املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

آپارتمان کمتر از یک و نیم میلیارد تومان در اصفهان نداریم

نایب رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان با اشاره به اینکه در برخی مناطق بالای اصفهان هر متر آپارتمان بالای ۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود، گفت: در حال حاضر هیچ آپارتمان زیر یک میلیارد تومان در اصفهان وجود ندارد و دست کم برای خرید یک آپارتمان ۷۰ متری باید حدود یک و نیم میلیارد تومان پول داشته باشیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، فرج اله نصیری درباره وضعیت بازار مسکن و سیاست ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، اظهار کرد: در چند سال گذشته بازار مسکن درگیر تورم شده است. اگرچه در دولت نهم و دهم ساخت خانه های مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت اما به دلیل اینکه جانمایی این خانه ها کارشناسی نبود، از تقاضا بازار مسکن کم نکرد.

نایب رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان افزود: از سوی دیگر در دولت‌های گذشته سیاست عملی در حوزه مسکن پیاده نشد و تنها وعده‌‎های مسکن در حد صحبت بود و از سوی دیگر به دلیل نبود سیاست ساخت مسکن و کوتاهی در ساخت مسکن، تاوان آن را شهروندان دادند.

نایب رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان تاکید کرد: به طور قطع هر سیاستی در حوزه مسکن باید به صورت کارشناسی باشد تا قابل اجرا باشد و معتقدم در شرایط اقتصادی فعلی ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال کار سخت است.

 

نصیری با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر متر مربع ساختمان در اصفهان (منهای هزینه های شهرداری و نظام مهندسی) از ۵ میلیون تومان به بالا است، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ آپارتمان زیر یک میلیارد تومان در اصفهان وجود ندارد و دست کم برای خرید یک آپارتمان ۷۰ متری باید حدود یک و نیم میلیارد تومان پول داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در برخی مناطق بالای اصفهان هر متر آپارتمان بالای ۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود، گفت: امروز شاهد اختلاف طبقاتی به خصوص در بخش ساختمان و مسکن هستیم.

نایب رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان با بیان اینکه به دلیل تورم و افزایش قیمت مسکن افراد توان خرید خانه و آپارتمان با متراژ بالا را ندارند، اظهار کرد: اگرچه در سال های گذشته این مدل ساخت و ساز در تهران رونق گرفته، اما در اصفهان خانه های ۶۰ و ۷۰ متری زیاد ساخته نشده است و هنوز انبوه سازان اقدام به ساخت آپارتمان با متراژ پایین نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه امروز تسهیلات خرید مسکن دیگر جوابگوی یک خانواده کارمندی برای خانه دار شدن نیست، توضیح داد: در حالی که یک کارمند حدود ۶ میلیون تومان دریافتی دارد، چطور می تواند ماهیانه اقساط ۱۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن را پرداخت کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «معرفی محله مردوایج اصفهان» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۱:۰۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

8 میلیون مسکن فرسوده وجود دارد!

با توجه به اطلاعات موجود، نزدیک به ۸ میلیون مسکن در روستا و شهرهای کشور جزء بافت فرسوده قرار گرفته و بخش عمده‌ای از ساخت واحدهای مسکونی جدید می‌تواند در این فضا دنبال شود.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: در سال‌های اخیر و پس از حرکت کشور به سمت بومی‌سازی علوم مرتبط با حوزه ساختمان، پیشرفت‌های شگرفی در بخش علم بتن کشور اتفاق افتاد و بتن پس از آب به پر مصرف‌ترین ماده مورد استفاده بشر تبدیل شده است.

 چینی گفت: سیزدهمین کنفرانس ملی بتن و نوزدهمین همایش روز بتن در شانزدهم و هفدهم مهرماه سال ۱۴۰۰ برگزار شد. متاسفانه در سال جاری با توجه به مسئله همه‌گیری ویروس کرونا همایش مذکور به صورت مجازی برگزاری شد و امکان برگزاری این مراسم در فضای حقیقی مهیا نشد.

وی افزود: امسال با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی، تمرکز محتوایی کنفرانس در حوزه بتن و صنعتی‌سازی ساختمان بود و که با محوریت حوزه مسکن این مسئله سازماندهی شد.

چینی در ادامه خاطرنشان کرد: ۲ مطلب در راستای ارتقای یک صنعت در کشور از جمله بتن لازم است، اولین مسئله وجود امکانات، مصالح و فضای کار به منظور فعالیت صنعت‌ها و بخش بتن است.

مسئله دوم در راستای ارتقای یک صنعت مسئله انتقال دانش است. انتقال دانش باید بین بخش آکادمیک و کار عملی انجام شود.

شاید در برخی از شهرها مکان‌هایی شناسایی شود که تحت عنوان بافت فرسوده معرفی می‌شود، شاید بتوان این بافت شهری را در قالب فعالیت‌های قانونی مورد استفاده قرار داد و بخشی از ساخت مسکن را به این حوزه‌ها هدایت کرد تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، زمینه زندگی مردم راحت‌تر خواهد شد.

بر همین اساس با توجه به اطلاعات موجود، نزدیک به ۸ میلیون مسکن در روستا و شهرهای کشور جزء بافت فرسوده قرار گرفته و بخش عمده‌ای از ساخت واحدهای مسکونی جدید می‌تواند در این فضا دنبال شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «معرفی محله مردوایج اصفهان» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۰۰:۱۷ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت خانه در نزدیکی نقش جهان چند؟

اگر به دنبال خرید خانه در اصفهان هستید تا انتها با ما همراه باشید چرا که قرار است یکی از محلات جذاب و پرتقاضا در این شهر را به شما معرفی کنیم.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، نقش جهان یکی از محله های بسیار جذاب و دیدنی اصفهان به حساب می آید که به دلیل وجود مراکز دولتی مهمی همچون استانداری، شهرداری، اداره کل آموزش و پرورش، نمایندگی وزارت امور خارجه و غیره همچنین مرکز اقتصادی با وجود متمرکز شدن بازارها (حدود 27000 مغازه در بازار اصفهان) در این محله متقاضیان بسیاری برای خرید خانه دارد.

این محله در منطقه 3 شهرداری اصفهان قرار دارد که یکی از مناطق اصلی و مرکزی شهر اصفهان محسوب می‌شود که در دل خود تاریخ شهر اصفهان به همراه داشته است. این محله دارای محدوده‌ زوج و فرد است اما یکی از محله های بسیار مفرح و جذاب این استان به شمار می‌رود.

قیمت مسکن در این محله به طور میانگین بین 15 تا 20 میلیون تومان (هر متر مربع) است، از همین رو شما برای خرید یک خانه 80 متری با سال ساخت حدود 5 سال باید نزدیک به یک میلیارد تومان نقدینگی داشته باشید.

 

در ادامه قیمت آپارتمان در محله نقش جهان را مشاهده می کنید اما اگر به دنیال فایل‌های بیشتری هستید میتوانید، به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

نقش جهان: 85 متری، 5 سال ساخت، دو خوابه، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان

نقش جهان: 59 متری، 8 ساخت ساخت، یک خوابه، طبقه چهارم، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 200 میلیون تومان

نقش جهان: 71 متری، دو خوابه، طبقه سوم، بدون امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد تومان

نقش جهان: 96 متری، 12 سال ساخت، طبقه چهارم، دو خوابه امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 580 میلیون تومان

نقش جهان: 115متری، 11 سال ساخت، سه خوابه، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 800 میلیون تومان

نقش جهان: 112 متری ،نوساز، دو خوابه، طبقه پنجم، امکانات (آسانسور-انباری-پارکینگ)/ قیمت: دو میلیارد و 520 میلیون تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «آپارتمان کمتر از یک و نیم میلیارد تومان در اصفهان نداریم» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۹:۴۶ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

گزارش عملکرد بانک‌ها در خصوص تسهیلات مسکن منتشر می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: گزارشی از عملکرد بانک‌های دولتی در زمینه ارائه تسهیلات بخش مسکن تهیه شده که تا دوشنبه رسما منتشر می‌شود.

به گزارش  «مجله ملکی دلتا»، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست با مدیران عامل شبکه بانکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شروع به کار دولت سیزدهم بنا داشتم با دعوت از مدیران عامل شبکه بانکی کشور اعم از بانک‌های دولتی و خصوصی فرصتی را فراهم کنیم تا این مدیران پیشنهاد‌های خود را برای حل مشکلات ارائه کنند. وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت، در مورد توقعات و انتظارت اصلاح نظام بانکی، محور‌هایی را به مدیران عامل بانک‌ها اعلام کرد.

او افزود: محور اول عبارت از این بود که به تامین مالی تولید و کارآفرینی کمک کنیم سهم تسهیلاتی که به بخش‌های مختلف داده می‌شود را نسبت به گذشته افزایش دهیم. محور دوم، کمک به رفع موانع گذر اقتصاد ایران از شرایط تحریمی و رونق تجارت است که نیازمند یک تحرک ارزی ویژه توسط شبکه بانکی کشور است که زمینه‌های آن نیز با تغییر رئیس کل بانک مرکزی فراهم شده است.

 

او ادامه داد: محور سوم، تقویت نظارت و پایبندی بانک‌های کشور به مقررات است. محور چهارم، حرکت به سمت دسترسی مردم به قرارداد‌های الکترونیک است که بتوانند به نحوه محاسبه سود خود، جرایم و دیرکرد و … دسترسی داشته باشند و بتوانند مطالبه حقوق خود را داشته باشند.

او ادامه داد: محور پنجم، جایگزینی اعتبار سنجی به جای نظام وثیقه گذاری است. بخش زیادی از جامعه می‌توانند با اتکا به اعتبار خودشان، حتی اگر وثایق بالایی نیز ندارند، دسترسی پیدا کنند.

خاندوزی تاکید کرد: این موارد، محور‌هایی بود که به عنوان مطالبات دولت سیزدهم به اطلاع مدیران عامل بانک‌های کشور رسید. امیدواریم با همگرایی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی شاهد یک دوره تعاملی بسیار موفق در زمینه نظارت بر شبکه بانکی برای تحقق تولید ملی و عادلانه شدن دسترسی‌ها باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به عدم رعایت برخی از بانک‌ها در خصوص پرداخت وام ودیعه مسکن بیان کرد: به جهت اینکه  نظارت بر شبکه بانکی بر عهده بانک مرکزی است، به نظر می‌رسد با تقویت نظارت از سوی بانک مرکزی باید شاهد این باشیم که اگر مصوبه‌ای در جهت اعطای تسهیلات مسکن وجود دارد، از طرف تمام شبکه بانکی کشور مورد عمل قرار بگیرد.

او ادامه داد: به جهت اینکه وزیر اقتصاد و دارایی ریاست مجمع بانک‌های دولتی را به عهده دارد، خود باید پیش قدم باشد. در همین راستا از دوستانمان خواستم تا گزارشی را از عملکرد بانک‌های دولتی در زمینه ارائه تسهیلات بخش مسکن تهیه کنند که تا روز دوشنبه رسما منتشر می‌شود. اگر هم اختلافی با مصوبه شورای پول و اعتبار وجود داشته باشد، سعی می‌کنیم تا تمام این مصوبات به مرحله اجرا برسد.

مطالعه بیشتر: مطلب «فروش خانه با ۳۰ درصد زیر قیمت» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۷:۱۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

خرید آپارتمان در منطقه دو اصفهان

بیش از نیمی از اراضی منطقه دو اصفهان یعنی بالغ بر 1000 هکتار از این منطقه خارج از محدوده شهری هستند.

منطقه دو یکی از قدیمی ترین مناطق شهری اصفهان است که بافت سنتی و قدیمی آن از دیرباز تا به امروز حفظ شده است. برای آشنایی بیشتر این منطقه با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

این منطقه از معدود مناطقی است که چند تکه است، یعنی یک پهنه مشخص و واحدی ندارد و عملا به سه قسمت تقسیم شده و با مناطق یک، هشت، نه، یازده و دوازده  شهری و نیز دو شهر خمینی شهر و شاهین شهر همسایه است.

سرانه تراکم جمعیتی در این منطقه بسیار پائین است و هنوز پتانسیل شهر را به خود نگرفته است. از نظر سطح سبز وضعیت بسیار خوبی دارد

از نظر دسترسی، موقعیت ژئوپلیتکی و مباحث ترافیکی در وضعیت ایده آلی به سر می‌برد. از طرفی در سطح منطقه هنوز بومی سازی صورت می‌گیرد و هیچگونه صنعتی سازی یا همان بساز بفروشی در مقیاس قابل اعتنایی در این منطقه به چشم نمی خورد.

وجود عناصر هویت بخش همچون مادی‌ها و قنات‌های متعدد و مظهر قنوات در برخی از محلات که بطور مثال می‌توان با احیای کارکرد مادی (نقش آن در ایجاد عرصه تجمع) اقدام به جذب گردشگر کرد

این منطقه شامل 9 محله اصلی به نام‌های آفاران، برزان، مشکین، جاوان، ولدان، بابوکان، رسالت، دهنو و بختیار دشت است.

قیمت خرید آپارتمان در منطقه دو اصفهان
در ادامه شما قیمت مسکن در برخی از محله‌های منطقه دو اصفهان را مشاهده خواهید کرد، اما اگر به دنبال فایل‌های بیشتری برای خرید آپارتمان در منطقه 2 اصفهان هستید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

خیام: 98 متری، 11 سال ساخت، دو خوابه، طبقه اول، امکانات (پارکینگ)/ قیمت: یک میلیارد و 550 میلیون تومان.
کوی پرتو (بختیار دشت): 130 متری، سه خوابه، نوساز ، طبقه یک، امکانات (پارکینگ-انباری-آسانسور – وام)/ قیمت: یک میلیارد و 350 میلیون تومان.
بابوکان: 70 متری، یک خوابه، 10 سال ساخت، طبقه اول، امکانات (پارکینگ-انباری)/ قیمت:400 میلیون تومان
خیابان صمدیه لباف: 90 متری، یک خوابه، نوساز، طبقه چهارم، امکانات (پارکینگ-انباری – آسانسور)/ قیمت:یک میلیارد و 390 میلیون تومان.
پیشنهاد خرید: اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه دو اصفهان را دارید، یک آپارتمان شیک 140 متری در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۰:۱۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

شرایط دریافت تسهیلات جدید خرید آپارتمان

آن دسته از متقاضیانی که خواهان دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق با سقف‌های جدید هستند باید واحدهای مسکونی که حداکثر قدمت آن تا ۲۵ سال باشد را برای خرید انتخاب کنند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، شرایط سنی آپارتمان‌های مسکونی برای دریافت تسهیلات جدید خرید آپارتمان اعلام شد.

با ابلاغ مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش دو برابری سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات، بانک مسکن شرایط سنی واحدهای مسکونی مشمول دریافت این تسهیلات در زمان خرید ملک را اعلام کرد.

این شرایط سنی مطابق با شرایط سنی آپارتمان‌های مشمول دریافت تسهیلات با سقف‌های قبلی است و شرایط سنی واحدهای مسکونی در سقف‌های جدید تسهیلات در دستورالعمل جدید تغییری نکرده است.

در تسهیلات زوجین نیز که در هر کدام از مناطق گفته شده دو برابر تسهیلات انفرادی همان منطقه یا شهر است، سقف حداکثر قدمت ملک برای دریافت سقف تسهیلات تا ۲۵ سال است. این سقف سنی برای تمام مناطق کشور یکسان است.

براساس دستورالعمل بانک مسکن ومطابق با ضوابط تعیین شده برای پرداخت تسهیلات از محل اوراق، امکان پرداخت تسهیلات در املاک بالای ۳۰ سال وجود ندارد.

در مورد تسهیلات جدید خرید آپارتمان از محل حساب پس انداز مسکن جوانان نیز حداکثر قدمت ملک تا ۲۵ سال (سقف تسهیلات براساس سال افتتاح حساب و منطقه جغرافیایی وقوع ملک محاسبه می‌شود) مبنا قرار دارد.

در صورتی که متقاضی قصد استفاده از تسهیلات حساب جوانان و یا صندوق پس انداز عادی توام با اوراق حق تقدم داشته باشد، سقف سنی املاک مشمول دریافت تسهیلات مطابق با ضوابط و مقررات تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم محاسبه می‌شود.

اما در تسهیلات دریافتی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم توام با اوراق گواهی حق تقدم ، مطابق ضوابط و مقررات صندوق پس انداز مسکن یکم عمل خواهد شد. یعنی سقف سنی واحدهای مسکونی در تسهیلات یکم ملاک قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «معضلات دریافت کد رهگیری برای مستاجران» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۴۶:۵۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

قیمت آپارتمان‌های نوساز نجومی شد!

 رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیران گفت: قیمت آپارتمان های نوسازها تا هفت برابر افزایش یافته است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمدرضا قاسمی با اشاره به موضوع چالش‌های بازار مسکن، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۶ تا الان بعضی از املاک در شمیرانات هفت برابر رشد قیمت داشته است. آپارتمان سه سال ساختی که سال ۱۳۹۶ متری ۹ میلیون تومان بوده الان که هفت سال ساخت شده به متری ۶۰ میلیون تومان رسیده و آپارتمان های نوساز تا هفت برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در شرایط فعلی، اگر مالکان بخواهند سرمایه خود را به سرمایه پولی تبدیل کنند باید انعطاف داشته باشند. برای مثال یک پنت هاوس متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد ولی متری ۱۶۰ تومان فروخته شد.

قاسمی با بیان اینکه مشاوران املاک باید سعی کنند اطلاعات واقعی به خریداران بدهند، گفت: قیمت‌ها باید پایین‌تر بیاید. اینکه می‌گویند قیمت را دفاتر املاک بالا می‌برند کذب محض است. ممکن است کسانی باشند که کار را بلد نیستند و اشتباه می‌کنند و باعث شوند ذهنیت خریداران بر روی افزایش قیمت دور بزند.

 

رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات درباره مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: افراد عادی تعداد زیادی خانه در اختیار ندارند. اکثر واحدهای خالی مربوط به بانک‌ها است و زمانی که ملک افزایش قیمت پیدا می‌کند دارایی آنها نیز افزایش می‌یابد.

وی درباره طرح مجلس مبنی بر کاهش تعرفه بنگاه‌های ملکی که در کمیسیون عمران مجلس دنبال می‌شود، گفت: اگر چیزی به تصویب برسد باید اجرا شود اما من به عنوان کسی که در کف بازار مسکن هستم می‌بینم مشاوران املاک چقدر تلاش می‌کنند تا قیمت مسکن کاهش پیدا کند. هرکسی بالاتر از میزان کمیسیون که ۲۵ صدم درست است به مشاوران املاک پرداخت کرد می‌تواند به اتحادیه شکایت و مازاد پرداختی را دریافت کند.

قاسمی خاطرنشان کرد: ما به مجلس قبل پیشنهاد دادیم که رقم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از قراردادهای اجاره از مستاجران دریافت نشود. جالب اینکه برخی نمایندگان خبر نداشتند مستاجران ۹ درصد مالیات می‌شود. قرار شد پیگیری کنند که نهایتا به نتیجه نرسید.

مطالعه بیشتر: مطلب «گزارش عملکرد بانک‌ها در خصوص تسهیلات مسکن منتشر میشود» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۴۶:۲۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

رشد 6 درصدی قیمت زمین و ساختمان کلنگی

متوسط قیمت زمین و ساختمان کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۹۳۱۰۰ ریال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۶,۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹۸.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات همه معاملات خرید و فروشی که سند آن‌ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می‌کند را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد. در ضمن وزن‌های مورد استفاده بر مبنای واحدهای مسکونی دارای سکنه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به‎روز شده است.

 

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۹۳۱۰۰ هزار ریال با میانگین مساحت ۳۷۴ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۶,۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹۸.۹ درصد افزایش داشته است.

بلوچستان با ۱۳.۲ درصد کمترین نرخ تورم را داشته‌اند.

همچنین در فصل تابستان ۱۴۰۰متوسط افزایش هزینه اجاره‌بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، برابر با ۴۶,۹ درصد بوده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «تورم اجاره خانه در تابستان چقدر بود؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۳:۰۱ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معضلات دریافت کد رهگیری برای مستاجران

در حالی که ارائه کد رهگیری در تمامی معاملات مسکن طبق قانون اجباری و الزامی شده اما هستند هنوز مشاورانی که حاضر به ارائه کد رهگیری به مستاجران خود نیستند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بازار دریافت کد رهگیری این روزها در بسیاری از مشاوران املاک داغ شده و همین امر خود باعث سو استفاده بسیاری از دلالان و سوداگران این بازار شده است به طوری که در حال حاضر شاهدیم که بسیاری از مشاوران املاک کد رهگیری به مشتریان نمی‌دهند.

پس از درج خبری در خصوص مشکلات دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن تاکنون چندین مورد از تخلفات مشاوران املاک به گوش ما رسیده که در این خصوص هم اتحادیه املاک هشدارهای را به اصناف خود مبنی بر پلمپ واحد را داده است، اما با این وجود باز هم شاهد ارائه کدهای رهگیری صوری و همچنین دریافت مبالغ هنگفت در این بخش هستیم.

مشکلات مستاجران درخصوص دریافت کد رهگیری
مشکل ضامن برای دریافت کد رهگیری یکی دیگر از اصلی‌ترین مشکلات مستاجران و وام گیرندگان ودیعه مسکن هست که تاکنون بانک مرکزی هیچ پاسخی در این خصوص نداده است.

به نظر می‌رسد در بسیاری از بانک‌ها علاوه بر آنکه وام گیرندگان باید دو ضامن رسمی و کارمند بیارند باید چک و سفته چند میلیون تومانی هم بیاورند که این خود باعث گلگی و ناراحتی بسیاری از مستاجران شده است.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازیگفت: بانک مرکزی باید تمامی این موضوعات را پیگیری کند و در حال حاضر هم وزارت راه و شهرسازی پیگیری و مکاتبات لازم برای پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها و شعب مختلف را انجام می‌دهد.

وی همچنین گفت: کد رهگیری یک تکلیف قانونی است و طبق قانون باید برای تمامی قراردادهایی که در مشاور املاک منعقد می‌شود کد رهگیری صادر شود.

او با بیان اینکه اگر در گذشته کد رهگیری یک انتخاب بوده است، گفت: در حال حاضر دریافت کد رهگیری یک اجبار شده و باید این موضوع در تمامی معاملات رعایت شود.

همچنین عبدالله اوتادی عضو هیئت مدیره اتحادیه املاک استان تهران گفت: دریافت کد رهگیری برای تمامی مشاوران املاک دارای هزینه است، اما نباید به هیچ عنوان مشاوران املاک در هنگام عقد قرارداد اجاره، هزینه‌ای بابت ارائه کد رهگیری دریافت کنند و از سوی دیگر دادن کد رهگیری برای مستاجر الزامی است.

او ادامه داد: زمانی که قراردادی بسته می‌شود هر دو طرف باید کمیسیون مشاوران املاک را پرداخت کنند، اما این به معنای آن نیست که هزینه دیگری بابت ارائه کد رهگیری به مشاوران املاک پرداخت کنند.

پیشنهاد مطالعه : مطلب «برنامه جدید برای دهک های یک تا ۵» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۱:۱۸ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)

معرفی محله مردوایج اصفهان

مردوایج محله‌ای در جنوب شهر اصفهان و جزء منطقه شش شهرداری اصفهان است. این محله حدفاصل دروازه شیراز (میدان آزادی) تا چهارراه فرایبورگ و کوی استادان و خیابان کارگر است.

اگر قصد خرید آپارتمان در محله مردوایج اصفهان و منطقه 6 این شهر را دارید بهتر است تا پایان این مقاله با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

شهر اصفهان به دلیل قدمت و وسعت خود خانه‌های ویلایی و حیاط دار بسیاری دارد و محله مرداویج نیز از این ویژگی مستثنا نیست.

برخلاف تهران که محله‌های به اصطلاح بالاشهر در نیمه شمالی آن قرار دارند. محله‌های بالاشهر اصفهان در جنوب آن واقع شده‌اند. یکی از محله‌های لوکس اصفهان، محله مرداویج است که در حدفاصل دروازه شیراز (میدان آزادی) تا چهارراه فرایبورگ، کوی استادان و خیابان کارگر قرار دارد.

محله مرداویج دارای مجتمع تجاری، پارک، مدرسه، کافه‌ها و رستوران‌های مورد توجه است. موقعیت این محله از نظر دسترسی به وسایل نقلیه عمومی خوب است. خانه‌های این محله معمولاً ویلایی و لوکس و با قیمت‌های بالا هستند.

مهم‌ترین پاتوق اهالی این محله، پارک مرداویج است. مجتمع تفریحی و ورزشی پرواز از دیگر مراکز تفریحی مرداویج است که در خیابان شیخ کلینی قرار دارد. پاساژ قائم نیز مرکز تجاری مردوایج است که بیشتر مشتریان آن، محلی هستند و معمولا قیمت‌های این مرکز خرید از میانگین قیمت منطقه بالاتر است.

بنای تاریخی برج کبوتر نیز در محله مرداویج قرار دارد. این بنای تاریخی متعلق به دوره صفویان است و در میدانی در تقاطع خیابان آزادی و شیخ صدوق اصفهان قرار گرفته‌ است.

قیمت آپارتمان در محله مردوایج اصفهان
اگر از علاقه‌مندان خرید ملک در مرداویج هستید لازم است بدانید که در محله‌های جنوبی شهر اصفهان قیمت خانه در حداکثر خود قرار دارد. در صورتی‌ که بودجه محدودی دارید می‌توانید خانه‌هایی با متراژ کمتر را انتخاب کنید.

محله مرداویج اصفهان از محله­‌هایی است که هم شامل خانه­‌های ویلایی و حیاط‌دار و هم آپارتمان­‌های لوکس و مدرن است.

بازه قیمت آپارتمان و یا خانه ویلایی در محله مرداویج با توجه به سن بنا، متراژ، محل ساختمان و ملک و امکانات آن متفاوت است. به طور متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرداویج اصفهان از متری ۳۰ میلیون شروع شده و به قیمت­‌های بالاتری می‌رسد.

پیشنهاد خرید: اگر دوست دارید در منطقه اصلی و مرکزی شهر اصفهان صاحب خانه شوید بهتر است گزینه‌های خود را به منطقه 3 اصفهان که در سایت ملکی دلتا آگهی شده است، معطوف کنید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان در تهران، خرید خانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۹:۵۳ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)