املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

کمبود خانه نوساز در شرق تهران

تحقیقات میدانی از بازار مسکن منطقه چهار حکایت از آن دارد که عرضه آپارتمان نوساز برای فروش در این منطقه بسیار اندک و در برخی پهنه‌های مسکونی مهم و پرمتقاضی این منطقه انگشت‌شمار است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، کمبود فایل آپارتمان نوساز برای فروش در بازار مسکن منطقه چهار که در ماه گذشته به عنوان سومین منطقه پرمعامله شهر تهران معرفی شد، چالشی است که پیش روی خریداران آپارتمان  در این منطقه قرار دارد.

در حالی که معاملات بازار مسکن همچنان حول و حوش کف رکودی قرار دارد و هنوز به نزدیکی مرز ورود به فاز پیش‌ رونق (10 هزار فقره معامله ماهانه) نرسیده است. عرضه آپارتمان‌های نوساز در برخی از مناطق شهر از جمله منطقه چهار بسیار کم‌تعداد است و ظاهرا سازنده‌ها تمایلی به مشارکت فعال برای خروج بازار مسکن از رکود ندارند.

واسطه‌های ملکی می‌گویند: سازنده‌ها نگران ادامه روند تورم مصالح ساختمانی هستند و برای همین درباره ورود به بازار مسکن و عرضه آپارتمان‌های تکمیل شده با احتیاط رفتار می‌کنند.

 

این در حالی است که چنین احتیاطی در میان فروشندگان آپارتمان‌های چند ساله نیست. در نتیجه میانگین سن آپارتمان‌های عرضه شده در شرق تهران افزایش یافته است. البته واحدهای نوساز در برخی از محله‌ها وجود دارد که متعلق به سازندگانی است که قصد تک‌فروشی دارند.

در واقع این سازنده‌ها برای شروع پروژه جدید تا تسویه بدهی‌های مربوط به پروژه تکمیل شده خود نیازمند نقدینگی هستند و در نتیجه یک واحد از مجموع واحدهای متعلق به خود را برای فروش عرضه کرده‌اند.

به این ترتیب می‌توان گفت اگر کسی متقاضی خرید آپارتمان نوساز در شرق تهران است، اکنون زمان مناسبی برای جست‌وجوی وی نیست و دامنه انتخاب بسیار محدودی دارد.

مظالعه بیشتر: مطلب «خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک مسکن باشند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، نشریه دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۸:۳۴ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بدهکاری ۲۲هزار میلیاردی دولت به بانک مسکن

معاون مالی و پشتیبانی بانک مسکن: ‌ قانونی مصوب شده که بانک‌ها از محل طلب از دولت (بدهی‌های دولت به بانک‌ها) افزایش سرمایه انجام دهند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مرتضی صالحی: از کمیسیون اقتصادی مجلس می‌خواهیم قانون را برای افزایش سرمایه، اصلاح کند.

مرتضی صالحی اظهار کرد:‌ قانونگذار با توجه به این‌‌که در سال‌ ۹۵ افزایش سرمایه بانک از محل طرح مسکن مهر انجام شده بانک مسکن را مستثنا کرده است.

وی تصریح کرد: پیگیر حذف این استثنا هستیم تا بتوانیم طلب از دولت را در قالب افزایش سرمایه به سرمایه بانک اضافه کنیم.

وی افزود: دولت ۲۲۰ هزار میلیارد ریال به بانک مسکن بدهکار است. با توجه به قانون جهش تولید مسکن که توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شده بانک‌ها باید سالانه در ساخت یک میلیون مسکن مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ بر اساس مراحل قانونی طی شده در پایان سال ۹۵ سرمایه بانک ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت. از افزایش سرمایه از محل تبصره ۳۵ اصلاح قانون بودجه عملیاتی شد.

معاون مالی اظهار کرد:‌ سرمایه ثبتی بانک از مبلغ ۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در سال ۹۵ به ۱۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ افزایش یافته است.

وی افزود: در صورت تایید حسابرس مستقل بانک، مبلغ ۲۰۴ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال به سرمایه بانک افزایش خواهد یافت.

معاون مالی و پشتیبانی بانک مسکن با اشاره به برنامه ساخت یک میلیون مسکن در کشور، ادامه داد: الان نیاز داریم قدرت تسهیلات‌دهی بانک تخصصی مسکن در راستای تامین مالی پروژه‌های مسکن‌سازی دولت افزایش یابد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آپارتمان کمتر از یک و نیم میلیارد تومان در اصفهان نداریم» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۶:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کدام منطقه تهران در حریم گسل است؟

تقریبا نیمی از ساختمان‌های موجود در رده ساختمان‌های ضعیف و بافت فرسوده هستند که از این نظر منطقه یک تهران مهمترین منطقه در زمان وقوع زلزله است

به گزارش «مجله ملکی دلتا»  علی بیت اللهی امروز در نشست بررسی زلزله احتمالی شهر تهران، چالش‌ها و راهکارها که به صورت آنلاین برگزار شد، با اشاره به تصویب قانون منع ساخت و ساز در حریم گسل‌ها، افزود: مساحت حریم گسل‌های تهران ۷۵ کیلومتر مربع است که ۵۵ کیلومتر مربع از این مساحت، در شهر تهران واقع است.

وی اضافه کرد: از میزان ۵۵ کیلومتر مربع حریم گسلی در شهر تهران، بر روی حدود ۲۵ کیلومتر مربع از این مساحت، ساخت و ساز ایجاد شده است. به گونه‌ای که بر اساس مطالعات انجام شده در حریم گسل‌های شهر تهران، ۲۴۵ سایت مهم و حساس در ۱۸ دسته بندی و ۳۱۸ هزار و ۹۵۵ متر مربع بافت فرسوده در محدوده حریم گسل‌های شهر تهران شناسایی شده است.

بیت‌اللهی، با بیان اینکه در محدوده حریم گسل‌های تهران ۱۱ هزار و ۶۷۰ ساختمان وجود دارد که بررسی مقاومت آنها و تصمیم به رفع خطر و کاهش آسیب‌ها از برنامه‌های با اولویت بالا است، خاطر نشان کرد: تقریبا نیمی از ساختمان‌های موجود در رده ساختمان‌های ضعیف و بافت فرسوده هستند که از این نظر منطقه یک تهران مهمترین منطقه در زمان وقوع زلزله است؛ چرا که ۶۵ درصد از ساختمان‌های این منطقه (۷ هزار و ۶۰۰ بنا) در حریم گسل‌ها قرار دارد.

 

به گفته وی، منطقه یک تهران دارای بیشترین ساختمان در حریم گسل‌های شهر تهران است و مناطق ۲ تا ۵ نیز در رتبه‌های قرار دارند.

بیت اللهی با بیان اینکه ۵۰ درصد از سازه‌های تهران، بافت فرسوده هستند، اظهار کرد: گلابدره با دارا بودن بافت فرسوده بر روی گسل اصلی توسعه یافته است. علاوه بر آن مناطق حصارک و فرحزاد نیز با دارا بودن بافت فرسوده روی گسل بنا شده‌اند که ساماندهی این مناطق باید در دستور کار مسؤولین قرار گیرد.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به وضعیت گسترش گسل‌ها اشاره کرد و یادآور شد: در منطقه یک شهر تهران گسل‌های “شمال تهران” و “لویزان” گسترده شده است، ضمن آنکه ریسک زلزله در شهر تهران از شمال به سمت جنوب، جنوب غرب و جنوب شرقی افزایش می‌یابد.

وی گسل ری را از دیگر گسل‌های مهم تهران عنوان کرد و ادامه داد: گسترش گسل‌ها در کشور به گونه‌ای است که با دور شدن از گسلی به گسل دیگر نزدیک می‌شویم و این در حالی است که مخزن سوخت شمال تهران در خط گسل جانمایی شده است، ضمن آنکه با گسترش خطوط مترو مواجه هستیم که این امر ریسک مخاطرات را در زمان وقوع زلزله افزایش خواهد داد.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت آپارتمان‌های نوساز نجومی شد!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۵:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

تامین مسکن در تهران چند سال زمان نیاز دارد؟

در شهر تهران یک خانواده با سطح درآمدی متوسط باید بدون در نظر گرفتن تورم سالهای آتی حدود ۳۰ سال درآمدهای خود را پس‌انداز کند تا موفق به خرید مسکن شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در بازه سال‌های ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۸ سالانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد مسکن در کشور تولیدشده که سهم بخش خصوصی در این بین بیش از ۹۲ درصد بوده است.

هزینه اجرای طرح جهش تولید و تامین مسکن در تهران بسیار زیاد است و باید از راهکارهای قانونی و منطقی این پروژه تامین مالی شود.

هزینه‌ برآورد شده برای این طرح، هزار همت (هزار هزار میلیارد تومان) در سال است که بانک‌ها مکلف به اعطای ۲۰ درصد اعتبارات خود به این طرح هستند.

اصغر مخلوقی – کارشناس مسکن گفت: بی‌توجهی به بخش تولید مسکن، باعث خروج بسیاری از فعالان و سازندگان در این حوزه شده است. این افراد یا خانه‌نشین شده‌ یا به برخی از کشورهای همسایه مهاجرت کرده و در آنجا اقدام به سرمایه گذاری در حوزه مسکن می کنند.

مخلوقی گفت: دولت سیزدهم در گام نخست باید با بسترسازی و فراهم کردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران عقب‌ ماندگی سال‌های گذشته اقدام کند.

این کارشناس مسکن تاکید کرد: همچنین از مهم‌ترین مشکلات در این زمینه می‌توان به طولانی بودن مدت زمان و هزینه‌بر بودن موضوع تغییر کاربری اراضی اشاره کرد. لذا ورود دولت و پیگیری در این حوزه می تواند کمک شایانی در جهت رفع مشکل مذکور کند.

وی گفت: اراضی مذکور می‌تواند در قالب واگذاری زمین‌های دولتی، اراضی سازمان منابع طبیعی، اراضی تحت مالکیت شرکتهای تابعه دولتی و … که با قیمتی پایین تر و یا با اجاره ۹۹ ساله در اختیار طرح ملی مسکن قرار گیرند .
مخلوقی به ظرفیت بخش خصوصی پرداخت و گفت: تحقق هدف تولید سالیانه یک میلیون خانه بدون در نظر گرفتن تعامل بخش‌های دولتی و خصوصی و افزایش مقوله هم‌افزایی میسر نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «8 میلیون مسکن فرسوده وجود دارد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۲:۴۰ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

کارشناس هلدینگ دلتا پاسخ میدهد: چرا نرخ اجاره‌بها رعایت نشد؟

سومین برنامه «دلتا تاک» با موضوع اجاره بها با حضور محمد آراسته فر مدیر معاملات هلدینگ دلتا منتشر شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمد آراسته فر در ابتدای این برنامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا نرخ سقف اجاره بها که توسط دولت 25 درصد اعلام شد، اغلب توسط صاحبخانه‌ها رعایت نشد و گاها شاهد افزایش صددرصدی اجاره بها نیز بودیم، توضیح داد: در این رابطه، دولت سیاستی که اتخاذ کرد به نوعی یک سیاست قهری بود. این سیاست باعث شد تا این موضوع به صورت دستوری شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه مرکز آمار ایران نرخ تورم سال گذشته را 50 درصد اعلام کرده است و از سوی دیگر مالک نیز به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی با توجه با این نرخ تورم، قصد دارد بخشی از هزینه‌های زندگی را از محل اجاره بها تامین کند.

آراسته فر بیان داشت: بسیاری از صاحبخانه‌ها به دلیل نرخ تورم، نرخ سقف تعیین شده را رعایت نکردند و با هر ترفندی به دنبال بلند کردن مستاجر خود بودند.

 

مدیر معاملات هلدینگ دلتا در خصوص تاثیر وام ودیعه مسکن در بازار اجاره بها، توضیح داد: اخذ این وام کار راحتی نیست و بر اساس اعلام برخی رسانه‌ها برخی از بانک‌ها سنگ پیش پای مردم برای پرداخت این وام می‌اندازند.

وی معتقد است که دولت به جای اینکه بگوید که موجر حق بلند کردن مستاجر را ندارد، می‌توانست اعلام کند که قراردادها باید یک تا پنج ساله شود و هر سال بر اساس نرخ تورم یک رقمی را برای افزایش نرخ اجاره بها اعلام می‌کرد.

آراسته فر با بیان اینکه این اقدام دولت منجر به تنش بین موجر و مستاجر شد، گفت: اقساط این وام‌ها زیاد است و بسیاری از مردم توانایی پرداخت آن را ندارند. این نوع وام ها تنها به مانند یک مُسکن عمل می کند و نتیجه در کاهش و کنترل قیمت اجاره بها نخواهد داشت.

شما در اینجا (قسمت سوم «دلتا تاک»، وضعیت بازار اجاره بها) می‌توانید ویدئو کامل این گفتگو را مشاهده کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۹:۵۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟

وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار رسمی در خصوص اینکه بانک‌های دولتی و خصوصی تاکنون چه میزان وام ودیعه مسکن پرداخت کرده‌اند را منتشر کرد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و امور دارایی بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی، تا نیمه اول مهر ۱۴۰۰ حدود شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات وام ودیعه مسکن را به ۲۶۷ هزار و ۱۶۷ نفر متقاضی پرداخت کرده‌اند.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصـادی و دارایـی در نخستین نشست با مدیـران عامـل بانک‌های دولتی و خصوصی کشور بر تسریـع در اعطـای تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن به متقاضیان تاکید کرد و از آن‌ها خواست در حداقل زمان ممکن در خواست‌های متقاضیان بررسی و پرداخت تسهیلات در اولویت قرار گیرد.

 

در این زمینه، وزارت امور و اقتصادی آمار وام ودیعه مسکن اعلام کرده است. بر اساس این آمار، تا نیمه اول مهر سال جاری بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی حدود شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده‌اند.

علاوه براین، بر اساس آمار وام ودیعه مسکن، ۴۷ هزار و ۱۲۳ پرونده به مبلغ نزدیک به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز تشکیل شده است و به زودی به متقاضیان پرداخت می‌شود. بدین ترتیب تعداد پرونده‌های تشکیل و پرداخت شده، جمعاً ۳۱۴ هزار و ۲۹۰ پرونده با مبلغ تقریبی هشت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

مطالعه بیشتر: مطلب «کارشناس هلدینگ دلتا پاسخ میدهد: چرا نرخ اجاره‌بها رعایت نشد؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۹:۱۹ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

سهم حاشیه نشینی در طرح جهش تولید مسکن

طرح «جهش تولید مسکن» که یک طرح بزرگ و ملی محسوب شده و طبیعتا حجم بالایی از سرمایه‌گذاری و هزینه را به دنبال خواهد داشت

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بدون شک یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم ایران و به ویژه جوانانی که به سن ازدواج رسیده اند، بحث مسکن است.

سرانجام سید ابراهیم رییسی، در ایام انتخابات ریاست جمهوری وعده‌ی ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال را داد و بعد از استقرار در پاستور مقدمات این کار را فراهم کرد.

دکتر فریدون بابایی اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: طی چندین سال گذشته حدود ۲۰ قانون، بخشنامه، سند و دستورالعمل در حوزه‌ی بازآفرینی شهری که شامل حاشیه نشینی و بافت فرسوده می‌شود، به دولت فرستاده شده است که مهمترین آن سند ملی توانمندی و حفظ صیانت بافت‌های مسئله‌دار و ناکارآمد شهری است.

بابایی اقدم خاطرنشان می‌کند: اگر دولت به نظرات سازمان‌های مدنی توجه داشت، حداقل ۲۰ درصد آن مسکن‌ها به بافت فرسوده و حاشیه نشینی اختصاص می‌یافت و ما شاهد پاک شدن بافت فرسوده در نقشه‌ی تبریز می‌شدیم.

او می‌گوید: براساس ماده ۱۲ این طرح باید جاهای خالی چسبیده به سکونتگاه‌های غیر رسمی شهرها نیز مد نظر باشد اما اکنون هیچ جای خالی در شهر تبریز وجود ندارد.

 او با اشاره به اینکه در تبریز علاوه بر بافت فرسوده و ناپایدار، وضعیت توپوگرافی محل و خط گسل نیز وجود دارد، می‌گوید: سهم شهر تبریز از چهار میلیون واحدی که در طرح جهش تولید مسکن مطرح شده است، حدود ۷۰ هزار واحد است که در شهر جدید سهند و شهرک شهریار ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز تاکید می‌کند: این طرح طی چند روز آینده باسرمایه‌ای نزدیک ۳۶۰ هزار میلیارد تومان شروع خواهد شد که رقم بالایی است اما ما مصرّ هستیم که به عنوان نماینده مردم از دولت بخواهیم که بیشتر روی این موضوع توجه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «قیمت خانه در نزدیکی نقش جهان چند؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۸:۳۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله شیخ صدوق اصفهان

محله شیخ صدوق اصفهان جزو محله‌های خوش نشین و در عین حال گران‌قیمت اصفهان است به نحوی که در دسته بهترین محله‌های این شهر قرار دارد.

اگر قصد خرید آپارتمان در اصفهان اما در محدوده منطقه 6 این شهر را دارید بهتر است تا پایان این مقاله با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

محله شیخ صدوق در محدوده‌ی مرکزی شهر واقع شده است و از شمال با خیابان چهارباغ بالا و خیابان میر فندرسکی، از شرق با خیابان مصلا، از جنوب با خیابان آزادگان و خیابان فرایبورگ و از غرب با میدان آزادی محدود شده است.

شیخ صدوق از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است. شیخ صدوق شمالی از محله‌های اعیانی نشین اصفهان محسوب می‌شود و قیمت آپارتمان‌هایش بسیار گران است و در فاصله اندکی با زاینده‌رود قرار دارد.

بافت جمعیتی این محله طیف خاصی از افراد را تشکیل نمی­‌دهد. اما می­‌توان به طور مختصر عنوان کرد این بافت جمعیتی عمدتاً شامل کارمندان، فرهنگیان و همچنین کسبه همان محل است.

در مورد بافت محله‌­ا‌ی اما می­‌توان گفت محله شیخ صدوق اصفهان که از موقعیت بسیار مناسبی نیز برخوردار است شامل خانه‌های ویلایی قدیمی و همچنین آپارتمان‌های نوساز و مدرن است.

قیمت خرید آپارتمان در محله شیخ صدوق اصفهان
این محله از محله­‌هایی است که هم شامل خانه‌­های ویلایی، کلنگی و حیاط دار و هم آپارتمان‌­های لوکس و مدرن است.

بازه قیمت آپارتمان و یا خانه ویلایی در محله شیخ صدوق اصفهان با توجه به سن بنا، متراژ، محل ساختمان و ملک و امکانات آن متفاوت است.

به طور متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در شیخ صدوق اصفهان از متری ۶ تا ۱۰ میلیون شروع شده و به قیمت‌های بالاتری می‌رسد.

نمونه آپارتمان های محله شیخ صدوق که در سایت ملکی دلتا آگهی شده است شامل:

خرید آپارتمان با متراژ 120 متر، 3 سال ساخت، دو خوابه، طبقه پنجم، امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور)/ قیمت: 11 میلیارد و 500 میلیون تومان.
قیمت آپارتمان با متراژ 60 متر، دو خوابه، نوساز ، طبقه یک، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور)/ قیمت: 2 میلیارد و 850 میلیون تومان.
مظنه قیمت آپارتمان با متراژ 168 متر ، سه خوابه، 8 سال ساخت، طبقه سوم، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور)/ قیمت: 7 میلیارد و 100 میلیون تومان.
پیشنهاد خرید: اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه 10 اصفهان را دارید، یک آپارتمان شیک 118متری در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۶:۰۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

بررسی مزایا و معایب منطقه 3 اصفهان برای خرید خانه

اگر به دنبال خرید آپارتمان در منطقه 3 اصفهان هستید و قصد دارید که درباره قیمت مسکن و امکانات این منطقه بیشتر بدانید تا انتها با ما همراه باشید.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، منطقه سه یکی از مناطق اصلی و مرکزی شهر اصفهان محسوب می‌شود که به دلیل دسترسی مناسبی که به امکانات رفاهی و دولتی دارد بسیاری به دنبال صاحبخانه شدن در این منطقه اصفهان هستند.

آنطور که رسانه های این استان اعلام کرده اند؛ بافت های تاریخی، مذهبی و تجاری مهم ترین ویژگی های سومین منطقه اصفهان هستند که این منطقه را از دیگر مناطق شهر متمایز می‌کند. بیش از 20 هزار مغازه‌ای که در این منطقه اصفهان فعال هستند، نقش تعیین‌کننده ای در اقتصاد شهر اصفهان  دارند.

این منطقه مراکز تجاری زیادی دارد؛ به طوری که حدود ۲۰ هزار متر مربع بافت تجاری در منطقه ۳ وجود دارد که بر همین اساس جمعیت روز این منطقه، دو برابر جمعیت افرادی است که ساکن آن هستند.

اما یکی از نقط ضعف این منطقه آلایندگی محیطی به دلیل حجم بالای تردد است، به طوری که حجم گسترده ای از محدوده ترافیکی زوج و فرد شهری را در بر دارد.

 

از  محله های این منطقه می توان به از محله سرچشمه، سرتاوه، احمد آباد، جویباره، شهشهان، نقش جهان، امام زاده اسماعیل، گلزار، ملک، چرخاب، خواجو، باغ کاران، سنبلستان و قلعه تبرک اشاره کرد.

در ادامه قیمت برخی از فایل های خرید آپارتمان در منطقه 3 اصفهان که در سایت ملکی دلتا آگهی شده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

احمدآباد: 50 متری، 3 ساخت ساخت، طبقه همکف، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: یک میلیارد و 300 میلیون تومان
فردوسی: 165 متری، 4 سال ساخت، طبقه دوم، امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: 7 میلیارد و 500 میلیون تومان
مبارزان غربی: 145 متری، سه خوابه، 14 سال ساخت، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-آسانسور-انباری) / قیمت: سه میلیارد و900 میلیون تومان
گلزار: 84 متری، دو خوابه، 14 سال ساخت، طبقه دوم امکانات (پارکینگ-انباری) / قیمت: یک میلیارد و 600 میلیون تومان
خیابان مهر: 140 متری، دو خوابه، نوساز، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور) / قیمت: سه میلیارد و 500 میلیون تومان
مطالعه بیشتر: مطلب «معرفی محله شیخ صدوق اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۴:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

فروش خانه با ۳۰ درصد زیر قیمت

یک پنت هاوس در شمال تهران متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد ولی ۱۶۰ میلیون تومان فرخته شد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمدرضا قاسمی درخصوص فروش خانه با ۳۰ درصد گفت: از سال ۱۳۹۶ تا الان بعضی از املاک در شمیرانات هفت برابر رشد قیمت داشته است. آپارتمان سه سال ساختی که سال ۱۳۹۶ متری ۹ میلیون تومان بوده الان که هفت سال ساخت شده به متری ۶۰ میلیون تومان رسیده و قیمت نوسازها تا هفت برابر افزایش یافته است.

وی افزود: آنچه در بازار می‌بینید با آنچه معامله می‌شود فرق دارد. یک پنت هاوس متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد ولی متری ۱۶۰ تومان فروخته شد. بنابراین اگر مالکان بخواهند سرمایه خود را به سرمایه پولی تبدیل کنند باید انعطاف داشته باشند.

قاسمی گفت: قیمتها باید پایین‌تر بیاید. اینکه می گویند قیمت را دفاتر املاک بالا می برند کذب محض است. ممکن است کسانی باشند که کار را بلد نیستند و اشتباه می‌کنند و باعث شوند ذهنیت خریداران بر روی افزایش قیمت دور بزند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات اظهار کرد: افراد عادی تعداد زیادی خانه در اختیار ندارند. اکثر واحدهای خالی مربوط به بانکها است و زمانی که ملک افزایش قیمت پیدا می‌کند دارایی آنها نیز افزایش می‌یابد.

افزایش لحظه‌ای قیمت مسکن دیگر اتفاق نمی‌افتد
ایمان خدابخش کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: به دلیل رشد قیمت دلار، مصالح ساختمانی و افزایش شدید قیمت مسکن، بسیاری از متقاضیان مصرفی در دو سال اخیر خرید نکردند. بنابراین یک بخشی از تقاضا پشت بازار منتظر است تا بازار مسکن به ثبات برسد و بتوانند وارد بازار شوند.

خدابخش تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل اپیدمی ویروس کرونا بسیاری از فروشگاهها تعطیل شده و خدمات در فضای مجازی انجام می‌شود.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: سایتی ایجاد شده که قیمت مسکن و نرخ اجاره واحد مسکونی مدنظر را محاسبه می‌کند که سقف و کف قیمت منطقه را تعیین می‌کند. در حال حاضر بسیاری از آپارتمانها بالاتر از نرخ واقعی اجاره داده می‌شوند که علت آن بالا بودن تقاضا نسبت به عرضه است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آمار دقیقی از خانه‌های خالی وجود ندارد» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۱:۳۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)