این دوره از مدیریت شهری، به کاهش حجم صدور پروانه‌های ساختمانی و در راستای آن کاهش درآمد شهرداری اشاره کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، پیروز حناچی در این رابطه توضیح داد: در این دوره سعی شد سهم کسب درآمد از محل صدور پروانه‌های ساختمانی مغایر با اسناد بالادست کاهش پیدا کند.

او در ادامه افزود: کارشناسان شهری معتقدند بخش مهمی از کاهش درآمد شهرداری از این محل ناشی از سایه اندازی رکود بر بازار ساخت‌وساز و کاهش چشمگیر صدور پروانه‌های ساختمانی (مسکونی- تجاری) بوده است.

پیروز حناچی شهردار تهران بیان کرد: ایجاد انضباط در ساخت‌وساز با هدف بازگشت به مسیر طرح جامع، به عنوان مهم‌ترین سند بالادستی و جلوگیری از فروش ظرفیت‌­های زیستی شهر مهم‌ترین محور اقدامات انجام شده در این دوره بوده است.

 

وی گفت: متراژ پروانه‌های صادره مسکونی از ۱۸۱ به ۶۶ میلیون مترمربع معادل ۶۴ درصد و زیربنای پروانه‌های تجاری صادره از ۳/ ۵ به ۷/ ۱ میلیون مترمربع معادل ۷۰ درصد، طی این دوره چهارساله کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: علاوه بر این تخلفات تعداد پروانه‌های مسکونی مغایر با دستور نقشه معادل ۶۳ درصد و مجموع طبقات مازاد در پروانه‌های مسکونی مغایر معادل ۷۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گفته حناچی بلندمرتبه­‌سازی از ۵۶۷ فقره به ۷۰ فقره معادل ۸۷ درصد افت داشت که بخش عمده­ای از آن نیز مربوط به توافقات دوره قبل بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به روند نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: نوسازی میانگین 1.6 میلیون مترمربع سالانه (زیربنا) از بافت‌های فرسوده شهری مجموعا 14 هزار و 347 پلاک طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹، انجام شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «مقایسه بازار مسکن ایران با جهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، رکود مسکن، شهرداری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۱:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت خرید آپارتمان در فرشته

اگر قصد خرید آپارتمان در فرشته تهران را دارید، در این مطلب ابتدا معرفی اجمالی از خیابان فرشته و سپس قیمت خرید خانه در این خیابان بررسی شده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، برای خرید آپارتمان در فرشته، ابتدا معرفی اجمالی از محله و امکانات آن خواهیم داشت و در ادامه قیمت‌های این محله را بررسی می‌کنیم.

خیابان فرشته یکی از خیابان‌های مشهور شمال شهر تهران است که در منطقه یک و در محله الهیه قرار دارد. این خیابان دارای لوکس‌ترین آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌های ایران می‌باشد و لقب قلب پنت هاوس‌های تهران را دارد.

دسترسی خیابان فرشته
وجود بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم مثل زعفرانیه و الهیه در اطراف خیابان فرشته دسترسی این خیابان را به سایر نقاط شهر آسان کرده است. اگرچه خیابان فرشته به لحاظ جغرافیایی از مرکز و جنوب تهران فاصله زیادی دارد اما وجود تاکسی‌ها و ایستگاه‌های بی آرتی و همچنین مترو در نزدیکی محدوده‌ی فرشته، کار رفت و آمد با وسایل نقلیه‌ عمومی رو تا حدودی تسهیل کرده است. اگر قصد رفت‌و‌آمد با خودرو شخصی خود را دارید باید بدانید که این خیابان به سبب وجود مراکز تجاری و تفریحی، در برخی از اوقات بار ترافیکی بیشتری دارد.

مراکز تفریحی مهم خیابان فرشته
وجود مراکز مجلل و شیک مانند سام سنتر، کویین سنتر، کافه‌ها و رستوران‌های لوکس و فودکورت‌های مشهور و متنوع در این خیابان باعث شده تا فرشته را به عنوان یکی از مراکز اصلی تفریحات لوکس در تهران بشناسیم. موقعیت جغرافیایی خیابان فرشته تهران به شکلی است که از نظر فضای سبز و آب و هوا همیشه دل‌انگیز محسوب میشود و طرفداران بسیاری دارد.

برخی از موزه‌هایی که در منطقه‌ الهیه و محدوده فرشته واقع شدند، از جمله، موزه موسیقی ایران، دکتر حسابی و… جذابیت زیادی برای مردم دارند.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در فرشته تهران
اگر قصد خرید آپارتمان در فرشته را دارید باید بدانید که چنانچه به دنبال خانه نوساز هستید، شما حداقل برای هر یک متر مربع باید بین 100 تا 200 میلیون بودجه کنار بگذارید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی نوساز 200 متری کلید نخورده، با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری) متری 140 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پس اگر شما به دنبال چنین خانه‌ای هستید باید نزدیک به 28 میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

اما شما با نقدینگی کمتر از این هم می‌توانید اقدام به خرید آپارتمان در فرشته کنید. هم‌ اکنون یک واحد 150 متری در طبقه دوم، متری 71 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

در این محله، امکان خرید خانه بین 50 تا 90 میلیون تومان برای هر متر مربع وجود دارد، اما شما با این میزان نقدینگی باید به سراغ خانه‌های با سن بنای بالا و با امکانات کمتر بروید.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی قیمت خرید آپارتمان در گاندی» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: خرید خانه در فرشته، خیابان فرشته، املاک دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۰:۲۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

آیا ملک قولنامه‌ای قابل توقیف است؟

مراجع قانونی، املاکی را که به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شوند را به رسمیت نمی‌شناسند. براساس قوانین موجود، مالک کسی است که سندرسمی به نام او و در دفاتر اسناد، ثبت شده باشد و طبق قانون ثبت سند عادی در دادگاه‌ها و ادارات به عنوان دلیل مالکیت قابل استناد نمی‌باشد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، قولنامه مترادف سند عادی است و به معنای سندی است که توسط اداره ثبت اسناد تنظیم نشده و رسمی نیست. قولنامه سند و نوشته‌ای است که با توافق طرفین معامله، توسط مشاور املاک نوشته می‌شود.

آیا ملک قول نامه ای قابل توقیف است؟
مراجع قانونی املاکی را که به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شوند را به رسمیت نمی‌شناسند. براساس قوانین موجود، مالک کسی است که سند رسمی به نام او و در دفاتر اسناد ثبت شده باشد، در غیر این صورت از یکی از طرق زیر می‌توان اثبات نمود که فرد مالک است:

تصرف ملک: چنانچه فرد در ملک معرفی شده تصرف مالکانه داشته باشد.

اگر سند ملک به نام کس دیگری است، رسما در دادگاه اقرار نماید که مالک بدهکار است و رضایت خود را نسبت به توقیف اموال اعلام نماید.

شاهد یا شاهدانی وجود داشته باشند که بر مالکیت فرد شهادت دهند.

 

تکلیف بدهکار به معرفی مال، مالی است که ضمن قابلیت استفاده از مال معرفی شده، مالکیت و تعلق آن به وی هم محرز باشد.

به نظر می‌رسد در خصوص چنین املاکی، صرف ارائه قولنامه عادی نمی‌تواند نشان‌دهنده مالکیت بدهکار به عنوان معرفی مال جهت گرفتن طلب باشد و لزوما باید اقرارنامه مالک ثبتی مبنی بر انتقال مالکیت به مالک قولنامه‌ای هم به اجرای احکام ارائه شود.

در مواردی که ملکی طبق ماده ۱۰۱ قانون اجرای احکام فاقد سابقه ثبتی، شناسایی شود اجرای احکام باید به نحو مقتضی ولو با درخواست از کارشناس ارزیابی، نسبت به عدم وجود سابقه ثبتی اطمینان حاصل نماید.

معرفی یا توقیف مال غیرمنقول مستند به سند وکالتی
وکالت‌نامه‌های تنظیمی بین طرفین ولو آن‌که به صورت رسمی تنظیم شده باشد، نشان‌دهنده مالکیت وکیل نبوده و نمی‌توان چنین وکالت‌نامه‌هایی را مشمول سند رسمی موضوع ماده ۹۹ قانون مزبور دانست و آن را ملاک توقیف مال مندرج در آن قرار داد.

پیشنهاد مطالعه : مطلب «اثبات مالکیت ملک چگونه امکان‌پذیر است؟» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، ملک، دفتر اسناد رسمی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۷:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی قیمت خرید آپارتمان در گاندی

برای خرید آپارتمان در خیابان گاندی تهران باید دست‌کم برای خانه‌های نوساز، متری 60 تا 75 میلیون تومان و برای خانه‌های 10 سال ساخت به بالا، متری 35 تا 55 میلیون تومان هزینه کنید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، برای خرید آپارتمان در گاندی، ابتدا معرفی اجمالی از محله و امکانات آن خواهیم داشت و در ادامه قیمت‌های این محله را بررسی می‌کنیم.

خیابان گاندی، خیابانی در نزدیکی میدان ونک است که شامل دو بخش جنوبی و شمالی می‌شود. گاندی جنوبی در منطقه 6 و گاندی شمالی در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد. این دو بخش به وسیله بزرگراه همت از یکدیگر جدا شده‌اند.

دسترسی خیابان گاندی
دو ایستگاه مترو شهید حقانی و همت، از لحاظ دسترسی این منطقه را در موقعیت مناسبی قرار داده‌اند. ایستگاه‌های اتوبوس‌ بی‌آرتی نیز در نزدیکی این منطقه وجود دارد. ایستگاه‌ تاکسی واقع در میدان ونک نیز از راه‌های دسترسی مناسب به خیابان گاندی محسوب میشود.

امکانات رفاهی خیابان گاندی
محله گاندی در نزدیکی دو بوستان بزرگ تهران به نام های بوستان ساعی، واقع در خیابان وزرا و بوستان آب و آتش، واقع در بزرگراه حقانی قرار دارد. هتل بیمارستان گاندی واقع در این خیابان، جزو بهترین مراکز درمانی ایران و خاورمیانه بوده و انواع خدمات تخصصی پزشکی و خدمات مراقبتی را به بیماران ارائه می دهد.

مراکز خرید لوکس و زیبای خیابان گاندی و همچنین مراکز تجاری میدان ونک که در نزدیکی این خیابان قرار دارد، می‌تواند پاسخگوی نیاز خرید شما باشد. کافه‌ها و رستوران‌های قدیمی و زیبای خیابان گاندی مکان مناسبی را برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی فراهم میکنند.

 

بررسی قیمت خرید آپارتمان در گاندی تهران
اگر قصد خرید آپارتمان در گاندی را دارید باید بدانید که چنانچه به دنبال خانه نوساز هستید، شما حداقل برای هر یک متر مربع باید بین 60 تا 75 میلیون بودجه کنار بگذارید.

برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی نوساز 82 متری کلید نخورده، با امکانات (پارکینگ – آسانسور – انباری) متری 70 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پس اگر شما به دنبال چنین خانه‌ای هستید باید نزدیک به 5 میلیارد و 700 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

اما شما با نقدینگی کمتر از این هم می‌توانید اقدام به خرید آپارتمان در گاندی کنید. هم‌ اکنون یک واحد 145 متری بدون آسانسور در طبقه اول ، متری 41 میلیون تومان در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

در این محله، امکان خرید خانه بین 35 تا 55 میلیون تومان برای هر متر مربع وجود دارد، اما شما با این میزان نقدینگی باید به سراغ خانه‌های با سن بنای بالا و بدون امکانات بروید.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی قیمت خرید خانه در هفت تیر» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در گاندی، خانه نوساز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۶:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)