املاک دلتا املاک دلتا .

املاک دلتا

بدهکاری ۲۲هزار میلیاردی دولت به بانک مسکن

معاون مالی و پشتیبانی بانک مسکن: ‌ قانونی مصوب شده که بانک‌ها از محل طلب از دولت (بدهی‌های دولت به بانک‌ها) افزایش سرمایه انجام دهند.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از مرتضی صالحی: از کمیسیون اقتصادی مجلس می‌خواهیم قانون را برای افزایش سرمایه، اصلاح کند.

مرتضی صالحی اظهار کرد:‌ قانونگذار با توجه به این‌‌که در سال‌ ۹۵ افزایش سرمایه بانک از محل طرح مسکن مهر انجام شده بانک مسکن را مستثنا کرده است.

وی تصریح کرد: پیگیر حذف این استثنا هستیم تا بتوانیم طلب از دولت را در قالب افزایش سرمایه به سرمایه بانک اضافه کنیم.

وی افزود: دولت ۲۲۰ هزار میلیارد ریال به بانک مسکن بدهکار است. با توجه به قانون جهش تولید مسکن که توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شده بانک‌ها باید سالانه در ساخت یک میلیون مسکن مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ بر اساس مراحل قانونی طی شده در پایان سال ۹۵ سرمایه بانک ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت. از افزایش سرمایه از محل تبصره ۳۵ اصلاح قانون بودجه عملیاتی شد.

معاون مالی اظهار کرد:‌ سرمایه ثبتی بانک از مبلغ ۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در سال ۹۵ به ۱۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ افزایش یافته است.

وی افزود: در صورت تایید حسابرس مستقل بانک، مبلغ ۲۰۴ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال به سرمایه بانک افزایش خواهد یافت.

معاون مالی و پشتیبانی بانک مسکن با اشاره به برنامه ساخت یک میلیون مسکن در کشور، ادامه داد: الان نیاز داریم قدرت تسهیلات‌دهی بانک تخصصی مسکن در راستای تامین مالی پروژه‌های مسکن‌سازی دولت افزایش یابد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آپارتمان کمتر از یک و نیم میلیارد تومان در اصفهان نداریم» از مجله ملکی دلتا بخوانید.


برچسب: املاک دلتا، خرید آپارتمان، خرید خانه در اصفهان،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۶:۱۵ توسط:املاک دلتا موضوع: نظرات (0)