املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

از عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا حمایت شد!

بسیاری از فعالان حوزه سیمان و مدیران و مسئولان از بخشنامه اخیر وزارت صمت در اجباری کردن عرضه سیمان در بورس کالا استقبال و حمایت کردند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، روز سه شنبه مورخ 9 شهریور‌ماه اسدالله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ابلاغیه‌ای به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب کرمان هرگونه خرید و عرضه سیمان خارج از بورس کالا را ممنوع اعلام کرد.

در طی این نامه تاکید شد که کلیه واحدهای تولید کننده سیمانی باید ظرف مدت دو هفته در بورس پذیرفته شوند. در همین رابطه بسیاری از فعالان این حوزه و مدیران حمایت خود را در این خصوص اعلام کردند.

رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عرضه سیمان در بورس کالا گفت: بدون شک صدای برخی مخالفان با عرضه سیمان به گوش خواهد رسید. ایجاد شفافیت در معاملات و کشف قیمت محصول سیمان علت مخالفت این افراد است و از هیچ اقدامی برای جلوگیری از عرضه سیمان در بورس کالا کوتاهی نمی‌کنند.

مصباحی مقدم تاکید کرد: باید مانع تضعیف شدن عرضه سیمان در بورس کالا و انجام معاملات غیرشفاف و سنتی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز کرد: عرضه محصولات در بورس کالا براساس سلیقه یک شخص و مدیر انجام نمی‌شود بلکه علاوه بر اعلام صریح قانون برای رهایی از مبادلات غیرشفاف بازار کالا اقدام می‌شود.

ولی‌الله اخلاقی فرد مدیر عامل شرکت سیمان صوفیان گفت: عرضه سیمان در بورس اتفاق خوش‌یمنی برای نجات این صنعت است چرا که صنعت سیمان به دلیل قیمت گذاری دستوری در چند سال گذشته مشکلات فراوانی داشته است.

وی در ادامه افزود: فاصله قیمت سیمان و فولاد در بازارهای جهانی یک به هفت است در حالی که در کشور ایران این فاصله یک به 47 بوده است . این فاصله سبب شد که صنعت سیمان تحت شرایط سختی قرار گیرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «ترمیم گسل تورم مسکن؛ اولین مقصد رالی مسکن تهران» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، نکات حقوقی ملکی، خرید آپارتمان در تهران،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۲۷:۴۲ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)