املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

ثبت نام طرح جهش تولید مسکن اصفهان آغاز می شود!

معاون مسکن و ساختمان اداره‌ کل راه و شهرسازی استان اصفهان: مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام از متقاضیان مسکن به زودی آغاز می‌شود

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از امیر زاغیان، ساخت واحدهای مسکونی جدید در طرح جهش تولید مسکن اصفهان به صورت تقاضا محور بوده و ثبت نام برای آن به زودی آغاز می‌شود.

امیر زاغیان معاون گفت: این قانون شامل پنج فصل (تامین منابع مالی، تامین زمین، تأمین مصالح ساختمانی، تأمین خدمات ساختمانی و سایر موارد) بوده که در رابطه با برنامه‌ریزی برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بر این اساس برای احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال نمی‌توان در هر سال فقط یک میلیون واحد مسکونی احداث کرد.

وی اظهار کرد: برای جبران این موضوع در دو سال اول اجرای طرح جهش تولید مسکن، دو نوبت تولید مسکن هر سال به تعداد دو میلیون آغاز شود تا در چهارسال آینده و پایان دولت سیزدهم شاهد تکمیل چهار میلیون واحد مسکونی باشیم.

زاغیان عنوان کرد: منابع صندوق ملی مسکن از محل منابع حاصل از واگذاری زمین‌های موضوع این قانون و منابع وصولی مربوط به اجاره ۹۹ ساله و دیگر موارد تامین می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: در استان اصفهان نیز در جلسه شورای مسکن برای تامین زمین طرح جهش تولید مسکن اصفهان برنامه‌ریزی لازم بعمل آمد و مصوب شد که حداکثر تا ۱۵ روز فرمانداران و شهرداران در سطح شهر‌های مختلف این اراضی را احصاء کنند.

زاغیان اذعان داشت: مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام از متقاضیان مسکن به زودی آغاز می‌شود و براساس نیازی که مردم اعلام می‌کنند، واحد‌های مسکونی احداث می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کمبود خانه نوساز در شرق تهران» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۸:۰۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

مردم اصفهان در ثبت اطلاعات ملکی تسریع کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مردم اصفهان در ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور تسریع کنند چراکه به موجب قانون، ارائه بسیاری از خدمات منوط به ثبت اطلاعات در این سامانه است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از علیرضا قاری‌قرآن، طبق الزام قانونی مردم اصفهان (تمامی سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر) مکلف هستند اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود را با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی https://amlak.mrud.ir ثبت کنند.

وی اظهار کرد: در صورت عدم ثبت اطلاعات ملکی، آن واحد مسکونی، خالی تلقی می‌شود و برای آن ملک برگه مالیاتی صادر و در صورت عدم پرداخت مشمول جرایم مالیاتی می‌شود.

علیرضا قاری‌قرآن ادامه داد: براین اساس هر زمان که نیاز به اخذ مفاصا حساب مالیاتی برای ملک مورد نظر باشد مالک آن واحد مکلف به پرداخت جرائم مالکیتی ملک می‌شود.

وی گفت: میزان مالیات مربوطه از شش تا هجده برابر مالیات بر اجاره تعیین شده است بنابراین رقم مالیات متعلقه بسیار قابل توجه بوده و مالک متضرر می‌شود.

قاری‌قرآن تاکید کرد: مردم اصفهان در ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور تسریع کنند چرا که به موجب قانون، ارائه بسیاری از خدمات از جمله افتتاح حساب بانکی، صدور دسته چک، خرید انشعابات برق، آب، فاضلاب و … منوط به ثبت اطلاعات در این سامانه است.

وی اذعان داشت: عدم ثبت اطلاعات و عدم خوداظهاری در سامانه ممکن است مشکلات عدیده‌ای برای خانوارها در استفاده از این خدمات ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «عباس‌آباد، محله‌ای گران قیمت در اصفهان» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۷:۲۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اجاره واحدهای مسکونی چقدر تغییر کرد؟

نرخ تورم اجاره‌بهای مسکن در تابستان امسال ۲۷.۶ درصد بوده که نسبت به فصل بهار ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم اجاره‌ بهای مسکن از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ به مرور افزایش چشمگیری داشت، ولی از سال  ۹۷ تا ۱۴۰۰ رشد قیمت در این عرصه بیشتر شد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم اجاره‌بهای مسکن در تابستان امسال ۲۷.۶ درصد بوده که نسبت به فصل بهار ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

روند افزایش نرخ تورم اجاره‌بهای مسکن در بهار  ۹۵، ۹.۸ درصد بود، اما در طول این سال قابل کنترل بود و تا انتهای سال شاهد ۵ درصد کاهش نسبت به افزایش ابتدای سال بودیم و نرخ تورم در این حوزه به ۴.۸ درصد رسید.

 

اما در  سال ۹۶ روند نرخ تورم اجاره‌بهای مسکن متفاوت بود، در ابتدا کاهشی را در این عرصه تجربه داشتیم و به میزان ۴ درصد رسید، اما به مرور اثرگذاری تحریم‌ها در کشور بیشتر شد و نرخ تورم اجاره تا انتهای سال ۹۶  به ۶.۸ درصد افزایش یافت و در کل سال ۹۶، ۲.۹ درصد افزایش یافت.

طی سال ۹۷ نرخ تورم اجاره بهای مسکن افزایش چشمگیری داشت و شدت تحریم‌های اعمال شده بیشتر خود را در این بازار نشان داد، به طوری که در هر ۴ ماه حدود ۳ درصد نرخ تورم اجاره بها مسکن افزایش می‌یافت و در طول ۱۲ ماه، ۱۵.۷ درصد تورم اجاره بهای مسکن افزایش یافت.

در طی سال ۹۸ روند نسبتا با ثباتی را در این حوزه تجربه کردیم و نرخ اجاره بهای مسکن در محدوده ۲۲ تا ۲۴ درصد در افت و خیز بود. اما در سال ۹۹ ابتدا با روندی با ثبات آغاز کرد، اما هر چه به انتهای سال نزدیک می شدیم و افزایش نرخ دلار و سکه نرخ اجاره بهای مسکن نیز افزایش یافت و در طول سال ۹۹، ۴.۳ درصد افزایش داشتیم.

نرخ تورم اجاره‌بهای مسکن در تابستان امسال نیز ۲۷.۶ درصد بوده که نسبت به فصل بهار ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

مطالعه بیشتر: مطلب «کاهش ۸۰ درصدی عرضه مسکن در یک دهه» مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۶:۴۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

اجاره بها در فارس افزایش یافت

در تابستان امسال شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری به عدد 244.1 رسید که نسبت به فصل قبل هشت درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 24.7 درصد افزایش داشته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی آمارها نشان از افزایش ۷.۳ درصدی قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی نقاط شهری استان فارس در تابستان امسال نسبت به بهار دارد.

این در حالی است که تورم نقطه به نقطه بهار امسال یعنی نسبت به فصل مشابه سال قبل عدد 29.1 را نشان می‌دهد به‌عبارتی تورم نقطه‌ای اجاره بها در تابستان نسبت به بهار حدود چهار درصد کاهش داشته است.

در این میان استان فارس نیز با تورم نقطه‌ای 19.6 درصد در قیمت اجاره‌بها در رتبه 28 میان استان‌های دیگر قرار گرفته که نسبت به بهار وضعیت بهتری دارد چراکه در بهار این نرخ 23.3 درصد و رتبه استان نیز 24 بوده است.

به این ترتیب تابستان امسال شاخص افزایش قیمت اجاره بها در فارس 189.2 بوده که نسبت به فصل قبل 7.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 19.6 درصد افزایش داشته است.

قاسم تابنده‌ماه رئیس سابق اتحادیه املاک شیراز درخصوص قیمت اجاره بها در فارس اعلام کرد: در تابستان تقاضا برای اجاره بیشتر است و باید افزایش قیمت‌ها بیشتر باشد.

وی اظهار کرد: آنچه در بازار مسکن نیز در کلانشهر شیراز دیده می‌شود و مردم به صورت ملموس آن را دریافت می‌کنند افزایش قیمت اجاره بها است که شاید یکی از دلایلش اشتباه بودن آمارها با واقعیت موجود باشد.

از آنجا که مسکن و اجاره آن همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مردم است، شفاف سازی آمارهای این حوزه می‌تواند به حل یکی از مشکلات و مطالبات اصلی مردم کمک کند. موضوعی که باید توسط کارشناسان و نمایندگان مجلس به دقت بررسی و در اختیار رسانه‌ها قرار داده شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تامین مسکن در تهران چند سال زمان نیاز دارد؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۳:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

ساخت مسکن چینی در ایران!

عضو کمیسیون عمران ضمن بیان جزئیات نحوه محاسبه اقساط وام طرح جهش تولید مسکن از مذاکره با چینی ها برای ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، روز گذشته دیروز عضو کمیسیون عمران مجلس از مذاکره با چینی‌ها برای ورود به ساخت مسکن در قالب قانون جهش تولید خبر داد.

پس از تصویب قانون جهش تولید مسکن، شمارش معکوس برای ساخت سالیانه یک میلیون مسکن آغاز شده است. در این خصوص دو نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس در روزهای اخیر جزئیات بیشتری از آن ارائه کرده اند.

از سوی دیگر، معاون وزارت و شهرسازی از آغاز ثبت نام برای واحدهای مسکونی قانون جهش مسکن از هفته آینده خبر داده و برنامه های پیشنهادی این وزارتخانه را برای اجرای قانون مذکور ارائه کرده است.

 

بر این اساس، تسهیلات ساخت مسکن برای دهک های اول تا سوم و نیز مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد، برای دهک های چهارم و پنجم با نرخ سود ۹ درصد و برای دهک های ششم و هفتم با نرخ سود ۱۲ درصد، پیش بینی شده است. رقم تسهیلات نیز برای دهک های مختلف به صورت شناور در نظر گرفته شده است. طبق مصوبات پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی این رقم برای تهران ۴۵۰ میلیون تومان، برای شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون، برای مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون، برای سایر شهرها ۳۰۰ میلیون و برای مسکن روستایی نیز ۲۵۰ میلیون خواهد بود.

مذاکره با چینی‌ها برای ساخت مسکن در ایران
نکته قابل توجه در سخنان شاکری، ورود سازندگان خارجی ها برای ساخت مسکن در ایران است. وی از مذاکره با چینی‌ها برای ورود به ساخت مسکن در قالب قانون جهش تولید خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی با چهار تا پنج سازنده بزرگ کار را شروع می‌کند و این سازندگان نیز از انبوه‌سازان و شرکت‌های کوچک‌تر برای ساخت واحدها استفاده خواهند کرد. به گزارش خراسان، این موضوع اگرچه می تواند انتقادهای سازندگان داخلی را به همراه داشته باشد، اما در صورت بهبود سرعت و فناوری ساخت مسکن مطابق استانداردهای روز دنیا، می تواند تحولی در سرعت و کیفیت ساخت مسکن کشور به وجود بیاورد.

مطالعه بیشتر: مطلب «بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۳:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

۳۶ هزار مستاجر تسهیلات ودیعه مسکن گرفته‌اند!

وزارت اقتصاد: معادل ۸.۱ هزار میلیاردتومان وام ودیعه پرداخت شده یا می‌شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی، تا سقف اعتبار ۱۰ هزار میلیاردتومانی وام ودیعه و اتمام اعتبار تسهیلات ودیعه مسکن فاصله زیادی است اما وزارت اقتصاد می‌گوید معادل ۸.۱ هزار میلیاردتومان وام ودیعه پرداخت شده یا می‌شود.

برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس و همچنین معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز از کندی پرداخت این تسهیلات گلایه‌هایی را به بانک مرکزی منتقل کرده و از مسئولان بانک مرکزی خواسته‌اند تا سهل گیری در پرداخت وام ودیعه را به بانک‌های عامل ابلاغ کنند.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد سخت گیری های بانک‌ها در اخذ تضامین از متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، سبب شده تا بخش عمده‌ای مستأجرانی که مشمول دریافت این تسهیلات هستند، از ادامه تشکیل پرونده انصراف دهند.

وزارت اقتصاد اعلام کرد: تا نیمه اول مهرماه سال جاری بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی حدود ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به ۲۶۷ هزار و ۱۶۷ نفر متقاضی پرداخت کرده‌اند.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: ادعای بانک‌ها در خصوص اتمام اعتبار تسهیلات ودیعه مسکن مورد تأیید نیست و هنوز بخش زیادی از اعتبار منظور شده، باقی مانده است.

در اواخر خرداد ماه امسال نیز ستاد ملی مقابله با کرونا، سقف بودجه در نظر گرفته شده برای تسهیلات ودیعه مسکن را ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده و به تصویب رسانده بود.

محمود محمودزاده گفت: ۳۶۰ هزار نفر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری که برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام و مدارک خود را بارگذاری کرده‌اند به سیستم بانکی معرفی شده‌اند، ولی کمتر از ۱۰ درصد از این افراد توانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «بدهکاری ۲۲هزار میلیاردی دولت به بانک مسکن» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۲:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

عباس‌آباد، محله‌ای گران قیمت در اصفهان

در این گزارش قرار است شما را با محله عباس آباد اصفهان آشنا کنیم و اقدام به بررسی قیمت مسکن در این محله کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محله عباس آباد اصفهان در بخش شمالی رودخانه‌ ی زاینده ­رود واقع شده است که آن را با درختان سر به فلک کشیده می‌شناسند؛ محله‌ای که قدمت آن بیش از 90 سال می‌رسد. این محله در مرکز شهر اصفهان قرار دارد.

امروزه محله عباس آباد از مناطق گران قیمت اصفهان محسوب می‌شود که با محله‌هایی همچون آذر، لنبان، خلجا، چرخاب، بیشه حبیب مجاورت دارد.

اغلب خانه های این محله بزرگ متراژ هستند و جزو محله هایی در اصفهان محسوب می‌شود که نقدینگی زیادی برای خرید خانه نیاز دارد.

شما برای خرید خانه 5 تا 10 ساله در این محله، باید برای هر متراژ بین 45 تا 60 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید اما اگر به دنبال واحدهای نوساز هستید نقدینگی شما باید بالای 70 میلیون تومان باشد.

 

برای مثال یک واحد نوساز 95 متری نوساز در این محله 16 میلیارد و 500 میلیون تومان آگهی شده است؛ یعنی متری نزدیک به 85 میلیون تومان!

در این محله قدیمی و جذاب اصفهان، خانه های شیک و خوش ساخت به وفور یافت می‌شود. در همین راستا ما تعداد برخی از فایل آگهی شده در این محله را به شما معرفی خواهیم کرد اما اگر به دنبال مشاهده فایل های بیشتری هستید به مجله ملکی دلتا مراجعه کنید تا ملک مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن پیدا کنید

قیمت آپارتمان در محله عباس آباد اصفهان
135 متری، 18 سال ساخت، دو خوابه، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) /قیمت: 5میلیارد و 600 میلیون تومان

175 متری، 15 سال ساخت، سه خوابه، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) /قیمت: 8 میلیارد و 500 میلیون تومان

240 متری، نوساز، 4 خوابه، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) /قیمت: 16 میلیارد تومان

135 متری، یک سال ساخت، سه خوابه، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) /قیمت: 6 میلیارد و 200 میلیون تومان

215 متری، 10 سال ساخت، سه خوابه، طبقه پنجم، امکانات (پارکینگ-انباری- آسانسور) /قیمت:

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی مزایا و معایب منطقه 3 اصفهان برای خرید خانه» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۰:۴۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق ارزان کرج

بر اساس قیمت مسکن و آپارتمان مسکونی در کرج و حومه لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق و شهرهای کرج و حومه به دست آمده است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بنا بر آگهی‌های ثبت شده در نیازمندی‌ها، فهرستی از متوسط قیمت آپارتمان در برخی از مناطق  و محلات کرج و حومه به دست آمده است.

با توجه به جدول زیر متوسط قیمت خرید آپارتمان در شهر جدید هشتگرد ۵٫۴ میلیون تومان ثبت شده است که از ارزان‌ترین مناطق کرج و حومه آن برای خرید خانه است. همچنین شهر ملارد و ماهدشت با متوسط قیمت شش و هفت میلیون تومان از دیگر مناطق ارازن قیمت برای خرید خانه هستند.

مشکین دشت و کیان مهر از محلاتی هستند که با متوسط قیمت حدود ۹ میلیون تومان ثبت شده‌اند.

 

متوسط قیمت خرید آپارتمان در شاهین ویلا ۱۰٫۶ میلیون تومان، در فردیس با کاهش دو درصدی نسبت به هفته گذشته ۱۱٫۲ میلیون تومان و گلشهر با کاهش سه درصدی ۱۲٫۲ میلیون تومان ثبت شده است.

شهر جدید اندیشه با متوسط قیمت ۱۳ میلیون تومان برای یک متر آپارتمان و باغستان ۱۵٫۳ میلیون تومان اعلام شده است. این دو محله در کنار کوی زنبق با متوسط قیمت ۱۷٫۲ میلیون تومان در بین مناطق جدول زیر متوسط قیمت بالاتری نسبت به سایر مناطق نام برده دارند.

متوسط قیمت آپارتمان در کرج (هر متر مربع)
هشتگرد: 5 میلیون و 400

ملارد: 6 میلیون تومان

ماهدشت: 7 میلیون تومان

مارلیک: 7 میلیون و 600 هزار تومان

کیانمهر: 9 میلیون و 600 هزار تومان

گلشهر: 12 میلیون و 200 میلیون تومان

باغستان: 15 میلیون و 300 میلیون تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «عباس‌آباد، محله‌ای گران قیمت در اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۱:۱۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک مسکن باشند

پیامک مورد نظر به زودی برای اصحاب هنر و رسانه از طرف وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی: برای رفع معضل مسکن در کشور طرح هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارایه شده است.

محمود محمود زاده گفت: بررسی اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند آغاز شده است و خبرنگاران و هنرمندان منتظر دریافت پیامک برای ثبت اطلاعات تکمیلی خود در سامانه مسکن باشند. پیامک مورد نظر به زودی برای اصحاب هنر و رسانه از طرف وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.

وی گفت: بررسی اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند آغاز شده است؛ به آنهایی که واجد شرایط هستند از طریق شماره همراه ثبت شده پیامک می دهیم تا با استفاده از کد ملی و شماره همراه ثبت شده نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه اقدام کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: اولین پیامکی که دریافت می کنید یعنی در اولویت دستگاه هستید چون اولویت بندی را بر عهده دستگاه‌های طرف تفاهم می‌گذاریم اما به معنای واجد شرایط نهایی برای مشارکت در طرح دولتی نیست.

طبق تفاهمنامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحدمسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان در دستور کار است.

تاکنون حدود ۹ هزار نفر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده و حدود هزار نفر دیگر باقی مانده است.

برای رفع معضل مسکن در کشور طرح هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارایه شده است.طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تامین مسکن در تهران چند سال زمان نیاز دارد؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۰:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

علت خرید آپارتمان در منطقه 4 اصفهان!

اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه چهار اصفهان هستید و قصد دارید که درباره قیمت مسکن و امکانات این منطقه بیشتر بدانید تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، منطقه 4 اصفهان یکی از مناطق اصلی و مرکزی شهر اصفهان محسوب می‌شود که به دلیل دسترسی مناسبی که به امکانات رفاهی و دولتی دارد بسیاری به دنبال صاحبخانه شدن در این منطقه اصفهان هستند.

منطقه 4 با مساحت 133731 هکتار، از شمال به میدان احمد آباد در مسیر خیابان جی تا تقاطع خیابان همدانیان، از جنوب به پل اشکاوند در مسیر زاینده رود تا میدان بزرگمهر، از شرق به قسمتی به حدفاصل باغ رضوان تا جاده انرژی اتمی و قسمتی به کمربندی شرق و از غرب به میدان بزرگمهر در محور خیابان بزرگمهر تا میدان احمدآباد محدود می شود.

از جاذبه های دیدنی و گردشگری این منطقه می توان به باغ رضوان و محله مشتاق اصفهان اشاره کرد. باغ رضوان در ۱۲کیلومتری شرق شهر اصفهان قراردارد. ۱۸۰هکتار فضای سبز در آرامستان باغ رضوان وجود دارد که سدی در برابر ریزگردها است و به پاکیزگی هوا کمک زیادی می‌کند

ازدیگر جاذبه هایی که باعث شده است متقاضی اقدام به خرید آپارتمان در اصفهان کند وجود پل قدیمی شهرستان در 3 کیلومتری شرق پل خواجو و جنوب روستای شهرستان است.

مظنه قیمت خرید آپارتمان در منطقه 4 اصفهان
در ادامه قیمت برخی از فایل های خرید آپارتمان در منطقه 4 اصفهان که در سایت ملکی دلتا آگهی شده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

علامه امینی : 107 متری، 8 ساخت ساخت، طبقه هشت، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 700 میلیون تومان
هشت بهشت شرقی: 224 متری، یک سال ساخت، طبقه پنجم، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 9 میلیارد تومان
لاهور: 100 متری، سه خوابه، 16 سال ساخت، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ-آسانسور-انباری) / قیمت: یک میلیارد 700 میلیون تومان
فرسان: 90 متری، دو خوابه، 12 سال ساخت، طبقه دوم امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور) / قیمت: 2 میلیارد و 200 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «سهم حاشیه نشینی در طرح جهش تولید مسکن» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۹:۵۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)