املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

خرید آپارتمان در منطقه 5 اصفهان

منطقه 5 با مساحت 1702 هکتار، از شمال به میدان سهروردی و بلوار ملت تا سی و سه پل، از جنوب به پل راه آهن، از شرق به خیابان چهارباغ بالا محدود می‌شود.

وجود آثار تاریخی با ارزشی مانند سی‌وسه‌پل، پل مارنان، چهارباغ بالا و دیگر جاذبه ها باعث شده است که خرید آپارتمان در منطقه 5 اصفهان طرفدار داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

بیشترین قیمت زمین‌‌های اصفهان را منطقه پنج، به خود اختصاص داده است به نحوی که بیشتر تراکم منطقه پنج اصفهان، مربوط به وحید و کم‌ترین نیز مربوط به سپاهان شهر است.

این منطقه از شهر اصفهان از ۱۲ محله تشکیل شده است و از نظر سرانه فضای سبز در رتبه دوم، از نظر سرانه پارکینگ در رتبه دوم، از نظر سرانه کتابخانه در رتبه سوم و از وسعت نیز، پس از مناطق 12 و 4 در رتبه سوم قرار دارد.

قیمت خرید آپارتمان در منطقه 5 اصفهان
در ادامه قیمت آپارتمان در منطقه پنج اصفهان را مشاهده می کنید:

آپارتمان 120 متری، 5 سال ساخت، دو خوابه، طبقه همکف، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 6 میلیارد و 200 میلیون تومان.
خرید آپارتمان با متراژ 275 متر، نوساز، چهار خوابه، طبقه همکف، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 19میلیارد تومان.
فروش خانه با مساحت 110 متر، 14 سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: 2 میلیارد و 800 میلیون تومان.
خانه با متراژ 127 متر، یک سال ساخت، دو خوابه، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 6 میلیارد و 600 میلیون تومان.
خرید خانه 240 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 20 میلیارد تومان.
پیشنهاد خرید:  اگر قصد سکونت در منطقه 5 اصفهان را دارید، آپارتمان 173 متری نوساز در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۶:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

راهکار سروسامان دادن به آشفته بازار مسکن

میانگین قیمت هر متر مسکن در شهر تهران در آخرین ماه تابستان ۱۴۰۰، به رقم ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که در شهریورماه ۹۶، میانگین قیمت مسکن در تهران۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در سال‌های اخیر بازار مسکن از جمله بازار‌هایی بوده که با افزایش قابل توجه قیمت‌ها مواجه شده است.

از سوی دیگر در دولت‌های گذشته، دو برنامه با نام‌های مسکن مهر و مسکن ملی، در جهت سروسامان دادن به آشفتگی بازار مسکن رونمایی شد و به مرحله اجرا درآمد؛ اما آنچه خروجی این طرح‌ها بود، نتوانست رضایت قشرهای نیازمند مسکن را تامین کند.

هم اکنون ساخت ۴ میلیون مسکن در چهار سال عمر دولت هدف گذاری شده است، در حالی که «قانون جهش تولید مسکن» مصوب مجلس شورای اسلامی نیز به تازگی از سوی رئیس جمهور برای اجرا به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده است.

در این شرایط، مردم به عنوان متقاضی مسکن در این آشفته بازار مسکن، چشم انتظار تسریع در اجرای برنامه‌های دولت برای ساخت و ساز مسکن در کشور هستند.

اما کارشناسان و فعالان بازار مسکن، نسبت به عملیاتی شدن این برنامه دولت، با تردید نگاه می‌کنند و بر این باورند که دولت باید پیش از اقدام به ساخت میلیون‌ها مسکن در کشور، شناسایی خانواده‌های فاقد مسکن و نیازمند واقعی را در دستور کار قرار دهد.

از سوی دیگر، فعالان بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مسکن، رسیدگی به آشفته بازار مسکن، قیمت مصالح و زمین را به دولت پیشنهاد می‌دهند و معتقدند دولت باید برای افزایش عرضه مسکن، حمایت از بخش خصوصی و انبوه سازان را اولویت قرار دهد و خود دولت کمتر در این حوزه وارد شود.

در این میان، برخی از کارشناسان اقتصادی، راهکار جلوگیری افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن را کنترل رشد نقدینگی و تورم در اقتصاد بیان می‌کنند.

هرگونه افزایش ساخت و ساز و عرضه مسکن، مانع از رشد قیمت‌ها نخواهد شد و باید ابتدا کنترل تورم و نقدینگی را در دستور کار قرار داد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مسکن رایگان برای این افراد اجرایی شد» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۵:۳۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

احداث ۷۰ هزار واحد مسکونی در اصفهان

استان و شهر اصفهان حدود ۸ تا ۱۰ درصد کل کشور را دربرمی‌گیرد و برنامه اقدام ملی مسکن مانند طرح جهش تولید مسکن بدنبال احداث ۷۰ هزار واحد مسکونی در این استان مدنظر است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان، طرح جهش تولید مسکن بر اساس اطلاعات موجود و ظرفیت مورد نیاز کشور، برنامه ریزی و کارشناسی‌های لازم در مورد آن انجام شده است.

به گفته وی، حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر از هم استانی‌ها خانه ندارند و هدف این طرح تامین منزل برای افراد بدون مسکن است.

قاری قرآن با اشاره به طرح جهش تولید مسکن اضافه کرد: مهمترین هدف این طرح برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون مسکن در سال است و در افق چهار ساله، دولت مصمم به ایجاد چهار میلیون واحد مسکونی در کشور است.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان ، گفت: نزدیک به ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط مردم در شهرها و مراکز استان ها احداث خواهد شد و حدود ۱۷۰ هزار واحد در بافت فرسوده از طریق بهسازی به ساخت و ساز جدید تبدیل می‌شود و حدود ۲۰۰ هزار واحد از این طرح به روستاها اختصاص دارد که تسهیلات آن توسط دولت تامین خواهد شد.

به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساس قانون مکلف است زمین مورد نیاز این طرح را بصورت کامل رایگان به افراد ارائه دهد.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: زمین‌های دولتی موجود در استان و کشور شناسایی و از دستگاه های مورد نظر پس گرفته می شود و در اختیار طرح تامین مسکن قرار می گیرد.

تعداد احداث واحد مسکونی در اصفهان
مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان افزود: طبق برنامه پیش بینی شده برای اصفهان در طول چهار سال حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در این استان احداث خواهد شد و  به همین میزان هم باید زمین تامین شود.

قاری قرآن گفت: ۱۷۰ هزار واحد از مجموع یک میلیون واحد مسکونی معادل ۱۷ درصد این طرح در بخش بافت فرسوده انجام می شود

وی افزود: در فرایندی که در زمینه اقدام ملی مسکن از سال گذشته تاکنون در استان شروع شده از حدود ۹۳ هزار فرد ثبت نامی، حدود ۲۰ هزار نفر به پروژه‌ها معرفی شده اند و طرح‌ها فعال و به تناسب مبالغ پرداخت شده، در حال اجرا و تحویل است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «مردم اصفهان در ثبت اطلاعات ملکی تسریع کنند» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۵:۰۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ورود بازار مسکن به فاز سردرگمی

معمولا در فصل پاییز با پایان پیک جابه‌جایی احتمال کاهش نسبی نرخ‌های پیشنهادی وجود دارد اما فعالان بازار امید چندانی به ریزش قیمت‌ها ندارند که همین امر خریداران را دچار سردرگرمی در بازار مسکن کرده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار مسکن در روزهای اخیر به لحاظ حجم معاملات نسبت به شهریورماه با افت مواجه شده و برخی متقاضیان در انتظار کاهش قیمت‌ها به سر می‌برند؛ از طرف دیگر انتظار برای شروع پروژه‌های دولتی، رکود ساخت و ساز توسط بخش خصوصی را تشدید کرده است.

با شروع فصل پاییز، فعالان بازار املاک و مشاوران املاک از افت معاملات مسکن نسبت به تابستان خبر می‌دهند. در عین حال حجم آپارتمان‌های مرغوب و کلیدنخورده نسبت به ماههای گذشته کاهش یافته است. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در حال حاضر عمده فایل‌های موجود در بازار املاک را واحدهای بالای ۱۰ سال تشکیل می‌دهد. درخصوص قیمت‌ها نیز هنوز تغییر آنچنانی دیده نمی‌شود اما انتظار کاهش نسبی نرخ‌های پیشنهادی در فضای کلی بازار وجود دارد.

 

افزایش معاملات در مناطق مصرفی
یکی از اتفاقاتی که در ما‌ه‌های اخیر رخ داده کاهش حجم معاملات سرمایه‌ای است؛ به طوری که سهم مناطق گران قیمت مثل مناطق ۱ و ۳ از معاملات مسکن کاهش یافته و مناطق جنوبی تهران با افزایش حجم خرید و فروش مواجه شده‌اند. به طور مثال منطقه ۱۰ که در سال‌های گذشته در رتبه هفتم تا هشتم از نظر تعداد معاملات مسکن در تهران قرار داشت به جایگاه دوم ارتقا یافته که نشان می‌دهد طرف تقاضا به سمت واحدهای کوچک متراژ و ارزان قیمت سوق یافته است.

به طور کلی در شهر تهران حجم معاملات پس از رشد ۴۲ درصدی ماهیانه در شهریورماه، در مهرماه با کاهش مواجه شده است. در شهریورماه ۷۷۸۹ واحد مسکونی در تهران معامله شد که البته در مقایسه با شهریور پارسال ۸ درصد کاهش یافت. پیش‌بینی می‌شود در مهرماه تعداد معاملات به پنج تا شش هزار فقره برسد.

تشدید رکود ناشی از توقف فعالیت‌های ساختمانی نیز در ماه‌های اخیر محسوس شده است. فعالان بازار املاک می‌گویند در پی وعده‌های مسئولان مبنی بر کاهش قیمت و ساخت مسکن در مقیاس انبوه، بسیاری از سازندگان بخش خصوصی دست نگه داشته‌اند؛ زیرا این دیدگاه در طرف عرضه ایجاد شده که با کاهش آتی قیمت‌ها واحد آنها که با مصالح گران قیمت تولید می‌شود به فروش نخواهد رفت.

مطالعه بیشتر: مطلب «مشکل مسکن ۴ ساله حل می‌شود» را در مجله ملکی دلتا بخوانید..


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۴:۲۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

حل مشکل مسکن در ۴ سال!

وزیر راه و شهرسازی در مورد حل مشکل مسکن وعده داد: برنامه‌ای که دولت برای ساخت مسکن در چهار سال آینده در نظر گرفته است، می‌تواند مشکلات کسانی را که مسکن ندارند برطرف کند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رستم قاسمی با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است تا مشکلات اساسی این حوزه در استان فارس به‌ویژه آزادراه شیراز ـ اصفهان حل شود، گفت: مشکلات بزرگراه کمربندی فارس نیز برطرف می‌شود و باند دوم شیراز ـ عسلویه استارت می‌خورد علاوه بر آن راه‌آهن فارس به بندر و منطقه عسلویه که در سفر بوشهر مطرح شده در این سفر هم جزو مصوبات است. 

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه «از پروژه‌های مسکن به‌ویژه مسکن مهر هم بازدید می‌شود تا مشکلاتی که اشاره شده است، برای ساخت مسکن و پروژه‌های مسکن مهر بررسی و نواقص را برطرف کنیم»، اضافه کرد: اقدامی که دولت برای ساخت مسکن در ۴ سال آینده در نظر گرفته است می‌تواند مشکلات کسانی را که مسکن ندارند برطرف کند.

وی در مورد حل مشکل مسکن گفت: قانون جهش تولید مسکن می‌تواند موضوع مسکن را که بخشی از سبد درآمد خانوار است تحت تأثیر قرار دهد و کسانی که مسکن ندارند در این اقدام جدید شرکت کنند چون مزیت‌های این قانون متفاوت‌تر از گذشته است.

 

وعده ساخت ۲ ساله ۱۰۰ هزار مسکن در فارس
قاسمی با بیان اینکه «شرایط و اصلاحات جدید در حوزه مسکن را در دستور کار قرار دادیم»، عنوان کرد: پیش‌بینی شده است که در ۲ سال اول دولت بیش از ۱۰۰هزار واحد مسکن در کل استان داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه مزیت‌هایی که در قانون جهش تولید پیش‌بینی شده است برای کسانی که مسکن ندارند جذابیت ایجاد می‌کند، گفت: این روند باید ادامه پیدا کند تا مشکل کمبود مسکن نداشته باشیم و نگاه‌های جدید این است که کمتر به‌سمت ارتفاع‌سازی برویم به‌ویژه در روستاها و شهرهای کوچک به‌عنوان یک اقدام اساسی دولت سیزدهم در کل کشور ایجاد شده است و در همه استان‌ها انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم عقب‌ماندگی استان فارس را برطرف و شرایط بهتری را برای حل مشکل مسکن ایجاد کنیم.

پیشنهاد سقف تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن
وی همچنین با بیان اینکه میزان تسهیلات مسکن هفته آینده مشخص می‌شود، گفت: پیشنهاد ما برای سقف تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ است.

قاسمی، در نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس بیان کرد: ما تعهد کردیم که سالی یک میلیون مسکن در کشور بسازیم، هرچند کشور به بیش از این مقدار نیاز دارد. خیلی‌ها فکر می‌کنند که این کار شدنی نیست، اما حتما شدنی است.

وی افزود: اکنون سالی ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود. این بخشی از نیاز کشور است. بخشی از این نیاز در روستاهای کشور است و بنیاد مسکن برای رفع آن تعهد دارد. بخش باقی مانده را ما باید بسازیم.

مطالعه بیشتر: مطلب «خرید آپارتمان در منطقه 5 اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۳:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

در صورت عدم پرداخت مالیات چه می‌شود؟

مالکین املاک گران‌قیمت موظف هستند تا پایان بهمن ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت مالیات دارایی‌های گران قیمت خود اقدام کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، چنانچه اشخاص مشمول تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت مالیات متعلقه اقدام نکنند، سازمان امور مالیاتی می‌تواند از طریق عملیات اجرایی موضوع فصل نهم باب چهارم قانون، مالیات متعلقه را وصول کند.

مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم و شیوع بیماری کرونا و در نتیجه کاهش درآمدهای نفتی، افت شاخص‌های کلان اقتصادی، افزایش کسری بودجه، تورم و غیره، ضرورت توجه جدی به مالیات به عنوان منبع اصلی درآمدهای بودجه‌ای را نمایان کرده است.

هدف از مالیات، در مرحله اول کمک به توزیع عادلانه ثروت در جامعه و ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی است. املاک و مستغلاتی که بالای ۱۰ میلیارد تومان هستند برای اکثریت جامعه گران به شمار می‌رود.

طبق آیین نامه اعلام شده دارایی‌های مشمول (با احتساب عرصه و اعیان) برای دارایی‌های تا ۱۰۰ میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف هستند.

یکی از مشکلات اصلی سازمان امور مالیاتی در امر مالیات‌ستانی عدم دسترسی به داده‌ها و اطلاعات لازم از مودیان مالیاتی است. در سال‌های اخیر سازمان امور مالیاتی پروژه اصلاح و هوشمندسازی نظام مالیاتی را در دستور کار قرار داده و پیشرفت‌های مناسبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

سازمان امور مالیاتی نیز موظف شده است بعد از دریافت داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز نسبت به تعیین دارایی‌های مشمول و ارزش آنها حداکثر تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ اقدام و مراتب را طی دو ماه به نحو مقتضی به اطلاع مالکین دارایی‌های مشمول برساند.

در صورتی که در موعد مقرر به اطلاع مالکین نرسد مشمول پرداخت مالیات موضوع این ماده قانونی نمی‌شوند. اما مالکینی که تحت شمول قرار گرفتند باید حداکثر تا پایان بهمن ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت مالیات دارایی‌های گران قیمت خود اقدام کنند.

در صورت عدم پرداخت مالیات چه می‌شود؟
مهم‌ترین بخش کار در اجرای این قانون، شناسایی و معرفی املاک و دارایی‌های مشمول مالیات است. در صورتی که این قسمت به درستی انجام شود راه چندانی برای فرار مالیاتی باقی نمی‌ماند، زیرا قانون‌گذار نقل و انتقال این نوع املاک در دفاتر اسناد رسمی را مشروط به پرداخت مالیات کرده است.

چنانچه اشخاص مشمول تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت مالیات متعلقه اقدام نکنند، سازمان امور مالیاتی می‌تواند از طریق عملیات اجرایی موضوع فصل نهم باب چهارم قانون، مالیات متعلقه را وصول کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «۳۶ هزار مستاجر تسهیلات ودیعه مسکن گرفته‌اند!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۱:۵۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اختلال سامانه وام ودیعه مسکن رفع شد

مشکلی که در مرحله انتخاب بانک در سامانه وام ودیعه مسکن وجود داشت، برطرف شده است و متقاضیان می‌توانند روند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از اواسط خرداد ماه آغاز شد که مهلت ثبت نام در ابتدا پایان شهریورماه اعلام شده بود اما در نهایت در پی افزایش تعداد متقاضیان وام ودیعه مسکن، بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی پرداخت این تسهیلات در  ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ بخشنامه‌ای در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان این وام تا پایان آذرماه صادر کرد، همچنین در این بخشنامه بانک‌های عامل در این زمینه را ملزم پرداخت این تسهیلات تا پایان بهمن ماه کرد.

بر اساس این گزارش تمامی مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن می­‌توانند برای ثبت نام به سامانه https://tem.mrud.ir/ مراجعه کنند.

طی هفته‌های گذشته متقاضیان مشکلات متعددی در خصوص این سامانه داشتند و  ثبت نام در مرحله انتخاب بانک و شعبه به دلیل پیام اتمام اعتبار بانک نیمه تمام باقی می‌ماند، اما گویا این مشکل برطرف شده است.

پیگیری ها حاکی از آن است که هم اکنون این مشکل مرتفع شده و در مرحله انتخاب بانک، متقاضیان می‌توانند از بین بانک‌های سامان، گردشگری، پاسارگارد، اقتصاد نوین، آینده، شهر، کوثر، سپه، صادرات، تجارت، ملت، پارسیان، کارآفرین، ملی و ملل، بانک مورد نظر خود را انتخاب کرده و روند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

 

بانک‌ها همکاری لازم را برای پرداخت وام دیعه مسکن انجام می‌دهند
محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، در خصوص اقدامات انجام گرفته برای رفع مشکلات موجود در این سامانه گفته است: معرفی سهمیه به بانک‌های مختلف انجام شده، اما بانک ها مدعی بودند که اعتباراتشان به اتمام رسیده است. بانک مرکزی تمامی این موضوعات را پیگیری کرده و در حال حاضر هم وزارت راه و شهرسازی پیگیری و مکاتبات لازم برای پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها و شعب مختلف را انجام می‌دهد.

او ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم را برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان را انجام می‌دهد و برای تسهیل در پرداخت وام ودیعه مسکن ما سعی کرده ایم اقدامات را برای افراد آسان‌تر کنیم و به تمامی بانک‌ها که اسامی آن‌ها در این بخش قید شده سهمیه تخصیص داده می‌شود و تمامی موارد باید توسط بانک‌ها و شعبه‌ها پیگیری شود.

محمودزاده بیان کرد: تمامی مشکلات و نگرانی‌ها که متقاضیان اعلام کرده اند، پیگیری و در اولین جلسه حضوری با بانک مرکزی به این موارد رسیدگی خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: پیش از این طبق مذاکراتی که انجام دادیم اعلام شده بود که بانک‌ها همکاری لازم را انجام خواهند داد و شرایط پرداخت را آسان‌تر خواهند کرد.

مشکل ضامن برای دریافت وام ودیعه مسکن
همچنین رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس درباره مشکل ضامن برای دریافت وام ودیعه مسکن گفت: متأسفانه مشکل بسیار جدی توسط بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات و داشتن دو ضامن وجود دارد، اما حتما در جلسه شورای‌ عالی مسکن که 10 روز آینده برگزار خواهد شد، این‌موضوع را مطرح خواهیم کرد.

او افزود: در قانون جدید اعلام‌شده بود که تا سقف ۳۰ میلیون تومان تنها با چک یا سفته، متقاضیان بتوانند تسهیلات را دریافت کنند و بنابراین داشتن دو ضامن برای وام هفتاد میلیون تومان برای متقاضیان و مستاجران بسیار مشکل‌ساز شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «کمبود خانه نوساز در شرق تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۱:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اصفهان ممنوع شد!

خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی ممنوع است .

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، خرید و فروش امتیاز مسکن ملی و سایر طرح‌های حمایتی ممنوع است بنابراین مبادرت به این اقدام، فاقد وجاهت قانونی است.

امیر زاغیان اظهار کرد: مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه طرح اقدام ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است.

وی تصریح کرد: این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی از طریق ثبت‌نام کنندگان در طرح‌ها، مشاورین املاک، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده و می‌تواند منجر به ابطال ثبت‌نام اولیه و حذف از طرح‌ها و پروژه‌ها شود.

وی تاکید کرد: این طرح پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و در جهت کاهش معضلات تامین مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین ارزان قیمت اقساطی برای واحدها اجرایی شده است، بنابراین مردم نباید اجازه دهند که فرصت طلبان با خرید و فروش امتیاز در این طرح اخلال ایجاد کنند.

زاغیان تصریح کرد: بنابر این اطلاعیه، وزارت راه و شهرسازی هیچگونه مسئولیت و پاسخگویی در برابر فروشندگان و خریداران امتیازها ندارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک مسکن باشند» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۰:۲۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کاهش ۸۰ درصدی عرضه مسکن در یک دهه

ساخت و ساز در شهر تهران نسبت به سال گذشته افت ۱۸ درصد و در مقایسه با سال ۱۳۹۰ کاهش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، به دلیل رشد تا ۶۰۰ درصدی قیمت طی چهار سال گذشته و کاهش توان متقاضیان مسکن، بازار ساخت و ساز نیز وارد رکود شده است. در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۰ فقط ۲۴۹۱ پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شده که از افت ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حکایت دارد. در واقع به طور میانگین در هر ماه ۴۹۸ پروانه صادر و ۳۶۸۶ واحد جدید در شهر تهران ساخته شده است.

با توجه به تعداد ۷.۴ واحد مسکونی برای هر پروانه، حجم ساخت و ساز در پنج ماهه نخست امسال ۱۸ هزار و ۴۳۳ واحد مسکونی بوده که اگر تقسیم بر پنج ماه شود، به طور متوسط در هر ماه ۳۶۸۶ واحد مسکونی جدید در شهر تهران ساخته می‌شود که حدود یک سوم تقاضای موثر بازار را شامل می شود.

البته در حال حاضر خرید و فروش ملک نیز در رکود قرار دارد و در شش ماهه نخست امسال به طور میانگین ۴۹۱۵ معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که البته نشان می‌دهد حجم خرید و فروش ۳۳ درصد از حجم ساخت و ساز پیشی گرفته است.

 

میزان ساخت و ساز در تهران نسبت به سال ۱۳۹۰ از نظر تعداد واحد مسکونی افت ۷۹ درصد و از نظر تعداد پروانه کاهش ۸۰ درصدی یافته است. ۱۰ سال قبل به طور میانگین در هر ماه ۲۴۸۰ پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شده و حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانه جدید در تهران ساخته می‌شد. تعداد کل پروانه‌های سال ۱۳۹۰ به میزان ۲۹ هزار و ۷۶۳ فقره و تعداد واحدهای مسکونی احداثی ۲۱۰ هزار و ۹۲۴ واحد بوده است.

بیشترین میزان ساخت و ساز در بین مناطق شهر تهران در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به ترتیب متعلق به منطقه ۱۵ با ۲۸۱ فقره پروانه ساختمانی، منطقه ۴ با ۲۲۷ فقره، منطقه ۲ با ۱۷۹ فقره، منطقه ۱۴ با ۱۶۰ فقره و منطقه ۸ با ۱۵۴ فقره بوده است. کمترین میزان صدور پروانه نیز در منطقه ۹ با ۴۹ مورد، منطقه ۱۰ با ۸۳ مورد و منطقه ۶ با ۸۸ مورد اتفاق افتاد. نکته حائز اهمیت آنکه که در منطقه پنج به عنوان پرمعامله‌ترین محدوده بازار مسکن شهر تهران طی پنج ماهه نخست سال جاری ۸۸ فقره پروانه ساختمانی صادر شده که از این نظر رتبه دوازدهم را در بین مناطق شهر تهران به خود اختصاص داد.

مطالعه بیشت: مطلب «اختلال سامانه وام ودیعه مسکن رفع شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۹:۴۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان در محله گلزار اصفهان چند؟

اگر به دنبال خرید آپارتمان در اصفهان هستید، ما قرار است یک محله با امکانات مناسب در محدوده مرکزی در اصفهان را به شما معرفی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، تقاضا برای خرید آپارتمان در اصفهان در این سال‌ها به دلیل توسعه و رشد امکانات رفاهی و تفریحی در این استان به شدت افزایش داشته؛ از همین رو قرار است قیمت یکی از محله‌های این استان را بررسی کنیم.

محله گلزار اصفهان یکی از محله‌های به نسبت گران قیمت به شمار می‌رود و به علت کمبود خانه‌های زیر 100 متر، باید به صورت میانگین بالای یک میلیارد و 700 میلیون برای صاحب خانه شدن در این محله سرمایه داشته باشید، مگر اینکه به دنبال  خانه های با سال ساخت بالا باشید.

از همین رو شما برای خرید خانه 2 تا 5 ساله به صورت میانگین باید نزدیک به 23 میلیون تومان برای هر متر نقدینگی داشته باشید. البته شما در این محله امکان یافتن خانه های زیر 20 میلیون تومان برای هر متر مربع را خواهید داشت؛ اما اگر به دنبال واحدهای نوساز هستید بودجه شما باید نزدیک به  30 میلیون تومان برای هر متر مربع داشته باشد.

 

البته قیمت های ذکر شده به صورت میانگین هستند چرا که قیمت هر خانه‌ای متناسب با موقعیت جغرافیایی، نوع ساخت، سال ساخت، امکانات، نظر فروشنده و … می‌تواند متغیر باشد؛ از همین رو اگر شما به دنبال فایل های بیشتری هستید می توانید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

در ادامه قیمت آپارتمان در محله گلزار اصفهان را مشاهده می کنید:

107 متری، 15 سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: یک میلیارد و 900 میلیون تومان
160 متری، نوساز، سه خوابه، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور) / قیمت: 6 میلیارد و 80 میلیون تومان
109 متری، دو خوابه، طبقه سوم، 13 سال ساخت، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: 2 میلیارد تومان
124 متری، 20 سال ساخت، یک خوابه، حیاط دار، پارکینگ/ قیمت: 3 میلیارد و 800 میلیون تومان
64 متری، چهار سال ساخت، یک خوابه، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «علت خرید آپارتمان در منطقه 4 اصفهان!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۹:۰۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)